Setari Cookie-uri

ea manager, el... taximetrist

sunt buimacita de o noua relatie a uneia dintre cele mai bune prietene ale mele. motiv pentru care chiar ii vreau binele si totodata nu o mai recunosc. Ea lucreaza manager la mall, numai cu clienti mari, chestii de lux, ce necesita ceva minte, atitudine educatie, imagine etc. El e taximetrist. S-au indragostit nebunest unul de celalalt si sunt de 3 luni impreuna. Eu n-a mai recunosc. Se iubesc, cica etc.
Pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", manierata, cu placeri culte, sensibila, intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu , "iubitel", "cocosel".
Ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

Am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

Intrebare: e posibila o asemenea iubire?
elissa_grace
Postat pe 15 Martie 2010 12:43
ooooo!!! Ce descriere le faci!!!! Bine ca ai fost sincera cu ea, e chiar ok sunt sigura ca i-ai dat de gandit si sigur are ceva dubii, pentru ca asa se intampla chiar daca acum v-ati certat si bineinteles i-a luat apararea, va fi mai atenta desi acum nu rwcunoaste, daca se iubesc intr-adevar relatia lor va dainui daca nu isi va da seama mai devreme sau mai tariu ca nu e de ea, nu te impacienta eu am prietena foarte desteapta, cu facultate, 2 mastere, cu cultura lucram impreuna la o firma de traduceri si el nu are studii superioare ci lucreaza in fabrica, s-au casatorit si sunt chiar fericiti, desi bineinteles trebuie sa adaug ca nu e deloc ca iubitul prietenei tale, pe care poate nu-l cunosti suficient, ci e un om linistit, la locul lui,
Si eu ma intrebam oare nu e nicio diferenta intre ei, nu au discutii in contradictoriu?? Ei bine nu, se inteleg faorte bine, el chiar o sustine in finalizarea masterelor si se iubesc!!
lucky_happy
Postat pe 15 Martie 2010 13:56
...dupa hipomania care e la inceputul fiecarei relatii, unul dintre ei se va trezi ...ar fi bine , m. repede.. nu are cum sa mearga ... diferentele de clasa i si vor face simtita prezenta curind... ar putea merge numai daca el ar incerca sa se schimbe de dragul ei .. sa inceapa o facultate , sa se ridice la nivelul ei ...
de dragul iubirii ar fi frumos sa reziste impreuna... dar aceste se gasesc numai in basme... le urez noroc si minte la amindoi...
kupidana
Postat pe 21 Martie 2010 07:04
poate se iubesc cu adevarat. cine stie? si daca asa este, vor trece peste diferentele socio-culturale si o sa fie impreuna.
pt ea nu conteaza acum ca el se imbraca de la piata sau ca nu stie sa inteleaga si sa aprecieze o piese de teatru.
in viata nu este totul sa ai haine de firma sau functie. daca este vorba doar de pasiune se vor despartii in curand cand acest foc se va stinge.
daca este dragoste adevarata nu ai ce sa faci. stii prea bine asta!!!
mentoss07_grace
Postat pe 21 Martie 2010 07:57
atata timp cat se iubesc ,nu conteaza diferentele .....sa aiba numai bucurii,atat cat va dura relatia.
cu drag ELENA din TARGU JIU
kudika033550
Postat pe 21 Martie 2010 08:29
Oare prietena ta s-a nascut cu fotoliul de manager sub funduletul delicat?... Sa stii ca pana si IQ-ul nu tine cont de pregatirea profesionala, existand analfabeti cu un IQ superior celor scolarizati.. Tocmai de aceea, testele pentru stabilirea IQ -ului - cele adevarate, nu aiureli de pe internet - au la baza teste matrice, doar cu imagini, fara folosirea oricaror cunostinte acumulate prin educatie. Nu ca as fi impotriva educatie. Calitate umana nu ti-o dau hainele de firma, fentele si aerele superioare. Asa cum se pare ca prietena ta chiar a inteles. Pe ea o intereseaza ceea ce ii ofera acest om afectiv. Un mare procent dintre colegii mei de facultate abia puteau lega doua fraze coerente, unii dintre ei - pe sistemul pilelor - au ajuns avocati ori magistrati. Pe de alta parte, am un coleg de serviciu cu o functie destul de mare, care desi proaspat tatit, cu o sotie frumoasa, s-a incurcat cu o colega si tocmai si-a distrus familia. Taximetristul poate si sa faca o facultate, si sa isi cumpere haine de firma, si sa imprumute aere... Asta poate oricine. Mai greu este sa fii Om.

