Setari Cookie-uri

Ce credeti despre fetele care ajung "prostituate"?nevoie sau placere?

De la: kudika183384, la data 2010-10-22 16:52:51de proaste.......n-au suficienta mandrie de sine poti iesi invingatoare in orice situatie

Mama...ca tu tare dãºteaptã mai esti cand te`apuci sa arunci cu pietre!
AdrianaR
Postat pe 22 Octombrie 2010 16:56
De la: dark_eye, la data 2010-10-19 15:59:27ma intreb...din moment ce se promoveaza ideea "casatorie cu unul plin de bani"...de ce ne mai intrebam ce simte o prostituata?...din moment ce auzi discutii la colt de strada, prin licee si facultati, prin cluburi etc...."oare x'ulescu care s'o dat la mine are masina mai tare decat y fata?ca daca nu....eu nu vreau sa ies cu el".eu una am auzit discutii de genu' si nu numai o data.

CORECT!!!
The_Exile
Postat pe 22 Octombrie 2010 18:42
De la: AdrianaR, la data 2010-10-22 16:56:57
De la: kudika183384, la data 2010-10-22 16:52:51de proaste.......n-au suficienta mandrie de sine poti iesi invingatoare in orice situatie

Mama...ca tu tare dãºteaptã mai esti cand te`apuci sa arunci cu pietre!
ce bine a facut....
kudika029282
Postat pe 22 Octombrie 2010 19:22
Azi e vineri si am un amic care invata la o facultate din alt oras,si azi s-a intors acasa ptr weak end.Mi-a povestit una!Cica sta intr-un camin de studenti si intr-o seara a venit o fata la el si i-a zis asa "Imi cumperi si mie o sticla de ulei,ca ma culc cu tine toata noaptea".....Ce ziceti de asta???Nu e frustrant???
playboy
Postat pe 23 Octombrie 2010 00:20
saracia e singurul motiv care impinge o fata sa faca asta,mie una sincer mi-e mila de fetele astea si chiar le compatimesc.
playboy
Postat pe 23 Octombrie 2010 00:22
De la: playboy, la data 2010-10-23 00:20:52Azi e vineri si am un amic care invata la o facultate din alt oras,si azi s-a intors acasa ptr weak end.Mi-a povestit una!Cica sta intr-un camin de studenti si intr-o seara a venit o fata la el si i-a zis asa "Imi cumperi si mie o sticla de ulei,ca ma culc cu tine toata noaptea".....Ce ziceti de asta???Nu e frustrant???


Nu ne zici si continuarea? Pe mine m-a rugat mai demult un coleg sa dau o sticla de vin ca mi-o da pe una si am refuzat.
Mr_6pack
Postat pe 23 Octombrie 2010 00:36
Nu am auzit o aiureala mai mare cu "barbatii sunt facuti sa fie poligami". Te inseli amarnic, femeia s-a desteptat omule si-a dat seama ca poate sa insele cand nu-i satisfacuta sexual, afectiv... poate si financiar Are dreptul si o face atat timp cat un barbat nu stie s-o tina langa el. La prostituate merg cei care nu sunt capabili sa aibe o relatie normala. Acei oameni sunt "defecti" din mai multe puncte de vedere.
1. Mentalitate egoista
2. Incapacitate afectiva
3 Sunt respinsi de femei
Sonyk
Postat pe 23 Octombrie 2010 09:10
Va sigur ca nici o prostituata nu o face din placere, o face ptr. ca societatea nu-i ofera alte posibilitati. Lipsa banilor o impinge la astfel de activitate. Mie mi se pare dezgustator ca un barbat sa mearga la o prostituata atata timp cat stie ca aceasta nu o face din placere.
Sonyk
Postat pe 23 Octombrie 2010 09:17
Raspunsul Psihologului : depinde de caz Unele din placere . altele ptr. bani ,alte cazuri din prostie .. . . .
MemoMarcela
Postat pe 23 Octombrie 2010 09:44
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 09:10:53Nu am auzit o aiureala mai mare cu "barbatii sunt facuti sa fie poligami". Te inseli amarnic, femeia s-a desteptat omule si-a dat seama ca poate sa insele cand nu-i satisfacuta sexual, afectiv... poate si financiar Are dreptul si o face atat timp cat un barbat nu stie s-o tina langa el. i


