Setari Cookie-uri

minciuni

dezvalui trecutul tau partenerului .sau doar o parte ?mici omiteri ?daca le afla partenerul ?sau trebue spus ptr ca fapta recunoscuta e pe jumate iertata?faza cu trcutul tau nu ma intereseza doar viitoru nostru...pe mine mau deranzat ff mult unele lucruri facute de sotul meu in trecut inainte sa fie cu mine pe care leam aflat mai tarziu am trecut peste ele usor doar ptr ca am si eu cateva secrete care sant sigura ca lar deranja
klara_s_1989
Postat pe 2 Noiembrie 2010 11:39
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 11:39:24dezvalui trecutul tau partenerului .sau doar o parte ?mici omiteri ?daca le afla partenerul ?sau trebue spus ptr ca fapta recunoscuta e pe jumate iertata?faza cu trcutul tau nu ma intereseza doar viitoru nostru...pe mine mau deranzat ff mult unele lucruri facute de sotul meu in trecut inainte sa fie cu mine pe care leam aflat mai tarziu am trecut peste ele usor doar ptr ca am si eu cateva secrete care sant sigura ca lar deranja

ok...si?care`i faza?
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 11:42
Sunt lucruri care trebuie sa le opresti pentru tine si cand spun asta ma refer la relatiile pe care le-ai avut.Nu sunt adepta minciunilor,decat sa mint mai degraba prefer sa zic "nu vreau sa vorbesc despre asta" sau sa schimb subiectul.Mai devreme sau mai tarziu minciunile ies la iveala si o minciuna atrage dupa ea mai multe minciuni.Asa ca....eu merg pe adevar.
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 12:25
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 11:39:24dezvalui trecutul tau partenerului .sau doar o parte ?mici omiteri ?daca le afla partenerul ?sau trebue spus ptr ca fapta recunoscuta e pe jumate iertata?faza cu trcutul tau nu ma intereseza doar viitoru nostru...pe mine mau deranzat ff mult unele lucruri facute de sotul meu in trecut inainte sa fie cu mine pe care leam aflat mai tarziu am trecut peste ele usor doar ptr ca am si eu cateva secrete care sant sigura ca lar deranja

Secrete de genul:
Sex in grup,prostitutie,acte criminale...sigur l-ar deranja.
The_Exile
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:10
era vorba despre un avort facut, de care nu stie ,care mia provocat o problema de sanatate nu mai pot ramane insarcinata .dupa avort am ramas insarcinata am avut o sarcina ff grea am nascut inainte de timp dar no sa mai pot facee copii desi sotul isi doreste si alt copil nu intelege care e problema si e decis sa mergem la doctor ptr a rezolva .deci sai spun sau sal las sa traiasca cu speranta
klara_s_1989
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:23
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 13:23:00era vorba despre un avort facut, de care nu stie ,care mia provocat o problema de sanatate nu mai pot ramane insarcinata .dupa avort am ramas insarcinata am avut o sarcina ff grea am nascut inainte de timp dar no sa mai pot facee copii desi sotul isi doreste si alt copil nu intelege care e problema si e decis sa mergem la doctor ptr a rezolva .deci sai spun sau sal las sa traiasca cu speranta

E cam complicat...se pare ca acum n`ai incotro si v`a trebu sa`i spui....dar v`a fi aiurea pt ca probabil se va simti tradat pt faptul ca daca nu se ajungea la aceasta situatie,poate nu`i spuneai niciodata!
Toate astea s`au intamplat inainte de casatorie?
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:34
inainte de casatorie cu alta persoana
klara_s_1989
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:36
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 13:36:18inainte de casatorie cu alta persoana

Cert e ca n`ai ce sa faci...trebuie sa`i spui...daca te iubeste cu adevarat te v`a intelege si v`a fi alaturi de tine!Cu totii facem greseli...mai mici sau mai mari...
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:40
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 13:23:00era vorba despre un avort facut, de care nu stie ,care mia provocat o problema de sanatate nu mai pot ramane insarcinata .dupa avort am ramas insarcinata am avut o sarcina ff grea am nascut inainte de timp dar no sa mai pot facee copii desi sotul isi doreste si alt copil nu intelege care e problema si e decis sa mergem la doctor ptr a rezolva .deci sai spun sau sal las sa traiasca cu speranta

