Setari Cookie-uri

BARBATII SI FEMEILE DIN ZODIA GEMEI SAU CU ASCENDENT IN GEMENI SUNT CEI MAI SUPERFICIALI

Din experienta avuta cu barbatii din zodia gemeni si a prietenilor mei , barbatii si femeile din zodia gemeni sunt cei mai superficiali, poligami din nastere pt ca se plictisesc foarte repede si deci nu poti avea incredere in ei.Bineinteles ca or fi si exceptii insa foarte rare in cazul lor. Voi ce parere aveti?
constantadaniela
Postat pe 14 Iulie 2011 09:33
Nu cred in zodii
The_Exile
Postat pe 14 Iulie 2011 09:43
nu-i adevarat.Eu sunt geamana si sotul la fel.Suntem impreuna de 18 ani si nu sunt nici un fel de probleme.Asa ca eu cred ca conteaza ceea ce faci tu ca relatia sa fie de durata.

kudika325809
Postat pe 14 Iulie 2011 10:42
Uite-asa aflu si eu care ce zodii e, fara sa tot intreb ca vita. :))
Cum e ceva, nasoale, toti iau in brate pe "Nu cred in zodii", si in mana halbele alea...
Ia sa fi zis bine de gemeni, sa vezi ce sfatuiala frumoasa iti dadea Yharr.
Noroc Yharr.
Si DA, gemenii aia sunt superficiali, poligloti, si plictisiti, ma refer numai la aia monozigoti.
Darkmagic
Postat pe 14 Iulie 2011 10:44
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 10:44:13Uite-asa aflu si eu care ce zodii e, fara sa tot intreb ca vita. :))
Cum e ceva, nasoale, toti iau in brate pe "Nu cred in zodii", si in mana halbele alea...
Ia sa fi zis bine de gemeni, sa vezi ce sfatuiala frumoasa iti dadea Yharr.
Noroc Yharr.
Si DA, gemenii aia sunt superficiali, poligloti, si plictisiti, ma refer numai la aia monozigoti.


MAi nu-s geaman .... de fapt nu stiu sigur ce-s ca in unele zodiace sunt balanta in alte sunt fecioara
The_Exile
Postat pe 14 Iulie 2011 10:45
Pai da... Tot asa-mi zic si mie zodiacele alea, ca sunt o data rac, si inca o data, tot rac.
D-aia sunt serios, frumos, bun, intelegator si sensibiiiil..... :)
Despre frumusete si inteligenta nici nu mai vorbesc...
Darkmagic
Postat pe 14 Iulie 2011 10:56
De la: Yharr, la data 2011-07-14 10:45:39
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 10:44:13Uite-asa aflu si eu care ce zodii e, fara sa tot intreb ca vita. :))
Cum e ceva, nasoale, toti iau in brate pe "Nu cred in zodii", si in mana halbele alea...
Ia sa fi zis bine de gemeni, sa vezi ce sfatuiala frumoasa iti dadea Yharr.
Noroc Yharr.
Si DA, gemenii aia sunt superficiali, poligloti, si plictisiti, ma refer numai la aia monozigoti.


sunt balanta in alte sunt fecioara


As fi jurat ca esti barbat. :)
rashela
Postat pe 14 Iulie 2011 10:59
De la: rashela, la data 2011-07-14 10:59:17
De la: Yharr, la data 2011-07-14 10:45:39
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 10:44:13Uite-asa aflu si eu care ce zodii e, fara sa tot intreb ca vita. :))
Cum e ceva, nasoale, toti iau in brate pe "Nu cred in zodii", si in mana halbele alea...
Ia sa fi zis bine de gemeni, sa vezi ce sfatuiala frumoasa iti dadea Yharr.
Noroc Yharr.
Si DA, gemenii aia sunt superficiali, poligloti, si plictisiti, ma refer numai la aia monozigoti.


sunt balanta in alte sunt fecioara


As fi jurat ca esti barbat. :)



Tare replica


M-ai facut , nu ma asteptam la replica asta
The_Exile
Postat pe 14 Iulie 2011 11:00
Hai sa va spun cum sunt gemeni: cine se joaca cu ei se ard . Nu sunt superficiali sunt chiar foarte profunzi de aia se potrivesc foarte bine cu scorpionii. Daca vrei sa joci jocuri cu ei e bine sa te gandesti bine daca sa incepi sau nu astfel de harjoneli deoarce nu au nevoie de dovezi ca te joci cu ei, e suficient sa te banuie si esti out. Vor incepe sa fie detasati, reci si nici nu ai sa te prinzi decat cand e prea tarziu si ei deja sunt out mental din relatie. Avem puterea de a lua hotarari si apoi sa facem ca emotiile sa urmeze hotararea.