oanamica_grace
Postat pe 21 Martie 2010 09:50
De la: elissa, la data 2010-03-15 12:43:09sunt buimacita de o noua relatie a uneia dintre cele mai bune prietene ale mele. motiv pentru care chiar ii vreau binele si totodata nu o mai recunosc. Ea lucreaza manager la mall, numai cu clienti mari, chestii de lux, ce necesita ceva minte, atitudine educatie, imagine etc. El e taximetrist. S-au indragostit nebunest unul de celalalt si sunt de 3 luni impreuna. Eu n-a mai recunosc. Se iubesc, cica etc.
Pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", manierata, cu placeri culte, sensibila, intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu , "iubitel", "cocosel".
Ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

Am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

Intrebare: e posibila o asemenea iubire?
julianaj
Postat pe 21 Martie 2010 11:06
Buna, nu am mai scris pana acum dar tema discutata ma intereseaza mult pt ca si eu sunt in aceeasi situatie. Eu sunt economista, fac masteratul, iar iubitul meu este zugrav cu scoala profesionala.
Ne e fff greu, mama mea nici nu vrea sa auda de el desi sunt impreuna de 1 an jumatate, tata nu stie nimic de relatie. Noi ne intelegem super bine, nu ne certam niciodata, el este un baiat f inteligent si serios nu ca altii, nu injura, vorbeste f frumos si se comporta f frumos cu mine. Acum e somer si cu criza e f greu, ce sfat imi dati? Ce ar trebui sa fac, sa ascult sfaturile mamei si sa caut pe cineva cu un loc de munca stabil si mai bogat?

