Setari Cookie-uri

sotul ma inseala...un sfat, va rog!


Buna Kudika120879,

La fel gandesc si eu de cateva luni bune...ca trebuie sa lupt pentru ceea ce este al meu si sa nu las pe nimeni sa-mi distruga familia...mai ales ca noi nu am avut probleme pana sa apara aceasta " ea".
Nu stiu exact daca a terminat-o cu ea dar, de vre-o saptamana comportamentul lui fatza de mine s-a schimbat ...si aceasta schimbare este in bine...nu mai intarzie, isi petrece mai mult timp cu noi, scoate copilul in parc...este mult mai afectuos cu mine..se intereseaza de cum ma simt, cand trebuie sa ajung la medic pentru control etc.
chiar intr-una din zile mi-a trimis un mesaj in timpul zilei ca el : i-si iubeste familia! Nu stiu...oare are regrete pentru ceea ce mi-a facut?!!!!...oare i pare rau ca m-a facut sa sufar???!!!!

uffffff...multumesc din suflet pentru parerea ta vis-a-vis de problema pe care o am.
Multumesc si numai bine!
kudika416904
Postat pe 13 August 2011 23:18
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
...da, nu e ceva nou, stiu asta foarte bine! numai ca eu sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata...chiar nu stiu ce sa fac. sunt cu sotul meu de mai bine de 10 ani...casatoriti de 4, un copil de 4 anisori si cel mai important INCA UNUL PE DRUM ( sunt insarcinata in luna a 6 a) si deja am aflat ca ma inseala. binenteles ca am discutat cu el dar, nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat; povestea asta tine de vre-un an si ceva. de cand am aflat de ea sunt ca si obsedata si am inceput sa-l controlez pe sotul meu...in tel...si asa am vazut multe mesaje si tel...din partea ei care clar imi spun ca DA intre ei este ceva mai mult decat o prietenie...
sunt foarte suspicioasa si vreau sa spun ca nu mai am deloc incredere in sotul meu. Am luat legatura si cu ea...dar, nu se poate discuta foarte mult cu ea pentru ca are un caracter urat si chiar nu crede ca ea a gresit cu ceva...ca vezi Doamne eu sunt cea disperata si ca nu reactionez ca o femeie normala si echilibrata si ca in final el oricum o sa ma insele...daca nu cu ea cu alta si tot asa...
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...
de terminat cu ea nu a terminat-o ...pentru ca am gasit in continuare mesaje ( se pare ca pe el nu-l prea intereseaza ca eu am dat peste aceste mesaje)...si drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...



imi pare extraordinar d rau ca treci prin asa ceva.....mai mult ca sigur sotul tau nu e la prima abatere.....exista mai multe varianta...ai putea sa te gandesti ca poate el asta vrea...sa pleci ca sa fie singur si sa dea vina p u ca tu ai plecat....sau ai putea sa faci si u peste cateva luni ca acum nu ai cum......aceeasi chestie.....sa incepi sa primesti mesaje dubioasasi telefoane...tine telefonu la u non stop si cand te duci noaptea la baie ca o sa i se para suspect,fa ti cont d facebook pui poze doar cu tine........si ai putea dc nu chiar sa faci ochi dulci unui barbatpoate si cu el d fata ......si daca pleci d langa el.. nu l limita sa si vada copii fa l sa cheltuie cat mai mulyi bani cu copii sa le ia tot ce trebuie si sa lasi copii sa stea cu el..stidc?ca nu prea exista femei cara sa accepte chestii dastea...si sigur aia nu va accepta....stii cat am suferit io asa?3 ani d zile........si pt ce?regret fiecare lacrima care am varsat o pt el.....acum sunt asa rece si indiferenta si plec f mult fara el si el e cel care sufera acum........ai grija d tine si de copiida l in kkt p el....daca face asa ceva pe fata nu va merita..macar daca era destept si nu simteai dar e prea prost pt secolu asta....
suzuka
Postat pe 13 August 2011 23:43
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
...da, nu e ceva nou, stiu asta foarte bine! numai ca eu sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata...chiar nu stiu ce sa fac. sunt cu sotul meu de mai bine de 10 ani...casatoriti de 4, un copil de 4 anisori si cel mai important INCA UNUL PE DRUM ( sunt insarcinata in luna a 6 a) si deja am aflat ca ma inseala. binenteles ca am discutat cu el dar, nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat; povestea asta tine de vre-un an si ceva. de cand am aflat de ea sunt ca si obsedata si am inceput sa-l controlez pe sotul meu...in tel...si asa am vazut multe mesaje si tel...din partea ei care clar imi spun ca DA intre ei este ceva mai mult decat o prietenie...
sunt foarte suspicioasa si vreau sa spun ca nu mai am deloc incredere in sotul meu. Am luat legatura si cu ea...dar, nu se poate discuta foarte mult cu ea pentru ca are un caracter urat si chiar nu crede ca ea a gresit cu ceva...ca vezi Doamne eu sunt cea disperata si ca nu reactionez ca o femeie normala si echilibrata si ca in final el oricum o sa ma insele...daca nu cu ea cu alta si tot asa...
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...
de terminat cu ea nu a terminat-o ...pentru ca am gasit in continuare mesaje ( se pare ca pe el nu-l prea intereseaza ca eu am dat peste aceste mesaje)...si drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...








