Setari Cookie-uri

il ibesc el este un ticalos

aseara la-am sunat si mi-a spus ca nu poate vorbi si nu am iteles de ce pe dupa o ora ma suna si era o voce de femeie vorbea pe telefonul lui am ramas fara cuvinte va rog dati un sfat
mihamari33_yahoo_com
Postat pe 12 Februarie 2011 17:19
De la: mihamari33_yahoo_com, la data 2011-02-12 17:19:00aseara la-am sunat si mi-a spus ca nu poate vorbi si nu am iteles de ce pe dupa o ora ma suna si era o voce de femeie vorbea pe telefonul lui am ramas fara cuvinte va rog dati un sfat


apuca-te serios de limba romana!
vitamina_c
Postat pe 12 Februarie 2011 17:20
De la: vitamina_c, la data 2011-02-12 17:20:43
De la: mihamari33_yahoo_com, la data 2011-02-12 17:19:00aseara la-am sunat si mi-a spus ca nu poate vorbi si nu am iteles de ce pe dupa o ora ma suna si era o voce de femeie vorbea pe telefonul lui am ramas fara cuvinte va rog dati un sfat


apuca-te serios de limba romana!



corect...a ramas fata fara cuvinte
anastasia_m
Postat pe 12 Februarie 2011 17:22
De la: mihamari33_yahoo_com, la data 2011-02-12 17:19:00aseara la-am sunat si mi-a spus ca nu poate vorbi si nu am iteles de ce pe dupa o ora ma suna si era o voce de femeie vorbea pe telefonul lui am ramas fara cuvinte va rog dati un sfat
sa te arunci in urma trenului
Gata, si-a pus-o cu alta,ce mai vrei? Inghite in sec si mergi mai departe ca nu a murit mama barbatilor
Valy90
Postat pe 12 Februarie 2011 17:25
Daca iubesti un ticalos, iubeste-l in continuare. I dont give a damn!
rashela
Postat pe 12 Februarie 2011 18:40
De la: mihamari33_yahoo_com, la data 2011-02-12 17:19:00aseara la-am sunat si mi-a spus ca nu poate vorbi si nu am iteles de ce pe dupa o ora ma suna si era o voce de femeie vorbea pe telefonul lui am ramas fara cuvinte va rog dati un sfat


probabil ca era o amica...

daca nu-l prinzi chiar tu in pat cu alta, nu ai de unde sa stii ca te inseala
battleofwits
Postat pe 12 Februarie 2011 18:42
Hai, sa-mi pun cenusa in cap! Aveti voi sa dati cu parul (de data asta).
Eram cu un amic a carui sotie, mai in varsta decat el, era de-o gelozie iesita din comun. Tipul avea o afacere in domeniul constructiilor, tragea ca vai de el sa tina casa si era plecat toata ziua. Nu era deloc genul fustangiu sau nu mai mult decat sa-si clateasca ochii, n-avea timp, n-avea chef de asa ceva.
In fine, cum stateam noi de vorba il suna sotia. "Sunt ok, cu treburi" zice el. Mai trece vreo juma de ora, suna sotia. Faza se repeta de vreo cateva ori.
La un moment dat, suna sotia. Iau telefonul si raspund.
Cine esti? intreaba aia socata.
dar tu? zic eu
eu sunt sotia lui C
si eu sunt tot sotia lui C
da-mi-l la telefon
nu poate vorbi, are gura ocupata.
Si am inchis.

A linistit-o acasa, explicandu-i ca cineva a vrut sa faca o gluma.
rashela
Postat pe 12 Februarie 2011 18:49
De la: rashela, la data 2011-02-12 18:49:25Hai, sa-mi pun cenusa in cap! Aveti voi sa dati cu parul (de data asta).
Eram cu un amic a carui sotie, mai in varsta decat el, era de-o gelozie iesita din comun. Tipul avea o afacere in domeniul constructiilor, tragea ca vai de el sa tina casa si era plecat toata ziua. Nu era deloc genul fustangiu sau nu mai mult decat sa-si clateasca ochii, n-avea timp, n-avea chef de asa ceva.
In fine, cum stateam noi de vorba il suna sotia. "Sunt ok, cu treburi" zice el. Mai trece vreo juma de ora, suna sotia. Faza se repeta de vreo cateva ori.
La un moment dat, suna sotia. Iau telefonul si raspund.
Cine esti? intreaba aia socata.
dar tu? zic eu
eu sunt sotia lui C
si eu sunt tot sotia lui C
da-mi-l la telefon
nu poate vorbi, are gura ocupata.
Si am inchis.

A linistit-o acasa, explicandu-i ca cineva a vrut sa faca o gluma.