Te contrazici! Daca un barbat nu stie sa tina o femeie langa el si ea va gasi altul cu care-l va insela, daca acesta din urma ar cere-o de nevasta ea ar divorta imediat.Femeile nu sunt potrivite pentru relatii extraconjugale pentru ca ele simt nevoia sa ramana cu respectivul, in timp ce barbatul, dupa ce se duce la curve isi da seama ca tot femeia lui e cea mai buna si dragostea pentru ea se intensifica.Deci da, natura femeii e monogama.Ele inseala dar nu cu "gigoloi".Am umblat si eu cu una maritata care intre timp a si divortat.Ulterior m-am reintalnit cu ea si s-a bucurat foarte mult, mi-a spus ca i-ar face o deosebita placere sa mai vorbim, dar eu, ca barbat cautam alta.Cam asa stau lucrurile.
Mr_6pack
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:26
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-05 09:46:11
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
?



inca n-am vazut barbati imbracati sumar, stand pe marginea drumului si facand semne obsecene-scotand limba, de pilda- spre femei.
e
Daca barbatii stiu sa mascheze lucrurile, nu inseamna ca nu exista. tu ce credeai ca sunt tipii care stau cu o femeie mult mai mare ca ani decat ei? Din placere? Sa fim seriosi.
Si apropo de fetele prostituate, exista n motive pentru care ajung sa faca asta. Si nu orice fata e destul de puternica, incat sa depaseasca momentul, si sa o i-a de la capat.
Eu am trecut printr-o experienta de genul asta, si sincer, e foarte greu sa lasi in urma acel ge de viata. Nu din punct de vedere financiar, cat psihic.
adyna2905
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:42
De la: kudika029282, la data 2010-10-22 19:22:37
De la: AdrianaR, la data 2010-10-22 16:56:57
De la: kudika183384, la data 2010-10-22 16:52:51de proaste.......n-au suficienta mandrie de sine poti iesi invingatoare in orice situatie

Mama...ca tu tare dãºteaptã mai esti cand te`apuci sa arunci cu pietre!
ce bine a facut....


Sa te vad pe tinee pusa in situatia de a te vinde pt bani, si apoi mai indrazneste sa judeci
adyna2905
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:45
eu nu le cred,daca esti isteatsa poti iesi din situatii limita se complac si apoi devin dependente
kudika183384
Postat pe 23 Octombrie 2010 16:12
De la: kudika183384, la data 2010-10-23 16:12:26eu nu le cred,daca esti isteatsa poti iesi din situatii limita se complac si apoi devin dependente

si ce inseamna o femeie isteata pt tine?cum zici u ca ar proceda?
AdrianaR
Postat pe 23 Octombrie 2010 16:17
De la: kudika183384, la data 2010-10-23 16:12:26eu nu le cred,daca esti isteatsa poti iesi din situatii limita se complac si apoi devin dependente


Tu chiar crezi ca e placut sa te culci in fiecare zi cu alt barbat, si fiecare cu alte pretentii de la tine? Eu am reusit sa ies din acel gen de situatie. Si daca tu crezi ca e usor, te inseli. In ziua de azi nimeni nu-ti ofera nimic pe gratis, toti vor ceva la schimb.
adyna2905
Postat pe 23 Octombrie 2010 17:25
Apropo de casatoria cu unul plin de "bani". Exista o vorba, de ce sa cumperi vaca, cand o poti mulge gratis?
De ce sa te casatoresti, cand poti sa obtii ce vrei de la el, fara?
adyna2905
Postat pe 23 Octombrie 2010 17:27
buna!am tras un pic cu urechea la discutiile de mai devremesh ii dau in mare parte dreptate adynei!un cunoscut o fata care s-a prostituat daca as putea spune asa doar pt a salva viata copilului grav bolnav!
gya29
Postat pe 23 Octombrie 2010 17:46
De la: Vickyutza, la data 2010-10-16 17:24:26O parte din persoanele care practica prostitutia sunt nevoite sa o faca pt ca au nevoie de bani;
alte persoane o practica pt ca nu sunt in stare sa iubeasca o singura persoana;