... marea majoritate a barbatilor inseala pentru ca li se permite ... o familie nu se tine cu plinsete si milogeli ... indiferent citi copii ai si ce virsta au (cel care ii paraseste are datoria de ai intretine cu minim 25% din cistiguri) ... indiferent ce imagine sociala aveti ... NU TREBUIESC ACCEPTATE COMPROMISURI ... pentru a mentine o familie uneori trebuie sa o aduci la limita dezintegrarii ... atunci se vede cine vrea cu adevarat sa faca parte din ea si cine nu ... si in ce conditii ... produci ceva ce s-ar fi produs oricum mai tirziu si ar fi fost muult mai dureros si mai greu de explicat celor din jur (asa auzi - ce au avut domnle astia de se bat ca chiorii, se impusca sau isi dau foc unii altora) ... genul asta de ''stres test'' devine necesar cind lucrurile se complica din cauze ''iubitului/iubitei'' ... nu trebuie decit sa pui conditia - cu mine sau cu ea ? ... fara jumatati de masura, verificabil si mai ales repetabil ... vrea sa o scalde, sa traga de timp ... am luat copii si am plecat la parinti ... anunt cunostintele si rudele de ce am plecat si ... SANATATE ... daca nu vrei sa iti rida in nas mai tirziu ...

... parerea mea ... incearca sa te linistesti pentru a nu provoca probleme copilului ... si spunei sotului ... ca il parasesti ... cu japitza nu mai vorbi pina dupa nastere ... cind te poti gindi in liniste la o metoda (nu trebuie sa fie deloc eleganta ba din contra cit mai dura si mai socanta) sa o pui la punct si pe japitza ... de abia atunci poti sa fii sigur ca i-ai rupt de tot relatia ... unele jeguri de barbati promit japitzelor cu care se incurca, marea cu sarea ... cheltuie cu ele gramezi de bani care le conving pe japitze ca ele sint ''fericitele'' ... isi bestelesc sotiile dindu-le japitzelor impresia ca ele sint singura lor alinare ... cind apare scandalul curvarul se trezeste cu minciunile descoperite (sotia nu e nici urita, nici proasta, si nici nu e de lepadat) ... asa ca curvarul penduleaza si are tendintza sa minta ca sa mentina relatia cu japitza ... asa ca trebuie sa fii dura cu japitza ... daca curvarul se trezeste parasit o sa vezi schimbare ...
marco918
Postat pe 14 August 2011 08:46
E foarte greu cand sunt si copii la mijloc,dar nu cred ca e sfarsitul lumii si nu merita sa sati o viata intreaga cu el doar pt ca aveti copii.Stiu ca e usor de dat sfaturi dar e mai greu de facut.Nu ne-ai spus cati ani ai.Sa stii ca si eu am un copil,sunt cu sotul meu de 11 ani,dar cand nu mai mi-e bine cu el,ma iau si ma duc.Dar nu toate situatiile sunt la fel.
healthy014788
Postat pe 14 August 2011 12:09
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
...da, nu e ceva nou, stiu asta foarte bine! numai ca eu sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata...chiar nu stiu ce sa fac. sunt cu sotul meu de mai bine de 10 ani...casatoriti de 4, un copil de 4 anisori si cel mai important INCA UNUL PE DRUM ( sunt insarcinata in luna a 6 a) si deja am aflat ca ma inseala. binenteles ca am discutat cu el dar, nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat; povestea asta tine de vre-un an si ceva. de cand am aflat de ea sunt ca si obsedata si am inceput sa-l controlez pe sotul meu...in tel...si asa am vazut multe mesaje si tel...din partea ei care clar imi spun ca DA intre ei este ceva mai mult decat o prietenie...
sunt foarte suspicioasa si vreau sa spun ca nu mai am deloc incredere in sotul meu. Am luat legatura si cu ea...dar, nu se poate discuta foarte mult cu ea pentru ca are un caracter urat si chiar nu crede ca ea a gresit cu ceva...ca vezi Doamne eu sunt cea disperata si ca nu reactionez ca o femeie normala si echilibrata si ca in final el oricum o sa ma insele...daca nu cu ea cu alta si tot asa...
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...
de terminat cu ea nu a terminat-o ...pentru ca am gasit in continuare mesaje ( se pare ca pe el nu-l prea intereseaza ca eu am dat peste aceste mesaje)...si drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...


