Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre barbatii din zodia berbec?

Ce parere aveti despre barbatii din zodia berbec? Actualul prieten este berbec si avem de gand sa intemeiem o familie. Din cate am auzit berbecii sunt buni familisti? O fi adevarat?
vicutzel
Postat pe 4 Septembrie 2010 14:35
Fals,eu am un berbec acasa si nu prea e familist
ALEXA70
Postat pe 4 Septembrie 2010 18:56
heh berbecii sunt ei familisti, dar au nevoie si de libertate, nu pot trai doar intre 4 pereti alaturi de nevasta/sot si copii (asa cum multa lume crede ca asta inseamna casnicie).
Shhh
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:05
De la: Shhh, la data 2010-09-04 19:05:26heh berbecii sunt ei familisti, dar au nevoie si de libertate, nu pot trai doar intre 4 pereti alaturi de nevasta/sot si copii (asa cum multa lume crede ca asta inseamna casnicie).

Bine zis!
ALEXA70
Postat pe 4 Septembrie 2010 19:07
As putea spune exact contrariul!!! Am avut un iubit timp de 7 ani, berbec si pot sa-ti spun ca sunt orice numai familisti nu. Sunt destul de egoisti si in acelasi timp au impresia ca lor li se cuvine totul, iar in clipa cand veti avea copii, va fi extrem de gelos pe ei, ca nu va mai avea toata atentia ta (asta este din experienta unei prietene maritata cu un berbec). Nu sunt statornici si, asa cum a zis si alexa70, au mare nevoie de libertate, nu le place sa fie ingraditi, sa li se spuna ce sa faca, mai ales de o femeie, dar mai ales, majoritatea bebecilor pe care i-am cunoscut fug de orice fel de raspundere. Dar, in acelasi timp, exista si exceptii. S-ar putea k iubitul tau sa fie una dintre aceste exceptii. Parerea mea este ca ar trebui sa fi foarte atenta la felul lui de a fi, sa fii realista, sa te gandesti bine inainte de a face acest pas, iar dak totusi vrei sa mergi mai departe, fa in asa fel incat sa locuiti o perioada de timp impreuna, singuri (fara parinti, farar prieteni, doar voi doi, chiar si cu chirie) ca sa vezi exact dak merita sau nu. Eu asa am descoperit adevarata fire a berbecului meu. Nu o sa ai mult de asteptat ca sa vezi exact ce fel de berbec este. Noi am stat impreuna mai bine de un an, dar dupa cateva luni deja incepuse sa scartaie totul. Am mai continuat totusi, sperand ca pot face ceva pentru cei 7 ani petrecuti impreuna, dar, desi am facut tot ce a fost omeneste si supraomeneste posibil, am ajuns la concluzia ca nu este genul de persoana alaturi de care sa pot avea viata pe care mi-o doresc (o familie linistita si fericita). Eu iti doesc ca berbecul tau sa fie una dintre exceptii si sa poti fi fericita alaturi de el, dar dak una dintre aceste treburi iti atrage atentia, eu zic sa discuti cu el (lucur foarte greu, pentru ca sun tare necomunicativi), dak nu merge sau nu vrea sa discute, gandeste-te bine si pregateste-te sa il scoti din viata ta.
adriana_atanasoaie
Postat pe 12 Septembrie 2010 13:15
:)) Eu am sot berbec, si-l am, de peste 19 ani.
Si culmea, e si familist.
Incetati cu zodiile, nu dupa zodii iti faci o familie si nici dupa calendar copii.
stem_29
Postat pe 12 Septembrie 2010 13:29
De la: adriana_atanasoaie, la data 2010-09-12 13:15:26As putea spune exact contrariul!!! Am avut un iubit timp de 7 ani, berbec si pot sa-ti spun ca sunt orice numai familisti nu. Sunt destul de egoisti si in acelasi timp au impresia ca lor li se cuvine totul, iar in clipa cand veti avea copii, va fi extrem de gelos pe ei, ca nu va mai avea toata atentia ta (asta este din experienta unei prietene maritata cu un berbec). Nu sunt statornici si, asa cum a zis si alexa70, au mare nevoie de libertate, nu le place sa fie ingraditi, sa li se spuna ce sa faca, mai ales de o femeie, dar mai ales, majoritatea bebecilor pe care i-am cunoscut fug de orice fel de raspundere. Dar, in acelasi timp, exista si exceptii. S-ar putea k iubitul tau sa fie una dintre aceste exceptii. Parerea mea este ca ar trebui sa fi foarte atenta la felul lui de a fi, sa fii realista, sa te gandesti bine inainte de a face acest pas, iar dak totusi vrei sa mergi mai departe, fa in asa fel incat sa locuiti o perioada de timp impreuna, singuri (fara parinti, farar prieteni, doar voi doi, chiar si cu chirie) ca sa vezi exact dak merita sau nu. Eu asa am descoperit adevarata fire a berbecului meu. Nu o sa ai mult de asteptat ca sa vezi exact ce fel de berbec este. Noi am stat impreuna mai bine de un an, dar dupa cateva luni deja incepuse sa scartaie totul. Am mai continuat totusi, sperand ca pot face ceva pentru cei 7 ani petrecuti impreuna, dar, desi am facut tot ce a fost omeneste si supraomeneste posibil, am ajuns la concluzia ca nu este genul de persoana alaturi de care sa pot avea viata pe care mi-o doresc (o familie linistita si fericita). Eu iti doesc ca berbecul tau sa fie una dintre exceptii si sa poti fi fericita alaturi de el, dar dak una dintre aceste treburi iti atrage atentia, eu zic sa discuti cu el (lucur foarte greu, pentru ca sun tare necomunicativi), dak nu merge sau nu vrea sa discute, gandeste-te bine si pregateste-te sa il scoti din viata ta.

