Setari Cookie-uri

Zodia rac

Buna tuturor!
De aproape un an,cunosc un un rac care m-a facut sa ma indragostesc de el...
E ciudat cum s-a intamplat...luni de zile ne eram ca si cainele si pisica,mai mult...il repezeam,il refuzam...l-am ignorat vreme buna.Intr-o zi dupa ce am revenit la sentimente mai bune,ne-am intalnit si s-a intamplat inevitabilul...M-am simtit incredibil,am descoperit ca e un barbat extraordinar din toate punctele de vedere dar nu pare sa vrea o relatie iar eu am ajuns sa-mi dau seama ca m-am indragostit de el si ca imi lipseste foarte mult!Ne-am intalnit de cateva ori ...a fost prima "relatie" de genul acesta.La un moment dat i-am spus ca prefer sa ma ndepartez de el decat sa sufar!Acum ill simt indiferent...desi cand ne mai intalnim in oras ne salutam,mai povestim una alta...dar totusi il simt distant desi stie ca m-am indragostit de el...i-am spus tot ce simt dar parca continua sa pastreze distanta.
Nu vreau sa insist...sau sa par disperata...dar as vrea sa`l fac sa inteleaga ca inseamna foarte mult pt mine...
Stiu ca racii sunt ciudati cand vine vb de sentimente...se ascund sa le arate...dar daca intr-adevar ii sunt indiferenta as vrea sa stiu...
Poate m-ar ajuta experientele voastre daca ati trecut prin asa ceva cu un rac.
Va pup!
MarinaII
Postat pe 19 Septembrie 2010 21:44
"i-am spus tot ce simt dar parca continua sa pastreze distanta"
"dar as vrea sa`l fac sa inteleaga ca inseamna foarte mult pt mine"

Crezi ca poti sa-i desenezi?
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:19
Barbie30,daca ma refeream strict la o relatie,deschideam acest subiect acolo...la "Relatii"....dar ma intreseaza puctul de vedere a cuiva care s`a confruntat cu asa ceva...cu un RAC!De aceea am si deschis acest subiect aici...la "Zodiac".
Merci oricum...
MarinaII
Postat pe 20 Septembrie 2010 02:25
salut,
eu sunt o femeie rac si am un iubit rac...noi racii suntem mai reci in general barbatul rac nu-si arata sentimentele chiar daca simte ceva asta ramane sa descoperi tu pe parcurs.. este bine ca esti sincera cu el , asta apreciaza foarte mult babrbatul rac, sinceritatea si naturaletea..sfatul meu este sa fi draguta cu el si sa ai rabdare insa sa pastrezi si tu aceiasi distanta pe care o pastreaza si el.. daca intr-adevar simte ceva pt tine lasa-l pe el sa faca primul pas ...
kapsunica
Postat pe 20 Septembrie 2010 10:54
De la: kapsunica, la data 2010-09-20 10:54:56salut,
eu sunt o femeie rac si am un iubit rac...noi racii suntem mai reci in general barbatul rac nu-si arata sentimentele chiar daca simte ceva asta ramane sa descoperi tu pe parcurs.. este bine ca esti sincera cu el , asta apreciaza foarte mult babrbatul rac, sinceritatea si naturaletea..sfatul meu este sa fi draguta cu el si sa ai rabdare insa sa pastrezi si tu aceiasi distanta pe care o pastreaza si el.. daca intr-adevar simte ceva pt tine lasa-l pe el sa faca primul pas ...


Multumesc kapsinica...in ce sens spui sa pastrez distanta?
Pt ca nu stau "calare" pe el...incerc doar sa prind momentul in care sa ii reamintesc de fiecare data cand ne vedem,ce simt(nu-mi place sa-l expun si nici sa fiu expusa)...si ne vedem destul de rar...
MarinaII
Postat pe 20 Septembrie 2010 14:03
Barbatii din aceasta zodie sunt foarte ciudati ...........eu nu am reusit sa ii inteleg niciodata , pe niciunul , desi am avut de a face cu vreo doi . Acum sunt iubitori maine sunt reci , acum te cauta si maine te ignora acum te vrea si maine te respinge .......... Nu poti sti ce simnt cu adevarat , cred ca nici ei nu stiu ce simnt
andra31
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:40
Eu sunt zodia Rac...si in general sa stii k suntem o zodie capricioasa si plina d toane, iubim sinceritatea, dar trebuie sa fim lasati sa facem primul pas...in cazul in care ii reamintesti mereu k esti innebunita dupa el( si asta cred k e valabil la orice barbat) el s va simti agasat si isi va pierde interesul pt k stie ca t poate avea oricand...Insa este f bn stiut faptul k suntem gelosi si posesivi asa k sfatul meu este sa incerci sa-l faci putin gelos insa la cel mai subtil mod cu putinta pentru ca altfel ii vei rani sentimentele, t va cataloga si va trece usor mai departe...ce sa-i faci suntem dificili
kudika227786
Postat pe 24 Septembrie 2010 17:21
hmmmmmm si eu sunt tot rac, dar nus tiu ec sa zic nu prea cred in zodiace si chestii de astea, fiecare in parte avem ceva unic care ne diferentiaza, e ca vorba aia semanam, dar nu rasare, mai ale sca barbatii difera mult de femei mai ales in gandire, ei sunt mai comozi, insa sunt si barbati foarte sensibili, depinde si de mediul in care am fost crescuti, de educatie
G1ul1a
Postat pe 24 Septembrie 2010 19:26
De acord cu G1ul1a
si totusi....

