Setari Cookie-uri

sotul ma inseala...un sfat, va rog!


...da, nu e ceva nou, stiu asta foarte bine! numai ca eu sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata...chiar nu stiu ce sa fac. sunt cu sotul meu de mai bine de 10 ani...casatoriti de 4, un copil de 4 anisori si cel mai important INCA UNUL PE DRUM ( sunt insarcinata in luna a 6 a) si deja am aflat ca ma inseala. binenteles ca am discutat cu el dar, nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat; povestea asta tine de vre-un an si ceva. de cand am aflat de ea sunt ca si obsedata si am inceput sa-l controlez pe sotul meu...in tel...si asa am vazut multe mesaje si tel...din partea ei care clar imi spun ca DA intre ei este ceva mai mult decat o prietenie...
sunt foarte suspicioasa si vreau sa spun ca nu mai am deloc incredere in sotul meu. Am luat legatura si cu ea...dar, nu se poate discuta foarte mult cu ea pentru ca are un caracter urat si chiar nu crede ca ea a gresit cu ceva...ca vezi Doamne eu sunt cea disperata si ca nu reactionez ca o femeie normala si echilibrata si ca in final el oricum o sa ma insele...daca nu cu ea cu alta si tot asa...
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...
de terminat cu ea nu a terminat-o ...pentru ca am gasit in continuare mesaje ( se pare ca pe el nu-l prea intereseaza ca eu am dat peste aceste mesaje)...si drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...
kudika416904
Postat pe 6 August 2011 16:05
Daca ai posibilitati, da-l dracului, nu-i permite sa faca ce vrea el din tine.
ilumax_76
Postat pe 6 August 2011 16:21
pe de o parte eu ti-as spune cu nonsalantza si cu cea mai mare sigurantza din lume ca e mai bine sa il parasesti...pe de alta parte ma gandesc si la copii...desi eu consider ca o femeie nu trebuie sa isi distruga viatza din cauza lor,fiecare om are o viatza si trebuie sa si-o traiasca...nu trebuie sa te lasi calcata in picioare nicio clipa de acest om...si inca ceva...iti pot spune cu sigurantza ca nu toti barbatii inseala...de fapt poate inseala dar nu pe ORICINE!!!! asa ca da,exista si barbati care nu o fac tu esti singura care poti lua o decizie insa sfatul meu este sa meditezi bine si sa o iei pe cea corecta
steffy91
Postat pe 6 August 2011 16:28
multumesc steffly pentru sfat. este foarte greu...mai ales cand sunt copii la mijloc dar, dupa cum ai spus si tu trebuie sa ma gandesc si la mine...
kudika416904
Postat pe 6 August 2011 16:53
...da , mai rau este ca lui i se pare o joaca si ca pe ceva normal...el nu vede nici o tragedie din asta...cateodata cred ca nu gandeste...nu stiu ce sa mai spun...
kudika416904
Postat pe 6 August 2011 16:55
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:55:37...da , mai rau este ca lui i se pare o joaca si ca pe ceva normal...el nu vede nici o tragedie din asta...cateodata cred ca nu gandeste...nu stiu ce sa mai spun...


Da-i o lectie, sa se trezeasca la realitate.
ilumax_76
Postat pe 6 August 2011 17:12
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:55:37...da , mai rau este ca lui i se pare o joaca si ca pe ceva normal...el nu vede nici o tragedie din asta...cateodata cred ca nu gandeste...nu stiu ce sa mai spun...

aaaa,da???? dar daca il inseli si tu????
steffy91
Postat pe 6 August 2011 17:16
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:55:37...da , mai rau este ca lui i se pare o joaca si ca pe ceva normal...el nu vede nici o tragedie din asta...cateodata cred ca nu gandeste...nu stiu ce sa mai spun...

normal ca lui i se pare o joaca...face parte dintre jigodiile (imi cer scuze pt jignire desi este sotul tau eu asa ii num care cred ca TOTI BARBATII INSEALA,iar ei daca nu o fac nu sunt barbati....
steffy91
Postat pe 6 August 2011 17:23
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
. drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...


Esti intr-o situatie foarte delicata, si nu spun asta pentru ca sotul te inseala, ci pentru ca esti insarcinata. Nu cred ca este cineva in masura sa iti dea un sfat bun in situatia asta... Poate il vei gasi la cei apropiati tie, la parinti, frati.. Ai nevoie de un sprijin in perioada asta, si important este sa duci sarcina la bun sfarsit. Ce traiesti tu acum nu te afecteaza doar pe tine, ci si pe bebe. Iarta-ma... dar esti maritata cu un cretin!
Eu iti spun doar ca daca vei tolera comportamentul lui, asa vei trai toata viata. O sa considere ca este un drept al lui sa se "distreze" de cate ori are ocazia...
_vio_
Postat pe 6 August 2011 17:35
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
...da, nu e ceva nou, stiu asta foarte bine! numai ca eu sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata...chiar nu stiu ce sa fac. sunt cu sotul meu de mai bine de 10 ani...casatoriti de 4, un copil de 4 anisori si cel mai important INCA UNUL PE DRUM ( sunt insarcinata in luna a 6 a) si deja am aflat ca ma inseala. binenteles ca am discutat cu el dar, nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat; povestea asta tine de vre-un an si ceva. de cand am aflat de ea sunt ca si obsedata si am inceput sa-l controlez pe sotul meu...in tel...si asa am vazut multe mesaje si tel...din partea ei care clar imi spun ca DA intre ei este ceva mai mult decat o prietenie...
sunt foarte suspicioasa si vreau sa spun ca nu mai am deloc incredere in sotul meu. Am luat legatura si cu ea...dar, nu se poate discuta foarte mult cu ea pentru ca are un caracter urat si chiar nu crede ca ea a gresit cu ceva...ca vezi Doamne eu sunt cea disperata si ca nu reactionez ca o femeie normala si echilibrata si ca in final el oricum o sa ma insele...daca nu cu ea cu alta si tot asa...
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...
de terminat cu ea nu a terminat-o ...pentru ca am gasit in continuare mesaje ( se pare ca pe el nu-l prea intereseaza ca eu am dat peste aceste mesaje)...si drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...


tu esti de vina pentru ca ai stat 6 ani in concubinaj si nu ai vazut ca e prost
pickard
Postat pe 6 August 2011 18:07
De la: ilumax_76, la data 2011-08-06 16:21:53Daca ai posibilitati, da-l dracului, nu-i permite sa faca ce vrea el din tine.


un-sa se duca cu un copil de mana si unu in burta?! la revedere! daca are noroc o intretine ala daca nu o sa fie vai de capul ei
pickard
Postat pe 6 August 2011 18:09
ori isi da seama k a gresit si va salvati casnicia si avei grija d copii dar eu consider k dak un barbat inseala o data o va face si a2a oara..sauiti vezi d drumul tau si divortezi..mama a incerkt 3 ani sa-si salvezi casnicia..si intot acest timp a fost amagita si tot noi copii am suferit mai mult..dak stai langa el si va fi la fel ii vei face rau si copilului p kre il,il celui p kre il vei avea..dar in primul rand tie
kudika324283
Postat pe 6 August 2011 18:22
De la: kudika324283, la data 2011-08-06 18:22:22ori isi da seama k a gresit si va salvati casnicia si avei grija d copii dar eu consider k dak un barbat inseala o data o va face si a2a oara..sauiti vezi d drumul tau si divortezi..mama a incerkt 3 ani sa-si salvezi casnicia..si intot acest timp a fost amagita si tot noi copii am suferit mai mult..dak stai langa el si va fi la fel ii vei face rau si copilului p kre il,il celui p kre il vei avea..dar in primul rand tie


pana nu vine vreo vulpe rea sa te apostrofeze iti zic eu sa scri normal, nu tip smes sau mess de pustani gaozari
pickard
Postat pe 6 August 2011 18:24
De la: pickard, la data 2011-08-06 18:09:03
De la: ilumax_76, la data 2011-08-06 16:21:53Daca ai posibilitati, da-l dracului, nu-i permite sa faca ce vrea el din tine.