ai mare dreptate!adevarata sa fata (in relatia mea)s-a vazut dupa 15 ani de casnicie, cand m-a inselat aproape doi ani de zile cu o c---.daca ii spuneam lua o atitudine de om nevinovat , apoi devenea violent ,dar numai verbal (fizic nu m-a agrest decat stringeri de brate sau m-a impins ).nu sunt deloc comunicativi .traiesc doar in lumea lor.mie imi face uneori impresia ca au o lume pe care si-au creat-o doar pentru ei,o lume plina de minciuna(minte de crede si el ce spune).nu generalizez zodia, cum spuea cineva ca fiecare caracter tine foarte mult de buna crestere.
ALEXA70
Postat pe 13 Septembrie 2010 10:36
eu am acasa un berbec si am o casatorie fericita care dureaza de 24 ani
kudika317357
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:24
De la: vicutzel, la data 2010-09-04 14:35:43Ce parere aveti despre barbatii din zodia berbec? Actualul prieten este berbec si avem de gand sa intemeiem o familie. Din cate am auzit berbecii sunt buni familisti? O fi adevarat?


Tu vrei sa-ti intemeiezi o familie cu berbecul sau cu barbatul? Nu are nici o legatura zodia,conteaza mediul in care a fost crescut si educatia pe care a primit-o.Conteaza ca e berbec,taur,capricorn sau varsator?Conteaza cum te intelegi tu cu el,in realitate nu din zodii....
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:01
Si eu am un berbec acasa , de vreo 10 ani .Al meu este extrem de gelos si posesiv cu mine, nu este gelos pe copil si nu a fost niciodata , este foarte incapatinat , dar este si foarte muncitor ,al meu este familist si daca reusesti sa ii accepti " defectele " eu cred ca poti face treaba buna cu el . Trebuie sa stii cand sa lasi de la tine , asta este adevarat................ si dupa cum se spunea si mai sus , depinde foarte mult de la om la om .Parerea mea este sa incerci , numai asa vei stii
andra31
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:56
Nu stiu daca asta tine de zodii sau nu, dar despre berbecul meu pot spune ca nu comunica,orice ar face dar acasa sa nu-l ti ,responsabilitatile familiei sunt toate pe umerii mei si este foarte egoist.Daca este la volan,are totul,are tendinta de a omite totul.Sfatul meu este sa incerci pt ca pot fi doar coincidente,dar impica-l de la inceput in problemele familiei.
dana1977
Postat pe 26 Septembrie 2010 08:17
De la: kudika317357, la data 2010-09-19 10:24:11eu am acasa un berbec si am o casatorie fericita care dureaza de 24 ani