Stiau ca esti necajita..dar nu merita sa suferi.Dca el ti-a recunoscut ca are o relatia cu ea..stiindu-te intr o situatie..sensibila..chiar nu mai merita.Lumea nu s-a sfarsit cu el..si ncii nu a inceput cu el.Gandeste te..asa o sa-ti faca permanent.Esti tanara..fii fericita ..fa-ti viata buna..ai tot dreptul.Nu te merita.Dumnezeu cu tine..si nu uita..esti tanara..ai dreptul sa fi FERICITA!1
carmen180970
Postat pe 14 August 2011 13:03
De la: Amiable, la data 2011-08-13 12:29:31[quote]nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat

Consider ca e cam mult si atat, a cam intrecut masura. Un barbat casatorit nu ar trebui sa aiba relatii chiar si de prietenie cu o persoama de sex opus. Asta duce in timp la distrugerea casatoriei. Chiar si un asa ziz "flirt nevinovat" e daunator deoarece e un prim pas intr-o relatie adulterina.
Discutati serios problema si vezi ce atitudine are. Decizia finala e a ta! [/quote]

DOAMNE DUMNEZEULE! scuzati-mi mirarea dar este primul barbat de la care "aud" ceva inteligent si adevarat.... FELICITARI ! Imi place cum gandesti .
BlackPanther2486
Postat pe 14 August 2011 20:19
De la: BlackPanther2486, la data 2011-08-14 20:19:59
De la: Amiable, la data 2011-08-13 12:29:31[quote]nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat

Consider ca e cam mult si atat, a cam intrecut masura. Un barbat casatorit nu ar trebui sa aiba relatii chiar si de prietenie cu o persoama de sex opus. Asta duce in timp la distrugerea casatoriei. Chiar si un asa ziz "flirt nevinovat" e daunator deoarece e un prim pas intr-o relatie adulterina.
Discutati serios problema si vezi ce atitudine are. Decizia finala e a ta!


DOAMNE DUMNEZEULE! scuzati-mi mirarea dar este primul barbat de la care "aud" ceva inteligent si adevarat.... FELICITARI ! Imi place cum gandesti .[/quote]

imi cer scuze dar poza m-a indus in eroare,nu am vizualizat profilul inainte.... pacat ca m-am bucurat degeaba
BlackPanther2486
Postat pe 14 August 2011 20:26
daca poti sa iti vezi de viata fara el ar fi minunat.... nu te merita
kudika021786
Postat pe 14 August 2011 22:40
o casnicie ca si o relatie..cand unul inseala.O SA MAI INSELE PT CA SE RISCA SA MAI FIE IERTAT:(ASA se intampla...noi femeile si ..si ei barbati..ar trebuii sa trecem peaste orice..facem compromisuri etc..pt relatie..casnicie..dar cand unul insealaaaaaaa NU TREBUIE IERTATT PT CA O COMITE INCA SI INCA ODATA SI DE CATE ORI I SE OFERA OCAZIA:(VA SPUN DIN EXPERIENTA:(LASAL DRACULUI...CU 2 COPII DUTE ..CA NU MERITI TU CA FEMEIE SA FI JIGNITA IN HALUL ASTA:(ITI DORESC SA FIII TARE..SI NU TE LASA PRESUL "SOTULUI"CA NU II DUMNEZEU..EXISTA SI PT TINE CINEVA CARE O SA TE RESPECTE..O SA VEZI...BAFTA ITI DORESC SI NASTERE USOARA:)
GETA04
Postat pe 14 August 2011 22:56
De la: kudika021786, la data 2011-08-14 22:40:51daca poti sa iti vezi de viata fara el ar fi minunat.... nu te merita
De unde stii tu cine si ce ....merita ?!!!....sfaturi de om prost...
cristinxxx
Postat pe 14 August 2011 23:05
De la: kudika022394, la data 2011-08-14 23:16:59 1. FA CI TU EXACT CE FACE EL
2. URMARESTE-L PANA AFLI ADEVARUL
3 NU-I ARATA "PASARICA"" PANA NU-TI CERE EL, IAR DACA DUREAZA CEVA TIMP PANA ATUNCI, SIGUR ESTI INSELATA.


