vopsitul parului

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent vopsitul parului: (2.7 din 3 voturi)

Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina:
nickkole Avatarul lui nickkole

3 mesaje
Oras: bucuresti

Cel mai bun este decapajul chiar daca costa dar macar stii ca vei ramane cu par!! bafta
red_studio_ro_sorana Avatarul lui red_studio_ro_sorana

1 mesaj

daca ai tenul mai inchis la culoare lasa- ti parul asa cum este.eu stiu ca aceasta curiozitate este mare..dar dupa 2 saptamani vei regreta schimbarea Dar daca insisti, iti recomand un salon; plus ca acum au un spray special pt decolorare care nu ataca parul ca restul produselor. Nu stiu exact numele produsului , dar daca intrebi de el sigur ti se va raspunde. Si inca ceva...e posibil sa-ti cada parul foarte tare si vein innebuni de nervi:D sper ca ti-a fost de folos cat de cat:d Have fun
Raporteaza abuz de limbaj
red-studio.ro
kudika397818 Avatarul lui kudika397818

1 mesaj

eu am fire albe care nu sunt acoperite cu nici un fel de vopsea ce pot face?
kudika393063 Avatarul lui kudika393063

1 mesaj
Oras: pitesti

salonul e ce-a mai buna alegere;)
kingakinguta Avatarul lui kingakinguta

3 mesaje
Oras: cluj

ce mai faceti voi
kingakinguta Avatarul lui kingakinguta

3 mesaje
Oras: cluj

ce mai faceti voi?
eu acasa tu nu
Fosta membra Kudika.ro
De la: kingakinguta, la data 2011-05-21 13:17:24ce mai faceti voi

Bine, tu??
O fata buna e greu de gasit.O fata rea e greu de multumit.Am un suflet de copil care refuza sa creasca.Mi-e egal cu zero tot ce spune lumea asta proasta..
copilu81 Avatarul lui copilu81

6 mesaje
Oras: galati

cu ce vopsea ai iesit blond fr decolorare???vreau sa incerc si eu d asta intrb....
Fosta membra Kudika.ro
De la: copilu81, la data 2011-05-26 11:42:33cu ce vopsea ai iesit blond fr decolorare???vreau sa incerc si eu d asta intrb....

viseaza in continuare....
kudika137317 Avatarul lui kudika137317

1 mesaj

buna, la fel culoarea mea naturala este satenul inchis...la o nuanta mai deschisa decat culoarea ta naturala poti ajunge doar prin decolorare...dar vezi alege o profesionista pentru aceasta...conteaza foarte mult oxidantul fosolsit, in functie de acesta va depinde degradarea sau nu a parului tau. Dupa parerea mea, nu te risca la asa culori deschise deoarece cum iti va creste un pic parul...vei arata neingrijita...eu am fost toate nuantele de rosu in cap (carmin pana la visiniu inchis) :)) totusi prefer de doi ani incoace sa fiu brunete cu suvite magenta;) arata bine si usor de intretinut. Succes, sper sa obtii culoarea dorita:*
vampa Avatarul lui vampa

1 mesaj

depinde de textura parului...poti iesi si blonda fara decolorare...nu conteaza vopseaua , ci parul tau...vorbesc din proprie experienta :P
kudika410433 Avatarul lui kudika410433

13 mesaje

Si eu as avea nevoie de un sfaaat...as vrea sa mi iau extensii de culoare albastru inchis ca LAPIS-LAZULIA si nu vreauu din par natural ,sa fie ieftin.... unde pot gasi extensii din judetu constanta?
kudika055959 Avatarul lui kudika055959

1 mesaj

De la: oanacristina18, la data 2010-09-03 12:22:33nu e adevarat:) ii poate iesi nuanta dorita cu orice vopsea din comert,nu-i trebuie decolorare.nu e ca si cum ar vrea sa aiba un blond deschis.poti sa iei o vopsea pe care sa se scrie pe cutie ca deschide parul cu cateva nuante,de preferat un saten deschis,cred ca iti iese direct.si eu tot saten inchis am parul si acum am blond cenusiu parul si nici nu-s decolorata.deci,se poate!nu trebuie musai sa mergi la salon!desi,daca nu ai incredere,te poti duce la salon si nu vrei sa risti dar nu e o schimbare atat de mare incat sa regreti alegerea facuta daca incerci si acasa:)
kudika189189 Avatarul lui kudika189189

6 mesaje
Oras: iasi

De la: Tisa0605, la data 2010-08-30 15:17:33 Te sfatuiesc sa nu te vopsesti daca nu e necesar. Eu mi-am facut suvite blonde (avint parul saten inchis) vreo zece ani si le reinnoiam de cite ori crestea parul. Acum am fire albe exact in crestetul capului unde imi faceam suvitele blonde. Coafezele spun ca firele albe nu apar de la vopsit blond, dar eu sint convinsa ca e asa, pentru ca am fire albe doar acolo unde aveam mai multe suvite.

6 mesaje

NU VoPSEAUA BLONDA ALBESTE PARUL CI DECOLORANTUL, E O difenta intre vopsea si pudra decoloranta!!!!!

6 mesaje

cauta pe la magazine vopsea de par de la BESS . e fosrte buna si acora in totalitate parul alb. e putintel mai scumpa (20-24lei). un tub are aceeasi cantitate cat 2 vopsele normale.