Va rog sa ma ajutati, chiar nu stiu ce sa fac, nu vreau sa imi para rau mai tarziu.
ADRIANAHEIDI
Postat pe 21 Martie 2010 11:31
DRAGOSTEA NU TINE cont de studii, varsta, religie, culoarea pielii... CAND TE INDRAGOSTESTI O FACI DIN TOT SUFLETUL.... daca tii cont de parerea celor din jur s-ar putea sa suferi si peste catva timp sa-ti para rau ca nu ai facut ce ti-a dictat sufletul ... si sa te intrebi .. CUM AR FI FOST DACA ... asa ca IUBITI CU TOT SUFLETUL ......
beatrice_pascu
Postat pe 21 Martie 2010 11:49
Dumnezeule!!! nu imi vine a crede?? in ce lume triti?? in ce lume traiesti tu, ceea care a dat curs unei astfel de discutii?? cati poti de superficiala??? si mai ales cine iti da dreptul sa judeci persoana careia tu ii spui prietena cea mai buna?? Prietenia??!!! Draga mea hai sa vim seriosi, chiar asa am ajuns sa ne casatorim sau sa fim impreuna numai daca suntem compatibil din punctul de vedere al studiilor??? wooooowwww, deci chiar e tragic daca exista si oameni care gandesc asa, nu uita draga mea ca daca el vrea cu adevrat se poate cizela daca sunt anumite lucruri pe care prietena ta chiar nu le place. si nu uita ca o diploma nu te face om, nu te face rupt dupa o alta lume, suntem cu totii egali indiferent daca avem sau nu studii...nu vad unde ar fi problema daca intr-adevar sunt atat de diferiti cum ii categorisesti tu. De aceea nu am avut prietene niciodata...pentru ca se depaaseste o granita pe care eu insami nu am putut sa o accept si aceea de a da sfaturi si chiar a se implica in viata ta de dragul ``prieteniei``. sa iti mai spun inca ceva, eu sunt jurist iar viitorul meu sot nu are studii cum le spui tu, dar asta nu ne impiedica de a fi o familia in adevaratul sens al cuvantului, de a fi fericiti, de a fi compatibili intr-un cuvant. si gandeste-te ca nu toti au fost rasfatati de soarta, poate nu a avut sustinere din partea nimanui, ceea ce l-a facut de mic sa se intretina sau sa intretina pe altcineva, sunt multe lucruri pe care trebuie sa le ai in vedere, atunci cand esti dispusa sa faci o caracterizare cuiva, iar prietena ta cred ca e o tipa destul cu picioarele pe pamant sa poata lua decizii singurica fara ``ajutoare``, iar daca intr-adevar se dovedeste a fi un esec atunci sunt conviinsa ca si-l va asuma.... cu drag !
alexia_grace
Postat pe 21 Martie 2010 12:06
de ce crezi u ca diferentele de clasa nu merg,nu conteaza ce e el ce e ea,din cele zise de tn imi dai de inteles ca esti o materialista si ca esti cam pretentioasa cu pozitiile in societate,de multe ori acestea nu conteaza,important e sa gasesti sufletul pereche,ma intreb daca u ai pe cineva,daca se ridica la rangul pregatirii tale,si alt aspect,ai incercat s ate pui in locul acelui om si sa vz oare ce senzatie ai???sau sa gasesti u pe cineva sa te indragostesti si s anu fie de acelasi rang ca tn,vz ca roata e rotunda nu incerca sa judeci pe altii caci vei ajunge si u la judecata divina,important,sau lucrul prioritar dintre ie 2 e sa se inteleaga si sa se iubeasca.de ce crezi ca el ca taximetrist nu poate avea sentimente sincere fata de o femeie??