nu sunt de acord cu ceea ce zici. Da e adevarat ca unele femei o fac pt ca au nevoie de bani dar nu e adevarat ca o fac pt ca nu sunt in stare sa iubeasca o singura persoana!!!Te inseli amarnic. Multe femei care practica prostitutia au un suflet mult mai cald si sunt mult mai emotionale ca o fata poate ca tine.iubirea nu are nici o treaba cu prostitutia.Vezi multe femei avand iubit sau sot care isi deschid picioarele una doua numai din placere nici macar sa se protejeze, dar in schimb o prostituata daca si le deschide le deschide pt un simplu motiv. pt bani. Eu le respect si le admir pt ca sunt femei cu un psihic super tare si foarte inteligente. Si nu e adevarat ca innebunesc mai tarziu sau o data ce termina cu meseria nu au viitor!!! Nu e adevarat!!.ele nu raman marcate cu nimic din treaba asta, se simt mandre ca sunt tari si isi ofera un viitor mult mai bun.Sotul meu este patron de saune-cluburi de genul asta in elvetia, si cunosc bine domeniul.Eu mai degraba le-as judeca pe alte femei care isi bat joc de ele, noaptea prin cluburi si discoteci, alcolizate,drogate si inchise prin toalete cu 10 barbati!!!Si nu uitati: o femeie care a trecut prin asa ceva stie sa daruiasca unui barbat mul mai mult decat una "normala", mai multa iubire mai multa sinceritate si mai multa intelegere.de ce barbatii care au probleme cu nevestele, sau sotiile merg si se descarca la un club? la femei? nu neaparat pt sex, in majoritatea cazelor acele femei care multi le considera "c...e" stiu sa inteleaga intradevar un barbat!... si in legatura cu barbatii sunt si ei, poate chiar mai multi ca femei care practica prostitutia....Chestia este urmatoare: nu e rau sa fii prostituata dar important este sa o faci cu capul nu cu ... sa fii desteapta!asta este parerea mea
Charlenne
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:28
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 09:17:27Va sigur ca nici o prostituata nu o face din placere, o face ptr. ca societatea nu-i ofera alte posibilitati. Lipsa banilor o impinge la astfel de activitate. Mie mi se pare dezgustator ca un barbat sa mearga la o prostituata atata timp cat stie ca aceasta nu o face din placere.



mie nu mi se pare dezgustator ca un barbat sa mearga la o prostituata. Mai degraba prefer langa mine un barbat care din cand in cand sa mearga la o prostituata, jumate de ora decat sa aiba o relatie cu una prin oras. o data ce merge la o prostituata, intra isi face treaba o plateste, ea il sadisface si o data ce iesa din acel loc e totul uitat e totul lasat acolo inauntru. mi se pare mult mai grav ca un barbat avand o sotie sau o iubita sa mai aibe o relatie inca cu una prin oras sau in public, atunci e mai grav, pt ca sunt telefoane, intalniri, prea multa implicatie... pt ca ori asa ori asa orice barbat inseala, sa fim sinceri, pt ca nici un om nu mananca in fiecare zi aceeasi mancare, vrea o schimbare chiar daca acea mancare o iubeste. vorba aea: cu gagica doar o noapte, cu nevasta pana la moarte. si femeile inseala, dar barbatii o fac mult mai mult, asa ca eu din partea mea as prefera mai mult ca sotul meu sa mearga jumate de ora la o prostituata, decat sa se vada in continu cu alta, mai profund..., ca oricum orice barbat inseala...
Charlenne
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:40
nu mai bine le oferiti o biluta cu coca ..costa 100 de euro ...si iti da acelasi senzatii pe care le ai de la cel mai al dra.qu orgasm
battleofwits
Postat pe 23 Octombrie 2010 21:43
De la: kudika135154, la data 2010-10-16 22:42:26SI NU VAD UNDE ESTE PLACEREA CAND O FACE PT BANI?


pai placearea sunt chiar banii care iesa de asta draga mea. asta e placerea. Ele placerea o au cand o fac cu iubitul lor, si ele sunt in stare sa iubeasca, dar placerea care o au in meserie sunt BANII....si fac multi bani... cunosc fete care fac intr-o noapte poate cat fac 20 -30 din noi intr-o luna. In 'rostitutie chestia este sa lucrezi cu capul ca sa o practici cat mai putin. o data ce te-ai atins obiectivul o lasi, si va asigur eu ca niciuna nu devine nebuna!!!!!!!!!!
Charlenne
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:27
unele din nevoie iar altele de placere ......si acu pt ca nu fac discriminare ma refer si la barbatii care presteaza
floris099006
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:58
SINCER nu-ti inteleg curiozitatea, decat daca nu faci si tu parte dintre ele!.La fel de sincer iti spun parerea mea:eu cred ca tine de educatia, cultura si mediul de viata in care traiesc.Iar de barbati nu-ti face griji de cum gandesc despre o prostituata, cine apeleaza la ele sunt egale lor, desi nu ar recunoaste nici batuti!, iar ceilalti le detesta fara sa-si puna prea multe intrebari, oare de ce acea fata face meseria cu cel mai vechi statut din istorie, care din cate stim e scrisa tot de barbati!. Ideea e ca sunt si barbati care se PROSTITUIAZA , dar de ei nu spune nimeni nimic, OARE DE CE ? din aceleasi cauze oare ca femeile?. TE-AI INTREBAT VREODATA DE ASTA?
metisben
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:07
De la: Charlenne, la data 2010-10-23 21:40:35
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 09:17:27Va sigur ca nici o prostituata nu o face din placere, o face ptr. ca societatea nu-i ofera alte posibilitati. Lipsa banilor o impinge la astfel de activitate. Mie mi se pare dezgustator ca un barbat sa mearga la o prostituata atata timp cat stie ca aceasta nu o face din placere.



