Setari Cookie-uri

Compatibilitatea zodiilor

Nu cunosc un astfel de caz , dar , " secretul " nu constã încompatibilitatea zodiilor , ci în abilitatea de comunicare ºi capacitatea de adaptare . Îþi doresc succes ºi rãbdare :)
phillcris
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:09
da, cunosc, mama si tataal meu sunt la fel, mama sagetator si tata rac, sa stii ca s-au inteles f bine din punctul meu de vedere, importatnt este respectul si admiratia unul fata de celalalt. SUCCES!!!!!!!
florentyna_healthy
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:11
De la: RALUCA3082, la data 2011-12-04 08:51:41IUBITA MEA ,TREBUIE SA TE IUBESTI UN PIC MAI MULT PE TINE SI SA TE GANDESTI LA CE VREI TU DE LA TINE ,SI FII UN PIC MAI EGOISTA ,PAREREA MEA E SA-ITI VEZI DE VIATA TA SI FERICIREA TA,AM FOST CASATORITA UN AN DE ZILE DAR AM TOT INCERCAT IN ACEST AN SA TOT FAC CEVA PENTRU A SALVA CASATORIA DAR AM AJUNS LA CONCLUZIA CA NU MERITA .EL NU O SA SE SCHIMBE IN VECI. LA ULTIMA CEARTA I-AM ZIS CA DACA SE MAI INTAMPLA ODATA BAG ACTELE DE DIVORT ,A RAS SI A ZIS ..."CE FACI MA AMENINTI" IAR ASTA M-A DETERMINAT SI MAI MULT SA DIVORTEZ.ASA CA O LUNA MAI TARZIU AM DIVORTAT.....NU E UN CAPAT DE LUME GANDESTE-TE CA TIMPUL NU STA PE LOC . AICI NU MAI E VB DE ZODII ..,,ASA CA FA CE E BN PENTRU TINE DACA NU TE REGASESTI IN ACEASATA CASATORIE TREBUIE SA IESI DIN EA. SUCCES SI CURAJ,CA AI NEVOIE MULTA DE CURAJ,SI VB CU FAMILIA TA ,EU ASA AM FACUT SI TOTI MI-AU FOST ALATURI.PUPICI