un-sa se duca cu un copil de mana si unu in burta?! la revedere! daca are noroc o intretine ala daca nu o sa fie vai de capul ei


Tu nu ai vazut ca am scris "daca ai posibilitati.."?
ilumax_76
Postat pe 6 August 2011 18:33
De la: pickard, la data 2011-08-06 18:11:19

e cretin rau, mai ales acum cu un copil in constructie
repet! asa va trebuie daca nu va uitati dincolo de muschi si fitze de club


Pickard, cred ca generalizezi... Poate i s-a intamplat uneia sau alteia sa si-o fure de la unul dintr-asta de care pomenesti tu, dar nu este o regula ca toate femeile inselate sa fie maritate cu "smecheri"...
Ar fi o lume plina de smecheri...
Dupa cativa ani de casnicie lucrurile se mai schimba. Te poti casatori din dragoste si zici ca vei iubi persoana respectiva toata viata, dar nu este asa. Apar ispite, intamplari, situatii, si daca esti slab de inger uiti de partener, copil, catel...etc
_vio_
Postat pe 6 August 2011 18:34
De la: ilumax_76, la data 2011-08-06 18:33:05
De la: pickard, la data 2011-08-06 18:09:03
De la: ilumax_76, la data 2011-08-06 16:21:53Daca ai posibilitati, da-l dracului, nu-i permite sa faca ce vrea el din tine.


un-sa se duca cu un copil de mana si unu in burta?! la revedere! daca are noroc o intretine ala daca nu o sa fie vai de capul ei


Tu nu ai vazut ca am scris "daca ai posibilitati.."?

HO! PRRRU cu tata! fi mai calma ca n-am vazut
pickard
Postat pe 6 August 2011 18:37
De la: _vio_, la data 2011-08-06 18:34:52
De la: pickard, la data 2011-08-06 18:11:19

e cretin rau, mai ales acum cu un copil in constructie
repet! asa va trebuie daca nu va uitati dincolo de muschi si fitze de club


Pickard, cred ca generalizezi... Poate i s-a intamplat uneia sau alteia sa si-o fure de la unul dintr-asta de care pomenesti tu, dar nu este o regula ca toate femeile inselate sa fie maritate cu "smecheri"...
Ar fi o lume plina de smecheri...
Dupa cativa ani de casnicie lucrurile se mai schimba. Te poti casatori din dragoste si zici ca vei iubi persoana respectiva toata viata, dar nu este asa. Apar ispite, intamplari, situatii, si daca esti slab de inger uiti de partener, copil, catel...etc


eu n-am uita de catel
pickard
Postat pe 6 August 2011 18:38
De la: pickard, la data 2011-08-06 18:37:57
De la: ilumax_76, la data 2011-08-06 18:33:05
De la: pickard, la data 2011-08-06 18:09:03
De la: ilumax_76, la data 2011-08-06 16:21:53Daca ai posibilitati, da-l dracului, nu-i permite sa faca ce vrea el din tine.


un-sa se duca cu un copil de mana si unu in burta?! la revedere! daca are noroc o intretine ala daca nu o sa fie vai de capul ei


Tu nu ai vazut ca am scris "daca ai posibilitati.."?

HO! PRRRU cu tata! fi mai calma ca n-am vazut


Nea, belitule( ) ca-s doar niste emoticoane
ilumax_76
Postat pe 6 August 2011 18:42
la fel gandesc si eu ...sunt intr-o situatie foarte delicata...ceea ce ma inspaimanta cel mai mult este faptul ca, copii mei ar putea trai fara tata...asta ma sperie cel mai mult
e foarte greu...la mine vreau sa spun ca nu ma mai gandesc deloc
kudika416904
Postat pe 6 August 2011 19:00
da...am trait cu el de dinainte dar, nu locuiam impreuna...nu stiu daca si inainte de casatorie ma inselat...nu stiu
kudika416904
Postat pe 6 August 2011 19:03
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...