si eu sunt berbec si dupa 20 de ani....am inceput sa vad alte zodii nu te culca pe o ureche
pickard
Postat pe 26 Septembrie 2010 08:35
De la: dana1977, la data 2010-09-26 08:17:18 Nu stiu daca asta tine de zodii sau nu, dar despre berbecul meu pot spune ca nu comunica,orice ar face dar acasa sa nu-l ti ,responsabilitatile familiei sunt toate pe umerii mei si este foarte egoist.Daca este la volan,are totul,are tendinta de a omite totul.Sfatul meu este sa incerci pt ca pot fi doar coincidente,dar impica-l de la inceput in problemele familiei.

un barbat berbec nu poate fi implicat in nimic de altcineva...el se implica singur si el ii implica pe toti ceilalti e numai o impresie lasata de el intentionat ca ar fi sub control
pickard
Postat pe 26 Septembrie 2010 08:37
Asa este ca nu dupa zodie iti intemeiezi o familie DAR...caracteristicile generale ale zodiilor exista si uneori frapeaza prin cat adevar pot grai despre o persoana.
2fluturasi
Postat pe 26 Septembrie 2010 09:26
Eu am trait cu un berbec 3 ani si pot sa-ti spun ca stie sa iubeasca egoist, se iubeste pe el mai presus de orice iar confortul lui personal este pe primul loc.Nu se implica deloc in treburile casnice, nu il intereseaza copiii, nevasta, nimic...doar el. Romantismul lui, de care m-am indragostit s-a transformat in scurt timp in vanatai.
In schimb un alt berbec...era genul de barbat de casa: tandru, atent, ordonat, pedant...stii doar ca orice casnicie e o loterie...iti recomand sa traiesti cu el o vreme, zi de zi, inainte, abia atunci iti vei da seama cine este. Cred ca intrebarea pe care orice femeie ar trebui sa si-o puna inainte de a spune "DA"...este daca poate tolera si trai cu defectele celuilalt?...
2fluturasi
Postat pe 26 Septembrie 2010 09:38
io am akas un berbec,avem o casnicie de 25 ani,ma enerveaza cateodata da il las in plata Domnului
kudika107036
Postat pe 26 Septembrie 2010 14:56
Fugiti fetelor de barbatii ''berbec'' cum fuge de tamaie!!! Sunt oameni cu 2 fete, eu dupa 2 ani de relatie de lapte si miere, am constatat ca iubesc 1 necunoscut, fiind foarte sigura ca-l cunosc indeajuns totusi...m-am inselat! Succes pt toate cele care sunt indragostite de berbeci insa face-ti mari cat cepele!
freya05
Postat pe 3 Octombrie 2010 20:35
berbecii sunt familisit in anumite limite, ei vor sa primeasca totul de la iubita de langa ei, sa fie mangaiati, pupati, satisfacuti si altele, ei nu-si doresc o familie atata timp cat sunt tineri, tind spre aventura, libertate, le fug ochii in toate directiile
yumy
Postat pe 3 Octombrie 2010 20:37
De la: yumy, la data 2010-10-03 20:37:52berbecii sunt familisit in anumite limite, ei vor sa primeasca totul de la iubita de langa ei, sa fie mangaiati, pupati, satisfacuti si altele, ei nu-si doresc o familie atata timp cat sunt tineri, tind spre aventura, libertate, le fug ochii in toate directiile
zat fa berbeaca esti tu la cap,,termina cu ghicitul ca ai luato pe aratura
thadoogback
Postat pe 3 Octombrie 2010 20:39
De la: thadoogback, la data 2010-10-03 20:39:35
De la: yumy, la data 2010-10-03 20:37:52berbecii sunt familisit in anumite limite, ei vor sa primeasca totul de la iubita de langa ei, sa fie mangaiati, pupati, satisfacuti si altele, ei nu-si doresc o familie atata timp cat sunt tineri, tind spre aventura, libertate, le fug ochii in toate directiile
zat fa berbeaca esti tu la cap,,termina cu ghicitul ca ai luato pe aratura