E nasoala rau faza...totusi trebuie sa-i spui....daca afla de la doctor si nu de la tine de avort(ca parca aia isi dau seama) e mult mult mai rau ... asa o rezolvati impreuna.Trebuia sa-i fi zis de la inceput aceasta chestie.Bine barem ca aveti un copil impreuna.Si nu trebuie sa-ti pierzi speranta...sunt destule cazuri de femei carora doctorii le-au zis ca nu mai au sanse sa aiba copii si totusi minunea s-a intamplat.
The_Exile
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:48
Spune-i fata, oare nu ti-e mila de el...? Il iubesti vreun pic? Pe bune nu stiu cum poti sa-l lasi sa spere ca prostul.
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:58
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 13:58:37Spune-i fata, oare nu ti-e mila de el...? Il iubesti vreun pic? Pe bune nu stiu cum poti sa-l lasi sa spere ca prostul.

eu cre`ca iei lucrurile prea personal
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:00
Eu inteleg (poate sunt prea obosita la ora asta si inteleg gresit) ca si avortul si copilul sunt "inainte de casatorie cu alta persoana" si ca acum sotul isi doreste copilul lui. In cazul asta adevarul ar putea avea destule complicatii. Totusi nu inseamna ca nu trebuie spus. Greu.....
luchianramona
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:06
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 11:39:24dezvalui trecutul tau partenerului .sau doar o parte ?mici omiteri ?daca le afla partenerul ?sau trebue spus ptr ca fapta recunoscuta e pe jumate iertata?faza cu trcutul tau nu ma intereseza doar viitoru nostru...pe mine mau deranzat ff mult unele lucruri facute de sotul meu in trecut inainte sa fie cu mine pe care leam aflat mai tarziu am trecut peste ele usor doar ptr ca am si eu cateva secrete care sant sigura ca lar deranja


Fiecare din noi cand intra intr-o noua relatie ...vine cu un trecut. Eu tot timpul am considerat ca omul de langa mine are dreptul sa ma cunoasca asa cum sunt eu insa...am fost destul de atenta cu cine incep o relatie si atunci cand am considerat ca pot sa am incredere sa-i dezvalui anumite lucruri atunci i-am spus mai multe lucruri despre trecutul meu.
Bineinteles... oamenii au lucruri pe care vor sa le tina ascunse si nu sunt de condamnat. Pana la urma...trecutul este trecut si persoana de langa tine nu are dreptul sa te judece pentru trecutul tau (nu includ aici faptele ilegale, ilicite sau imorale )
_Cryssa_
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:09
Sunt femei care nu mai pot ramane insarcinate si dupa o nastere...nu neaparat dupa un avort. Iar daca tu ai ramas insarcinata si ai facut un copil dupa avort...inseamna ca nu ala e cauza. E mai bine sa-i spui sotului tau...dar nu o face asa cum ne-ai spus-o noua...cum ca avortul ar fi cauza, pt ca e posibil sa nu fie si sa-ti strici relatiile cu sotul.
JolieJulie
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:09
De la: luchianramona, la data 2010-11-02 14:06:54Eu inteleg (poate sunt prea obosita la ora asta si inteleg gresit) ca si avortul si copilul sunt "inainte de casatorie cu alta persoana" si ca acum sotul isi doreste copilul lui. In cazul asta adevarul ar putea avea destule complicatii. Totusi nu inseamna ca nu trebuie spus. Greu.....

au deja un copil impreuna...nu mi se pare asa de grav...
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:12
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 13:23:00era vorba despre un avort facut, de care nu stie ,care mia provocat o problema de sanatate nu mai pot ramane insarcinata .dupa avort am ramas insarcinata am avut o sarcina ff grea am nascut inainte de timp dar no sa mai pot facee copii desi sotul isi doreste si alt copil nu intelege care e problema si e decis sa mergem la doctor ptr a rezolva .deci sai spun sau sal las sa traiasca cu speranta


Daca ai ramas insarcinata dupa avort nu cred ca avortul in sine a fost cauza, nu? sunt multe femei care dupa o sarcina cu probleme nu au mai putut avea copii. Eu zic sa te bucuri de faptul ca ai deja un copil si sunt sigura ca sotul tau va intelege ca tu nu mai poti face si altii.
_Cryssa_
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:12
avortul e facut inainte de casatorie cu alta persoana copilul dupa cu sotul meu
klara_s_1989
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:19
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 13:23:00era vorba despre un avort facut, de care nu stie ...sotul isi doreste si alt copil nu intelege care e problema si e decis sa mergem la doctor ptr a rezolva .deci sai spun sau sal las sa traiasca cu speranta




battleofwits
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:49
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 14:00:14
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 13:58:37Spune-i fata, oare nu ti-e mila de el...? Il iubesti vreun pic? Pe bune nu stiu cum poti sa-l lasi sa spere ca prostul.

