Setari Cookie-uri

eu balanta - el rac

ceau. eu sunt balanta, el este rac... suntem impreuna de 2 ani si ne iubim foarte mult, cel putin el asa zice.
dar de o vreme incoace nu mai e omul de car eu m-am indragostit. Nimic din ce fac nu e bine, mereu tipa la mine, mereu vrea sa fac cum vrea el - daca nu fac cum zice el urla si tipa si toate alea si ne certam; de fapt ne certam din toate tâmpeniile și prostiile.

acum 2 saptamani ne-am despartit, pentru ca eu m-am mutat intr-un alt oras si el nu mai suporta atata stres ..si desi aveam atatea planuri impreuna, sa vina in vizita la mine in weekend, sa ne fie bine.
Ba chiar de o jumatate de an incoace imi tot zice sa ne casatorim, ca vrea sa avem un bebe si acum 2 luni chiar o zis sa mergem sa imi aleg un inel de logodna ( ca el nu stie ce sa aleaga). acum dupa ce ne-am despartit a zis ca daca am fi facut asta, ar fi fost o mare greseala. acum o luna ma iubea la nebunie ..acum nu mai vrea sa ma vada ...
mi dor de el, mi dor de noi .. imi doresc sa fim impreuna ... dar pe de-o alta parte nu mai suport certurile si scandalurile si flirturile lui cu toate parasutele ( acum vreo cateva luni eu am fost foarte bolnava ...si el pe vremea aia l-am prims ca vorbea cu o tipa... l-am rugat sa nu mai vorbeasca cu ea, sa aleaga ori eu ori ea... si a ales sa plece.. acum cateva saptamani iar ... m-a apelat fosta lui prietena ca cica se tot da la ea.. sa iasa in oras, suc, film, chestii.. l-am intrebat si o recunoscut, dar o zis ca nu e nimic..ca numa vrea sa isi bata joc de ea.. s-a rugat de mine in genunchi sa nu il parasesc, sa ii mai dau o sansa ... si i-am mai dat inca o sansa ) ...

ei bine sa pare ca acum s-a plictisit, nu mai suporta atata stres, si mi-a dat papucii .... ma tot apeleaza pe mess, sa vorbim sa din alea...ca ar vrea sa mai fim impreuna, ba ca nu ar mai vrea ... ca sa saturat de cearta ...

eu una m-am saturat sa isi bata joc, dar nici fara el nu mi-e bine...

ce sfaturi imi dati ?? eu balanta - el rac .. vreo potrivire ceva???
mersi mult :*
deeaangel
Postat pe 6 Octombrie 2011 13:39


Lasa-l in pace, fata! Era o reclama la tv, zicea asa: " durerea nu e iubire"
ilumax_76
Postat pe 6 Octombrie 2011 14:14
Mi se parea mai firesc sa incepi cu : eu sunt "Mihaela", iar el "Matei", sau eu am "x" ani si el "y" s.a.m.d. Nu mai bateti atata moneda pe cele zodii. Daca nu ai educatie (din toate punctele de vedere), degeaba esti in aceeasi zodie cu Eminescu, Obama, e.t.c. "Potrivirea" ai vazut-o singura.
Teo_sol
Postat pe 7 Octombrie 2011 13:46
Buna,

dupa parerea mea, nu zodia conteaza in primul rand, ci mult mai important este caracterul unui om, care este influentat de mult mai multi factori decat luna si anul in care se naste o persoana.

Apoi, mai conteaza si varsta. El a vrut sa va logoditi, dar apoi a fost usurat ca nu ati facutacest pas. Deci in mintea lui este inca un copil, care nu prea stie ce vrea. azi vrea o relatie de durata cu tine, maine vrea sa se intalneasca cu alta tipa. Si tu crezi ca tine atat de mult la tine??? Asta se numeste: AUTO-AMAGIRE!!!
Din perspectiva ta "va iubiti foarte mult", dar sincer, sunt de parere ca esti foarte naiva, din moment ce el isi bate joc de tine prin faptul ca se da la alte femei. Nu isi bate joc de fosta lui, ci in mod clar de tine.
Sau tie t-i se pare normal sa flirteze cu alta in timp ce tu ai probleme cu sanatatea?