/de ce sa judecam oamenii dupa functie,imbracaminte si studii???aici imi dau eu seama de tn ca femeie si de educatie,incearca sa fii mai populara si cred ca in viata vei avea mai mult de castigat.nu conteaza ce muncesc eu,caci s-ar putea sa cazi pe spate,tin sa-ti zic doar ca eu pe femeia de servici o consider prietena mea,si lucrez in domeniul artistic-arta.
Trupa_Estetic
Postat pe 21 Martie 2010 12:22
buna
E o relatie mai delicata..., dar sa stii ca si eu am prietene care sunt in aceasta situatie...ea cu facultate, masterat lucrand in banca...si el fara liceul terminat dar lucrand din greu in santier si castigand poate mai bine ca ea. E totusi o diferenta deoarece ei se inteleg foarte bine, se iubesc foarte mult, el incearca sa-si termine liceul si poate sa faca si o facultate si cred ca cel mai important nu e genul de baiat care sa stea sa bea bere la scara!!!
In situatia prietenei tale poate ca se iubesc dar faptul ca el e genul de baiat care bea bere la scara o sa-i dea de gandit mai mult si probabil cu timpul o sa-i vada partile proaste, asta daca nu incearca sa se schimbe pt ea si sa urmeze stilul ei de viata.
ella_11235
Postat pe 21 Martie 2010 12:23
Buna,Elena e numele meu,si vreau sa-ti spun ca te RESPECT pt raspunsul tau.Ma bucur ca esti in acelasi consens cu mn,pe mn m-au apucat spumele la discutia asta.Inca odata felicitari,bn ca mai exista lume cu creier pe lumea asta.
Trupa_Estetic
Postat pe 21 Martie 2010 12:26
am cunoscut o pereche...ea doctorita chirurg,el...sofer pe camion...si casnicia lor dureaza...dureaza...dureaza de mai bine de 30 de ani! au 2 copii frumosi care la randul lor au familii acum, la fel de frumoase.conteaza oare mai mult cat castigi? sau dragostea,respectul si intelegerea intr-o relatie??????mentalitatea initiatoarei topicului nu o inteleg! si inca ceva; Cine ti-a dat dreptul sa judeci relatia altor oameni? si prietenia are o limita a bunului simt! cine ti-a dat TIE dreptul sa te amesteci in viata personala a prietenei tale? ai intrat ca un elefant intr-un magazin de portelanuri....
vaiana
Postat pe 21 Martie 2010 12:26
Buna.in primul rand vreau sa-ti spun sa-ti asculti inima si in al doilea rand sa te gandesti ca daca il iubesti cu adevarat nu conteaza ce studi are ,ca ce lucreaza sau daca e in somaj sau nu.Eu am plecat din tara cand am terminat liceul(DE INFORMATICA) nu am mai facut facultatea pt ca prietenul meu a plecat in spania si am vrut sa plec si eu cu el ca sa nu ne despartim (el era cu o profesionala si lucra ca cofetar atunci).Vreau sa-ti spun ca au trecut 9 ani de atunci si au am facut o facultate aici in spaNI SI ACUM SUNT TECNIC SUPERIOR DE EDUCACION INFANTIL SI AM PROPRIA MEA GRADINITA NE-AM CASATOTIT SI AVEM DOI COPII MINUNATI UN BAIETLEL DE 3 ANI SI O FETITA DE 