Daca incerci chestii de gelozie , va pleca fara sa se uite inapoi.

Singurul mod in care poti sa tii un geaman langa tine e sa ii dai siguranta, vorba si fapta sa fie una si sa ii iubesti deschis si onest.Ei se apropie incet dar sigur , nu sunt genul care se arunca chiar daca asa pare.Nu sunt pentru batalii pe termen scurt.Gemenii iubesc cu patima si de aia sunt foarte usor de ranit . Au nevoie de constanta in demonstratii si de asigurarea ca ei sunt ceea ce tu cauti. Daca ajung sa aiba incredere in tine sunt cei mai iubitori si loiali oameni pe care ii vei cunoaste in viata ta. Si asa incep sa se deschida. Dar daca vad ca te folosesti de faptul ca m-am deschis si incepi sa te joci cu sentimentele mele , am intors spatele intr-o secunda.
Sunt geaman si pot spune ca intotdeauna am admirat oamenii profunzi, veseli si care au valori stabile in viata.
motzko
Postat pe 14 Iulie 2011 19:43
De la: Yharr, la data 2011-07-14 10:45:39
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 10:44:13Uite-asa aflu si eu care ce zodii e, fara sa tot intreb ca vita. :))
Cum e ceva, nasoale, toti iau in brate pe "Nu cred in zodii", si in mana halbele alea...
Ia sa fi zis bine de gemeni, sa vezi ce sfatuiala frumoasa iti dadea Yharr.
Noroc Yharr.
Si DA, gemenii aia sunt superficiali, poligloti, si plictisiti, ma refer numai la aia monozigoti.


Esti sigur ca ai vrut sa introduci si elementul "poligloti" in insiruirea "calitatilor" noastre?? Asta nu-i rau... Cu celelalte ai dreptate, suntem atat de plictisiti, incat am schimba partenerul o data la 2 zile Noroc ca am si eu un geaman si atunci rezistam in lupta.. Altfel, cred ca eram la a 20-relatie
charlotte_sucks
Postat pe 20 Iulie 2011 10:41
De la: Yharr, la data 2011-07-14 09:43:03Nu cred in zodii


Thais13
Postat pe 20 Iulie 2011 11:08

superficialitatea lor provine din elementul care ii reprezinta ( semn aer ) la fel ca si varsatorii si sunt superficiali , infideli ( le plac experimentele , distractia si nu-si refuza nici o experienta ) , iar la femeile nascute in zodia gemenilor pot adauga ca sunt materialiste , sunt si exceptii dar extrem de mici .
banalulanonim
Postat pe 20 Iulie 2011 17:51
De la: banalulanonim, la data 2011-07-20 17:51:10
superficialitatea lor provine din elementul care ii reprezinta ( semn aer ) la fel ca si varsatorii si sunt superficiali , infideli ( le plac experimentele , distractia si nu-si refuza nici o experienta ) , iar la femeile nascute in zodia gemenilor pot adauga ca sunt materialiste , sunt si exceptii dar extrem de mici .


sunt de acord cu tine.am cativa prieteni gemeni si au o cu totul alta conceptie despre viata decat un barbec sau taur de exemplu. un barbat si o femeie necasatoriti care macar nu se cupleaza la sugestia mea bineanteles amandoi vor partide mai bune
pickard
Postat pe 20 Iulie 2011 18:11
Intr-adevar ,asa este!
Daca iti doresti un partener,alege-ti un reprezentant al celorlalte zodii,exceptand specimenele zodiilor"gemeni" si "pesti".Sunt cei mai inselatori oameni,prefacuti,mincinosi,lasi si destrabalati!Nu conteaza pentru ei decat placerile si satisfactiile personale.Sunt simple taratoare!
kudika414141
Postat pe 21 Iulie 2011 14:50
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 14:50:46 Intr-adevar ,asa este!
Daca iti doresti un partener,alege-ti un reprezentant al celorlalte zodii,exceptand specimenele zodiilor"gemeni" si "pesti".Sunt cei mai inselatori oameni,prefacuti,mincinosi,lasi si destrabalati!Nu conteaza pentru ei decat placerile si satisfactiile personale.Sunt simple taratoare!