Daca zice cat te iubeste mult, de ce tipa la tine??? Cine tipa, are ceva de ascuns, de obicei.
Parerea mea: este prea sigur de tine, stie ca il iubesti mult, si ca il vei ierta, orice ar face.
Deja si-a pierdut respectul fata de tine, din momentul in care i-ai acordat inca o sansa, fara sa-l lasi sa se gandeasca un timp la cat de mult te-a jignit si injosit.

I-ai dat o sansa si deja s-a plictisit de tine. Pentru el, nu ai nici un farmec, pentru tine nu trebuie sa lupte, stie ca te poate avea oricand.
Greseala de femeie, nu doar de balanta.
Racii, in mod normal, tind sa fie foarte familisti, sinceri si fideli, insa prietenul tau este contrariul.

Nu cred ca ti-e dor de el, ti-e dor de conceptia din capul tau, cum ca ar fi putut sa fie si bine intre voi.
Il iubesti, sau esti doar dependenta de el????

Vrei sa continui o viata in certuri, despartiri, impacari? O viata cu mult stres? Atunci iarta-l, dar nu te mira, daca peste 10 ani situatia va fi aceeasi.
Pentru tine nu se va schimba nicicand, este si vina ta: I-ai dat de inteles ca esti oricand pregatita sa te injosesti pentru el.

"eu una m-am saturat sa isi bata joc, dar nici fara el nu mi-e bine..."
Macar de asta ti-ai dat seama, este totusi un prim pas. Tu suferi si pe el il doare-n cot. Sincer, nu doresc sa te dezamagesc, insa nu prea cred ca te iubeste, cel putin nu atat, cat ai merita.

"ce sfaturi imi dati ?? eu balanta - el rac .. vreo potrivire ceva??? "
Sfatul meu (sunt insa constient ca nu-l vei urma) este: concentreaza-te asupra altor lucruri, nu te autocompatimi, iesi din casa, iesi cu prietenii, mergi la sport, la cinema, oriunde, doar nu la el.
Sterge-l din gandurile tale cat poti tu de mult.
Lasa-l sa-si dea seama ca nu depinzi de el chiar asa cum crede. Nu plange, nu-l suna, nu-i arata ca-ti pasa.
Daca reusesti sa ramai un timp indiferenta, poate, poate isi va da seama ce a pierdut.

Iar cand va veni plangand la tine, vei fi tu cea care stabileste conditiile.

Mult succes,
Fino


Serafino10
Postat pe 8 Octombrie 2011 14:59
De la: Teo_sol, la data 2011-10-07 13:46:42Mi se parea mai firesc sa incepi cu : eu sunt "Mihaela", iar el "Matei", sau eu am "x" ani si el "y" s.a.m.d. Nu mai bateti atata moneda pe cele zodii. Daca nu ai educatie (din toate punctele de vedere), degeaba esti in aceeasi zodie cu Eminescu, Obama, e.t.c. "Potrivirea" ai vazut-o singura.


Dar tu daca esti atat de educata, de ce nu incepi cu: eu sunt "cutare", am x ani?????, locuiesc in localitatea cutare etc.?
Mai tare increzute mai sunt unele. nu ai dat nici un sfat, dar te-ai bagat si tu in vorba.