iar tu esti gaina turbata ia du-te tu la matei bals vezi poate a1h1 in faza incipienta inca mai scapi daca nu imi pare rau pt tn
yumy
Postat pe 3 Octombrie 2010 20:41
De la: yumy, la data 2010-10-03 20:41:31
De la: thadoogback, la data 2010-10-03 20:39:35
De la: yumy, la data 2010-10-03 20:37:52berbecii sunt familisit in anumite limite, ei vor sa primeasca totul de la iubita de langa ei, sa fie mangaiati, pupati, satisfacuti si altele, ei nu-si doresc o familie atata timp cat sunt tineri, tind spre aventura, libertate, le fug ochii in toate directiile
zat fa berbeaca esti tu la cap,,termina cu ghicitul ca ai luato pe aratura

iar tu esti gaina turbata ia du-te tu la matei bals vezi poate a1h1 in faza incipienta inca mai scapi daca nu imi pare rau pt tn
sa ti para rau pentru tn terminato,,ca iti termini si familia,,ghicitoare de rahat
thadoogback
Postat pe 3 Octombrie 2010 20:48
Iata
columbina
Postat pe 19 Octombrie 2010 21:39
am avut un berbec foarte nehotarat, lipsit de intiativa, crtic, este adevarat ca are nevoie de libertate pe care i-am oferit-o dar nu am rezistat langa el
yellow
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:54
Eu iubesc un berbec - au nevoie de libertate cu care oricum nu stie ce sa faca, sunt incapatanati, impulsivi, gelosi, posesivi si n-ar recunoaste astea in ruptul capului. Dar sunt pasionali, amuzanti, au simtul umorului, se impica in tot ceea ce faci, te protejeaza ( asa cum cred ei ca trebuie). Daca il iubesti te poti descurca cu el - si te ajuta sa-ti pastrezi pasiunea multa vreme. Oricum - nu te plictisesti cu el.
I_m_nuts2011
Postat pe 21 Octombrie 2010 12:12
Eu am o relatie cu un barbat berbec si pot spune ca are (ca toti barbatii de altfel) felul lui propriu de a iubi, de a proteja,ca fiecare om, are parti bune si rele. Berbecii au mare nevoie de libertate, este adevarat. Trebuie sa ajungi sa accepti un barbat berbec asa cum este el, sa-l intelegi, iar atunci cand te gandesti sa intemeiezi o casnicie cu el, sa nu te grabesti sa iei o decizie.
claudiae
Postat pe 25 Octombrie 2010 22:19
EU SINT LEU SI IUBITU MEU ESTE BERBEC! TREBUIE SA AI RABDARE CU BERBECII DAR EU NU MA PLICTISESC CU IUBITU MEU SI LAS CA TOTUL SA VINA DE LA EL,NE CUNOASTEM DE CINCI ANI SI DE TREI ANI STAM IMPREUNA! DAR MEREU A FOST EL CARE A HOTARIT CIND SA NE MUTAM IMPREUNA SI TOT EL VA HOTARI CIND NE VOM CASATORI! UN SFAT POT SA I-TI DAU! NU TE ARATA DISPONIBILA MEREU! INVATA-L CA EXISTA SI NU,CHIAR DACA MAI TIRZIU ZICI CA EL DIN CIND IN CIND DAI IMPRESIA CA TE POATE PIERDE! SE PLICTISESC REPEDE SI DE ACEEA NU TREBUIE SA LE ARATI CIT DE MULT IL IUBESTI! TOTI BARBATII SINT FAMILISTI DEPINDE FOARTE MULT DE NOI CIT DE DIPLOMATE SINTEM SI DE ACEEA CE NE DORIM DE LA EI! DACA EL A HOTARIT SA INTEMEIEZE O FAMILIE CU TINE INSEAMNA CA TE IUBESTE SI MERITA SA VA CASATORITI. ITI DORESC MULTE IMPLINIRI SUFLETESTI SI DRAGOSTE!
kudika166059
Postat pe 31 Octombrie 2010 01:06