Poate ca da... Dar uite ce lasam in urma noastra :)) Iubim si noi mai mult decat altii care nu stiu sa se faca iubiti.. Cat despre faptul ca vrem partide bune, asa este...Tocmai pentru ca nu suntem superficiali ci pragmatici.. Nu gandim prea mult cu inima ci cu creierul.. Vedem dincolo de sentimentul asta scurt si anume faptul de a fi indragostit care nu e totuna cu a iubi pana la sfarsit. Si ai nevoie de zeci de ani ca sa constientizezi ca iubesti cu adevarat o persoana! Nu o luna , nu un an, nu 3 ci mult mai mult. E o conceptie gresita in a judeca zodia astfel... Asta este, nu credeam ca fac parte dintr-o zodie atat de dezbatuta Acum pot spune ca sunt mandra oarecum de lucrul asta de care nu sunt raspunzatoare catusi de putin
charlotte_sucks
Postat pe 21 Iulie 2011 20:50
De la: charlotte_sucks, la data 2011-07-21 20:50:18
De la: kudika414141, la data 2011-07-21 14:50:46 Intr-adevar ,asa este!
Daca iti doresti un partener,alege-ti un reprezentant al celorlalte zodii,exceptand specimenele zodiilor"gemeni" si "pesti".Sunt cei mai inselatori oameni,prefacuti,mincinosi,lasi si destrabalati!Nu conteaza pentru ei decat placerile si satisfactiile personale.Sunt simple taratoare!

Poate ca da... Dar uite ce lasam in urma noastra :)) Iubim si noi mai mult decat altii care nu stiu sa se faca iubiti.. Cat despre faptul ca vrem partide bune, asa este...Tocmai pentru ca nu suntem superficiali ci pragmatici.. Nu gandim prea mult cu inima ci cu creierul.. Vedem dincolo de sentimentul asta scurt si anume faptul de a fi indragostit care nu e totuna cu a iubi pana la sfarsit. Si ai nevoie de zeci de ani ca sa constientizezi ca iubesti cu adevarat o persoana! Nu o luna , nu un an, nu 3 ci mult mai mult. E o conceptie gresita in a judeca zodia astfel... Asta este, nu credeam ca fac parte dintr-o zodie atat de dezbatuta Acum pot spune ca sunt mandra oarecum de lucrul asta de care nu sunt raspunzatoare catusi de putin


Buna dimineata,comment-ul meu cu privire la alegerea partenerului potrivit,se referea strict la reprezentantii de sex masculin.Este diferenta uriasa intre femeile si barbatii din PESTI.Si eu sunt o apartinatoare a acestei zodii si ma mandresc cu faptul ca nu sunt barbat!Deci,capul sus si mergi mai departe!Femeile "Pesti" sunt cele mai umane femei din tot zodiacul!
kudika414141
Postat pe 22 Iulie 2011 08:42
Na belea ca iar o dam in zodii si ca intotdeauna vedem doar paiul din ochiul celuilalt Cand nu o sa mai generalizam si sa tratam oamenii asa cum sunt si nu dupa zodie sau sex? Si da sunt in zodia gemeni ..si da chiar ma doare la basca de ce se spune de gemeni,berbeci,varsatori etc.Fiecare om e unic si trebuie tratat ca atare.
Barbie30_
Postat pe 22 Iulie 2011 08:54
De la: Barbie30_, la data 2011-07-22 08:54:36Na belea ca iar o dam in zodii si ca intotdeauna vedem doar paiul din ochiul celuilalt Cand nu o sa mai generalizam si sa tratam oamenii asa cum sunt si nu dupa zodie sau sex? Si da sunt in zodia gemeni ..si da chiar ma doare la basca de ce se spune de gemeni,berbeci,varsatori etc.Fiecare om e unic si trebuie tratat ca atare.



