Setari Cookie-uri

cum sa slabesc???

De la: Sibel_16, la data 2011-01-17 16:14:33 ...sa-mi ,scrieti daca va place.....


pune o poza sa vedem daca ne place ...asa, sa te lauzi ca esti frumusica, nu e verosimil
battleofwits
Postat pe 17 Ianuarie 2011 16:20
Cea mai eficienta cura de slabire este cu ZEIN- ceai si capsule . Dupa multe cure de slabire, sport, fara paine,fara dulciuri, fara mese bogate, am incercat zeci de retete de pe net sau auzite .... si vroiam sa slabesc macar 5 kg... am citit despre ZEIN si a fost ultimul care l-am incercat si .... surpriza... dupa 3 zile... nu mai aveam colacei la burta.. aripioare la picioare... A FOST CEL MAI EFICIENT SI CEA MAI SANATOASA CURA.
Este natural , din plante uscate si mananci orice si la orice ora. Am slabit 5 kg / saptamana . si ma simt foarte bine. Un sfat ... daca doriti sa slabiti repede.. beti ceai dim si luati si 2 capsule inainte de micul dejun si seara mai beti o cana de ceai inainte de culcare.
norocel03
Postat pe 18 Ianuarie 2011 09:33
De la: norocel03, la data 2011-01-18 09:33:26Cea mai eficienta cura de slabire este cu ZEIN- ceai si capsule . Dupa multe cure de slabire, sport, fara paine,fara dulciuri, fara mese bogate, am incercat zeci de retete de pe net sau auzite .... si vroiam sa slabesc macar 5 kg... am citit despre ZEIN si a fost ultimul care l-am incercat si .... surpriza... dupa 3 zile... nu mai aveam colacei la burta.. aripioare la picioare... A FOST CEL MAI EFICIENT SI CEA MAI SANATOASA CURA.
Este natural , din plante uscate si mananci orice si la orice ora. Am slabit 5 kg / saptamana . si ma simt foarte bine. Un sfat ... daca doriti sa slabiti repede.. beti ceai dim si luati si 2 capsule inainte de micul dejun si seara mai beti o cana de ceai inainte de culcare.


Du-te si te culca. ..
kudika226898
Postat pe 19 Ianuarie 2011 00:03
De la: Sibel_16, la data 2011-01-17 16:14:33 ...Succes! fetelor...eu ,de trei luni folosesc permanent miere cu scortisoara.. din obisnuinta...am o talie, subtirica..nu mai am nici un pic de celulita...plus actioneaza si asupra pieli compozitia..o face mai catifelata si corpul mai tonifiat...ce-am observat la mine ,minus...12 cm in talie...fara nici un regim ,alimentar...nu mai mananc nimic dulce si nici nu mai poftesc...sa-mi ,scrieti daca va place.....


suna super bine, deja am inceput...sunt super curioasa sa vad daca da rezultate
RoxRoxy
Postat pe 19 Ianuarie 2011 21:06
De la: cutesuzy, la data 2011-01-19 21:06:02
De la: Sibel_16, la data 2011-01-17 16:14:33 ...Succes! fetelor...eu ,de trei luni folosesc permanent miere cu scortisoara.. din obisnuinta...am o talie, subtirica..nu mai am nici un pic de celulita...plus actioneaza si asupra pieli compozitia..o face mai catifelata si corpul mai tonifiat...ce-am observat la mine ,minus...12 cm in talie...fara nici un regim ,alimentar...nu mai mananc nimic dulce si nici nu mai poftesc...sa-mi ,scrieti daca va place.....


suna super bine, deja am inceput...sunt super curioasa sa vad daca da rezultate
...iti garantez ca vei fi super, multumita... vei avea rezultate, deosebite...
Sibel_16
Postat pe 20 Ianuarie 2011 12:09
Am citit undeva ca mierea cu scortisoara este buna pentru o gama mai larga de afectiuni. Nu ma gandeam ca ar putea avea efecte asa de bune si in lupta cu kilogramele.
DariaMih
Postat pe 22 Ianuarie 2011 12:17
ce ma? acum si dieta cu miere si scortioasa? compozitia mierii ajuta cu siguranta in alte scopuri si este benefica pt organism prin subs pe care le contine. dar daca e sa facem strict referire la slabit, nu are ce cauta. 100 gr --> 335 calorii --> 80% carbo --> 87 IG. sa traga concluzia de aici fetele care dau sfaturi :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Ianuarie 2011 13:44
buna! consuma noni de la tahitian noni.
pentru detali viziteaza ;www.tahitiannoni.ro/2595179
kudika353961
Postat pe 22 Ianuarie 2011 18:18
Mai da-l in pana mea... ...zace pe rafturi in toate magazinele naturiste...mai bine lacat pe frigider si pe gura...
kudika226898
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:37
De la: crazy_mire, la data 2010-12-23 17:08:24dar o dieta pe care sa o urmez nu stiti sa imi spuneti si mie? pe care ati urmat-o si a dat roade?k sa o pot urma si eu....poate asa reusesc si eu sa mai slabesc putin...adika vreo 4 kg..??astept sfaturi...