Asta nu se numeste educatie ci ingamfare.
Ciao
Serafino10
Postat pe 8 Octombrie 2011 15:07
Scumpa fugi cat nu ai ajuns la casa de nebuni........sa stii ca asta o sa dureze pana cand nu o sa mai poti
eu am fost nevoita sa plec din tara ca sa se termine tot....imi suna destul de cunoscut ceea ce scrii tu...stiu ca tii la el e evident, credema ca si el tine la tine...dar sunt oameni cu toane azi te iubeste maine te uraste asa sunt racii, bine nu toti....dar din ce zici tu...e unul cu toane , nu sunt foarte decisi...si in momentul in care vede ca te pierde ar face tot sa te intoarca..dar daca revii incepe din nou aceeasi poveste....daca a spus ca vrea sa se desparta macar o singura data...e clar ........fugi ,vezi de viata ta.....eu am avut un an de calvar la fel ne iubeam ne desparteam ..am decis sa rup tot, a fost greu dar acum mi-am revenit...femeile rezista orice s-ar intampla trebuie sa fii puternica si sa nu-ti pierzi timpul.....e doar in sfat tu faci cum vrei ,ciao ai gija.
kudika025855
Postat pe 9 Octombrie 2011 11:44
Scumpa fugi cat nu ai ajuns la casa de nebuni........sa stii ca asta o sa dureze pana cand nu o sa mai poti
eu am fost nevoita sa plec din tara ca sa se termine tot....imi suna destul de cunoscut ceea ce scrii tu...stiu ca tii la el e evident, credema ca si el tine la tine...dar sunt oameni cu toane azi te iubeste maine te uraste asa sunt racii, bine nu toti....dar din ce zici tu...e unul cu toane , nu sunt foarte decisi...si in momentul in care vede ca te pierde ar face tot sa te intoarca..dar daca revii incepe din nou aceeasi poveste....daca a spus ca vrea sa se desparta macar o singura data...e clar ........fugi ,vezi de viata ta.....eu am avut un an de calvar la fel ne iubeam ne desparteam ..am decis sa rup tot, a fost greu dar acum mi-am revenit...femeile rezista orice s-ar intampla trebuie sa fii puternica si sa nu-ti pierzi timpul.....e doar in sfat tu faci cum vrei ,ciao ai gija.
kudika025855
Postat pe 9 Octombrie 2011 11:44
Draga mea ,si eu am fost cu un rac,si a fost acelasi scenariu,spunea ca tot timpul a fost cu 2 femei,nu putea altfel.Deci e bine ca s-a terminat,cauta sa iti concentrezi atentia pa altceva si cu siguranta vei depasi momentul,greu dar nu imposibil,
kudika054380
Postat pe 9 Octombrie 2011 21:21
imi cer scuze ca intervin dar am o precizare de facut,raciii sant fideli si familistiiii comvinsi,la mine este invers eu sant rac si el este balanta si face acelasi lucru pe care la precizat fata care va cerut sfaturile si el ca balanta are anumite scapari asa ca nu doar raci sant vinovati
,poate este nepotrivire intre zodi parerea mea este ca raci ofera dar si cer inapoi tot atata cat ofera imi cer scuze daca am suparat pe cineva.Asa ca balanta are de multe ori obiceiul de a da vina pe cealalta persoana indiferent de zodie si tot timpul pozeaza in victime.
kudika175531
Postat pe 11 Octombrie 2011 17:51
buna eu sunt cristina din buc eu am avut o relatie cu cineva de 1 an si jumate care el era rac eu balanta si pana la urma sa rupt nu neam potrivit ,avem alte ideealuri in viata sincer eu sunt balata si nu mai vreau unu care e rac pt ca casa nu am sa fac cu el sincer sfatul meu lasal
cristinanmr
Postat pe 13 Octombrie 2011 23:24
mai la mine nu a mers in combinatia aia, dar ca sa ai un rac trebuie mereu pus la punct si trebuie sa ii sti miscarile incat sa le intorci in avantajul tau, oricum dc se comporta astfel nu te merita, dc te vrea cu adevarat inapoi o sa se observe prin diferitele gesturi care le face
__Kayla__
Postat pe 14 Octombrie 2011 18:17
eu balanta - el rac...SI AMANTUL? FRAIER ?
Indiana_Jones
Postat pe 14 Octombrie 2011 18:20
Eu balanta, fostul rac. Exact cum ar trebui sa il numesti si tu de acum incolo... fostul. Chiar asa vrei sa iti complici viata? sa nu stii la ce sa te astepti azi asa, maine altfel... sau cum vezi tu k va fi... azi ai bebe cu el, maine se gandeste ca nu asta vroia... daca acum te certi cu el atat, exact cum zici acum k te-ai saturat (insa daca intrebi pe un forum e clar k mai vrei sa continui). Tu te legi la cap cand nu te doare sincer... am trecut si eu prin asta. Ai curaj si spune stop joc. Oricum atunci va veni in limba dupa tine, va face orice sa nu iasa in pierdere ca asa sunt ei... scene smulse din telenovele... si tine-ti decizia cu tarie si o sa vezi peste cateva zile cum nu mai esti centrul existentei sale... Si daca te-ai mutat in alta parte, ai parte de prieteni, colegi, vecini noi. Iesi si o sa vezi lumea cu alti ochi
adutzza_eu
Postat pe 16 Octombrie 2011 14:44
nu cred ca numele conteaza. conteaza doar faptul ca am cerut o parere, iar daca tot vorbesti de educatie, poate ar trebuit sa te prezinti tu mai intai, inainte sa faci reprosuri si "referinte" la educatia mea.
o zi buna in continuare
deeaangel
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:26
ceau,fino.
mersi mult de sfaturi. Stiu ca ai dreptate, dar ...
Imi este foarte greu acum, sunt intr-un aras nou, fara prieteni, fara familie, fara cunostiinte, fara nimic. nu stiu, pe nimeni aici .... si gandul ca el a promis sa fie langa mine , inca ma bantuie.
Nu am mai discutat cu el de 2 saptamani, dar acum cateva zile avem pus un status la messenger " la un pahar de vin ... " si m-a apelat. Cum ca m-am apucat de baut si bineinteles nu a ratat ocazia sa imi faca reprosuri ..ca nicodata nu l-am inteles si ca el ii prostu care niciodata nu a avut dreptate. Raspunsul meu la criticile lui a fost: ca nu inteles ce mai conteaza pentru el ceea ce fac sau nu fac, din moment ce a ales sa plece. Ce importanta ar mai avea?

Si bineinteles ca a inceput cu reprosurile ... ca mereu am fost asa si pe dincolo ... ca niciodata nu am facut ce mi-o zis el ...si i-am spus daca vreodata am venit cu o problema la tine , am facut-o doar pentru ca am vrut sa ma asculti, nu sa imi dai sfaturi. Tot ce am vrut a fost sa ma asculti, nu sa imi faci reprosuri ....
m-am saturat sa imi reporseze, dupa tot ce am facut pentru el ...

niciodata nu mi-a zis: ce frumos iti sta parul azi, sau ce bine arati, sau ce frumoasa ii bluza asta... sau orice altceva ... dar in schimb, mereu m-a criticat ... ca nu fac ce vrea, ca nu ascult de el, ca fac de capul meu ( i-am spus ca nu sunt o marioneta, daca vrea o jucarie sa isi ia o papusa gonflabila ). Mereu mi-a zis uite la aia cum arata, sau vai cu buna ii cealalta, ca uite ca so dat nush care la mine la facultate si tot din astea, ca daca nu fac cum zice el se duce la alta, etc etc... L-am rugat in repetate randuri ca nu mai zica asa, ca ma deranjeaza ... 2 ore era ok si dupaia o lua de la capat.

Sincer, m-am saturat sa ma critice, niciodata sa nu fie suficient. A si sa nu mai spun ca atunci cand l-am intrebat de ce nu mi-a apus un martisor de 1 martie (un amarat de martisor de plastic) a zic " da' ce , ii ziua mamei .. tu nu esti mama" ... apai de 8 martie ... nici macar un buchetel de ghiocei sau niste burieni din curte .. a zis "da ce e ziua femeii, tu nu esti femeie" .... m-a durut foarte mult asta..dar am trecut peste ....
si bineinteles ca acum si-a ales momentul perfect sa se desparta de mine: DE ZIUA MEA


m-AM SATURAT SA ISI BATA JOC DE MINE ..dar si fara el nu imi e ok ... am incercat sa nu ma mai gandesc la el, sa nu mai vorbesc cu el ... dar mereu isi alege timing-ul perfect sa ma caute: cand sunt mai suparata si mai deprimata.

Pe deoparte m-am saturat sa tot astept sa se maturizeze si sa se schimbe, dar pe de alta parte nu imi e tocmai ok fara el :(:(:(
deeaangel
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:42
De la: kudika025855, la data 2011-10-09 11:44:59Scumpa fugi cat nu ai ajuns la casa de nebuni........sa stii ca asta o sa dureze pana cand nu o sa mai poti
eu am fost nevoita sa plec din tara ca sa se termine tot....imi suna destul de cunoscut ceea ce scrii tu...stiu ca tii la el e evident, credema ca si el tine la tine...dar sunt oameni cu toane azi te iubeste maine te uraste asa sunt racii, bine nu toti....dar din ce zici tu...e unul cu toane , nu sunt foarte decisi...si in momentul in care vede ca te pierde ar face tot sa te intoarca..dar daca revii incepe din nou aceeasi poveste....daca a spus ca vrea sa se desparta macar o singura data...e clar ........fugi ,vezi de viata ta.....eu am avut un an de calvar la fel ne iubeam ne desparteam ..am decis sa rup tot, a fost greu dar acum mi-am revenit...femeile rezista orice s-ar intampla trebuie sa fii puternica si sa nu-ti pierzi timpul.....e doar in sfat tu faci cum vrei ,ciao ai gija.