1 AN.SI EL A FOST IN SOMAJ DE VREO DOUA ORI AICI,DAR FARA AJUTORUL,IUBIREA SI INTELEGEREA LUI MAI MULT CA SIGUR ACUM NU AS FI AVUT NIMIC DIN CE AM AS FI LUCRAT CA ORICE ALTA FATA CARE AVENIT CA MINE FARA STUDI FARA NIMIC(FACAND CURATENIE IN CASE SAU PRIN SCARI DE BLOC).SI ACUM SI EU MERG LA COSTUM SI ROCHI CA DE ASA IMI CERE POSTUL CARE IL AM DAR SOTUL MEU SE INBRAGA IN TRENINGURI SI ADIDASI SI BEA BERE CU PRIETENI.DAR PE PRIMUL LOC E INTELEGEREA,FAMILIA SI INCREDEREA.CEEACE VREAU SA-TI SPUN ESTE CA NU HAINLE,FACULTATEA SAU CEEACE BEI(BEREA) FACE CA O RELATIE SA MEARGA SI Sa fie frumosa ci voi,iubirea,respectul si increderea care vo purtati unul altuia.asa ca ascultai inima si ganditiva cat de compatibili sunteti.sper sa reusiti sa ramaneti impreuna impotriva diferentei sociale si a claselor de stubi.multa bafta.te pup
isabella_1983
Postat pe 21 Martie 2010 12:40
conteaza pozitia sociala ? da ... dar atat cat permitem noi ... in mediul in care activam este important sa pastam aparentele , dar mai important este sa stim sa renuntam la hainele oficiale sa redevenim noi insine ...
paullyss
Postat pe 21 Martie 2010 14:27
nu conteaza studiile ci cine este persoana de dedesubt uite iubire a lucrat la perla cora a fost mare cofetar numai printre oamenii deosebiti si castiga bine si acuma suntem in anglia si eu am lucrat mai mult pela curatenie in tara si ce a contat ? nu cand neam cunoscut el facea prajiturii si eu dam cu mopu pe la raianului si era asa de sexy ars!
MIRESICA_ADY
Postat pe 21 Martie 2010 17:59
mai era un topic de genul, "ea manager...el vanzator" sau ceva de genul, culmea tot la fel scris, ea manager la mall, bla bla bla, n-aveti un pic de imaginatie cu minciunile astea??? ce porcarie!!!!
allexxe
Postat pe 21 Martie 2010 20:25
.....iubirea nu are limite,caz concret la mine in familie ea diretoare unuei instituti ,el un simplu muncitoc cu 8 clase,,au un copil reusit si se iubesc chiar si acum dupa 10 ani de casnicie,,ASA CA STUDIILE SUPERIOARE NU TREBUIE SA ITI DEA SI O NOTA DE AROGANTA,,INVATA SA APRECIEZI OAMENII DIN JURUL TAU CHIAR DC SUNT TAXIMETRISTI ,MECANICI SAU MAI STIU EU CE...PANA LA URMA TOTI SUNTEM NISTE MURITORI DE RAND!
milka_platon
Postat pe 21 Martie 2010 21:51
De la: ADRIANAHEIDI, la data 2010-03-21 11:31:39Buna, nu am mai scris pana acum dar tema discutata ma intereseaza mult pt ca si eu sunt in aceeasi situatie. Eu sunt economista, fac masteratul, iar iubitul meu este zugrav cu scoala profesionala.
Ne e fff greu, mama mea nici nu vrea sa auda de el desi sunt impreuna de 1 an jumatate, tata nu stie nimic de relatie. Noi ne intelegem super bine, nu ne certam niciodata, el este un baiat f inteligent si serios nu ca altii, nu injura, vorbeste f frumos si se comporta f frumos cu mine. Acum e somer si cu criza e f greu, ce sfat imi dati? Ce ar trebui sa fac, sa ascult sfaturile mamei si sa caut pe cineva cu un loc de munca stabil si mai bogat?

