schimbarea culorii parului

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent schimbarea culorii parului: (1 din 1 vot)

ramona02 Avatarul lui ramona02

9 mesaje

buna! as vrea sa stiu care este cea mai buna substanta care poate delocora parul fara sa-l arda. acum sunt roscat inchis si as vrea sa ma vopsesc maro coniac. trebuie sa folosesc neaparat delocorant?pls help
Raporteaza abuz de limbaj
Boca Avatarul lui Boca

450 mesaje
Oras: bucuresti

daca vrei sa te faci acasa incearca cu decapant. macar stii sigur ca nu il arde. cauta online si gasesti sa faci o comanda, ca in magazine nu exista deocamdata. acum eu m-am facut o singura data, dar banuiesc ca raportul calitate-pret conteaza, pentru ca mi-am comandat ceva la 30 de ron si mi s-a deschis cu 2 tonuri aproape, facandu-ma de 2 ori. dar pt tine cred ca ar fi suficient, eu nu am fost multumita deorece vroiam un rezultat mai deschis.
solutia miroase destul de urat, la a treia spalare se duce de tot, dar cred ca mai bine asa decat un par ars cu pudra. succes!
P f f f !
kudika364442 Avatarul lui kudika364442

3 mesaje

Din vopsea direct :) in 4 sapt ajungi la coniac din roscat inchis.
andreeanick Avatarul lui andreeanick

1 mesaj
Oras: sighetu marmatiei

sal dar eu tare as vrea sa ma fac ciocolatiu din brunet...nu este o alta solutie de obtinerea culorii decat decolorarea?:D
lory_love Avatarul lui lory_love

39 mesaje

eu sunt negru si mam saturat de el....vreau sa ma vopsesc un rosu inkis...dar nu mai scap de negru...aveti vreo sugestie?
traiti pentru prezent, invatati din trecut si visati pentru viitor...

39 mesaje

eu nu mai scap de negru ce sa fac?????? vreau o culoare mai deskisa......aveti vreo sugestie sa pot scapa de vopseaua neagra?
anuska24 Avatarul lui anuska24

2 mesaje

buna, sa te faci acasa este cea mai proasta varianta. Ti-as recomanda salonul hair point din bucuresti este pe soseaua panduri 33, nr tel 021 411 01 21 intrebi de domnisoara rebeca este o super hair stylista, pretul este acceptabil eu pe un decolorat si vopsit si coafat si tratament de par am dat 130 ron si mi-au dat si cadou niste produse, parul meu este impecabil nici nu zici ca a fost decolorat, folosesc produse swartzkopf profesionale care nu se gasesc pe piata si au si de vanzare sampoane, tratamente. Mergi cu incredere

39 mesaje

de as fi din Bucuresti....multumesc oricum...
kudika187668 Avatarul lui kudika187668

1 mesaj
Oras: tg mures

se foloseste decapant si nu decolorant ,este mai bun si nu distruge firul de par intreaba la saloanele de coafura sau la distribuitorii de vopsele. PS poate gasesti la magazinele specializate pe asemenea produse
kudika359870 Avatarul lui kudika359870

4 mesaje

Da, trebuie decolorat cu pudra decoloranta, dar facut mai slab, deci , mai bine mergi la un slon de coafura,..grija mare...succes

4 mesaje

Trebuie decolorat, dar indicat sa mergi la un salon.
stem_29 Avatarul lui stem_29

2412 mesaje

De la: kudika359870, la data 2011-02-16 17:28:11Trebuie decolorat, dar indicat sa mergi la un salon.

Ai scris prostii........
Se foloseste DECAPAJ.
Nu distruge parul ca decolorantul, plus ca decoloratul din roscat iese roz.
puiut_77 Avatarul lui puiut_77

453 mesaje
Oras: tulcea

eu am parul saten inchis, dar vopsit negru-albastrui, adica e cel mai intens brunet, insa am observat ca daca vreau ciocolatiu sau o visina putreda mi-a iesit cu vopseaua adecvata din gama Garnier. Bafta!
bubyblack Avatarul lui bubyblack

1 mesaj

buna! am si eu o problema... kind of... sunt bruneta.. natural... si vreau sa ma fac roscata... am mai fost roscata.. dar de data asta vreau sa ma decolorez inainte ca sa nu imi trebuiasca o vesnicie sa ajung la rosul perfect.... mi-am luat deja un oxidant de 12 de la kallos si pudra decoloranta rapida de la rivit.. nu m-am mai decolorat pana acum.. asa ca as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi in legatura cu asta:D thanx:D

4 mesaje

Da, dar timpul de actiune este mai mic.succes

4 mesaje

daca sti sa lucrezi , nu arde parul
kudika_956391 Avatarul lui kudika_956391

2448 mesaje