Oare chiar a linistit-o? Aaa..inca ceva: cum a reactionat barbatul vazand ce ai facut?
mimi_ca29
Postat pe 12 Februarie 2011 19:03
Radea. Adevarul e ca l-am intrebat daca pot raspunde eu cand suna si a zis da, desi stia cam ce voi face. N-a avut nicio intentie sa ma opreasca, statea rezemat de spatarul scaunului si asculta amuzat. Probabil stia ca are control asupra ei si ca o va convinge ca a fost o gluma. Asa cum spuneam era foarte geloasa si el era obisnuit cu ea si crizele ei, iar ea era obisnuita ca el s-o impace.
rashela
Postat pe 12 Februarie 2011 19:17
De la: rashela, la data 2011-02-12 19:17:42Radea. Adevarul e ca l-am intrebat daca pot raspunde eu cand suna si a zis da, desi stia cam ce voi face. N-a avut nicio intentie sa ma opreasca, statea rezemat de spatarul scaunului si asculta amuzat. Probabil stia ca are control asupra ei si ca o va convinge ca a fost o gluma. Asa cum spuneam era foarte geloasa si el era obisnuit cu ea si crizele ei, iar ea era obisnuita ca el s-o impace.


si nu a deschis topic pe kudica?
battleofwits
Postat pe 12 Februarie 2011 19:18
De la: battleofwits, la data 2011-02-12 19:18:57
De la: rashela, la data 2011-02-12 19:17:42Radea. Adevarul e ca l-am intrebat daca pot raspunde eu cand suna si a zis da, desi stia cam ce voi face. N-a avut nicio intentie sa ma opreasca, statea rezemat de spatarul scaunului si asculta amuzat. Probabil stia ca are control asupra ei si ca o va convinge ca a fost o gluma. Asa cum spuneam era foarte geloasa si el era obisnuit cu ea si crizele ei, iar ea era obisnuita ca el s-o impace.


si nu a deschis topic pe kudica?


Nu, dar i-a trantit al treilea copil. Diferenta dintre primul si ultimul este de vreo 20 de ani :D
Ce-i in mana, nu-i minciuna, nu? Mai ales cand ai genul de barbat pentru care copiii sunt totul.
rashela
Postat pe 12 Februarie 2011 19:20
De la: rashela, la data 2011-02-12 19:20:49

Nu, dar i-a trantit al treilea copil. Diferenta dintre primul si ultimul este de vreo 20 de ani :D
Ce-i in mana, nu-i minciuna, nu? Mai ales cand ai genul de barbat pentru care copiii sunt totul.

si care ar fi problema?...atat timp cat o relatie merge taras-grapis de cel putin 20 de ani, inseamna ca se completeaza bine unul pe celalalt...o casnicie de genul asta are si fratele meu...il suna-sa nevasta-sa din 5 in 5 min, chiar daca il stie la mine...si vrei sa-ti spun ceva?...este chiar fericit ca-l controleaza tot timpul...pt ca in acceptiunea lui, asta inseamna iubire ...io ii zic boala, dar asta este, nu toti suntem la fel
miss_darine
Postat pe 12 Februarie 2011 19:50
De la: miss_darine, la data 2011-02-12 19:50:45
De la: rashela, la data 2011-02-12 19:20:49

Nu, dar i-a trantit al treilea copil. Diferenta dintre primul si ultimul este de vreo 20 de ani :D
Ce-i in mana, nu-i minciuna, nu? Mai ales cand ai genul de barbat pentru care copiii sunt totul.

si care ar fi problema?...atat timp cat o relatie merge taras-grapis de cel putin 20 de ani, inseamna ca se completeaza bine unul pe celalalt...o casnicie de genul asta are si fratele meu...il suna-sa nevasta-sa din 5 in 5 min, chiar daca il stie la mine...si vrei sa-ti spun ceva?...este chiar fericit ca-l controleaza tot timpul...pt ca in acceptiunea lui, asta inseamna iubire ...io ii zic boala, dar asta este, nu toti suntem la fel


Din partea mea, nicio problema. Din afara, cand ti se spune ca ti-ai gasit nevasta lesinata in casa pentru ca nu ai raspuns la telefon sau ca iar ai dus-o la doctorul "de cap", sigur ca zici: Wow, ce stai frate cu nebuna?!" Dar daca omul sta si dincolo de scenele astea, totul e ok, e treaba lor. Unii pot trai asa, altii nu.
rashela
Postat pe 12 Februarie 2011 20:32
FUUUUUUUUUUUGI CAT MAI DEPARTE,UITA SI PRIVESTE INAINTE!CLAR CA ERA CU ALTA NU?SI DACA VREI SA UITI MAI USOR PUNE MANA SI CITESTE CAT MAI MULT AI AVEA MAI MULT DE CASTIGAT DECAT SA TE GANDESTI CA EL ARE PE ALTELE!
mimishor957
Postat pe 4 Martie 2011 23:18
E un nemernic, uita-l nu te merita.
kudika369633
Postat pe 4 Martie 2011 23:33
De la: kudika369633, la data 2011-03-04 23:33:28E un nemernic, uita-l nu te merita.