am fugit de el ... la 60 de km distanta de el sunt .. dar tot sunt daramata ... incerc sa zambesc sa fiu puternica, sa ma prefac ca sunt ok ... dar seara cand intru pe usa apartamentului, pur si simplu cad din nou ... si asa este in ziecare zi de 3 saptamani incoace ...
Incerc sa nu ma mai gandesc la el, sa imi revin .. si cand l-am intrebat ca daca mai vrea sa fim impreuna sau nu, a zis nu stiu .. .atunci i-am spus: te rog sa nu ma mai cauti, sa uiti ca exist, sa nu imi mai vorbesti, sa nu ma mai apelezi pe messenger, sa nu mai nimic ... lasa-ma in pace sa nu mai aud de tine ....
si acum si-a gasit motive sa ma apeleze si sa imi reporseze diverse lucuri, ca intotdeauna...
De exemplu acum si-a pus o melodie la status: http://www.youtube.com/watch?v=a2RA0vsZXf8&feature=BFa&list=HL1318685932&lf=mh_lolz&index=4 ... nu stiu ce vrea sa demonstreze prin asta, sau ce anume doreste de la mine ... dar incerc pe cat posibil sa fiu tare si sa il lase in pace ...

mersi mult de sfaturi :*
deeaangel
Postat pe 16 Octombrie 2011 15:48
buna serafino....esti bun ascultator si sfatuitor...gest apreciabil ca ai putut s o ajuti analizand probl.ei dintr o viziune obiectiva....esti un psiholog bun...pe acest plan.... mi ar placea si mie sa ti cer un sfat...mi ar fi de folos...
venera17
Postat pe 18 Octombrie 2011 04:12
De la: deeaangel, la data 2011-10-16 15:42:43ceau,fino.
mersi mult de sfaturi. Stiu ca ai dreptate, dar ...
Imi este foarte greu acum, sunt intr-un aras nou, fara prieteni, fara familie, fara cunostiinte, fara nimic. nu stiu, pe nimeni aici .... si gandul ca el a promis sa fie langa mine , inca ma bantuie.
Nu am mai discutat cu el de 2 saptamani, dar acum cateva zile avem pus un status la messenger " la un pahar de vin ... " si m-a apelat. Cum ca m-am apucat de baut si bineinteles nu a ratat ocazia sa imi faca reprosuri ..ca nicodata nu l-am inteles si ca el ii prostu care niciodata nu a avut dreptate. Raspunsul meu la criticile lui a fost: ca nu inteles ce mai conteaza pentru el ceea ce fac sau nu fac, din moment ce a ales sa plece. Ce importanta ar mai avea?
Serafino10
Postat pe 23 Octombrie 2011 02:29
De la: deeaangel, la data 2011-10-16 15:42:43ceau,fino.
mersi mult de sfaturi. Stiu ca ai dreptate, dar ...
Imi este foarte greu acum, sunt intr-un aras nou, fara prieteni, fara familie, fara cunostiinte, fara nimic. nu stiu, pe nimeni aici .... si gandul ca el a promis sa fie langa mine , inca ma bantuie.
Nu am mai discutat cu el de 2 saptamani, dar acum cateva zile avem pus un status la messenger " la un pahar de vin ... " si m-a apelat. Cum ca m-am apucat de baut si bineinteles nu a ratat ocazia sa imi faca reprosuri ..ca nicodata nu l-am inteles si ca el ii prostu care niciodata nu a avut dreptate. Raspunsul meu la criticile lui a fost: ca nu inteles ce mai conteaza pentru el ceea ce fac sau nu fac, din moment ce a ales sa plece. Ce importanta ar mai avea?
Serafino10
Postat pe 23 Octombrie 2011 02:30
Buna deeaangel
parerea mea: Ar fi mai bine pentru tine si viitorul tau sa il lasi, el fiind in continuare nehotarat si las, de fapt o persoana imatura.
Ignora pur si simplu apelurile lui, scapa de el, nu-ti face nici un bine. Daca te-ar fi iubit, ar fi luptat pentru tine, insa el doar reproseaza... Este greu sa renunti sa pierzi, dar in final vei avea de castigat.
Ciao
Serafino10
Postat pe 23 Octombrie 2011 02:37
Buna, Venera17

Sunt curios care este problema ta si daca te pot ajuta in vreun fel.