Thais13
Postat pe 22 Iulie 2011 09:06
De la: kudika414141, la data 2011-07-22 08:42:45

Buna dimineata,comment-ul meu cu privire la alegerea partenerului potrivit,se referea strict la reprezentantii de sex masculin.Este diferenta uriasa intre femeile si barbatii din PESTI.Si eu sunt o apartinatoare a acestei zodii si ma mandresc cu faptul ca nu sunt barbat!Deci,capul sus si mergi mai departe!Femeile "Pesti" sunt cele mai umane femei din tot zodiacul!


Sunt convins ca in orice zodie ai fi fost, chiar si gemeni, ai fi avut aceeasi parere despre zodia ta

te rog ceva, daca esti dragutza. Din cat ma "cunosti", in ce zodie crezi ca sunt? incearca din 3
Alvin
Postat pe 22 Iulie 2011 09:10
De la: justforfun84, la data 2011-07-22 09:10:34
De la: kudika414141, la data 2011-07-22 08:42:45

Buna dimineata,comment-ul meu cu privire la alegerea partenerului potrivit,se referea strict la reprezentantii de sex masculin.Este diferenta uriasa intre femeile si barbatii din PESTI.Si eu sunt o apartinatoare a acestei zodii si ma mandresc cu faptul ca nu sunt barbat!Deci,capul sus si mergi mai departe!Femeile "Pesti" sunt cele mai umane femei din tot zodiacul!


Sunt convins ca in orice zodie ai fi fost, chiar si gemeni, ai fi avut aceeasi parere despre zodia ta

te rog ceva, daca esti dragutza. Din cat ma "cunosti", in ce zodie crezi ca sunt? incearca din 3

Ma bag eu in seama, ca tot sunt singura la cafea... Esti (hmmmmmmm) taur... comunal, hrrrrrrr
charlotte_sucks
Postat pe 22 Iulie 2011 10:15
De la: justforfun84, la data 2011-07-22 09:10:34
De la: kudika414141, la data 2011-07-22 08:42:45

Buna dimineata,comment-ul meu cu privire la alegerea partenerului potrivit,se referea strict la reprezentantii de sex masculin.Este diferenta uriasa intre femeile si barbatii din PESTI.Si eu sunt o apartinatoare a acestei zodii si ma mandresc cu faptul ca nu sunt barbat!Deci,capul sus si mergi mai departe!Femeile "Pesti" sunt cele mai umane femei din tot zodiacul!


Sunt convins ca in orice zodie ai fi fost, chiar si gemeni, ai fi avut aceeasi parere despre zodia ta

te rog ceva, daca esti dragutza. Din cat ma "cunosti", in ce zodie crezi ca sunt? incearca din 3

Vad ca-ti plac salturile de pe un topik pe altul.In regula!Si ca sa fie clar pentru toata lume internauta,personal vorbind,zodiile nu ma intereseaza decat cu titlu informational,nu ma caracterizeaza aspectul de a-mi coordona viata dupa predictii astrale,ar insemna sa ma cantonez intr-un registru destul de inchistat in deduceri mai mult sau mai putin generale.Asa cum spunea antevorbitoarea ta,al acestui comentariu,fiecare persoana este unica in felul ei,indivizii,indiferent de sex,sunt daruiti,fiecare,unui destin care s-ar putea,totusi,sa aiba legatura si cu configuratiile astrale,dar care si ele sunt zamislite de acelasi Geniu.In ceea ce ma priveste,nu sunt ghicitoare de formatie deci,nu pot sa ma exprim in ceea ce priveste zodia careia ii apartii.Este strict problema ta cum esti ca persoana!Pentru mine este suficient ca esti baiat sau barbat,nu-ti cunosc varsta si nici nu conteaza prea mult,conteaza gradul de dezvoltare fizica,spirituala si mentala care,pe o scara de la 1 la 10,referindu-ma la voi,barbatii,nici nu vreau sa spun la ce nivel se afla! Nu vreau sa deranjez pe nimeni cu opiniile mele si asta pentru ca sunt PRIVATE!O zi buna tuturor!Good luck!
kudika414141
Postat pe 22 Iulie 2011 10:16
Nu cred draga mea.Eu sunt geamana ,Intradevar sunt si gemeni superficiali dar aceia nu sunt maturizati,sunt poate prea tineri prea flu-flu.Mie ca geamana imi place sa fac lucrurile ca lumea ,temeinic sa dureze.Intradevar este vorba de dualitatea zodiei.Din cand in cand sunt si eu zapacita aiurita dar imi revin repede.Dar geamanul daca si-a gasit marea dragoste perechea perfect compatibila e fidel toata viata.Intradevar rutina ii plictiseste dar eu am grija sa am destule activitati sa nu ma plictisesc.
cissy
Postat pe 22 Iulie 2011 10:21
De la: charlotte_sucks, la data 2011-07-22 10:15:44
De la: justforfun84, la data 2011-07-22 09:10:34
De la: kudika414141, la data 2011-07-22 08:42:45