O cam doare la basca pe tipa,decat a aruncat cu topicul si atat.
Barbie30_
Postat pe 5 Martie 2011 09:59
De la: mihamari33_yahoo_com, la data 2011-02-12 17:19:00aseara la-am sunat si mi-a spus ca nu poate vorbi si nu am iteles de ce pe dupa o ora ma suna si era o voce de femeie vorbea pe telefonul lui am ramas fara cuvinte va rog dati un sfat


PRESUPUN CA TU AI INITIAT ACEST TOPIC MACAR PUNE TOATE LITERELE IN CUVINTE,ESTI CARAGHIOASA,SI AGRAMATA SAU ROAGA PE ADMIN SA CORECTEZE.MAI PUI SI TITLUL SA VADA TOATA SUFLAREA CIT DE OROPSITA ESTI
zecezece
Postat pe 6 Martie 2011 19:38
De la: zecezece, la data 2011-03-06 19:38:39
De la: mihamari33_yahoo_com, la data 2011-02-12 17:19:00aseara la-am sunat si mi-a spus ca nu poate vorbi si nu am iteles de ce pe dupa o ora ma suna si era o voce de femeie vorbea pe telefonul lui am ramas fara cuvinte va rog dati un sfat


PRESUPUN CA TU AI INITIAT ACEST TOPIC MACAR PUNE TOATE LITERELE IN CUVINTE,ESTI CARAGHIOASA,SI AGRAMATA SAU ROAGA PE ADMIN SA CORECTEZE.MAI PUI SI TITLUL SA VADA TOATA SUFLAREA CIT DE OROPSITA ESTI



282,tu esti??
Valy90
Postat pe 6 Martie 2011 19:41
Barbatii sunt ca si femeile unii mai buni altii mai rai, mai prefacuti. Totul depinde de noi cat de tari suntem pe pozitie sau cat de naive. Si eu iubesc pe un ticalos si zilnic invat cum sa mi-l scot din minte. Dupa 6 ani este cam greu ....dar.......fac exercitii sa-l uit si incerc sa pun capat. Cand voi fi pregatita ii voi spune gata baiatul cu teatrul. S-a terminat piesa. Vad zilnic cum ma minte, ii pregatesc sutul la maxim si totusi am taria sa ascult minciunile , prefacatoriile; concluzia... nu este el de vina ci eu, ca nu am simtit mai demult. Ce pot spune bravo lui, un actor perfect, iar eu imi merit soarta. Asta e..???!!! Si ce sa fac sa ma impusc...orice sut in fund un pas inainte..... Nici un barbat de genul asta nu merita nici macar regrete.... Asta e....
kudika089581
Postat pe 6 Martie 2011 21:13
ce iubesti?
pstefy
Postat pe 7 Martie 2011 00:26
De la: kudika089581, la data 2011-03-06 21:13:43Barbatii sunt ca si femeile unii mai buni altii mai rai, mai prefacuti. Totul depinde de noi cat de tari suntem pe pozitie sau cat de naive. Si eu iubesc pe un ticalos si zilnic invat cum sa mi-l scot din minte. Dupa 6 ani este cam greu ....dar.......fac exercitii sa-l uit si incerc sa pun capat. Cand voi fi pregatita ii voi spune gata baiatul cu teatrul. S-a terminat piesa. Vad zilnic cum ma minte, ii pregatesc sutul la maxim si totusi am taria sa ascult minciunile , prefacatoriile; concluzia... nu este el de vina ci eu, ca nu am simtit mai demult. Ce pot spune bravo lui, un actor perfect, iar eu imi merit soarta. Asta e..???!!! Si ce sa fac sa ma impusc...orice sut in fund un pas inainte..... Nici un barbat de genul asta nu merita nici macar regrete.... Asta e....


Daca nu ai reusit de atat timp sa ii dai un sut, nu cred ca o vei face. Tocmai pentru ca il iubesti. E aiurea cand te indragostesti de persoana care nu te merita. Chiar si dupa 6 ani poti spune stop, mai bine acum decat mai tarziu. Atat timp cat sunteti impreuna nu cred ca vei avea taria sa o rupi cu el. Taie raul de la radacina si paraseste-l altfel nu cred ca vei avea sanse.
bea79
Postat pe 7 Martie 2011 17:37
Pana nu te iubesti tu mai mult pe tine decat pe el nu ai sa poti face pasul acesta. Gandeste-te ce e mai bine pentru tine. Stiu ca e foarte greu. Dar pana nu rupi ai sa o duci asa muuult si bine. Si banuiesc ca nu vrei ca acel ,,ticalos" sa-ti dea papucii. Mai degraba fa tu primul pas. Fii indiferenta... asta va durea cel mai tare.
fikoadina
Postat pe 8 Martie 2011 16:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el balanta ea varsator ce ziceti? cum e la voi? 8 De la: reactie_ 29 Septembrie 2009 09:37
CLARVIZIUNEA NU E O PASIUNE, CI UN DAR DIVIN TRANSFORMAT INTR-O MISIUNE 30 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:58
Cat de compatibili sunt femeia rac si barbatul taur?? 6 De la: emma2o 24 Martie 2011 13:54
sall 1 De la: alexandra97 1 August 2009 12:05
... 1 De la: kudika004489 10 Aprilie 2009 16:57