Ce nu ai inteles din INCA ESTI IN CRESTERE ? Lasa kilogramele alea acolo ca nu ai 130 de kile .
alexo88
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:58
De la: Sibel_16, la data 2011-01-18 09:59:14
De la: battleofwits, la data 2011-01-17 16:20:44
De la: Sibel_16, la data 2011-01-17 16:14:33 ...sa-mi ,scrieti daca va place.....


pune o poza sa vedem daca ne place ...asa, sa te lauzi ca esti frumusica, nu e verosimil
...eee... .....pentru tine,special si cu Dedicatie...doresti???... Ce zici...????? ...Nu, imi sta in caracter sa ma, laud..si nici nu agrez persoanele de genul ,acesta... ....


inca astept pozele pe PM, neaparat una din poze sa fie in bikini
battleofwits
Postat pe 23 Ianuarie 2011 11:02
De la: Ronnie_Coleman, la data 2011-01-22 13:44:32ce ma? acum si dieta cu miere si scortioasa? compozitia mierii ajuta cu siguranta in alte scopuri si este benefica pt organism prin subs pe care le contine. dar daca e sa facem strict referire la slabit, nu are ce cauta. 100 gr --> 335 calorii --> 80% carbo --> 87 IG. sa traga concluzia de aici fetele care dau sfaturi :)
dar, nu mananci tot borcanul o data..sant zile...si zile..se i-a cate o lingurita de 3 ori pe zi...eu folosesc de 1 an..si sunt ok...pe langa folosesc si zilnc miere de albine...amestecat cu polen,proplis,laptisor de matca...si mai mananc si din cand in cand un bol miere cu nuca...delicios...eu,una nu am probleme...contine si vitamine..citeste pe net..despre miere de albine si scortisoara...
Sibel_16
Postat pe 23 Ianuarie 2011 14:31
De la: battleofwits, la data 2011-01-23 11:02:36
De la: Sibel_16, la data 2011-01-18 09:59:14
De la: battleofwits, la data 2011-01-17 16:20:44
De la: Sibel_16, la data 2011-01-17 16:14:33 ...sa-mi ,scrieti daca va place.....


pune o poza sa vedem daca ne place ...asa, sa te lauzi ca esti frumusica, nu e verosimil
...eee... .....pentru tine,special si cu Dedicatie...doresti???... Ce zici...????? ...Nu, imi sta in caracter sa ma, laud..si nici nu agrez persoanele de genul ,acesta... ....


inca astept pozele pe PM, neaparat una din poze sa fie in bikini
... mai ,dureaza pana sunt gata, pozele..au si dedicatie, speciala...numai si numai pentru, tine... ...la ,bikini..nu ai precizat ce culoare, preferi..si material...
Sibel_16
Postat pe 23 Ianuarie 2011 14:36
De la: Sibel_16, la data 2011-01-23 14:36:16 ...la ,bikini..nu ai precizat ce culoare, preferi..si material...


nu sunt pretentios,
trebuie sa fie din doua piese, si de culoarea turcuazului
battleofwits
Postat pe 23 Ianuarie 2011 14:56
De la: crazy_mire, la data 2010-12-23 10:24:04am 16 ani,160 cm,52 kg si doresc sa slabesc vreo 4 kg....nu stiu cum...orikat as inkerka,nu reusesc...am ajuns in situatia de a nu ma suporta...pur si simplu ma detest...nu ma suport!! ceilalti imi spun k sunt obsedata de ideea k as fi grasa,dar mie mi se pare adevarat...vreau sa slabesc cat mai repede...nu ma suport...eu de mika am fost perfectionista,in orike domeniu sau in tot ceea ce fac si acum vreau sa arat perfect....daoar k trebuie sa mai dau jos vreo 4 kg...am avut 55 kg prin aprilie 2010,iar in septembrie am ajuns la 49-50kg...de atunki nu m-am mai kantarit...imi este teama k nu cumva sa am mai mult...asa cum estimez eu...cred k am vreo 52...si vreau sa slabesc ...astept sfaturile voastre


