Setari Cookie-uri

Cum treci peste moartea mamei?

V-ati pierdut si voi mama? Cat de greu v-a fost si cum ati reusit sa treceti peste?
MihaelaI
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:25
De la: MihaelaI, la data 2010-12-07 22:25:03V-ati pierdut si voi mama? Cat de greu v-a fost si cum ati reusit sa treceti peste?


eu mi-am pierdut doar tatal!
pickard
Postat pe 7 Decembrie 2010 22:28
De la: MihaelaI, la data 2010-12-07 22:25:03V-ati pierdut si voi mama? Cat de greu v-a fost si cum ati reusit sa treceti peste?
Nu am trecut prin asa ceva,dar mi-e foarte frica de acea zi eu mi-am pierdut fratele
Valy90
Postat pe 7 Decembrie 2010 23:01
stiu ca nu exista vorbe care sa-ti aline durerea , caci de disparut nu va dispare nici dupa zeci de ani . iti doresc doar sa fii tare . si gandeste-te ca acum e intr-o lume mai buna , unde nu exista suferinta .
perce_neige
Postat pe 9 Decembrie 2010 17:01
PESTE asa ceva nu poti "trece"...TE resemnezi dar de uitat nu vei uita in veci...E dureros...dar trebuie sa constientizezi ca asta e mersul lucrurilor...asta e viata.Sa stii ca doar tu poti sa iti revii la normal.Nimic nu v-a mai fi cum a fost dupa acest moment trist.Tu trebuie sa intelegi si sa mergi mai departe cu aceasta povara ...asa cum toti mergem la rindul nostru cu ea spasiti si suferind in tacere...Fi tare si gindeste ca ai pentru ce trai si cui sa dai dragostea pe care ea ti-a daruito tie...Gindeste ca acum ai ramas in locul ei si trebuie sa faci ca totul sa nu se simta asa cum facea ea pentru tine , pentru voi...Facind asta cu sentimentul ca o faci pentru ea si asa cum ar fi facut ea pentru voi ,pentru tine vei reusi sa mergi mai departe...
As scrie mai mult dar nu cred ca voi putea posta si asta...Am fost nevoit sa-mi schimbid-ul pentru a vedea daca e de la kudika...nu mai puteam posta.SA FI TARE...
BEL_AMY1
Postat pe 9 Decembrie 2010 17:31
Viata se imparte in doua:inainte,cand traia....si de atunci....e un gol ft rece,o liniste rece...nu o poate umple nimic pt ca e locul ei...asa cum fiecare isi are locul in viata si in sufletul nostru....mergi mai departe pt ca asa trebuie...asa ar fi vrut si ea...pt mama o iubesc asa cum am facut intotdeauna....eu nu cred ca nu mai e doar pt ca nu o pot vedea sau nu o pot atinge....
_oktober_
Postat pe 9 Decembrie 2010 18:20
De la: _oktober_, la data 2010-12-09 18:20:41Viata se imparte in doua:inainte,cand traia....si de atunci....e un gol ft rece,o liniste rece...nu o poate umple nimic pt ca e locul ei...asa cum fiecare isi are locul in viata si in sufletul nostru....mergi mai departe pt ca asa trebuie...asa ar fi vrut si ea...pt mama o iubesc asa cum am facut intotdeauna....eu nu cred ca nu mai e doar pt ca nu o pot vedea sau nu o pot atinge....

BEL_AMY1
Postat pe 9 Decembrie 2010 18:31
De la: IOPISTUBEI, la data 2010-12-09 18:31:16
De la: _oktober_, la data 2010-12-09 18:20:41Viata se imparte in doua:inainte,cand traia....si de atunci....e un gol ft rece,o liniste rece...nu o poate umple nimic pt ca e locul ei...asa cum fiecare isi are locul in viata si in sufletul nostru....mergi mai departe pt ca asa trebuie...asa ar fi vrut si ea...pt mama o iubesc asa cum am facut intotdeauna....eu nu cred ca nu mai e doar pt ca nu o pot vedea sau nu o pot atinge....



...nu stiu cine esti dar multumesc pt "gestul frumos"....
_oktober_
Postat pe 9 Decembrie 2010 18:34
De la: pickard, la data 2010-12-07 22:28:57
De la: MihaelaI, la data 2010-12-07 22:25:03V-ati pierdut si voi mama? Cat de greu v-a fost si cum ati reusit sa treceti peste?


eu mi-am pierdut doar tatal!


pickard prietene te pupa okto
_oktober_
Postat pe 9 Decembrie 2010 18:56
Si eu mi-am pierdut mama acum trei ani de zile: accident vascular hemoragic si nu pot accepta inca moartea ei nici acum. Mi se pare ceva dubios ca mama mea sa moara in doua luni fara nici o boala mai grava nimic doar un accident vascular hemoragic a dus la moartea ei.
Daca cumva cineva atrecut cu tatal sau cu mama prin ce trec eu acum sa imi explice si mie sa inteleg acest fenomen
kudika_1021312
Postat pe 15 Decembrie 2016 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Astrolife 7 De la: violet2010 18 Mai 2011 11:12
Bunaa tuturor:D 4 De la: victoria22 25 Martie 2013 20:11
Ceva interzis, dar tentant... 39 De la: battleofwits 30 Martie 2011 20:58
Am nevoie de prietene! 3 De la: elliaa 3 Iunie 2010 19:36
Alternativa...cu plata ?! 5 De la: kitty_krieger 18 Iulie 2010 19:31