Cu punctul trei ai reusit sa strici orice imagine de barbat fatal.
anageo25
Postat pe 14 August 2011 23:52
E greu cand esti mama deja si mai ales ca astepti inca un copil dar daca situatia financiara iti permite dupa ce te convingi ca te inseala cu adevarat,nu mai merita sa te aiba dar asta numai tu stii si poti sa hotarasti.Ce/i dreptdaca a facut/o o data o va mai face ....imi pare rau pt tine,am simtit pe pielea mea gustul amar al inselaciunii.Iti doresc nastere usoara si multa bafta!
mimishor957
Postat pe 15 August 2011 00:57
De la: kudika416904, la data 2011-08-13 23:18:21
Buna Kudika120879,

La fel gandesc si eu de cateva luni bune...ca trebuie sa lupt pentru ceea ce este al meu si sa nu las pe nimeni sa-mi distruga familia...mai ales ca noi nu am avut probleme pana sa apara aceasta " ea".
Nu stiu exact daca a terminat-o cu ea dar, de vre-o saptamana comportamentul lui fatza de mine s-a schimbat ...si aceasta schimbare este in bine...nu mai intarzie, isi petrece mai mult timp cu noi, scoate copilul in parc...este mult mai afectuos cu mine..se intereseaza de cum ma simt, cand trebuie sa ajung la medic pentru control etc.
chiar intr-una din zile mi-a trimis un mesaj in timpul zilei ca el : i-si iubeste familia! Nu stiu...oare are regrete pentru ceea ce mi-a facut?!!!!...oare i pare rau ca m-a facut sa sufar???!!!!

uffffff...multumesc din suflet pentru parerea ta vis-a-vis de problema pe care o am.
Multumesc si numai bine!


Lasa asha k e bn,te mintzi singura k s-a cumintzit si k o sa fie totul ok...lasa k te trezeshti dupa ce ii mai torni 2,3 copii k ''lupu-shi schimba parul dar naravul ba''...Eu itzi doresc sa fii fericita,deshii ma cam indoiesc..ptr un barbat care-tzi arunca in fatza k are amanta fara nici o mustrare de conshtiintza eshti egala cu zero...

Arutzu28
Postat pe 15 August 2011 20:16
Multumesc !
kudika416904
Postat pe 15 August 2011 20:42
nu cred asa conteaza..ci ceea ce transmiti!
kudika324283
Postat pe 15 August 2011 21:05
asta*
kudika324283
Postat pe 15 August 2011 21:06
Ai putea sa ai o discutie interesanta cu el si sa-l intrebi ceva de genul:
Te plictisesti dragule? Cauti ceva adrenalina? Incearca ceva ...bungee jumping, motocross, ca-s mai putin costisitoare decat divortul partajul si pensia alimentara care vor urma daca o tii tot asa!
Ti s-au s-au dezvoltat veleitati de litigator in justitie? Pentru ca acolo o sa ne ciocim foarte urat daca nu te potolesti. Ti-am gresit eu cu ceva? Te indreptateste ceva sa-ti permiti asemenea rataciri?
Nu te gandesti ca va trece si sarcina mea si ceva vreme putin dupa aceea sa ma refac si as putea atat de usor sa fac si eu la fel, pe scara larga chiar?
Ti s-a urat de traiul conjugal? Iti e mai bine sa-ti speli si sa calci singur? Sa-ti gatesti? Si sa te urci pe pereti intr-o casa goala (ptr ca alte domnisoare nu se vor grabi sa-ti umple casa - patul doar si acela absolut ocazional)?
Sunt cu pleoapa pe tine dragule! In stil mare! Si sa nu ti se para ca asa trebuie sa te porti. Increderea in tine mi-ai distrus-o deja. Considera ca esti in probatiune deja. Astept semnele clare de indreptare. Daca nu vor sosi destul de repede, ma tem ca vor veni clipe cam dure pentru noi si mai ales pentru tine, mai ales dupa noile schimbari legislative.