mie nu mi se pare dezgustator ca un barbat sa mearga la o prostituata. Mai degraba prefer langa mine un barbat care din cand in cand sa mearga la o prostituata, jumate de ora decat sa aiba o relatie cu una prin oras. o data ce merge la o prostituata, intra isi face treaba o plateste, ea il sadisface si o data ce iesa din acel loc e totul uitat e totul lasat acolo inauntru. mi se pare mult mai grav ca un barbat avand o sotie sau o iubita sa mai aibe o relatie inca cu una prin oras sau in public, atunci e mai grav, pt ca sunt telefoane, intalniri, prea multa implicatie... pt ca ori asa ori asa orice barbat inseala, sa fim sinceri, pt ca nici un om nu mananca in fiecare zi aceeasi mancare, vrea o schimbare chiar daca acea mancare o iubeste. vorba aea: cu gagica doar o noapte, cu nevasta pana la moarte. si femeile inseala, dar barbatii o fac mult mai mult, asa ca eu din partea mea as prefera mai mult ca sotul meu sa mearga jumate de ora la o prostituata, decat sa se vada in continu cu alta, mai profund..., ca oricum orice barbat inseala...

daca al tau "macho" asa face...nu baga pe toata lumea in oala.imi pare sincer rau pentru tine
dark_eye
Postat pe 24 Octombrie 2010 14:10
de placere in nici un caz nu cred...poate placerea cand primesc banii
giulianna
Postat pe 24 Octombrie 2010 17:50
De la: adyna2905, la data 2010-10-23 17:25:30
De la: kudika183384, la data 2010-10-23 16:12:26eu nu le cred,daca esti isteatsa poti iesi din situatii limita se complac si apoi devin dependente


Tu chiar crezi ca e placut sa te culci in fiecare zi cu alt barbat, si fiecare cu alte pretentii de la tine? Eu am reusit sa ies din acel gen de situatie. Si daca tu crezi ca e usor, te inseli. In ziua de azi nimeni nu-ti ofera nimic pe gratis, toti vor ceva la schimb.


Probabil ca nu e placut,nu isi permit sa selecteze numai barbatii unu si unu.Unii le judeca,altii le compatimesc,altii le trateaza ca si cum ar fi animale....Fiecare are motive ei,mai mult sau mai putin intemeiate si daca incercam putin sa le intelegem vom putea sa privim altfel lucrurile.
Barbie30
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:04
De la: Charlenne, la data 2010-10-23 21:28:15
De la: Vickyutza, la data 2010-10-16 17:24:26O parte din persoanele care practica prostitutia sunt nevoite sa o faca pt ca au nevoie de bani;
alte persoane o practica pt ca nu sunt in stare sa iubeasca o singura persoana;



nu sunt de acord cu ceea ce zici. Da e adevarat ca unele femei o fac pt ca au nevoie de bani dar nu e adevarat ca o fac pt ca nu sunt in stare sa iubeasca o singura persoana!!!Te inseli amarnic. Multe femei care practica prostitutia au un suflet mult mai cald si sunt mult mai emotionale ca o fata poate ca tine.iubirea nu are nici o treaba cu prostitutia.Vezi multe femei avand iubit sau sot care isi deschid picioarele una doua numai din placere nici macar sa se protejeze, dar in schimb o prostituata daca si le deschide le deschide pt un simplu motiv. pt bani. Eu le respect si le admir pt ca sunt femei cu un psihic super tare si foarte inteligente. Si nu e adevarat ca innebunesc mai tarziu sau o data ce termina cu meseria nu au viitor!!! Nu e adevarat!!.ele nu raman marcate cu nimic din treaba asta, se simt mandre ca sunt tari si isi ofera un viitor mult mai bun.Sotul meu este patron de saune-cluburi de genul asta in elvetia, si cunosc bine domeniul.Eu mai degraba le-as judeca pe alte femei care isi bat joc de ele, noaptea prin cluburi si discoteci, alcolizate,drogate si inchise prin toalete cu 10 barbati!!!Si nu uitati: o femeie care a trecut prin asa ceva stie sa daruiasca unui barbat mul mai mult decat una "normala", mai multa iubire mai multa sinceritate si mai multa intelegere.de ce barbatii care au probleme cu nevestele, sau sotiile merg si se descarca la un club? la femei? nu neaparat pt sex, in majoritatea cazelor acele femei care multi le considera "c...e" stiu sa inteleaga intradevar un barbat!... si in legatura cu barbatii sunt si ei, poate chiar mai multi ca femei care practica prostitutia....Chestia este urmatoare: nu e rau sa fii prostituata dar important este sa o faci cu capul nu cu ... sa fii desteapta!asta este parerea mea