RAC ( 22.06 – 22.07) - octombrie 2010

DRAGOSTE. Vine o perioada in care ai chef sa te smiorcai si sa faci figuri; mai bine ti-ai reveni in simtiri, nu de alta, da’ sa nu scazi prea mult in ochii partenerului/ei. Pentru cei fara pereche: cu ceva mai mult tact si curaj, cineva tot o sa-ti cada-n plasa.
(...)


…mai mult, intr-un horoscop lunar si funny – octombrie 2010 :
(scoateti eventualele spatii libere ce pot aparea in link)

http://www.verze.ro/Horoscop/Horoscop-Lunar/horoscop-octombrie-2010.html
peppermint
Postat pe 24 Septembrie 2010 19:55
Buna!
Sunt si eu rac, si ce spui tu ca s-a intamplat mi se pare foarte normal.
Te trateaza cu indiferenta din cauza ca i-ai spus ca mai bine te indepartezi de el decat sa suferi. A realizat ca nu il placi, asa ca s-a retras in carapacea lui. A doua greseala a ta a fost apoi sa ii spui ce simti pentru el, pentru ca acum probabil crede ca ai vrut sa te joci cu el, ba il placi, ba nu il placi.
Dar nu dispera. In ciuda acestor lucruri, el s-ar putea sa aiba sentimente pentru tine, ascunse sub masca de indiferenta. Racul isi poate schimba foarte usor parerile. Fii calma cand vorbesti cu el, nu fii insistenta, impartaseste-i secrete de-ale tale si fa-i complimente sincere. Razi si fa-l sa rada. Fa-l sa se simta bine cu persoana ta. Si daca tot nu face el primul pas, fa-l tu. S-ar putea doar sa fie prea timid pentru a incerca.
Noroc!:)
myjeansareblue
Postat pe 26 Septembrie 2010 16:34
Si eu am o relatie cu un Rac de 3 ani si la inceput pot spune ca nu a inceput prea bine asta pentru ca are o personalitate ciudata cand cunoaste pe cineva! Chiar daca nu ma cunostea personal vb foarte urat cu mine, dar dupa ce ne-am intalnit ca doi amici sa indragostit pe loc! nu a facut primul pas,a asteptat ca eu sa iau initiativa.Dupa cateva luni imi dadeam seama ca se atasa de mine din ce in ce mai mult si ca e un barbat foarte romantic si tandru cu persoana pe care o iubeste! Sunt niste barbati sensibili,timizi care in cele mai multe cazuri asteapta ca fata sa faca primul pas! (si fratele meu e Rac si pana la 23 de ani nu a avut o prietena pentru ca e foarte timid si asteapta ca o fata sa faca primul pas pentru ca el nu stie sa se comporte in jurul lor)
AlinaNutu
Postat pe 6 Decembrie 2010 16:52
draga Marinall, cred ca ne-am indragostit amandoua de aceeasi persoana...
onuta33
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:24
sunt cancer cu ascendent in gemeni . ce pot sa spun este ca racilor nu le place sa fie bazaiti.............posibil, din ce spui ca pentru el nu ai fost decat un flirt.......asta e..........racii sunt duri, se joaca cu sentimentele celor de langa ei ......doar din placerea de a se juca.
kudika_garbo
Postat pe 11 Decembrie 2010 13:17
Iubitul meu este Rac...si tot ce iti pot spune este ca in cazul lui , daca o fata ia intrat direct in suflet si in minte din prima , e posibil sa nu mai poti "scapa" de el, insa daca nu sa intamplat asta la fel cum spunea inca cineva , daca esti sincera, dragutza, interesanta si sa ai mereu putin mister , ca s-l intereseze sa te descopere , in timp isi va indrepta toata atentia spre tine si va face orice este posibil sa fii a lui...insa nici de cum sa nu pari disperata si zi de zi sa ii areti ceea ce simti...doar amintestei din cand in cand ca este o persoana importanta pt tine ATAT...(spun asta pt ca eu si cu prietenul meu am fost amici destul timp si cam acestia au fost pasii) .. succes:)
rigabela_22
Postat pe 18 Decembrie 2010 15:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu...el berbec 3 De la: milica_albulescu 16 Februarie 2009 21:30
Am nevoie de un sfat, va roog 9 De la: Bandy 2 Mai 2009 23:05
buna 4 De la: greierash_is_back 22 Noiembrie 2009 06:39
neatza fetelor! 3 De la: Cassey 30 Decembrie 2008 16:09
Eu Leoaica, El Sagetator... 25 De la: bruneagra25 13 August 2009 09:39