eu cre`ca iei lucrurile prea personal

Cum sa le iau prea personal? Dac aeram barbat mai ziceam
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 14:55
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 14:55:28
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 14:00:14
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 13:58:37Spune-i fata, oare nu ti-e mila de el...? Il iubesti vreun pic? Pe bune nu stiu cum poti sa-l lasi sa spere ca prostul.

eu cre`ca iei lucrurile prea personal

Cum sa le iau prea personal? Dac aeram barbat mai ziceam


paradoxal ...pentru unii asta inseamna "iubire"
battleofwits
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:11
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 14:55:28
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 14:00:14
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 13:58:37Spune-i fata, oare nu ti-e mila de el...? Il iubesti vreun pic? Pe bune nu stiu cum poti sa-l lasi sa spere ca prostul.

eu cre`ca iei lucrurile prea personal

Cum sa le iau prea personal? Dac aeram barbat mai ziceam

Mila,pt ce?Au deja un copil impreuna...nu`i capat de lume....Ce legatura are iubirea in povestea asta,ma refer in sensul ca oricat de casatorita ai fi ai dreptul la propriile secrete!Iar daca nu se intampla ca el sa mai vrea neaparat un copil, nu mi se pare ca ar fi trebuit sa`i spuna vreodata despre acel avort!Depinde foarte mult si de relatie dintre ei!
Intelegi ce spun?
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:16
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 15:16:12
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 14:55:28
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 14:00:14
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 13:58:37Spune-i fata, oare nu ti-e mila de el...? Il iubesti vreun pic? Pe bune nu stiu cum poti sa-l lasi sa spere ca prostul.

eu cre`ca iei lucrurile prea personal

Cum sa le iau prea personal? Dac aeram barbat mai ziceam

Mila,pt ce?Au deja un copil impreuna...nu`i capat de lume....Ce legatura are iubirea in povestea asta,ma refer in sensul ca oricat de casatorita ai fi ai dreptul la propriile secrete!Iar daca nu se intampla ca el sa mai vrea neaparat un copil, nu mi se pare ca ar fi trebuit sa`i spuna vreodata despre acel avort!Depinde foarte mult si de relatie dintre ei!
Intelegi ce spun?

Eu am inteles asa:
El mai vrea un copil, ea stie ca ea nu poate avea (din cauza avortului) si nu-i spune ca nu mai poate avea copil ci il lasa sa-si faca sperante in continuare, el chiar vrea sa mearga la doctor sa rezolve problema aceasta iar ea acum se gandeste ce sa faca, sa mai taraganeze lucrurile sau sa-i spuna ca nu mai pot avea un copil si el sa nu mai spere degeaba. NU spun sa-i spuna ca a facut avort cand era cu fostul, sau ca din cauza vreunui avort nu mai poate avea copil (ca pana la urma nu se stie daca e din cauza avortului din moment ce a facut copil dupa), spun doar ca ar trebui sa-i spuna ca stie ca nu mai poate avea un copil, asta pt ca el sa nu mai traiasca cu speranta ca va mai avea un copil cu sotia, nu de alta dar mie una mi-ar fi mila sa-l aud cum imi zice ca vrea sa avem un copil si eu stiind ca nu pot face copil sa nu-i spun. Pe de alta parte, e si un pacat ce face ea...
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:24
De la: JulieJolie, la data 2010-11-02 14:09:48 E mai bine sa-i spui sotului tau...dar nu o face asa cum ne-ai spus-o noua...cum ca avortul ar fi cauza, pt ca e posibil sa nu fie si sa-ti strici relatiile cu sotul.

Corect, dar sa-i spuna ca stie ca nu mai poate face un copil... cum se va simti sotul cand ajunge la medic si afla de la medic ca nu mai poate face copil , si el sa descopere ca ea stia si nu i-a spus?! Se va simti ultimul fraier, va crede apoi ca oricand sotia il poate minti, e posibil ca dupa asa o experienta sa-si piarda increderea in ea...iar eu stiu ca INCREDEREA SE PIERDE O SINGURA DATA........
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:33
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 14:19:25avortul e facut inainte de casatorie cu alta persoana copilul dupa cu sotul meu


Si de ce nu i-ai spus atunci?Probabil de frica ca el isi mai doreste un copil si o sa fuga sa-l faca cu alta,nu?
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:33
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 15:33:06
De la: JulieJolie, la data 2010-11-02 14:09:48 E mai bine sa-i spui sotului tau...dar nu o face asa cum ne-ai spus-o noua...cum ca avortul ar fi cauza, pt ca e posibil sa nu fie si sa-ti strici relatiile cu sotul.

