Setari Cookie-uri

Oboseala si lipsa de energie

Cred ca acestea sunt problemele cu care ne confruntam cel mai mult in ziua de azi, poate de la un serviciu full-time care se prelungeste sau de la regimul de viata in foc continuu care nu ne da timp sa ne odihnim. Totusi, exista produse pentru oxigenarea celulara de la Zuccari care ne ajuta sa redevenim motivati si sa scapam de aceste probleme care ne sacaie in fiecare zi si ne impiedica sa dam randament.
valy87
Postat pe 27 Iulie 2011 11:57
Asa, si????
ilumax_76
Postat pe 27 Iulie 2011 12:43
De la: valy87, la data 2011-07-27 11:57:52Cred ca acestea sunt problemele cu care ne confruntam cel mai mult in ziua de azi, poate de la un serviciu full-time care se prelungeste sau de la regimul de viata in foc continuu care nu ne da timp sa ne odihnim. Totusi, exista produse pentru oxigenarea celulara de la Zuccari care ne ajuta sa redevenim motivati si sa scapam de aceste probleme care ne sacaie in fiecare zi si ne impiedica sa dam randament.


Buna ziua!

Daca ai continua cu prelegerea pe domeniu si cu trimitere la administrarea respectivelor produse ,ar fi perfect!Dar cum nu ai facut-o,indraznesc sa imi exprim opinia.
Factorii care determina aparitia simptomelor de oboseala si lipsa de energie,au fost si sunt mereu discutati,pusi pe orice fel de "tapet" mediatizant si sunt foarte multe remedii ,atat naturiste cat si apartinatori ai farmaciei clasice,dar,inainte de administrarea lor,sunt bine de stiut cauzele posibile ce duc la astfel de stari fizice.
Daca luam in calcul numai factorul numit "stres cotidian",in care traim zilnic,as putea spune ca este arhisuficient pentru declansarea apatiei fizice si psihice,stare ce cuprinde ,zilnic,sute de persoane.La acesta,hai,sa adaugam lipsa de odihna,lipsa unei alimentatii,in primul rand ,sanatoasa,proaspata si bogata in vitamine sdi minerale si sa nu lasam la urma,gandirea pozitiva,degajanta,proprie,pe care,din pacate,multe persoanae nu o detin.Ce facem in acest caz??
Nu sunt medic nutritionist de formatie,dar pot recomanda celor care au probleme de acest fel,sa observe in ce conditii de declanseaza astfel de stari.Nimic in asta lume si tot ceea ce se intampla in corpurile noastre,nu se intampla aleatoriu.Totul are o cauza si un efect.
Celor avizati,le recomand ,daca nu exista alte motive fortuite ,care i-au adus intr-un stadiu de regres fizic,efectuarea seturilor de analize medicale specifice,care,sigur,vor stabili starea de sanatate a celor in cauza.In urma acestora,medicii de familie curanti le vor prescrie tratamentele ce se impun.Daca vorbim de neglijenta,standarde de viata ce ridica multe semne de intrebare,sa nu ne miram atunci de ce se instaleaza aceste stari de oboseala si lipsa de energie.Corpul uman este croit in matrita unui ceas elvetian,perfect construit,dar care se deregleaza foarte usor atunci cand este dat peste cap.
Iar in ceea ce priveste subiectul acestui topic,ar fi interesant sa aflam cu totii, despre produsele,presupun marca Zuccari,ce reprezinta ele si ce efecte benefice au asupra corpului uman.Va multumesc!
kudika414141
Postat pe 27 Iulie 2011 13:24
Asta vroiam sa spun si eu. Inainte de oxigenara in orice fel, ar trebui sa analizam alimentatia noastra. Ani la rand am dat vina pe job ca din cauza lui sunt obosita, dar avand in vedere ca nici 8 ore nu stau la servici clar nu asta era cauza! Era alimentatia si surplusul de grasime pe care il acumulasem. Eu m-am dus totusi la un nutritionist, mi-a recomandat o dieta personalizata, care este foarte normala si logica, jogging la cel putin 2 zile, slim&fit, care sunt pastile cu ceai verde, si pentru celulita electrostimulare. Lucrurile merg bine, am energie pe parcursul zilei, iar dupa jogging, seara, iar ma revitalizez. Deci mai bine am alege sportul si alimentatia corecta.
GeorgianaBB
Postat pe 28 Iulie 2011 21:48
"poate de la un serviciu full-time care se prelungeste "

Zuccari micsoreaza programul de munca?
Barbie30_
Postat pe 28 Iulie 2011 21:52
kudika226898
Postat pe 28 Iulie 2011 22:58
Salut! Am avut si eu o perioada stresanta si cand ma trezeam de dimineata eram obosita, desi dormeam . Am incercat o cura cu un suc de aloe- Aloe Vera Integral. Astfel, m-a ajutat la detoxifierea organismului si simt cum sunt mai activa, cum pot sa lucrez mai mult timp si cu mai mult spor!
kudika418341
Postat pe 12 August 2011 10:46
Iar reclama la Forever Living? Apa de ploaie...
kudika226898
Postat pe 12 August 2011 16:24
De la: kudika418341, la data 2011-08-12 10:46:35Salut! Am avut si eu o perioada stresanta si cand ma trezeam de dimineata eram obosita, desi dormeam . Am incercat o cura cu un suc de aloe- Aloe Vera Integral. Astfel, m-a ajutat la detoxifierea organismului si simt cum sunt mai activa, cum pot sa lucrez mai mult timp si cu mai mult spor!

Stiu eu pe cineva care a scapat de oboseala si lipsa de energie cu alta cura. Va dau si voua retzeta: pe la 6.30, cand a ajuns de la servici, eu l-am asteptat cu masa pusa :sampanie de la gheatza, cafea fierbinte, struguri si capsuni in fructiera, avocado, ananas si cascaval presarate cu miez de migdale pe un patou, draperiile acoperind fereastra... Din prima zi de cura s-au aratat efectele! Acum nu mai e nici obosit, nici lipsit de energie cand vine acasa.
maimai_no1
Postat pe 13 August 2011 07:30
De la: maimai_no1, la data 2011-08-13 07:30:17
De la: kudika418341, la data 2011-08-12 10:46:35Salut! Am avut si eu o perioada stresanta si cand ma trezeam de dimineata eram obosita, desi dormeam . Am incercat o cura cu un suc de aloe- Aloe Vera Integral. Astfel, m-a ajutat la detoxifierea organismului si simt cum sunt mai activa, cum pot sa lucrez mai mult timp si cu mai mult spor!

Stiu eu pe cineva care a scapat de oboseala si lipsa de energie cu alta cura. Va dau si voua retzeta: pe la 6.30, cand a ajuns de la servici, eu l-am asteptat cu masa pusa :sampanie de la gheatza, cafea fierbinte, struguri si capsuni in fructiera, avocado, ananas si cascaval presarate cu miez de migdale pe un patou, draperiile acoperind fereastra... Din prima zi de cura s-au aratat efectele! Acum nu mai e nici obosit, nici lipsit de energie cand vine acasa.


daca as fasi asa ceva pe masa eu n-as mai veni deloc
pickard
Postat pe 13 August 2011 07:34
De la: pickard, la data 2011-08-13 07:34:58
De la: maimai_no1, la data 2011-08-13 07:30:17
De la: kudika418341, la data 2011-08-12 10:46:35Salut! Am avut si eu o perioada stresanta si cand ma trezeam de dimineata eram obosita, desi dormeam . Am incercat o cura cu un suc de aloe- Aloe Vera Integral. Astfel, m-a ajutat la detoxifierea organismului si simt cum sunt mai activa, cum pot sa lucrez mai mult timp si cu mai mult spor!