Discuta toate astea cu el si sa vedem ce mai da ca replica
cristinarudi
Postat pe 16 August 2011 11:29


interesant si la obiect, multumesc! :)
kudika416904
Postat pe 16 August 2011 17:13
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
...da, nu e ceva nou, stiu asta foarte bine! numai ca eu sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata...chiar nu stiu ce sa fac. sunt cu sotul meu de mai bine de 10 ani...casatoriti de 4, un copil de 4 anisori si cel mai important INCA UNUL PE DRUM ( sunt insarcinata in luna a 6 a) si deja am aflat ca ma inseala. binenteles ca am discutat cu el dar, nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat; povestea asta tine de vre-un an si ceva. de cand am aflat de ea sunt ca si obsedata si am inceput sa-l controlez pe sotul meu...in tel...si asa am vazut multe mesaje si tel...din partea ei care clar imi spun ca DA intre ei este ceva mai mult decat o prietenie...
sunt foarte suspicioasa si vreau sa spun ca nu mai am deloc incredere in sotul meu. Am luat legatura si cu ea...dar, nu se poate discuta foarte mult cu ea pentru ca are un caracter urat si chiar nu crede ca ea a gresit cu ceva...ca vezi Doamne eu sunt cea disperata si ca nu reactionez ca o femeie normala si echilibrata si ca in final el oricum o sa ma insele...daca nu cu ea cu alta si tot asa...
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...
de terminat cu ea nu a terminat-o ...pentru ca am gasit in continuare mesaje ( se pare ca pe el nu-l prea intereseaza ca eu am dat peste aceste mesaje)...si drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...


Ai probe certe, sau doar banuieli?
kudika417588
Postat pe 16 August 2011 19:58

...probe clare nu pot sa spun ca am ...ptru. ca nu l-am prins cu ea in pat dar, din discutiile telefonice si prin messaje avute cu ea reiese clar ca au/ au avut o relatie...
...in ultima vreme am mai vazut cateva mesaje din partea ei ( asta pe tel. sotului meu.. si nu sunt mandra absolut deloc pentru faptul ca-i controlez telefonul dar trebuie sa recunosc ca sunt obsedata de aceasta " ea"...care este foarte tupeista si obraznica...am mai gasit mesaje de genul " iar nu m-ai scos sambata in oras...anul trecut pe vremea asta ma scoteai sambata in oras"; altu cu " miss you" ...si tot asa...
se pare ca aceasta "ea " ...e pornita rau pe sotul meu...cred ca si-a facut un scop din asta...
si vreau sa spun ca nu am rezistat si i-am spus sotului meu de mesaje ...la care el mi-a spus!!! si????...nu ai vazut pozitia mea??...si da...intr-adevar nu am vazut raspuns din partea lui la aceste mesaje dar, putea sa-i raspunda telefonic ( s-o sune)...nu stiu ce sa mai spun....
kudika416904
Postat pe 17 August 2011 17:30
De la: balanta65, la data 2011-08-13 12:02:57Numai ratiunea ta stie ce ai de facut.
Din punct de vedere sufletesc,nu mai ai nimic de asteptat de la el.
Are dreptate amanta lui cand spune ca "daca nu e ea ,e alta".
Dar vina nu este a ta.
Acesta este caracterul lui si nu si-l va schimba,nici daca ar avea 10 copii cu tine.
E un tip pragmatic si egoist.
Ii convine situatia:tu o femeie frumoasa,devotata,desteapta,mama buna,etc...si pe deasupara care-l si iubeste.....
Nu te-ar lasa pentru nimic in lume,chi daca...RETINE....nu te iubeste....
Tu esti cea care-i da lui echilibru si asta conteaza extrem de mult pentru acest gen de barbati,caracterizati prin nestatornicie si un egoism imens.
DECI RETINE:EL NU SE VA SCHIMBA,indiferent de strategia pe care o vei aborda in viitor.
Si ai numai doua posibiltati:1.sa ramai ancorata in acest mod de viata si sa te prefaci ca totul este OK,acceptandu-ti soarta;
2.Sa pleci,asumandu-ti riscul de a ramane singura cu doi copii mici si ....poate singura intreaga viata,fara un barbat care sa-ti ofere iubirea fara de care nu functionam.
Si.....nu stiu daca il vei gasi.
Pune in balanta totul si vei gasi raspunsul pe care-l cauti.
Pentru noi,cei care doar privim de pe margine,este usor sa dam sfaturi de genul:LASA-L!!!...RAMAI!!!....
Dar nu noi iti vom intretine copii si nu noi iti vom sterge lacrimile atunci cand vei tanji dupa iubire.
Stiu....nu te-am ajutat deloc,dar....vorbesc din experienta mea....e imposibil sa stii la momentul in care ai nevoie de o certitudine,ce sa alegi,ca sa fii sigura ca ai ales bine pentru viitor.
Dumnezeu sa te ajute sa alegi calea pe care vei fi fericita si impacata cu ceea ce ai ales!


Good point!
kudika410734
Postat pe 17 August 2011 22:58
doamne nu imi vine sa cred ...saracuta de tine niki nu vreau sa stiu ce e in sufletul tau...nu vreau sa iti da un sfat prost pentru ca ce as avea de spus este sa i dai dracu pe amandoi si sa iti vezi de viata ta...daca ai posibilitati fa o...iti spun si tie ce i am zis si sora mi care a divortat de curand ..u trebuie sa fi pe primul lok si dupa copilul,pt ca daca esti u bine o sa fie si copilul ,daca u nu esti bine nu ii va fi niki copilului..pt ca nu vei putea sa mai ai grija de el.mult norok si sanatate.
3liza
Postat pe 18 August 2011 12:00
De la: cristinxxx, la data 2011-08-14 23:05:43
De la: kudika021786, la data 2011-08-14 22:40:51daca poti sa iti vezi de viata fara el ar fi minunat.... nu te merita
De unde stii tu cine si ce ....merita ?!!!....sfaturi de om prost...


tu aici pe cine sfatuiesti?
kiss_my_ass
Postat pe 18 August 2011 12:06
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
...da, nu e ceva nou, stiu asta foarte bine! numai ca eu sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata...chiar nu stiu ce sa fac. sunt cu sotul meu de mai bine de 10 ani...casatoriti de 4, un copil de 4 anisori si cel mai important INCA UNUL PE DRUM ( sunt insarcinata in luna a 6 a) si deja am aflat ca ma inseala. binenteles ca am discutat cu el dar, nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat; povestea asta tine de vre-un an si ceva. de cand am aflat de ea sunt ca si obsedata si am inceput sa-l controlez pe sotul meu...in tel...si asa am vazut multe mesaje si tel...din partea ei care clar imi spun ca DA intre ei este ceva mai mult decat o prietenie...
sunt foarte suspicioasa si vreau sa spun ca nu mai am deloc incredere in sotul meu. Am luat legatura si cu ea...dar, nu se poate discuta foarte mult cu ea pentru ca are un caracter urat si chiar nu crede ca ea a gresit cu ceva...ca vezi Doamne eu sunt cea disperata si ca nu reactionez ca o femeie normala si echilibrata si ca in final el oricum o sa ma insele...daca nu cu ea cu alta si tot asa...
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...
de terminat cu ea nu a terminat-o ...pentru ca am gasit in continuare mesaje ( se pare ca pe el nu-l prea intereseaza ca eu am dat peste aceste mesaje)...si drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...




Pai hai ca te invata baba ce sa faci....
Uite, tu lasa tot asa cum e, lasa cum vrea el, te si linistesti pt. ca fiind insarcinata chiar nu-ti lipsesc astfel de griji!..nu e usor dar fa-o, chiar daca e greu, macar sa te vada fizic ca nu pui la suflet, fa-o pt. bebe:)
Ii zici asa...
Mai, sa stii ca ai dreptate, viata trebuie traita...
Acea doamna si-o traieste si o admir ...abia astept sa nasc si eu, sa o rog pe ma-ta ( adica soacra ta:D) sa mai stea cu copiii sa incep si eu sa ma distrez asa ca tine si ca doamna, ca doar si eu am o singura viata.
Stiu ca ti-e greu,( repet) stiu ca nu toate femeile sunt facute pt. ' distractii" insa incearca sa nu te vada ca suferi...asta pana nasti, dupa care.......mai ' vorbim". Tu acum trebuie sa -ti vezi bebelusul sanatos langa fratele lui:)
Te rog sa incerci si sa si reusesti...
pupam mama si copiii.
stem_29
Postat pe 18 August 2011 12:16

multumesc :), mesajul dumneavoastra mi-a facut ziua mai frumoasa : , in sfarsit ...am zambit
kudika416904
Postat pe 18 August 2011 12:20
De la: kudika416904, la data 2011-08-18 12:20:41
multumesc :), mesajul dumneavoastra mi-a facut ziua mai frumoasa : , in sfarsit ...am zambit