Serafino10
Postat pe 23 Octombrie 2011 02:41
BUNA,SI EU SUNT TOT ZODIA BALANTA SI EL RAC ,SUNTEM CASATORITI DE 12 NI ,AVEM SI DOUA FETITE,PAREREA MEA ESTE CA BALANTA NU ESTE DELOC COMPATIBILA CU RACU,EI SUNT ORGOLIOSI ,DUSMANOSI OPUSU NOSTRU.
kudika448418
Postat pe 23 Octombrie 2011 07:51
Iti spun eu ce sa faci. Pune punct relatiei si mergi mai departe, altfel o sa patesti ca mine si atunci va fi mult mai dureros. Si eu sunt balanta si el rac. Dupa 5 ani de casnicie, 12 ani de relatie si doi copii, l-a apucat cheful de distractii. Am tot incercat 5 ani de zile sa-mi salvez relatia si casnicia, de dragul nostru dar si pentru ca vroiam ca, copii mei sa aiba un tata langa ei. Am fost foarte fericita multi ani alaturi de sotul meu si de aceea m-am luptat din rasputeri pentru el. Am facut ani intregi de terapie psihologica, mi-am schimbat atitudinea, felul de a privi lucrurile si prioritatile, dar degeaba. El nu vroia sa mearga la psiholog. Si ori cat am incercat eu sa fac lucrurile sa mearga si sa fie bine, atunci cand amanta lui a divortat, a divortat si el.
Acum sunt divortata de un an si jumatate, am doi copii de 8 si 6 ani, m-am mutat in alta localitate si am luat-o de la capat. Sunt impacata cu tot ceea ce s-a intamplat, chiar daca a fost foarte dureros. Sunt multumita ca eu am facut tot ce mi-a stat in putere sa-mi salvez casnicia, dar daca nu s-a putut asta e. Mergem mai departe si incercam sa ne bucuram de viata chiar si in aceste conditii.
Asa ca nu mai privi inapoi. Priveste inainte cu incredere. Ai mai multa forta in tine decat crezi tu. Bucura-te ca ai avut cateva momente de fericire alaturi de el, dar mergi mai departe. N-are nici un rost sa ramai ancorata in trecut. Ce a fost, a fost, nu se mai intoarce.
liana2a
Postat pe 23 Octombrie 2011 08:00
eu personal zic sa iti vezi de treaba si sa iti cauti un alt barbat.
si eu sunt casatorita cu un rac si sunt tot balanta. am 5 ani de zile de cand tot astept sa isi revina si sa fim iar noi 2 cum era acum 8 ani. dar cred ca sa plictisit. am 5 ani de zile in care am fost tratata cu indiferenta si tot am astptat sa mai fiu iubita de el cum eram la inceput. sunt oameni care vor sa isi vada numai propriul interes si atat. de restul nu ii intereseaza. vine numai tarziu acasa si auta orice mijloc de a sta cat mai departe de mine. asa ca sfatul meu este sa it vezi de drum in viata fara el.
poate cuun alt barbat, numai cu un rac sa nu mai fii. o sa ajungi ca mine sa stai singura in casa si sa iti pui intrebari de genul " cu ce am gresit de sta eparte de mine si nu ma mai vrea dupa atatia ani?"
katy_alex2007
Postat pe 23 Octombrie 2011 12:40
Draga mea...eu sunt balanta...el a fost rac...el este exact cum il descri tu pe acest personaj! SI acum ma cauta dupa 5 ani, ii este dor de mine, ma iubeste, etc. MINCIUNI!!! este cel mai mare mincinos pe care eu l-am cunoscut in aceasta viata! Iti sugerez (pentru linistea ta sufleteasca) sa il ignori, sa-l uiti si sa-l lasi pentru alta care are nervi de otel...Parerea mea!! Tot ceea ce ai descris se portiveste, exact aceeasi personalitate otravita . Recunosc, iti va fii greu, dar merita!!!
kudika390487
Postat pe 23 Octombrie 2011 17:16
parerea mea e ca vrei prea multe de la el,vrei sa il domini si el nu prea vrea,si eu sant rac si nu suport femeile care vor sa face numai ce vor ele.asa ca ar fi bine sa ajungi la un compromis,lasi si tu lasa si el si asta e...
GAIA_
Postat pe 23 Octombrie 2011 17:43