Ai practicat prostitutia inainte sa te asezi la casa ta ?
Daca nu de unde ai atat siguranta pe tine in ceea ce afirmi?Psihic f tare?Ultima data cand am citit un articol scris de un psiholog de renume pe tema asta(am cativa amici in domeniu) ,scria acolo clar ca aceasta "meserie" face ravagii asupra psihicului ,nicidecum nu-l intareste.O comparatie brutala dar nu departe de adevar :"toaleta publica" cu care toti isi satisfac "nevoile"...precizez ca la origine nu-i zisa de mine,ci de o prostituata care descria cum se simte atunci cand e folosita de un client...
Apoi zici ca ea stie sa se daruiasca mai bine si cu mai multa sinceritate???Ce barbat zdravan la capatzana ar lua una din asta de nevasta?Nu zice nimeni sa fie usa de biserica,dar nici sa fi fost prostituata , sau vorba ta "femei care isi bat joc de ele, noaptea prin cluburi si discoteci, alcolizate,drogate si inchise prin toalete cu 10 barbati"

The_Exile
Postat pe 25 Octombrie 2010 08:41
De la: Melek88_88, la data 2010-10-02 03:34:00Din ce in ce mai multe femei isi vand corpul pentru bani...sunt mai multe explicatii:poate saracia le impinge la asa ceva,poate dorinta de a castiga bani usor...deoarece despre cineva care sa le forteze sa faca asta este din ce in ce mai exclus de gandit...sau schimbat multe in ultimii ani...fetele nu mai sunt asa simplu de prostit...Am o curiozitate...poate afecta psihicul ceea ce fac ele?ce sentimente mai au,daca mai au...sau daca raman marcate pe viata...si inca o intrebare:cum le privesc barbatii?
Sant fete istete imbina utilul cu placutul,detestabile sant cele ce-o fac gratis cu oricine-i spune ...."vrei sa fii iubita mea ?!!! "
cristinxxx
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:00
De la: Tharr, la data 2010-10-25 08:41:25
Ai practicat prostitutia inainte sa te asezi la casa ta ?
Daca nu de unde ai atat siguranta pe tine in ceea ce afirmi?Psihic f tare?Ultima data cand am citit un articol scris de un psiholog de renume pe tema asta(am cativa amici in domeniu) ,scria acolo clar ca aceasta "meserie" face ravagii asupra psihicului ,nicidecum nu-l intareste.O comparatie brutala dar nu departe de adevar :"toaleta publica" cu care toti isi satisfac "nevoile"...precizez ca la origine nu-i zisa de mine,ci de o prostituata care descria cum se simte atunci cand e folosita de un client...
Apoi zici ca ea stie sa se daruiasca mai bine si cu mai multa sinceritate???Ce barbat zdravan la capatzana ar lua una din asta de nevasta?Nu zice nimeni sa fie usa de biserica,dar nici sa fi fost prostituata , sau vorba ta "femei care isi bat joc de ele, noaptea prin cluburi si discoteci, alcolizate,drogate si inchise prin toalete cu 10 barbati"



care e diferenta dintre o prostituata si "o femeie careia ii place viata" ... lipsa "chitantei"?
battleofwits
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:00
eu m.as exprima altfel....ce parere aveti de barbatii care ajung papusi masculine? sa fie oglinda de vina sau ....? peste tot se vorbeste de femei....cand deja au aparut barbatii in peisaj.......ii vezi la toate colturile periferiilor ...............
Celia_29
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ne nastestem deodata si murim pe rand 19 De la: Dor_a 3 Decembrie 2008 11:31
Anticonceptionale 4 De la: kudika020674 4 Octombrie 2009 16:38
Curiozitate personală. 6 De la: kudika_1040248 4 Februarie 2021 15:23
Ce ar trebui sa fac???? 37 De la: JustMe05 24 Octombrie 2009 22:14
Un sfat....va rog!!! 20 De la: oana0309 15 Septembrie 2011 02:02