La varsta ta nu ai de ce sa slabesti. Organismul tau este inca in crestere, el are nevoie de aport nutritiv pentru a realiza acest lucru, in cantitati normale. Este suficient sa faci sport-orice gen-care ti-i se potriveste/place mai mult.Eventual o consiliere psihologica, nu cred ca ti-ar dauna.
kudika330098
Postat pe 26 Ianuarie 2011 07:34
De la: Sibel_16, la data 2011-01-23 14:31:50
De la: Ronnie_Coleman, la data 2011-01-22 13:44:32ce ma? acum si dieta cu miere si scortioasa? compozitia mierii ajuta cu siguranta in alte scopuri si este benefica pt organism prin subs pe care le contine. dar daca e sa facem strict referire la slabit, nu are ce cauta. 100 gr --> 335 calorii --> 80% carbo --> 87 IG. sa traga concluzia de aici fetele care dau sfaturi :)
dar, nu mananci tot borcanul o data..sant zile...si zile..se i-a cate o lingurita de 3 ori pe zi...eu folosesc de 1 an..si sunt ok...pe langa folosesc si zilnc miere de albine...amestecat cu polen,proplis,laptisor de matca...si mai mananc si din cand in cand un bol miere cu nuca...delicios...eu,una nu am probleme...contine si vitamine..citeste pe net..despre miere de albine si scortisoara...


eu te sfatuiesc ca data viitoare cand dai un replay la ce am scris eu, sa citesti cu mare atentie ceea ce scriu. :) am scris eu ca trebuie sa manance un brocan intreg??? am zis clar, alb pe negru, ca, compozitia mierii ajuta organismul in multe alte lucruri. doar ca nu ai slabit tu, mancand identic ca inainte , doar cu o lingurita de miere. ce este asa de greu de inteles? vrei sa scriu in alta limba, cunosti si intelegi o lb mai bn ca rom?
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Ianuarie 2011 12:50
buna intra aici si o sa ai solutii eficiente pentru a slabi sanatos http://nutritiesanatoasa.shopmania.biz
olarua
Postat pe 27 Ianuarie 2011 00:26
Iaca, fasssssssssss......
kudika226898
Postat pe 27 Ianuarie 2011 06:33
buna
a luat cineva aloe ferox sau favisan (crom) ?
dau raddament cu o alimentatie sanatoasa binenteles.........
crifeli
Postat pe 27 Ianuarie 2011 17:25
E suficienta alimentatia corecta si sportul...
kudika226898
Postat pe 27 Ianuarie 2011 22:30
cu alimentatie sanatoasa si sport rezultatele se vad in timp. ce te faci daca vrei rezultate rapide ?
RoxRoxy
Postat pe 29 Ianuarie 2011 10:05
cu rezultatele rapide te vei ingrasa la loc rapid!
Ca sa nu te mai ingrasi veci si sa arati bine mereu trebuie sa iti schimbi total obiceiurile proaste(schimbarea obiceiurilor si invatarea alotora noi dureaza cam o luna),deci stilul de viata!
ce rost are sa tii o cura de o saptamana,slabesti multe kg,dar dupaia te ingrasi dublu si iti slabesti organismul si metabolismul nu va mai fi la fel de rapid!
Nu trebuie sa renunti la prajituri cu zeci de E-uri pt o saptamana,trebuie sa renunti pentru toata viata!Sau doar la ocazii sa le gustati!Suna dur,stiu,dar cine vrea sanatate si frumusete!..si in plus placerea de a fi admirata si apreciata e mai mare decat placerea de a manca o prajitura(in opinia mea).
Succes tuturor la schimbarea modului de trai!
Alexaonewish
Postat pe 30 Ianuarie 2011 08:22
De la: Alexaonewish, la data 2011-01-30 08:22:10cu rezultatele rapide te vei ingrasa la loc rapid!
Ca sa nu te mai ingrasi veci si sa arati bine mereu trebuie sa iti schimbi total obiceiurile proaste(schimbarea obiceiurilor si invatarea alotora noi dureaza cam o luna),deci stilul de viata!
ce rost are sa tii o cura de o saptamana,slabesti multe kg,dar dupaia te ingrasi dublu si iti slabesti organismul si metabolismul nu va mai fi la fel de rapid!
Nu trebuie sa renunti la prajituri cu zeci de E-uri pt o saptamana,trebuie sa renunti pentru toata viata!Sau doar la ocazii sa le gustati!Suna dur,stiu,dar cine vrea sanatate si frumusete!..si in plus placerea de a fi admirata si apreciata e mai mare decat placerea de a manca o prajitura(in opinia mea).
Succes tuturor la schimbarea modului de trai!

E foarte adevarat ce spui. Dar ca sa iti schimbi stilul de viata iti trebuie un pic de autodisciplina. Inceputul e cel mai greu.
DariaMih
Postat pe 30 Ianuarie 2011 10:30
si eu am 1,62 si 65 kg , am burtica si colacei si orice dieta am ince4rcat n-a mers, nici impachetarile la cald sau rece, nici alergatul prin parc si nici infometarea sau dietele disociate, adevarul e ca eu am nascut si in timpul sarcinii si dupa am luat prenatal (vitamine pt fat) cred ca nu au fost asimilate si s-a depus mult, sunt grasa si nu scap de greutatea asta nicicum. va rog sa-mi ddati si mie un sfat in ceea ce priveste dieta, de 3 zile incoace sunt lacto_vegetariana si mi-e foarte greu pt ca ador carnea.
kapsunica
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:41
Laura Baldini va propune sa incercati un nou produs cel putin interesant prin concept: ciorapii pentru slabit (http://bit.ly/i3v9xA). Ingloband microcapsule care ajuta la arderea grasimilor, SlimFit asigura pierederea a 1-2 cm de pe coapse fara ca voi sa faceti nimic.
Evident, pentru ca rezultatele sa fie simtite cu adevarat alaturam o dieta si muuult sport :)
Laura_Baldini
Postat pe 4 Februarie 2011 16:33
Hmm. Eu am avut 67 de kg.La 1.72,ar fi fost de preferat sa am cu 10 kg mai putin. Asa ca m`am apucat de slabit.SI am ajuns la 52 de kg,prin faptul ca nu mancam seara cu 4 ore inainte de culcare (Pentru a da timp mancarii sa se digere) si prin sport.Exercitii fizice luate de pe net.;) daca te tii de ele,sa stii ca functioneaza.

Sper ca te-am putut ajuta:*!
Matzza
Postat pe 5 Februarie 2011 16:24
multumesc pentru ajutor!!!
crazy_mire
Postat pe 6 Februarie 2011 17:03
Cu placere :)! Asteptam informatii despre cum decurge procesul de slabit si daca ti-au fost de ajutor sfaturile noastre.
Laura_Baldini
Postat pe 14 Februarie 2011 15:32
eu nu prea pot sa fac exercitii acasa, tot sala mi se pare o alternativa mai buna
RoxRoxy
Postat pe 20 Februarie 2011 12:41
De la: crifeli, la data 2011-01-02 07:31:45help!!!!!!!! vreu sa slabesc stie cineva de pastolele alea de slabit slimball sant bune sau ce e cu ele as vrea sa iau si eu dar nu stiu ce sa fac am 1,75 si 95 kg tre sa dau jos vreo 15 kg cel putin va rog imi spune cineva ce sa fac/


acum un an aveai 95 de kg, iar acum ai ajuns la 103? am zis eu bine ca nu ai vointa, madam...

sa-ti fie rusine, bunica sotului meu are 92 de ani si face exercitii fizice in fiecare zi, iar tu femeie la 40 de ani nu esti in stare sa-ti misti fundul.
franziska_eu
Postat pe 27 Ianuarie 2012 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE ALTFEL MOARTE SIGURA..... 5 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:56
Cum scapam de raceli 1 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:26
NONI JUICE SUC NONI ORIGINAL DOAR LA COMPANIA TAHITIAN NONI INTERNATIONAL = TNI 20 De la: kudika226898 30 August 2010 01:31
Nutritie 2 De la: fifi_healthy 16 Septembrie 2013 17:32
Alimentatie recomandata de doctor nicoleta radulescu 4 De la: kudika226898 22 Februarie 2012 05:47