e bine ca recunosti fata de tine, evident ca nu ti-e bine fara el...e ceva absolut normal.Te-ai obisnuit cu el, cu prezenta lui; i-ai acceptat toate badaraniile pentru ca il iubeai.Sincer, cat crezi ca ai mai fi suportat asa ceva?Racii au defectele tipic barbatesti la superlativ: sunt nehotarati la culme si se retrag cand ti-e lumea mai draga!Vor cand una, cand alta..iar la capitolul femei vor cat mai multe!Sigur a mai fost si cu altele in timpul relatiei cu tine!Si nu se astampara, cu el asta te-ar fi asteptat.Bucura-te ca a plecat...singura problema e ca te va mai cauta si cu siguranta isi va reinnoi declaratiile de amor cand va vedea ca te pierde pe bune!Fii pregatita de asediu...acum se poarta la fel(cu reprosuri adica) fiindca iti simte indecizia si stie prea bine ca la o adica l-ai primi inapoi...Inca o caracteristica: nu accepta sa piarda!Va lupta nu pentru tine ci pentru a-si dovedi lui-insusi ca inca are putere asupra ta.Racii sunt dominatori, chiar vrei sa fii "la stapan"?Ei nu concep statutul egal intr-o relatie.Faptul ca nu te complimenta niciodata ba si mai rau, le lauda pe altele e o modalitate de a te tine la respect...Uite ce e: acolo esti nou-nouta, poti sa iei viata de la capat!accepta tristetea inerenta despartirii, este doar o etapa.Ia-ti niste haine super, iesi, fa-ti prieteni.El?Iti recomand sa te faci invizibila pt el pe mess sau chiar sa-l stergi de tot.Raspunde-i la tel si zi-i ca te grabesti, ca esti ocupata, ca ai musafiri si te distrezi copios; nu-i spune niciodata ca esti trista.Fa rost de o inregistrare cu rasete, muzica, pune sonorul acela cand suna!Nu-i razbunare ci unn mod de a-i spune ca nu mai ai nimic comun cu el...
Voyager
Postat pe 23 Octombrie 2011 18:27
Ceau! Draga mea, vreau sa spun ca si eu am fost aproape 3 ani de zile cu un rac, eu fiind tot balanta ca si tine, iar la un moment dat mi-am dat seama ca el nu este ceea ce-mi doresc! Pur si simplu, nu ne potriveam in gandire, la nivel mental sa spun asa....aveam alte aspiratii...cu toate ca ne-am iubit foarte mult, am avut parte de iubire, tandrete etc, fiecare din noi fiind primul unul pt celalalt, relatia nu ar fi avut nicio finalitate. In plus, el era prea orgolios si, dupa parerea mea, nu avea motive importante pt a fi astfel, iar eu consider ca orgoliile nu-si au locul acolo unde este iubire adevarata..uneori mai trebuie sa lasi si de la tine, insa iar nu e ok daca tot acelasi cedeaza mereu. Am suferit enorm dupa ce am luat decizia, a trecut un an si ceva si eu de abia acum am inceput sa imi revin...insa viata merge mai departe! Uneori e bine sa iei decizia corecta la timpul potrivit, chiar daca este dureroasa, decat sa tot amani relatia si sa te consumi aiurea, iar mai tarziu sa regreti pentru ca anii ti-au trecut iar tu ai stagnat!
Si acum apropo de relatia balanta-rac...spre uimirea mea, cunosc un cuplu, de aproape sa zic asa, ea balanta, el rac, care functioneaza exceptional, deci n-am cuvinte....parca ar fi facuti unul pt celalalt! Treaba aceasta mi-a dat de gandit, asa ca nu cred ca zodiile neaparat ne influenteaza atat de tare, probabil ca influenteaza si ele, la fel ca multe alte lucruri, precum educatia primita in familie, anturajul, experienta etc. Insa la ei observ ca se accepta exact asa cum sunt, niciunul din ei nu vrea sa schimbe nimic la celalalt....in schimb, ea stie ce vrea si stie sa se impuna cand doreste sa obtina ceva, are ft mare incredere in ea , asa ca nu are probleme cu el! Cred ca aici trebuie sa lucram, noi, fetele, in loc sa analizam zodiile partenerilor nostri! Trebuie sa avem mereu incredere in noi sa ne cunoastem valoarea, in primul rand! Iti doresc multa bafta si sa iei decizia care sa te avantajeze cel mai bine, pe termen lung!