Corect, dar sa-i spuna ca stie ca nu mai poate face un copil... cum se va simti sotul cand ajunge la medic si afla de la medic ca nu mai poate face copil , si el sa descopere ca ea stia si nu i-a spus?! Se va simti ultimul fraier, va crede apoi ca oricand sotia il poate minti, e posibil ca dupa asa o experienta sa-si piarda increderea in ea...iar eu stiu ca INCREDEREA SE PIERDE O SINGURA DATA........

Doctorul e obligat sa mentina confidentialitate...
Doctorul spune ce vrea pacienta...nu sparge case !
JolieJulie
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:36
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 15:33:36
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 14:19:25avortul e facut inainte de casatorie cu alta persoana copilul dupa cu sotul meu


Si de ce nu i-ai spus atunci?Probabil de frica ca el isi mai doreste un copil si o sa fuga sa-l faca cu alta,nu?

Nu cred ca vreu barbat isi doreste un copil cu alta femeie decat cu nevasta... Sau nu cred ca isi doreste atat de mult un copil incat sa-si lase nevasta sa ia alta care sa faca copii... Ca nu se stie ce progenitura ii tranteste alta....
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:38
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 15:38:53
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 15:33:36
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 14:19:25avortul e facut inainte de casatorie cu alta persoana copilul dupa cu sotul meu


Si de ce nu i-ai spus atunci?Probabil de frica ca el isi mai doreste un copil si o sa fuga sa-l faca cu alta,nu?

Nu cred ca vreu barbat isi doreste un copil cu alta femeie decat cu nevasta... Sau nu cred ca isi doreste atat de mult un copil incat sa-si lase nevasta sa ia alta care sa faca copii... Ca nu se stie ce progenitura ii tranteste alta....

Pana la urma conteaza viata linistita de familie si nu numarul copiilor.....
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:40
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 15:38:53
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 15:33:36
De la: klara_s_1989, la data 2010-11-02 14:19:25avortul e facut inainte de casatorie cu alta persoana copilul dupa cu sotul meu


Si de ce nu i-ai spus atunci?Probabil de frica ca el isi mai doreste un copil si o sa fuga sa-l faca cu alta,nu?

Nu cred ca vreu barbat isi doreste un copil cu alta femeie decat cu nevasta... Sau nu cred ca isi doreste atat de mult un copil incat sa-si lase nevasta sa ia alta care sa faca copii... Ca nu se stie ce progenitura ii tranteste alta....


Eu ma refer strict la ce a gandit ea cand a hotarat sa-i ascunda asta
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:40
De la: JulieJolie, la data 2010-11-02 15:36:20
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 15:33:06
De la: JulieJolie, la data 2010-11-02 14:09:48 E mai bine sa-i spui sotului tau...dar nu o face asa cum ne-ai spus-o noua...cum ca avortul ar fi cauza, pt ca e posibil sa nu fie si sa-ti strici relatiile cu sotul.

Corect, dar sa-i spuna ca stie ca nu mai poate face un copil... cum se va simti sotul cand ajunge la medic si afla de la medic ca nu mai poate face copil , si el sa descopere ca ea stia si nu i-a spus?! Se va simti ultimul fraier, va crede apoi ca oricand sotia il poate minti, e posibil ca dupa asa o experienta sa-si piarda increderea in ea...iar eu stiu ca INCREDEREA SE PIERDE O SINGURA DATA........

Doctorul e obligat sa mentina confidentialitate...
Doctorul spune ce vrea pacienta...nu sparge case !

Corect, dar ma refeream aici ca sotul va fi inteligent si isi va da seama, nu ca doctorul va divulga secretul... Caci asta stie si el banuiesc, ca doctorul va spune ce vrea pacienta...
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:43
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 15:43:26 Caci asta stie si el banuiesc, ca doctorul va spune ce vrea pacienta...

e normal ca un barbat sa-si suspecteze femeia (sotia) ca minte?
battleofwits
Postat pe 2 Noiembrie 2010 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare am gresit asa de mult???? 19 De la: stardancer 7 Noiembrie 2009 13:30
Ma simt singura 37 De la: kudika143360 2 Septembrie 2011 16:48
Cum suna? 7 De la: Calarasu_Costin_1 20 Martie 2013 13:24
Buna-suferina din dragoste,va rog dati mi un sfat!- 14 De la: Erica_here 25 Octombrie 2015 21:45
Intre a ierta si a nu ierta! 7 De la: rahela11 20 Noiembrie 2009 14:19