Buna dimineata,comment-ul meu cu privire la alegerea partenerului potrivit,se referea strict la reprezentantii de sex masculin.Este diferenta uriasa intre femeile si barbatii din PESTI.Si eu sunt o apartinatoare a acestei zodii si ma mandresc cu faptul ca nu sunt barbat!Deci,capul sus si mergi mai departe!Femeile "Pesti" sunt cele mai umane femei din tot zodiacul!


Sunt convins ca in orice zodie ai fi fost, chiar si gemeni, ai fi avut aceeasi parere despre zodia ta

te rog ceva, daca esti dragutza. Din cat ma "cunosti", in ce zodie crezi ca sunt? incearca din 3

Ma bag eu in seama, ca tot sunt singura la cafea... Esti (hmmmmmmm) taur... comunal, hrrrrrrr


Ne-am cunoscut atat de bine? sau de unde ai informatia asta
Alvin
Postat pe 22 Iulie 2011 10:44
Si eu sunt in zodia gemeni si nu sunt superficiala, ci mai degraba f cerebrala. Ma implic in tot ceea ce fac, dar knd simt k nu primesc si eu cv inapoi, sau sunt mintzita, tradata, ma rup destul de rpd de pers respectiva. Am si eu sentimente, k orice om, insa cred k ratziunea imi domina sentimentele. Am f multa vointza shi implicit shi orgoliu incat sa nu ma complac in diverse situatzii atat timp kt shtiu k eu am dreptate si nu sunt eu cea kre a greshit. Atat timp kt totul e ok in relatzie shi exista sentimente puternice, relatzia nu da gresh. Shtiu k nu totzi gemenii nu pot fi la fel, pt k felul de a fi shi carcaterul tzi`l formezi si in functie de mediu, in functzie de cum sunt persoanele pe kre le intalneshti...nu ai cum sa te comportzi la fel cu toata lumea. Eu prefer un partener calm, rabdator pe kre sa il domin, pt ca am personalitatea destul de puternica si dak am fi aman2 orgolioshi, agitatzi si am vrea aman2 sa dominam, nu ar mai ieshi nimik bun. Am avut de-aface cu scorpioni shi pot spune k shi ei sunt destul de diferitzi unul de altul. Unul era libertin, nu`mi cerea socoteala, imi lasa si mie libertate, nu era posesiv....altul era f gelos, orgolios, razbunator... In skimb despre Varsatori pot spune k mi se par super... cel putzin asta pot afirma despre cei pe kre i`am cun eu. M`am intzeles f bn cu el, certuri nu existau, reusheam sa diskutam mereu in linishte....
d33a89
Postat pe 22 Iulie 2011 12:42
knd cunoashtem pe cineva ori ne pliktisim de la bun inceput, ori nu ne mai saturam de el :) Dak reusheshti sa fii activ, sa ai simtzul umorului, sa ne tzii mereu in alerta, eshti un tip inteligent kre spune lucruri interesante, esti atent la detalii, eshti sincer, ne dai multa atentzie... atunci eshti tipul perfect
d33a89
Postat pe 22 Iulie 2011 12:47
eu nustiu in ce zodie sunt ptr ca in unele saitu-ri sunt gemeni in unele taur nustiu ce sa cred .......de fapt nu cred nik sii....... daca e cineva sa mi calculeze sa mi spuna e bn : sunt pe 21-05-1972 multumesc astept mesaje
lorymak
Postat pe 22 Iulie 2011 21:40
De la: motzko, la data 2011-07-14 19:43:08Hai sa va spun cum sunt gemeni: cine se joaca cu ei se ard . Nu sunt superficiali sunt chiar foarte profunzi de aia se potrivesc foarte bine cu scorpionii. Daca vrei sa joci jocuri cu ei e bine sa te gandesti bine daca sa incepi sau nu astfel de harjoneli deoarce nu au nevoie de dovezi ca te joci cu ei, e suficient sa te banuie si esti out. Vor incepe sa fie detasati, reci si nici nu ai sa te prinzi decat cand e prea tarziu si ei deja sunt out mental din relatie. Avem puterea de a lua hotarari si apoi sa facem ca emotiile sa urmeze hotararea.

Daca incerci chestii de gelozie , va pleca fara sa se uite inapoi.

Singurul mod in care poti sa tii un geaman langa tine e sa ii dai siguranta, vorba si fapta sa fie una si sa ii iubesti deschis si onest.Ei se apropie incet dar sigur , nu sunt genul care se arunca chiar daca asa pare.Nu sunt pentru batalii pe termen scurt.Gemenii iubesc cu patima si de aia sunt foarte usor de ranit . Au nevoie de constanta in demonstratii si de asigurarea ca ei sunt ceea ce tu cauti. Daca ajung sa aiba incredere in tine sunt cei mai iubitori si loiali oameni pe care ii vei cunoaste in viata ta. Si asa incep sa se deschida. Dar daca vad ca te folosesti de faptul ca m-am deschis si incepi sa te joci cu sentimentele mele , am intors spatele intr-o secunda.
Sunt geaman si pot spune ca intotdeauna am admirat oamenii profunzi, veseli si care au valori stabile in viata.



perfect de acord.....am av si eu o rel cu un geaman si intr-adevar e perfect adevarat.....DAAAAR....a devenit foaaarteee posesiv...as spune chiar sufocant...ceea ce pe mn m-a indepartat...:-?? .....
creatza_ciucky
Postat pe 23 Iulie 2011 05:07
ai dreptate motzko. si eu sunt in zodia gemeni. nu prea cred in zodiace,dar ceea ce ai zis u aici e foarte adevarat. eu am o relatie de aproape 3 ani si nu am simtit niciodata nevoia de altceva,atata timp kt am la el totul. el imi ofera siguranta,iubire,intelegere si il iubesc pt ceea ce e. deci,nu va mai luati dupa zodiace!!!
kudika329894
Postat pe 23 Iulie 2011 11:18
nu conteaza zodia,conteaza persoana. in orize zodie exista exceptii. asa ca nu mai judecati oamenii dupa zodii,k nimeni nu e raspunzator pt zodia in care s-a nascut. fiecare avem ceva bun in noi.
kudika329894
Postat pe 23 Iulie 2011 11:26
Asculta ,draga >daniela :
Crezi ca fidelitatea si sinceritatea in iubire si casnicie tine de zodie ..???..
Daca da,atunci nu te mai marita si nu mai incurca un om..!!!..
Valabil si pentru barbati...
Si da am refuzat de multe ori...
costelus58
Postat pe 23 Iulie 2011 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAPRICORN, iubesc un barbat FECIOARA 10 De la: florosbif 20 Mai 2010 11:01
cum sa-i reduc virilitatea? 58 De la: artafengshui 24 Mai 2012 16:40
eu rac el fecioara 3 De la: any_fischer 6 Noiembrie 2009 09:49
oare m-am indragostit?sau e doar o simpla atractie? 9 De la: blaa 19 Martie 2010 22:19
Eu varsator el scorpion! 12 De la: kudika093264 6 Februarie 2012 09:42