Andre_Blue
Postat pe 23 Octombrie 2011 20:13
Draga mea nu conteaza zodia...eu sun balanta iar sotul rac si am doua fetite minunate si ne iubim de 10 ani la fel ca-n prima zi ,este familist convins este atent cu mine cu fetele noastre IL IUBESC DIN TOATA INIMA MEA
noi ne-am cunoscut azi si dupa trei luni ne-am mutat impreuna ,apoi am facut nunta toate au mers ca pe roate
dar noi comunicam ,discutam orice ,
Na fost sa fie ..adica el sa fie al tau si tu sa fii a lui ..iti doresc mult bine
kudika364530
Postat pe 24 Octombrie 2011 14:38
@kudika364530 - ai perfecta dreptate. Am avut parte in viata mea de 3 raci - unul 3 ani jumatate , unul 2 ani si cel de acum cu care urmeaza sa imi unesc destinul pe 30 (adica peste nu mai mult de 4 zile). Primul rac - nascut 2 iulie - un betiv ordinar, un curvar si un om de o violenta fizica si verbala rara, nu mi-a spus niciodata un te iubesc. Al doilea rac - nascut 2 iulie deasemenea - un om extrem de capricios si orgolios , nu mi-a facut niciodata niciun compliment (nu ar fi lasat niciodata de la el). Al treilea rac - nascut 1 iulie - este omul care ma tine in brate in fiecare secunda cand suntem unul langa celalalt, care sufera si cand am o durere de cap, care recunoaste cat de mult ma iubeste (fara nicio jena), omul cu care conversez ore in sir si cu care nu reusesc sa ma plictisesc niciodata, omul care imi face ceiutz atunci cand sunt racita, care se trezeste din somn si pleaca la farmacie sa imi ia pastile cand ma doare capul, omul care imi face cafelutza dimineata si care ma trezeste cu pupaturi, omul care ma lauda in tot ce fac si in tot ceea ce sunt, omul care nu pune alcool in gura (decat cand am eu chef de o bere) ... este omul la care efectiv am visat singurul de pana acum care a reusit sa ma faca sa ma simt iubita( e adevarat ca avem doar un an de zile impreuna dar ceilalti s-au schimbat dupa mai putin de o luna , doua). 3 raci cu data de nastere foarte apropiata si totusi atat de diferiti ....
Si sa va mai spun ca sunt sagetator si ca daca ar fi sa ma iau dupa zodiac : rac + sagetator => imposibil de a se intelege .... si conform POVESTILOR la adresa zodie mele : sunt instabila emotional, imi place viatza si zbor din floare in floare ... GRESIT - sunt extrem de geloasa(total nespecific sagetatorului libertin), imi doresc de cand ma stiu sa am o familie, o relatie stabila, copii si un barbat care sa ma iubeasca si pe care sa il iubesc toata viata. (ca nu am rezistat sa stau in pumni palme si jigniri si ca am fost nevoita sa pun punct relatiei ... repet nu am mai rezistat). Va pup , multa bafta si un sfat prietenesc : nu condamnati persoana dupa zodie!
AfterDark_Angel
Postat pe 25 Octombrie 2011 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre barbatii capricorni? 55 De la: georgie81 7 Noiembrie 2013 00:28
eu balanta 14.10.78 si el tot balanta 17.10.1976......oare merge relatia? 15 De la: KezGirl 23 August 2009 14:41
EU ASHA SI EL....LA FEL :) 15 De la: _dulcik_ 2 Iulie 2009 10:50
buna 1 De la: kuntiberiu 4 August 2009 13:32
eu berbec cu ascendent in varsator,el varsator cu ascendent in scorpion 4 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 17:36