Da, dupamasa poti sa-i zici...sa-l si astepti cu prajituri.
sa-i zici.....buna idee mi-ai dat, o sa-mi fac si eu cont pe facebook si pana nasc, am timp sa aleg ..nici nu le zic ca-s gravida:))).....sau poate am sa tatonez scriind SMS-uri sau vorbind la telefon:)))
Daca ai, faci altul, asa-i zici, na!
stem_29
Postat pe 18 August 2011 12:30
Nici nu pot sa-mi imaginez ce e in sufletul tau...Prioritatea ta in momentul asta este copilul ce urmeaza sa vina pe lume, dupa care gandeste-te serios sa te te indepartezi de el. E un animal al tau sot prin ceea ce iti face, astia ar merita castrati, si atunci sa vezi ce ar fi de capul lor...adica nimic.Din ce povestesti tu, el are un tupeu fantastic, si nu are pic de consideratie fata de tine si, implicit, familie. Eu in locul tau as povesti tuturor rudelor tale si ale lui ce ocupatii are el sa il faci de ras, macar sa ii mai bata cineva obrazul.Problema ta nu este acea femeie care are o relatie cu sotul tau, ci chiar sotul tau.Nu ai ce scoate din el, este o "structura" proasta din nastere si nu ai cum sa-l schimbi.Daca iti este greu sa te desparti de el, gandeste-te la urmatoarea situatie:el se satura de viata de familie si gaseste una dupa care nu mai poate de atata dragoste si fuge in lume cu ea, iar pe tine te lasa balta cu copiii de gat.Atunci nu ai avea alternativa decat sa te descurci pt ca pe el nu ai de unde sa-l iei. Asa ca, daca esti sigura ca nu poti trai cu el asa, faci cum ti-am expus mai sus, daca nu, stai si sufera langa el pana o sa te omoare cu nervii si o sa distruga si viata copiilor tai.Sanatate multa tie si copiilor si gandeste-te cum sa gestionezi situatia asta urata in care te afli.Daca iti doresti indeajuns de mult sa o schimbi in bine, reusi! Succes!
kudika410734
Postat pe 18 August 2011 19:38
De la: kudika416904, la data 2011-08-17 17:30:13
...probe clare nu pot sa spun ca am ...ptru. ca nu l-am prins cu ea in pat dar, din discutiile telefonice si prin messaje avute cu ea reiese clar ca au/ au avut o relatie...
...in ultima vreme am mai vazut cateva mesaje din partea ei ( asta pe tel. sotului meu.. si nu sunt mandra absolut deloc pentru faptul ca-i controlez telefonul dar trebuie sa recunosc ca sunt obsedata de aceasta " ea"...care este foarte tupeista si obraznica...am mai gasit mesaje de genul " iar nu m-ai scos sambata in oras...anul trecut pe vremea asta ma scoteai sambata in oras"; altu cu " miss you" ...si tot asa...
se pare ca aceasta "ea " ...e pornita rau pe sotul meu...cred ca si-a facut un scop din asta...
si vreau sa spun ca nu am rezistat si i-am spus sotului meu de mesaje ...la care el mi-a spus!!! si????...nu ai vazut pozitia mea??...si da...intr-adevar nu am vazut raspuns din partea lui la aceste mesaje dar, putea sa-i raspunda telefonic ( s-o sune)...nu stiu ce sa mai spun....


