Setari Cookie-uri

De la Negru la Rosu. Decapaj.

Buna fetelor! Mi s-a nazarit zilele trecute sa ma fac roscata. Eu sunt bruneta din octombrie 2009 , am folosit negru albastrui pana in toamna lui 2010, cand am avut o pauza in care m-am vopsit de vreo 3 ori cu rosu, insa bineinteles ca nu a prins decat la radacini si am revenit la negru din aprilie. Acum ca vine vara, s-a terminat si scoala, am nevoie de o schimbare mai radicala. Intrebarea mea pentru voi este : decapajul distruge parul? vreau raspunsuri din experienta, nu din auzite :) o prietena de a mea a folosit decapant, insa parul ei era destul de degradat inainte, deci nu prea am cum sa compar.Si daca tot am adus vorba, vi se pare ca o vopsire la 1 luna sau 2 este prea des? Pentru ca parintii mei ( mai ales tata-deh, varsta si chelia ) ma bat la cap cu faptul ca voi ramane cheala pe la 25 de ani.

Multumesc!
cupcake
Postat pe 15 Iunie 2011 16:38
De la: cupcake, la data 2011-06-15 16:38:53Buna fetelor! Mi s-a nazarit zilele trecute sa ma fac roscata. Eu sunt bruneta din octombrie 2009 , am folosit negru albastrui pana in toamna lui 2010, cand am avut o pauza in care m-am vopsit de vreo 3 ori cu rosu, insa bineinteles ca nu a prins decat la radacini si am revenit la negru din aprilie. Acum ca vine vara, s-a terminat si scoala, am nevoie de o schimbare mai radicala. Intrebarea mea pentru voi este : decapajul distruge parul? vreau raspunsuri din experienta, nu din auzite :) o prietena de a mea a folosit decapant, insa parul ei era destul de degradat inainte, deci nu prea am cum sa compar.Si daca tot am adus vorba, vi se pare ca o vopsire la 1 luna sau 2 este prea des? Pentru ca parintii mei ( mai ales tata-deh, varsta si chelia ) ma bat la cap cu faptul ca voi ramane cheala pe la 25 de ani.

Multumesc!



Nu, decapajul nu distruge parul, se face in doua " reprize" ( tocmai pt. a nu-l distruge, de fapt nu face altceva decat scoate vopseaua din par, parul revenind la culoarea ta naturala) asa ca sa nu crezi ca din prima iese de tot negrul din par.
Da, de doua ori / luna e foarte mult vopsitul parului, chiar si o data e mult.
Se face cu vopsea neagra la radacina, stimabilo iar peste o zi cu nuantator, peste tot.
Vopsitul lunar nu te ajuta cu nimic, mai ales la negru care oricum nu-si pierde decat luciul si evident il recapata cu acel nuantator.
stem_29
Postat pe 15 Iunie 2011 18:00
Il vopseam la o luna cand incercam sa il fac rosu,dar am renuntat.La doua luni ma vopsesc pentru ca se duce luciul si are reflexii satene, care un imi placeau deloc. Plus ca nuantatorul nu ma ajuta deloc, dupa 3 spalari dispare. Au trecut doua luni de la ultima vopsire. Ar fi exagerat sa ma decapez acum si sa il vopsesc?
cupcake
Postat pe 15 Iunie 2011 20:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Implanturi silicon 11 De la: kudika_1019706 14 Noiembrie 2016 12:57
Concursuri faine -Velvet Spa&Wellness 1 De la: emilyypop 16 Noiembrie 2011 17:28
produse MAC 10 De la: miss_kitty 5 Aprilie 2011 11:31
Ati auzit de EndyMed PRO? Am inteles ca ar remodelea colagenul prin caldura.. 1 De la: mirelaiones 9 Aprilie 2012 15:05
cel mai bun medic estetician dr iancu morad 7 De la: Mor_Tavsan_1 9 Septembrie 2013 16:34