Stiu eu pe cineva care a scapat de oboseala si lipsa de energie cu alta cura. Va dau si voua retzeta: pe la 6.30, cand a ajuns de la servici, eu l-am asteptat cu masa pusa :sampanie de la gheatza, cafea fierbinte, struguri si capsuni in fructiera, avocado, ananas si cascaval presarate cu miez de migdale pe un patou, draperiile acoperind fereastra... Din prima zi de cura s-au aratat efectele! Acum nu mai e nici obosit, nici lipsit de energie cand vine acasa.


daca as fasi asa ceva pe masa eu n-as mai veni deloc

normal, ai crede ca vreau sa te anemiez!
maimai_no1
Postat pe 13 August 2011 16:33
lasa te rog reclamele mascate de la anumite firme...mai bine spune-ne daca sunt accesibile buzunarului nostru...si intreaba-ne de ce nu sunt respectate contractele de munca cu privire la programul de lucru de 8 ore pe zi!?...voi ce parere aveti?
fatavesela
Postat pe 14 August 2011 10:32
De la: kudika226898, la data 2011-08-12 16:24:01Iar reclama la Forever Living? Apa de ploaie...


Imediat o sa vina cu o postare in care ne da informatzii cum le putem comanda dp emailul ei..
Arutzu28
Postat pe 14 August 2011 13:06
Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....
kudika419046
Postat pe 16 August 2011 12:36
Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....
kudika419046
Postat pe 16 August 2011 12:36
De la: kudika419046, la data 2011-08-16 12:36:46Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....

ce vorbesti ma cum adica sa ne tii la curent ? vrei sa ne imbolnavesti ?
mai bine ne-ai tine in brate. ce zici ? cred ca ai avea mai multi clienti...
PRALEA_
Postat pe 16 August 2011 15:40
De la: kudika419046, la data 2011-08-16 12:36:46Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....


In plus, e inca una din magariile FLP...
kudika226898
Postat pe 16 August 2011 15:54
De la: kudika419046, la data 2011-08-16 12:36:46Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....

daca ma mai tii mult la curent ...o sa teeee curentez.vezi tu imediat.
PRALEA_
Postat pe 17 August 2011 09:50
De la: PRALEA_, la data 2011-08-17 09:50:58
De la: kudika419046, la data 2011-08-16 12:36:46Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....

daca ma mai tii mult la curent ...o sa teeee curentez.vezi tu imediat.


Scoate si u degetele din priza
Arutzu28
Postat pe 17 August 2011 14:42
De la: Arutzu28, la data 2011-08-17 14:42:34
De la: PRALEA_, la data 2011-08-17 09:50:58
De la: kudika419046, la data 2011-08-16 12:36:46Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....

daca ma mai tii mult la curent ...o sa teeee curentez.vezi tu imediat.


Scoate si u degetele din priza

pai nu poci draga ...ea ma tine...eu nu am pociul la mine... si parr la urma o sa explodez...
PRALEA_
Postat pe 17 August 2011 14:48
De la: PRALEA_, la data 2011-08-17 09:50:58
De la: kudika419046, la data 2011-08-16 12:36:46Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....

daca ma mai tii mult la curent ...o sa teeee curentez.vezi tu imediat.


ce par cret vei avea de invidiat
piscolino
Postat pe 17 August 2011 14:51
De la: piscolino, la data 2011-08-17 14:51:24
De la: PRALEA_, la data 2011-08-17 09:50:58
De la: kudika419046, la data 2011-08-16 12:36:46Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....

daca ma mai tii mult la curent ...o sa teeee curentez.vezi tu imediat.


ce par cret vei avea de invidiat

deja ati inceput sa va ofticati...
PRALEA_
Postat pe 17 August 2011 14:54
De la: PRALEA_, la data 2011-08-17 14:54:46
De la: piscolino, la data 2011-08-17 14:51:24
De la: PRALEA_, la data 2011-08-17 09:50:58
De la: kudika419046, la data 2011-08-16 12:36:46Dupa cum fiecare stie, ritmul alert in cae traim ne da peste cap uneori. Eu am astfel de perioade de stres mai ales cand sunt in sesiune. Dormit putin si lipsa de vitaltate. Am inceput o cura cu Aloe VERA Integral pentru detoxifiere organismului. Acest suc este natural, obtinut prin presarea la rece a frunzelor de aloe si este imbogatit cu minerale.. va tin la curent .....

daca ma mai tii mult la curent ...o sa teeee curentez.vezi tu imediat.


ce par cret vei avea de invidiat

deja ati inceput sa va ofticati...