6 mesaje

eu aveam culoarea parului un saten aurii, si mi-am luat 2 cutii de blond cenusiu de la garnier si mi-a iesit un blond super in cap si FARA DECOLORANT. zici k e facut de profesionisti......dar e facut acasa.

6 mesaje

cea mai mare greseala o faceti dak folositzi henna..........nu recomand nimanui.
kudika412853 Avatarul lui kudika412853

1 mesaj

buna!!va rog sa m ajutati vreau un nou look m-am saturat de negru si vreau sa ma fac un blond aramiu stiu ca trebuie decolorare dar nu vreau sa imi afecteze parul delok.!!!am auzit de COLOR OFF de la ESTEL PROFESIONAL este bun de ceva?????????????????????????help me plssss
dr10mady Avatarul lui dr10mady

19 mesaje
Oras: brasov

De la: stem_29, la data 2010-08-25 10:12:05
De la: kudika316591, la data 2010-08-25 10:07:47buna!sunt noua pe forum si am o maaaare dilema nush c sa fac si sper sa ma ajutati,sa-mi dati un mic sfat vreau sa-mi schimb culoarea parului din saten inchis(ciocolatiu) intr-un saten ff deschis si dc nu cu putine tente aurii.dar nush cum sa ajung la culoarea asta,ce vopsea mi-ati recomanda?si ink cv : am tenul putin inchis la culoare ,dar nu masliniu. de origine sunt satena(saten inchis). help pls!

Din culoare inchisa la deschisa ajungi in doua moduri: decapaj, care te cam costa cam vreo 80RON, sau decolorat si revopsit mai deschis cum iti doresti.

buna.. ce inseamna decapaj?? :D
mishutka Avatarul lui mishutka

17 mesaje

Decapajul reprezinta tratarea parului cu solutii acide pentru pastrarea mai mult timp a vopselei.
ad__83 Avatarul lui ad__83

2961 mesaje

De la: mishutka, la data 2011-07-20 16:27:23Decapajul reprezinta tratarea parului cu solutii acide pentru pastrarea mai mult timp a vopselei.

poftim de unde drau stii prostia asta ???fata trezireaaaa
Iadul este gol si toti diavolii sunt aici. William Shakespeare

2961 mesaje

Decapajul este tot un gen de decolorare a parului dar mai putin agresiv pentru firul de par (nu contine oxidant sau amoniac). Cu toate ca in saloanele de coafura din strainatate decaparea este utilizata de o buna perioada de timp, in Romania putine femei stiu ce este aceea iar cand ajung in salon au reactia tipica vizavi de decolorare: “vai, imi strica parul”.

Decaparea este un procedeu mai bland de scoatere a culorii inchise din firul de par, care necesita un timp indelungat daca este sa fie facuta de un profesionist in domeniu.
doi_ochi_caprui Avatarul lui doi_ochi_caprui

786 mesaje
Oras: medias

De la: ad__83, la data 2011-07-20 16:32:17
Decapajul este tot un gen de decolorare a parului dar mai putin agresiv pentru firul de par (nu contine oxidant sau amoniac). Cu toate ca in saloanele de coafura din strainatate decaparea este utilizata de o buna perioada de timp, in Romania putine femei stiu ce este aceea iar cand ajung in salon au reactia tipica vizavi de decolorare: “vai, imi strica parul”.

Decaparea este un procedeu mai bland de scoatere a culorii inchise din firul de par, care necesita un timp indelungat daca este sa fie facuta de un profesionist in domeniu.

Ca e deapaj sau decolorarea tot ne afecteaza podoaba capilara.
Cel mai bine e sa nu folosim nimic, dar cine poate ....?
Am propus sa fac ce-mi place, cum imi place...sa nu-mi fie frica sa pierd, sa ma bucur, sa rad, sa-mi fie bine si atat!

786 mesaje

De la: mishutka, la data 2011-07-20 16:27:23Decapajul reprezinta tratarea parului cu solutii acide pentru pastrarea mai mult timp a vopselei.

Unde ai citit tu asta?
Am propus sa fac ce-mi place, cum imi place...sa nu-mi fie frica sa pierd, sa ma bucur, sa rad, sa-mi fie bine si atat!

2961 mesaje

De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-07-20 16:38:13
De la: ad__83, la data 2011-07-20 16:32:17

Ca e deapaj sau decolorarea tot ne afecteaza podoaba capilara.
Cel mai bine e sa nu folosim nimic, dar cine poate ....?

nu se poate.....

2961 mesaje

De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-07-20 16:39:09

Unde ai citit tu asta?

cred ca in Libertatea

786 mesaje

De la: ad__83, la data 2011-07-20 16:40:33
De la: doi_ochi_caprui, la data 2011-07-20 16:39:09

Unde ai citit tu asta?

cred ca in Libertatea

Cred ca i-a soptit o bunicuta la coltul strazii in timp ce manca seminte.
andreeamarcu94 Avatarul lui andreeamarcu94

11 mesaje
Oras: tg jiu

garnier blond deschis o sa'ti iasa exact ce vrei u garantez :D exact asa sunt si eu akm ;)

786 mesaje

De la: andreeamarcu94, la data 2011-07-20 19:53:48garnier blond deschis o sa'ti iasa exact ce vrei u garantez :D exact asa sunt si eu akm ;)

Ce culoare ai avut inainte de-a te vopsi, pisi?
Sunt sigura ca ai avut o culoare deschisa, sau te-ai vopsit pentru prima data, deasta ti-a iesit blond.
Pagini: << 1 2 3 4 5 6 7 8 >> Sari la pagina: