Setari Cookie-uri

Ce credeti despre fetele care ajung "prostituate"?nevoie sau placere?

Din ce in ce mai multe femei isi vand corpul pentru bani...sunt mai multe explicatii:poate saracia le impinge la asa ceva,poate dorinta de a castiga bani usor...deoarece despre cineva care sa le forteze sa faca asta este din ce in ce mai exclus de gandit...sau schimbat multe in ultimii ani...fetele nu mai sunt asa simplu de prostit...Am o curiozitate...poate afecta psihicul ceea ce fac ele?ce sentimente mai au,daca mai au...sau daca raman marcate pe viata...si inca o intrebare:cum le privesc barbatii?
Melek88_88
Postat pe 2 Octombrie 2010 03:34
De la: kudika323862, la data 2010-10-02 03:34:00Din ce in ce mai multe femei isi vand corpul pentru bani...sunt mai multe explicatii:poate saracia le impinge la asa ceva,poate dorinta de a castiga bani usor...deoarece despre cineva care sa le forteze sa faca asta este din ce in ce mai exclus de gandit...sau schimbat multe in ultimii ani...fetele nu mai sunt asa simplu de prostit...Am o curiozitate...poate afecta psihicul ceea ce fac ele?ce sentimente mai au,daca mai au...sau daca raman marcate pe viata...si inca o intrebare:cum le privesc barbatii?


nam inteles exakt kuriozitatea ta dar sa stii ka o fata kare se prostitueaza nu ajunge si nebuna,din kontra intro viata de noapte inveti multe,te intaresti psihik.iar sentimente,da au,si ele sunt fiinte ka toti altii,dar ke e important ele khear stiu sa respekte un barbat si sal iubeaska.stiu iubi ba mai mult dekat o fata kuminte iar daka dekid a avea o relatie serioasa fii sigur ka nu va kauta alkeva in afata de partenerul ei,ku ke sa ramana markate pe viata,teai intrebat daka studentele kare o fak saptamanal ku kate 5-6 pt un suk raman markate?iar fiekare barbat are dreptu so priveaska kum vrea doar ka depinde de ke dimensiune are kreierul lui,nai kum sa askulti parerea unui taran sau a unui barbat kare a trait o viata intre 4 pereti sau orizontul lui a kuprins 100 km patrati. e o munka ka orikare alta,faki doar diferenta intre lukru si kasa,dar sa faki diferenta asta,femeia kare no fake ii plake,,,, kumnata mea a lukrat in domeniu,akum e ku fratele meu de 2 ani se inteleg bine si sunt ferikiti,nu e markata ku nimik si nimeni nu o priveste nikikum ba din kontra o aprekiem foarte mult sii multumim ka are grija de fratele meu si il iubeste asa de mult,
ynayna22_yahoo_com
Postat pe 2 Octombrie 2010 05:11
Banii nu se castiga niciodata usor. Pana la urma urmei toate au un pret pe lumea asta...din pacate...
Pune-te in situatia urmatoare: arati bine, nu lucrezi nicaieri, ai apartament intr-un oras mic iar singurul job disponibil este cel de bucatar la un restaurant iar tu esti o persoana care nu a gatit pentru altii niciodata pentru ca mama ta te-a rasfatat mereu cu mancarea gatita de ea. Trebuie sa platesti facturile la sfarsitul lunii....Te-ai angaja ca bucatar constransa de situatia materiala??? ...
joy_18
Postat pe 2 Octombrie 2010 05:52
trebuie sa le intelegi ca persoane. eu am avut asa amice fara sa judec nici un moment. ce am cunoscut erau persoane cu "suflet bun" si si-l pastrasera dar... n-as vrea sa fiu "in pielea lor". singuratate, batjocura, judecate... alegere buna ? multe moldovence in treaba asta. curios, multe moldovence au avut o relatie de rah** cu tatal lor, lipsa de afectiune pentru o fetita ii afecteaza increderea in sine cu consecinte mai tarziu in relatiile cu barbatii.

cum esti din suceava, mai e si sclavagia sexuala legata de italia. . . brrr cauta "italy sex slave" pe youtube
Histria
Postat pe 2 Octombrie 2010 06:54
De la: joy_18, la data 2010-10-02 05:52:59Banii nu se castiga niciodata usor. Pana la urma urmei toate au un pret pe lumea asta...din pacate...
Pune-te in situatia urmatoare: arati bine, nu lucrezi nicaieri, ai apartament intr-un oras mic iar singurul job disponibil este cel de bucatar la un restaurant iar tu esti o persoana care nu a gatit pentru altii niciodata pentru ca mama ta te-a rasfatat mereu cu mancarea gatita de ea. Trebuie sa platesti facturile la sfarsitul lunii....Te-ai angaja ca bucatar constransa de situatia materiala??? ...



"pare" mai usor, nu-i asa ? si iti traiesti oarecum viata... decat inchisa ca un soricel la servici. dar reputatia ? mai ales intr-un oras mik. ce faci cu ea cand vine timpul sa iti faci o familie ? cate din fete isi realizeaza o viata placuta mai tarziu ? si fara nici o experienta reala de lucru ? mai e sansa sa te invarti la tipi cu bani.. dar cate dintr-o suta reusesc asa ?

sint lucruri cu care nu te joci in viata. adika se zice ca ce ne te doboara te face mai tare. nu prostitutia, mei.
Histria
Postat pe 2 Octombrie 2010 07:03
Cred ca ai perfecta dreptate in tot ceea ce spui...presupun ca e foarte greu pentru aceste femei dupa ce ajung la o anumita varsta si nu mai pot fi in preajma barbatilor cu bani...M-am uitat recent la filmul acela "Human Traffic",pentru a 5 a oara si am ramas profund impresionata,si toate cazurile sunt inspirate din intamplari reale...Este adevarat ca e cea mai veche meserie din lume,dar totusi trebuie sa se gandeasca ca au si alte variante in viata...si mai rau este ca majoritatea prostitoatelor din Europa sunt romance...Nu le judec,nu vreau sa fac afirmatii care sa supere pe cineva,dar sunt foarte sigura ca atunci cand vor termina cu "meseria" asta vor avea de suferit psihic,si nu vorbim de "a innebuni",ci de starea lor interioara dupa,singuratate,tristete,pierderea demnitatii si increderii in sine...Poate parea tentant la inceput,bani facuti usor...dar parerea mea este ca va marca negativ...femeia este o fiinta atat de fragila,delicata...care merita tot ce e mai frumos...nu merita sa isi distruga viata...
Melek88_88
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:04
ce parere aveti despre bucataresele care gatesc si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre menajerele care fac curat si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre spalatoresele care spala si calca si acasa si la servici ?
de ce ne legam numai de prostituate ? doar pentru ca obiectul muncii lor e un alt organ anatomic decat cel folosit de majoritatea ?
ce parere aveti despre barbatii care se prostitueaza ?
de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
si , in final , ce diferenta este intre o prostituata , in intelesul comun al cuvantului , si o femeie care se marita doar pt ca tipul are bani , cariera , relatii si ii poate asigura o viata confortabila fara ca ea sa depuna prea mult efort ? oare chiar te face respectabila o bucata de hartie ?
perce_neige
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:26
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39ce parere aveti despre bucataresele care gatesc si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre menajerele care fac curat si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre spalatoresele care spala si calca si acasa si la servici ?
de ce ne legam numai de prostituate ? doar pentru ca obiectul muncii lor e un alt organ anatomic decat cel folosit de majoritatea ?
ce parere aveti despre barbatii care se prostitueaza ?
de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
si , in final , ce diferenta este intre o prostituata , in intelesul comun al cuvantului , si o femeie care se marita doar pt ca tipul are bani , cariera , relatii si ii poate asigura o viata confortabila fara ca ea sa depuna prea mult efort ? oare chiar te face respectabila o bucata de hartie ?

ai punctat extraordinar ...
ALEXA70
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:51
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39 ce diferenta este intre o prostituata , in intelesul comun al cuvantului , si o femeie care se marita doar pt ca tipul are bani , cariera , relatii si ii poate asigura o viata confortabila fara ca ea sa depuna prea mult efort ? oare chiar te face respectabila o bucata de hartie ?

frumos spus, si foarte adevarat

intotdeauna am preferat femeile profesioniste pentru onestitatea lor (eu nu platesc servicii sexuale), sa nu se inteleaga ca le aprob pentru meserie, eu le aprob pentru onestitate.

si un fapt poate ca ciudat, insa o femeie profesionista va fi de 10 ori mai "curata" (atenta la boli) decat o femeie "casnica". profesionista daca nu e atenta va trebui sa stea cateva saptamani sau chiar luni pe bara, asa ca pentru ea protectia e foarte importanta, insa o casnica cum a dat peste ceva "special", a si cazut pe spate cu picioarele cracanate
battleofwits
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:04
De la: Melek88_88, la data 2010-10-02 03:34:00Din ce in ce mai multe femei isi vand corpul pentru bani...sunt mai multe explicatii:poate saracia le impinge la asa ceva,poate dorinta de a castiga bani usor...deoarece despre cineva care sa le forteze sa faca asta este din ce in ce mai exclus de gandit...sau schimbat multe in ultimii ani...fetele nu mai sunt asa simplu de prostit...Am o curiozitate...poate afecta psihicul ceea ce fac ele?ce sentimente mai au,daca mai au...sau daca raman marcate pe viata...si inca o intrebare:cum le privesc barbatii?


Sunt mai multe tipuri de femei prostituate:
1.Femei care provin din familii foarte sarace si vor nu vor(motivele difera de la caz la caz)au ajuns sa faca asta.
2.Femei care au ajuns pe mana cui nu trebuia si au trebuit sa presteze,cu timpul a devenit obisnuinta sau chiar a inceput sa le placa si sa nu se mai gandeasca la un alt loc de munca.
3.Femei care au toate sansele sa obtina un loc de munca platit frumusel,dar care pun corpul la bataie in ideea de a castiga si mai mult.
Barbie30
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:19
De la: Melek88_88, la data 2010-10-02 08:04:30Cred ca ai perfecta dreptate in tot ceea ce spui...presupun ca e foarte greu pentru aceste femei dupa ce ajung la o anumita varsta si nu mai pot fi in preajma barbatilor cu bani...M-am uitat recent la filmul acela "Human Traffic",pentru a 5 a oara si am ramas profund impresionata,si toate cazurile sunt inspirate din intamplari reale...Este adevarat ca e cea mai veche meserie din lume,dar totusi trebuie sa se gandeasca ca au si alte variante in viata...si mai rau este ca majoritatea prostitoatelor din Europa sunt romance...Nu le judec,nu vreau sa fac afirmatii care sa supere pe cineva,dar sunt foarte sigura ca atunci cand vor termina cu "meseria" asta vor avea de suferit psihic,si nu vorbim de "a innebuni",ci de starea lor interioara dupa,singuratate,tristete,pierderea demnitatii si increderii in sine...Poate parea tentant la inceput,bani facuti usor...dar parerea mea este ca va marca negativ...femeia este o fiinta atat de fragila,delicata...care merita tot ce e mai frumos...nu merita sa isi distruga viata...



cred ca cel mai rau, pe langa sechelele sociale este sa sufere cumplit de nu a fi iubite. nu-i asta esenta femeii ? ele pierd nadejdea sau mai bine zis se agata de ea.

zic asta pentru o femeie tare. acum, o femeie slaba nu imi imaginez cum ar fi... nu vreau sa-mi imaginez
Histria
Postat pe 2 Octombrie 2010 11:51
Fie k e vorba de nevoie, fie k e de placere ... nu avem de ce sa le judecam ... fiecare ishi alege viatza pe care vrea sa o duca ... cel fara de pacat sa arunce primu`piatra ... iar daca D`zeu a iertat`o pe Maria Magdalena ... cine suntem noi sa le judecam pe prostituate?? ... Din pacate uitam k iubirea e de la D`zeu nu jtim decat sa judecam ... sa criticam, sa aratam cu degetul ... chiar dak noi poate avem mai multe pacate decat acele prostituate ...
l3t4
Postat pe 2 Octombrie 2010 17:18
si una si alta, fiecare alege ce vrea, ca ii e bine sau nu celor din jur nu prea le pasa, lumea asta este foarte controversata, oadata intrata in joc sansele sa iesi din el sunt foarte mici, iar cele care scapa si aici ma refer la tipele care sutn racolate si obligate sa practice prostitutia raman cu sechele si cu greu reusesc sa se reintegreze in societate
multi au vorbit despre legalizarea prostitutiei, insa nu cred ca asta ar fii solutia pt a stopa traficul de carne vie
nevoie sau placere, fiecare isi traieste viata care i-a fost data
yumy
Postat pe 2 Octombrie 2010 17:22
De la: l3t4, la data 2010-10-02 17:18:05Fie k e vorba de nevoie, fie k e de placere ... nu avem de ce sa le judecam ... fiecare ishi alege viatza pe care vrea sa o duca ... cel fara de pacat sa arunce primu`piatra ... iar daca D`zeu a iertat`o pe Maria Magdalena ... cine suntem noi sa le judecam pe prostituate?? ... Din pacate uitam k iubirea e de la D`zeu nu jtim decat sa judecam ... sa criticam, sa aratam cu degetul ... chiar dak noi poate avem mai multe pacate decat acele prostituate ...


Eu nu le judec pe prostituate,in schimb te "judec" pe tine pentru maltratarea limbii romane..grav..grav.Renunta la limbajul asta de mess ca o sa ajungi sa nu mai stii sa scrii in romana!
Barbie30
Postat pe 2 Octombrie 2010 17:24
Multumesc pentru sfat draga, Barbie ... dar la urma urmei e problema mea asta ... in cazul in care mi-ai spus-o cu intentii bune iti multumesc sincer ... dar simt ca ai facut-o intr-un mod ironic ... in bataie de batjocora ... si atunci ... nicio problema ... sa fii sanatosa ... dar gandeste-te serios la treaba asta ... Te simti mai bine?? ... Te bucura cu ceva ca mi-ai reprosat? ... Sunt de parere ca nu conteaza cum o spui, ci ceea ce spui ...
l3t4
Postat pe 4 Octombrie 2010 14:32
De la: l3t4, la data 2010-10-04 14:32:52Multumesc pentru sfat draga, Barbie ... dar la urma urmei e problema mea asta ... in cazul in care mi-ai spus-o cu intentii bune iti multumesc sincer ... dar simt ca ai facut-o intr-un mod ironic ... in bataie de batjocora ... si atunci ... nicio problema ... sa fii sanatosa ... dar gandeste-te serios la treaba asta ... Te simti mai bine?? ... Te bucura cu ceva ca mi-ai reprosat? ... Sunt de parere ca nu conteaza cum o spui, ci ceea ce spui ...


Era un sfat pe care daca vrei sa-l urmezi bine,daca nu ....bafta!
Barbie30
Postat pe 4 Octombrie 2010 14:45
De la: l3t4, la data 2010-10-04 14:32:52Multumesc pentru sfat draga, Barbie ... dar la urma urmei e problema mea asta ... in cazul in care mi-ai spus-o cu intentii bune iti multumesc sincer ... dar simt ca ai facut-o intr-un mod ironic ... in bataie de batjocora ... si atunci ... nicio problema ... sa fii sanatosa ... dar gandeste-te serios la treaba asta ... Te simti mai bine?? ... Te bucura cu ceva ca mi-ai reprosat? ... Sunt de parere ca nu conteaza cum o spui, ci ceea ce spui ...

bre fara suparare "bataie de batjocura" nu cred ca exista in limba romana, a gresii e omeneste eu doar ti-am zis, sper sa nu-mi sari in cap
yumy
Postat pe 4 Octombrie 2010 14:48
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39ce parere aveti despre bucataresele care gatesc si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre menajerele care fac curat si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre spalatoresele care spala si calca si acasa si la servici ?
de ce ne legam numai de prostituate ? doar pentru ca obiectul muncii lor e un alt organ anatomic decat cel folosit de majoritatea ?
ce parere aveti despre barbatii care se prostitueaza ?
de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
si , in final , ce diferenta este intre o prostituata , in intelesul comun al cuvantului , si o femeie care se marita doar pt ca tipul are bani , cariera , relatii si ii poate asigura o viata confortabila fara ca ea sa depuna prea mult efort ? oare chiar te face respectabila o bucata de hartie ?


Excelent! , scurt și la obiect.
lucian_tristan
Postat pe 4 Octombrie 2010 23:50
Da, yumy ... Asa este ... dar cu toate astea e o expresie pe care multa lume o foloseste ... sa nu-ti imaginezi ca eu am inventat-o
l3t4
Postat pe 5 Octombrie 2010 08:33
De la: l3t4, la data 2010-10-05 08:33:32Da, yumy ... Asa este ... dar cu toate astea e o expresie pe care multa lume o foloseste ... sa nu-ti imaginezi ca eu am inventat-o


daca prostia devine etalon, ghici cum te definesti? :D
battleofwits
Postat pe 5 Octombrie 2010 08:41
Eu nu judec pe nimeni in ceea ce priveste alegerea modului de viata. Fiecare este liber sa-si traisca viata asa cum isi doreste atata timp cat nu lezeaza libertatea celor din jurul lui.
_Cryssa_
Postat pe 5 Octombrie 2010 09:24
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
?



inca n-am vazut barbati imbracati sumar, stand pe marginea drumului si facand semne obsecene-scotand limba, de pilda- spre femei.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Octombrie 2010 09:46
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-05 09:46:11
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
?



inca n-am vazut barbati imbracati sumar, stand pe marginea drumului si facand semne obsecene-scotand limba, de pilda- spre femei.