Va rog sa ma ajutati, chiar nu stiu ce sa fac, nu vreau sa imi para rau mai tarziu.


o poveste asemanatoarte traiesc si eu... eu sunt la master.. cand ne-am cunoscut eu eram clasa a XIII la seral, el muncitor... eu anul I la facultate el deja anul I la seral.. de ce?! stia pretentiile parintilor.. initial mama a crezut ca e o joaca... tata nu stia.... in prezent, dupa 4 ani de realatie.. eu sunt in primul an la master, el primul an la facultatea si tot in primul an la scoala de maiestrii... mama il acceptase pe parcursul liceuluii vazand ca doreste sa faca ceva, de ce vorbesc la trecut?! "il acceptase" singura persoana care ne-ar fi sustinut - mama- nu mai este printre noi... si acum am ramas sa-l conving pe tata ca e un om cu capul me umeri si ca doreste sa nu existe obstacole intre noi....
enna_grace
Postat pe 21 Martie 2010 23:25
Hmmm, ciudata gandire, dar din nefericire, din ce in ce mai multe tinere din ziua de azi gandesc asa. E devreme sa te ingrijorezi, 3 luni nu sunt suficiente pt intarirea relatiei, dar chiar si asa nu e problema ta. Poate peste un timp se vor dasparti, poate te vor invita la nunta, nu stiu nici ei probabil ce le rezerva viitorul. Si care e problema, ce daca ea e manager si el taximetrist??? Ce treaba are iubirea cu finantele??? Are de fapt, ca dragostea trece prin stomac, asa se zice, intr-adevar daca ar da si de mancare, n-ar mai fi nicio problema; dar tu crezi ca daca el era vreun bogatas ingamfat si batran, i-ar fi fost bine?? Pt ca tre sa recunoastem, putini sunt bogatasii tineri, pana-n 35 de ani, care s-au straduit putin si nu doar risipesc averea parintilor, care ar putea sa te faca fericita si sa-ti faca toate poftele. Nu le mai duce tu grija, vezi mai bine pe ce drum o apuci tu, pt ca avand mentalitatea asta mi te inchipui peste 10 ani cu 2 copii in brate, pe salile vreunui tribunal, cerand partajul sotului boga. Scuze
miresssssica
Postat pe 22 Martie 2010 07:59
m-a scos din sarite subiectul asta!
in primul rand doresc sa precizez ca nu toti taximetristi sunt prosti. o sa va dau caz concret. eu am terminat facultatea de drept, masterul iar sotul meu doar facultatea, tot de drept. suntem impreuna de 5 ani. in prezent eu lucrez la un cabinet de avocatura, iar el este taximetrist. nu s-a apucat de meseria asta din placere, ci pentru ca firma la care lucra inainte a dat faliment iar noua ne batea la usa o nunta. vreau sa va spun ca impreuna am reusit sa facem, doar din munca noastra, o nunta frumoasa de care suntem mandri, acum urmeaza sa ne vina pe lume un bebe...asa ca parerea mea, nu va repeziti sa catalogati oamenii dupa aparente.
fiecare e liber sa-si aleaga jumatatea. importanta este iubirea, respectul, nu functia.
raly_uca
Postat pe 22 Martie 2010 08:27
hai sa fim serioase, orice fraier si batut in cap face in ziua de azi o facultate daca are bani sa o plateasca. poti face facultate chiar daca nu ai diploma de bac. in ziua de azi nu te mai poti lua dupa faptul ca are facultate.
REPET : CINE ARE BANI FACE SI SCOALA, NU CONTEAZA CA AI TARATA IN CAP
oanaiullliana
Postat pe 22 Martie 2010 08:32
Eu zic sa nu te bagi, daca omul nu e potrivit pt ea, o sa isi dea seama singura. Las-o in pace, esti prietena ei dar asta nu iti da dreptul sa o judeci. Ti-ai exprimat punctul de vedere, adica i-ai spus, daca insisti este posibil sa pierzi o prietena iar eu zis ca nu merita!
dalegal
Postat pe 22 Martie 2010 10:42
Draga Elissa, am si eu cateva intrebari pentru tine, iar dupa ce vei raspunde la aceste intrebari, poate iti vei da seama de ce prietena ta are o relatie cu ,,un taximetrist".
Tu in prezent ai o relatie? Prietenul tau are aceleasi studii ca si tine? Tu iti ,,setezi" creierul si inima sa iubeasca o anumita persoana?
Pot sa imi impun sa nu iubesc pe cineva doar pentru faptul ca eu am studii superioare si master si el ar doar liceul??
Sotul meu are terminata facultatea iar eu am facultate si master, sotul meu lucreaza la stat iar eu sunt manager, ar trebui sa ma simt superioara lui, in conditiile in care tot ceea ce am realizat pana in prezent am realizat datorita sprijinului sau.
Poate ca prietena ta a aparut in viata lui tocmai pentrru ca viata lui sa se schimbe, sa fie motivat de pozitia ei si sa vrea si el mai mult sau poate pur si simplu se simt bine impreuna.
Tu poate ai avut intentii bune, dar jignindu-i prietenul, ai jignit-o si pe ea.
Oricum timpul va decide si fiecare isi asuma actiunile.
Pastreaza-ti prietenii aproape si da sfaturi cand ti se cer si fara a jigni oamenii.
Chriss_grace
Postat pe 22 Martie 2010 10:52
De la: elissa, la data 2010-03-15 12:43:09sunt buimacita de o noua relatie a uneia dintre cele mai bune prietene ale mele. motiv pentru care chiar ii vreau binele si totodata nu o mai recunosc. Ea lucreaza manager la mall, numai cu clienti mari, chestii de lux, ce necesita ceva minte, atitudine educatie, imagine etc. El e taximetrist. S-au indragostit nebunest unul de celalalt si sunt de 3 luni impreuna. Eu n-a mai recunosc. Se iubesc, cica etc.
Pe ea n-o mai recunosc. a devenit dintr-o "infipta cu picioarele bine in pamant", dura, "doamna", manierata, cu placeri culte, sensibila, intr-o visatoare care se maimutareste la telefon cu , "iubitel", "cocosel".
Ea se imbraca in rochite, pantofi, mereu aranjata, el in blugi, adidasi. ea in haine de x milioane, el de la piata. ei ii place sa citeasca, sa iasa la cafea, lui ii place sa bea bere cu baietii in fata blocului.