Eu am un iubit berbec de 18 luni...nu e mult...dar pot spune ca e ingrozitor de egoist...ca intotdeauna isi doreste libertate...intotdeauna i se pare ca celelalte femei sunt mai cu stea in frunte decat mine...e vesnic nemultumit orice i-ai face si pe oricine...sunt barbati buni cand vor ei si cand simt ca te pot pierde...isi creaza o lume a lor,o sfera in care nu ii poti atinge,in care pare ca nimic si nimeni nu ii poate ajunge...sunt necomunicativi...se inchid in ei daca incerci sa vb cu ei...dar poate sunt si exceptii...ce styu eu...specimenul de langa mine e f dificil...insa il iubesc chiar daca uneori imi scoape peri albi...
kudika325727
Postat pe 2 Noiembrie 2010 23:00
eu am fost cu un berbec un an de zile si pot spune ca se purta cu mine exemplar...in fiecare saptamana primeam flori si cadouri......ii placea la nebunie sa ma tina in brate , era foarte afectuos iar cand ii spuneam sa faca ceva facea fara sa comenteze chiar daca nu prea ii convenea.... Am stat impreuna si ma ajuta si in casa la curatenie, cumparaturi .....orice il rugam. Pot spune ca a fost o relatie speciala ....nu orice om se duce noaptea pe la 1 -2 sati cumpere o ciocolata nu?nu oricine te spala pe cap sau te asteapta cu masa pusa. Avea totusi un defect mare.....atunci cand se enerva desi erau lucruri marunte nu prea se putea controla...si de multe ori sa intamplat sa tipe la mine in public ceea ce urasc. dupa el am avut o relatie cu un sagetator care ma marcat.Era extrem de egoist si rece ....nu-i pasa de mine nu imi arata deloc efectiune....m-a inselat , mintit.....mi-a vorbit foarte urat.... deci eu am o parere proasta despre sagetatori si una buna despre berbeci. Conteaza cat de mult iubesc si cum stii tu sa comunici
floryana2
Postat pe 23 Noiembrie 2010 12:29
nu cred ca o casnicie poate tine doar facind comparatie intre zodii.....am fost casatorita cu un berbec si totul sa
terminat ,iar din nefericire am cunoscut alta persoana care este tot berbec,.----deci sunt doua poluri opuse
1-putin misterios egoist si foarte greu de a se putea comunica deci exista putina inchidere in sine
2-nervos gelos sentimental inpunator si mai hotarit pentru intemeierea uneii familii cu mai multa resonsabilitate....dar cum faptul ca doua persoane cu acelasi semn zodiacal nu se pot compare nu se poate lua in considerare semnele zodiacale,...asta depinde de temperamentul fiecarei persoane de educatia primita si de stare lui de ce vrea sa faca in viata
kudika331060
Postat pe 23 Noiembrie 2010 14:00
De la: vicutzel, la data 2010-09-04 14:35:43Ce parere aveti despre barbatii din zodia berbec? Actualul prieten este berbec si avem de gand sa intemeiem o familie. Din cate am auzit berbecii sunt buni familisti? O fi adevarat?

am o parere foarte buna! sunt niste minunati! chiar eu sunt berbec si as fi un foarte bun familist daca as vrea
pickard
Postat pe 23 Noiembrie 2010 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Leu + Leoaica...predictii?! 6 De la: 26012001 26 Iulie 2010 10:36
eu sagetator, el rac 37 De la: nika87 12 Noiembrie 2009 03:13
Femeia Varsator si barbatul Pesti 8 De la: irina_1 3 Iulie 2015 23:16
dragoste si bani 10 De la: kudika_948513 8 Ianuarie 2014 08:03
berbec cu berbec..... 20 De la: Milenium 22 Octombrie 2009 16:10