Într-adevãr , porstitutia masculina e mai discreta decât cea feminina. Asta e valabil pentru tarile europene.
In Africa și Brazilia , prostituția masculina e in plina expansiune iar (in anumite locuri) numãrul bãrbaților practicanți e lejer superior practicantelor feminine. (Conform Discovery)
lucian_tristan
Postat pe 5 Octombrie 2010 10:54
De la: lucian_tristan, la data 2010-10-05 10:54:38
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-05 09:46:11
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
?



inca n-am vazut barbati imbracati sumar, stand pe marginea drumului si facand semne obsecene-scotand limba, de pilda- spre femei.



Într-adevãr , porstitutia masculina e mai discreta decât cea feminina. Asta e valabil pentru tarile europene.
In Africa și Brazilia , prostituția masculina e in plina expansiune iar (in anumite locuri) numãrul bãrbaților practicanți e lejer superior practicantelor feminine. (Conform Discovery)


studiul se refera la barbati hetero sau homo?
ca n-as prea vedea sa opreasca vreo masina cu o femeie la volan , langa un barbat imbracat in salopete, cu muschii lasati la vedere si pantalonasi scurti mulati pe ciucurel.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:20
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-05 12:20:15
De la: lucian_tristan, la data 2010-10-05 10:54:38
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-05 09:46:11
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
?



inca n-am vazut barbati imbracati sumar, stand pe marginea drumului si facand semne obsecene-scotand limba, de pilda- spre femei.



Într-adevãr , porstitutia masculina e mai discreta decât cea feminina. Asta e valabil pentru tarile europene.
In Africa și Brazilia , prostituția masculina e in plina expansiune iar (in anumite locuri) numãrul bãrbaților practicanți e lejer superior practicantelor feminine. (Conform Discovery)


studiul se refera la barbati hetero sau homo?
ca n-as prea vedea sa opreasca vreo masina cu o femeie la volan , langa un barbat imbracat in salopete, cu muschii lasati la vedere si pantalonasi scurti mulati pe ciucurel.


tu nu ai vedea...io da!
_oktober_
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:23
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-05 12:20:15
ca n-as prea vedea sa opreasca vreo masina cu o femeie la volan , langa un barbat imbracat in salopete, cu muschii lasati la vedere si pantalonasi scurti mulati pe ciucurel.


Vaiiii...ar fi un vis implinit pentru mine
Scenariu: Eu...decapotabila...Autostrada Soarelui...marginea soselei...barbat, bronzat, musculos, cu o suvita de fir rebela cazuta pe frunte....Imbracat in salopeta de blugi, doar cu o salopeta de blugi!!!!
"Want a ride baby??"

Moamaaaa Geo ce mi-ai starnit imaginatia acuma....[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]
_Cryssa_
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:27
ce inseamna sa ai masina!

sincer, daca as stii ca ne intersectam pe drumuri, m-as imbraca indecent si m-as pune pe asteptat , la marginea drumului, doar doar te-oi vedea.
si atunci iti fac cu mana
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:28
De la: crysa_tm, la data 2010-10-05 12:27:27
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-05 12:20:15
ca n-as prea vedea sa opreasca vreo masina cu o femeie la volan , langa un barbat imbracat in salopete, cu muschii lasati la vedere si pantalonasi scurti mulati pe ciucurel.


Vaiiii...ar fi un vis implinit pentru mine
Scenariu: Eu...decapotabila...Autostrada Soarelui...marginea soselei...barbat, bronzat, musculos, cu o suvita de fir rebela cazuta pe frunte....Imbracat in salopeta de blugi, doar cu o salopeta de blugi!!!!
"Want a ride baby??"

Moamaaaa Geo ce mi-ai starnit imaginatia acuma....[img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]


Barbie30
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:28
veeeeei kudikaaaa, unde-i botonu' de modificareeeee!

mesaju' era pentru okto
buna okto
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:29
Battleofwits ce te face sa crezi ca tu esti diferit ?? ... Ce usor e sa vezi greselile altora ... in schimb cand e vorba de tine ... Nu prea te-ai analizat ...
l3t4
Postat pe 5 Octombrie 2010 12:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara tuturor,Haideti sa vorbim despre respectul de sine si femeile satisfacute,de puterea de a merge mai in fata,si de vointa de a invinge obstacolele, 131 De la: kudika389507 16 Iulie 2011 23:55
Escapelle 5 De la: Vivi96 9 Septembrie 2012 15:01
cum sal fac sa ma iubeasca din nou ?? 62 De la: lloremmy 3 Octombrie 2011 02:21
Alooooooooooooo,moderatoriiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8 De la: kudika_966303 8 Iulie 2014 12:32
Credeam ca nu se mai poate...iar acum cred ca nu se va mai putea:-s 11 De la: tematoare 28 Iunie 2010 00:40