inca nu ,mai asteptam sa vedem daca ti se si carbonizeaza
piscolino
Postat pe 17 August 2011 14:57
Am crezut ca voi gasi un remediu, dar vad ca totul este numai reclama
mariachi
Postat pe 4 Septembrie 2011 12:31
oxigenarea celulalra...
suna cam aiurea, si nu prea are nimic de-a face, cu ceea ce se intampla cu organismul nostru in oboseala
daca am fi sub-oxigenati, am deveni cianotici....
in oboseala apar radicalii liberi, iar pentru a combate aceste molecule, avem nevoie de antioxidanti
din pacate unul din factorii care agraveaza aceasta oboseala este alimentatia nesanatoasa
eu v-as recomanda sa incercati SOUL de la Rain Nutrition, o gasiti in pagina rainmakerteam.ro
sau rainnutrition.ro
veti fi incantati de acest supliment, si va veti putea rezolva roblema oboselii
kudika470260
Postat pe 12 Noiembrie 2011 15:08
De la: kudika470260, la data 2011-11-12 15:08:16oxigenarea celulalra...
suna cam aiurea, si nu prea are nimic de-a face, cu ceea ce se intampla cu organismul nostru in oboseala
daca am fi sub-oxigenati, am deveni cianotici....
in oboseala apar radicalii liberi, iar pentru a combate aceste molecule, avem nevoie de antioxidanti
din pacate unul din factorii care agraveaza aceasta oboseala este alimentatia nesanatoasa
eu v-as recomanda sa incercati SOUL de la Rain Nutrition, o gasiti in pagina rainmakerteam.ro
sau rainnutrition.ro
veti fi incantati de acest supliment, si va veti putea rezolva roblema oboselii



Mai scuteste-ne...
kudika226898
Postat pe 12 Noiembrie 2011 23:06
De la: kudika226898, la data 2011-11-12 23:06:17
De la: kudika470260, la data 2011-11-12 15:08:16oxigenarea celulalra...
suna cam aiurea, si nu prea are nimic de-a face, cu ceea ce se intampla cu organismul nostru in oboseala
daca am fi sub-oxigenati, am deveni cianotici....
in oboseala apar radicalii liberi, iar pentru a combate aceste molecule, avem nevoie de antioxidanti
din pacate unul din factorii care agraveaza aceasta oboseala este alimentatia nesanatoasa
eu v-as recomanda sa incercati SOUL de la Rain Nutrition, o gasiti in pagina rainmakerteam.ro
sau rainnutrition.ro
veti fi incantati de acest supliment, si va veti putea rezolva roblema oboselii



Mai scuteste-ne...


si tu, si vino cu niste comentarii mai inteligente, pentru ca poti...
kudika470260
Postat pe 13 Noiembrie 2011 16:20
Nu mai fa reclama la apa de ploaie...
kudika226898
Postat pe 16 Noiembrie 2011 06:38
Foreverliving nu e apa de ploaie, daca ai avut experiente negative, spune-ne si noua. Daca nu, lasa-i pe cei care au folosit produse de la ei sa spuna ce si cum. Fiindca asa e corect. Multumesc.
healthy014704
Postat pe 24 Noiembrie 2011 13:56
De la: healthy014704, la data 2011-11-24 13:56:53Foreverliving nu e apa de ploaie, daca ai avut experiente negative, spune-ne si noua. Daca nu, lasa-i pe cei care au folosit produse de la ei sa spuna ce si cum. Fiindca asa e corect. Multumesc.


Sa treiesti...Sunt exact apa de ploaie...iar de balivernele reprezentantilor care "isi spun parerea" m-am cam plictisit...la fel ca multi altii...
kudika226898
Postat pe 24 Noiembrie 2011 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu nevoie de putin ajutor :) 7 De la: Annda01 23 Februarie 2012 08:32
Face 2 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:25
sfaturi va rog regim ptr gastrita cronica 76 De la: kudika_1045226 27 Martie 2023 18:53
nu stiu ce ar putea fi ... 8 De la: rashela 8 Iulie 2011 15:06
Bacterioterapia 3 De la: RalucaRalu 22 Noiembrie 2016 19:28