nu cumva l-ai si rugat frumos???? eu una , chiar asa cu burta la gura, i-as fi facut bagajul si i l-as fi lasat la usa pe pres...iar usa dotata cu o noua incuietoare
scuze...dar voi sunteti fraierele in propozitie
miss_darine
Postat pe 6 August 2011 19:07
[quote name='kudika416904' date='2011-08-06 19:00:26...ceea ce ma inspaimanta cel mai mult este faptul ca, copii mei ar putea trai fara tata...asta ma sperie cel mai mult
[/quote]
te rog da militaria jos din pod...sa fie el cel inspaimantat, nu tu!
miss_darine
Postat pe 6 August 2011 19:09

Auzi....il mai si roaga sa termine!
Aici nu mai e de rugat e de pus toalele in brate si sa se duca tare......Ai grija cat ii permiti pentru ca o sa regreti intr-o buna zi.
Barbie30_
Postat pe 6 August 2011 20:44
De la: miss_darine, la data 2011-08-06 19:07:20
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...

nu cumva l-ai si rugat frumos???? eu una , chiar asa cu burta la gura, i-as fi facut bagajul si i l-as fi lasat la usa pe pres...iar usa dotata cu o noua incuietoare
scuze...dar voi sunteti fraierele in propozitie
Eiiiii..nu -s toate'asa precum cateva de'aici .Altele-s sincere nu .....Batman !!!!!
cristinxxx
Postat pe 6 August 2011 20:54
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 19:00:26 la fel gandesc si eu ...sunt intr-o situatie foarte delicata...ceea ce ma inspaimanta cel mai mult este faptul ca, copii mei ar putea trai fara tata...asta ma sperie cel mai mult
e foarte greu...la mine vreau sa spun ca nu ma mai gandesc deloc

vorba lui ilumax:daca ai cu ce , tatal nu e important ai grija tu de copii pentru ca se pare ca n-au ce invata de la taticul lor iubit (de pustoaice)
pickard
Postat pe 6 August 2011 21:16
De la: miss_darine, la data 2011-08-06 19:07:20
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...

nu cumva l-ai si rugat frumos???? eu una , chiar asa cu burta la gura, i-as fi facut bagajul si i l-as fi lasat la usa pe pres...iar usa dotata cu o noua incuietoare
scuze...dar voi sunteti fraierele in propozitie

darina!
pickard
Postat pe 6 August 2011 21:17
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 19:00:26 la fel gandesc si eu ...sunt intr-o situatie foarte delicata...ceea ce ma inspaimanta cel mai mult este faptul ca, copii mei ar putea trai fara tata...asta ma sperie cel mai mult
e foarte greu...la mine vreau sa spun ca nu ma mai gandesc deloc


Da... mai bine stai in banca ta si indura. Este mai bine daca copii cresc cu o mama nefericita si frustrata, cu un tata care mai vine uneori pe acasa, si evident... cu amantele tatalui.


_vio_
Postat pe 6 August 2011 21:35
bitch daca teai ingrasat daia sa dus la alta mai dotata si mai tanara
animallover
Postat pe 6 August 2011 21:36
De la: animallover, la data 2011-08-06 21:36:53bitch daca teai ingrasat daia sa dus la alta mai dotata si mai tanara


cum le stii tu pe toate ... Ti-ai ales gresit profesia
_vio_
Postat pe 6 August 2011 21:41
De la: _vio_, la data 2011-08-06 21:41:08
De la: animallover, la data 2011-08-06 21:36:53bitch daca teai ingrasat daia sa dus la alta mai dotata si mai tanara


cum le stii tu pe toate ... Ti-ai ales gresit profesia



ce profesie are???
anastasia_m
Postat pe 6 August 2011 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el sau amantul ???? :( 19 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:52
help:) 8 De la: Macika00 10 Iunie 2013 10:15
Nu pot sa inteleg ce se intampla cu el 13 De la: ancacumintica 24 Ianuarie 2016 21:13
ne vom iubii mereu,dar........... 96 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:38
Comportamentul in DATING actual din Romania 27 De la: Dor_a 8 Noiembrie 2009 15:05