Crezi ca ai putea face fata probelor indubitabile, daca ai intra in posesia lor? Ar fi sfarsitul suspiciunilor, fara a sustine faptul ca certitudinea aduce liniste. Dapoate constitui baza hotararilor viitoare.
Cat despre modalitatea de obtinere a probelor, alta data.
kudika417588
Postat pe 18 August 2011 21:08
De la: kudika416904, la data 2011-08-06 16:05:50
...da, nu e ceva nou, stiu asta foarte bine! numai ca eu sunt intr-o situatie foarte dificila si disperata...chiar nu stiu ce sa fac. sunt cu sotul meu de mai bine de 10 ani...casatoriti de 4, un copil de 4 anisori si cel mai important INCA UNUL PE DRUM ( sunt insarcinata in luna a 6 a) si deja am aflat ca ma inseala. binenteles ca am discutat cu el dar, nu a recunoscut...spunandu-mi ca intre el si d-ra. nu este nimik si ca doar vorbesc pe facebook, telefon... ca sau vazut de cateva ori la cafea...si cam atat; povestea asta tine de vre-un an si ceva. de cand am aflat de ea sunt ca si obsedata si am inceput sa-l controlez pe sotul meu...in tel...si asa am vazut multe mesaje si tel...din partea ei care clar imi spun ca DA intre ei este ceva mai mult decat o prietenie...
sunt foarte suspicioasa si vreau sa spun ca nu mai am deloc incredere in sotul meu. Am luat legatura si cu ea...dar, nu se poate discuta foarte mult cu ea pentru ca are un caracter urat si chiar nu crede ca ea a gresit cu ceva...ca vezi Doamne eu sunt cea disperata si ca nu reactionez ca o femeie normala si echilibrata si ca in final el oricum o sa ma insele...daca nu cu ea cu alta si tot asa...
dupa toate aceste episoade am tot incercat sa vorbesc din nou cu sotul meu despre acest aspect...spunandui ca aceasta situatie imi face foarte mult rau si ca il rog sa termine cu ea...
de terminat cu ea nu a terminat-o ...pentru ca am gasit in continuare mesaje ( se pare ca pe el nu-l prea intereseaza ca eu am dat peste aceste mesaje)...si drept urmare in una din discutiile noastre a recunoscut ca DA este si cu ea si ca ce?!!!!! este ceva normal...ca de fapt toti barbatii inseala...ca doar nu o sta acum toata viata doar la o singura femeie si ca eu sa-mi vad linistita de viata ca si pana acum ca el oricum nu o sa-si lase familia pentru o ....si ca de fapt aceea femeie este doar pentru distractie...
cam asta este mentalitatea lui cu care eu nu pot fi deloc de acord; imi cer scuze de faptul ca nu am fost prea coerenta dar, aceasta situatie ma dat foarte rau peste cap...chiar nu stiu ce sa mai fac...



Ai doua alternative:
1. bagi urgent divort si iti spun eu ca nici o femeie nu a murit din cauza unui divort si este cea mai sanatoasa decizie atat pentru tine cat si pentru copii.
2. accepti si te complaci in ecuatiea asta care iti spun eu (o sa iti aduci aminte de vorbele mele)TE AV DISTRUGE si vei ajunge la o varsta cand iti va parea rau dar atunci va fi prea tarziu.
Am avut o prietena care si la oar actuala se complace stie tot ce face el si el nu umbla numai cu una ci cu mai multe, dar sta cu el ca sa nu rida lumea si pentru copil, copil care acum e la varsta adolescentei.
O viata avem si NU MERITA SA NE BATEM JOC DE EA.
Pe el nu il poti schimba veci, atunci cand incepi sa schimbi un om viata ta se numeste RATATA.
Eu personal mi-am pierdut 10 ani din viata incercand sa schimb un om si norocul a fost ca m-am trezit al timp si am spus STOP si eu am un copil dar nimeni si nimic nu m-a mai putut opri cand m-am hotarat sa spun STOP.
alexia30
Postat pe 19 August 2011 09:18
da nu este nimic nou .toti barbatii insala.Corect!
Nici o femeie , indiferent de nr de copii nu trebuie sa stea cu unul doar pt ca au copii. ce vina au copiii??
cel mai mult in zilele noastre strica dependenta(de sot, de copii etc....)
Si copiii simt orice tensiune dintre parinti si vine un moment in care nici macar nu te mai poti controla ca sa nu te certi de fata cu cei mici.
Din pacate tineretea si anii trec si pe la sfarsit(cand o fi el....) stai si te gandesti ca ai stat langa un bou.
mamicris
Postat pe 19 August 2011 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti? 4 De la: kudika_12474 20 Iulie 2012 12:45
Ce parere aveti despre bestia aceea de asistent maternal care a chinuit un copil de 4 ani si l-a omorat? 25 De la: denis_3d25 3 Octombrie 2009 16:13
Iubitul meu si prietena mea 4 De la: Shhh 12 Mai 2010 10:45
TIMPUL SFARSITULUI 20 De la: nicossia 23 Februarie 2011 18:20
Am nevoie de ajutor! 4 De la: addicted_95 12 Februarie 2011 21:24