Am incercat s-o intreb daca n-o deranjeaza lucrul asta, ca sunt foarte diferiti, ca are salariul de 3 ori mai mare, ca poate el doar profita...ea s-a suparat ingrozitor, ne-am certat...

Intrebare: e posibila o asemenea iubire?




hai ca asta-i buna..ete nah...si eu sunt psiholog iar sotul meu e taximetrist si e un om de milioane.....poate ei se potrivesc...nu asa trebuie sa judeci oamenii...
arrow
Postat pe 22 Martie 2010 15:00
De la: ADRIANAHEIDI, la data 2010-03-21 11:31:39Buna, nu am mai scris pana acum dar tema discutata ma intereseaza mult pt ca si eu sunt in aceeasi situatie. Eu sunt economista, fac masteratul, iar iubitul meu este zugrav cu scoala profesionala.
Ne e fff greu, mama mea nici nu vrea sa auda de el desi sunt impreuna de 1 an jumatate, tata nu stie nimic de relatie. Noi ne intelegem super bine, nu ne certam niciodata, el este un baiat f inteligent si serios nu ca altii, nu injura, vorbeste f frumos si se comporta f frumos cu mine. Acum e somer si cu criza e f greu, ce sfat imi dati? Ce ar trebui sa fac, sa ascult sfaturile mamei si sa caut pe cineva cu un loc de munca stabil si mai bogat?

Va rog sa ma ajutati, chiar nu stiu ce sa fac, nu vreau sa imi para rau mai tarziu.



faci cea mai mare prostie daca o asculti pe mama ta...e posibil sa ai mari regrete mai tarziu..daca totul merge struna nici nu te gandi sa renunti la el...e sfatul meu si lasa-ma sa cred ca ma descurc la acest capitol
arrow
Postat pe 22 Martie 2010 15:03
pentru numele lui D-zeu, taximetristii sunt tot oameni, si daca si-au ales meseria asta nu inseamna ca toti sunt prosti, tampiti, prost imbracati etc. nu va mai grabiti sa judecati oamenii...
sotul meu a fost nevoit sa-si aleaga job-ul asta pt ca am mai spus, nunta ne batea la usa si de ce sa nu recunoastem, in lipsa de altceva, meseria asta e banoasa...cand ai nevoie de bani, nu mai tii cont de functie.
in al doilea rand, munca nu e rusinoasa! daca am fi toti directori, unde s-ar ajunge? tre sa practice cineva si meseriile astea.

poate daca prietena ta isi alegea un partener din lumea interlopa, o persoana care s-o trateze urat dar care dupa parerea ta nu se imbrace de la piata, ci din mall, avea bani ... nu conteaza de unde proveneau, ai fi invidiat-o....sa fim seriosi!
raly_uca
Postat pe 22 Martie 2010 15:18
moaaaaa cand ziceti taximetrist parca zici ciumat=))=))=)


God!

si gunoier daca era.... era bine.. au aia niste sporuri de innebunesti..castiga cat un manager=))


cristinne83
Postat pe 22 Martie 2010 21:39
Eu cred ca prietena ta s-a saturat de toti maimutoii care vin in costume de firma luate cu 100 de euro de la hoti si care cred ca toate femeile cad costernate la picioarele lor ca au un pic de cheag. Credeti ca un costum bine croit si o carte de vizita sunt echivalente cu inteligenta si cultura?
Eu am vazut muli care fac parte din categoria de mai sus si au ajuns in niste pozitii cheie datorita numelui pe care il poarta. Nu-i bagam aici pe baietii silitori care chiar au muncit pentru a-si face o cariera.
fantome
Postat pe 23 Martie 2010 10:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dansatoare speciala la nunta 5 De la: roxyjustus 17 Mai 2014 04:12
Toti sagetatorii se poarta ca niste copii? 25 De la: cj25har 13 Iunie 2010 11:49
Surpriza pentru nas, ginere si invitati! 19 De la: _Cryssa_ 10 Ianuarie 2011 09:12
Fotograf Nunta Bucuresti 4 De la: fotografnunta 25 Ianuarie 2017 12:47
salut! 1 De la: kudika411200 3 Iulie 2011 22:13