pai si la mine cam tot asa a fost..cand i-am zis ca vreau sa divorrtam ,a inceput a rade si a zis ca ce,te temi ca o sa raman singur?? adica isi gaseste imediat partenera...cand ne-am certat ultima data grav,sa zic asa..mi-a aruncat cuvinte grele in fata ,si..in loc sa se gandeasca ca avem probleme in fam,stii ce a zis?: sa iti iei hainele si sa pleci! sa nu te gandesti ca vei lua si ceva de la casa..adica tot ce am trudit sa ii ramana lui...atunci mi-am dat seama ca ceva e in neregula,pt ca el in loc sa se gandeasca sa salveze casnicia si sa vada unde e problema,pt a o inderpta,se gandea care sa ia usa care geamul..mai bine zis sa le ia el pe toate..si,imediat dupa cearta ,la putin timp a plecat in tara...ce m-a uimit pe mine e faptul ca nu mi-a lipsit nici o zi..nu stiu,poate intradevar stam unul cu celalalt din obisnuinta..adica el imi repeta mereu ca ma iubeste,dar oare ma iubeste pe mine sau pt ceea ce pot face? cand o sa cad si nu o sa mai pot avea 2 munci,ce o sa fie? mult timp a stat acasa,ca cica nu gasea de munca..cred 1 an jumate,poate mai bine..mergea o zi aici,una colo..asta nu e munca..iar e,de dimineata pana seara..plus mancare curat si toate alea acasa..nu am neglijat niciodata...deci,ma iubeste pe mine sau confortul??
cu familia am incercat sa vb,dar prea tarziu...ei ne stiau un culpu perfect,nu am lasat niciodata sa se vada nimik,pt a nu ii intrista..greseala mea..acum mama crede ca am inebunit eu...sigur o sa raman singura,toti or sa imi intoarca spatele..dar stii ce? nu imi mai pasa..o viata am,si aia scurta...
kyssa_25
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:18
Da...si eu am vorbit cu un tip care era rac...relatia a fost super..atata doar ca racul este foarte, foarte gelos si la un moment dat o sa te saturi de asta si tu o sa l lasi pe el....eu iti urez bafta!
Mist2711
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:23
pot sa va dau cuvantul meu, si eu sunt sagetator si intradevar pana sa ma indragostesc de o fata cu zodia mscorpion, am fost intradevar un aventurier dar acum de vreo 3 ani nu mai pot sa fac asa ceva , iubirea schimba tot...
kudika479129
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:24
Sunt totusi pers. care cred . Este libertatea fiecaruia in a crede in ceva , spre ex : eu sunt geaman , si compatibilitatea mea cu un scorpion a durat 23 de ani , dar pana la urma s-a rupt definitiv aceasta relatie . Din curiozitate am cautat sa vad care ar mai fi cauza , si a am gasit , cauta-ti si voi , si pt voi . Rezultatul cautarii si cercatarii , aveti libertatea de a crede , s-au nu.
kudika435378
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:26
Lasa-l!!!!!Nu te mai gandi la el,si iar la el.Asa se iveste mereu altceva si altceva. Ai si tu o viata si trebuie sa te gandesti si la tine!!!Asa ca mai bine divorteaza!
pisi22
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:29
Sagetatorii pun suflet in dragoste si racii sunt materialisti? Lasati-ma sa inteleg, adica nu e vorba de personalitatea omului in cauza, ci de semnul astral sub care s-a nascut? Am prietene foarte bune in zodia sagetator si, intr-adevar sunt foarte corecte. Dar asta nu inseamna ca eu, ca rac, alerg dupa averi. Eu am fost indragostita de un sagetator, e ceva acolo, o pasiune pe care greu am avut-o cu cineva din zodiac cu care, chipurile, m-as fi potrivit.
Racul isi doreste liniste casnica, in timp ce sagetatorul tine foarte mult la libertatea lui, iar cum racul e un pic posesiv, gelos...n-ar merge. Asta gasesti mai pe toate site-urile de astrologie. Nu se potrivesc, intr-adevar, dar asta tot nu imi raspunde la intrebarea cum de am atatea prietene sagetator, daca avem mentalitati diferite in ceea ce priveste modul de a-ti trai viata! La urma urmei, e vorba de ceea ce simti. Daca esti fericita, de ce sa nu mearga? Dar, daca simti ca relatia nu are nicio sansa, atunci poate chiar asa e. Succes!
kalina
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:33
Nu sunt eu foarte mare cunoscatoare de astrologie,dar stiu ca fiecare zodie are un ascendent,care-si pune amprenta pe individul/individa in cauza.
Ideea e ca,poate in linii mari,generalitatile unei zodii,se potrivesc unei persoane...dar depinde mult si de caracterul fiecaruia,de cum si l-a creionat in timp sub influenta mai multor factori.
Tu trebuie sa simti cel mai bine daca relatia are un viitor sau nu...dar daca lucrurile scartaie intre voi,atunci poate ar fi mai bine,sa gasesti pe altcineva.Bafta!
Miuriel
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:47
DA. Sunt segetator si intradevar urasc persoanele materialiste.
kudika443751
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:49
Eu sunt RAC si urasc persoanele materialiste,parsive si mincinoase!
Miuriel
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:51
nu ai spus totusi, ce zodie esti tu, taur sau gemeni?
ANAISS
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:53
Buna , conteaza si nu conteaza zodiile astea , adica daca te uiti pe net vei vedea ca pe unele site uri recomanda anumite compatibilitati pe altele nu , eu cred in zodii la modul general , ca fiecare om este mai mult sau mai putin influentat de zodia sa , de perioada in care s a nascut ca asta este pana la urma o zodie . Eu una te as sfatui sa incerci , incercarea moarte nu are si asa vei vedea cel mai bine daca merge sau nu , poate la alti nu au mers combinatia asta de zodii dar poate la tine da , nimeni nu este la fel 100% cu alta persoana .
Eu sunt leu , barbatul cu care am stat 2 ani era fecioara , am pus punct pentru ca nu aveam planuri de viitor comune , el nu vroia sa se dea dupa mine eu stiu foarte bine ce mi doresc si desi am renuntat la multe el nu nu nu , dar am iubit 7 ani de zile un sagetator , peste tot compatibilitate maxima si a fost , nu ne am certat noi ne desparteam pur si simplu amical , suntem si n prezent foarte buni prieteni , desi ne am despartit de curand pt ca el a ales sa plece cu una care are bani sa i fie bine , dar nu toti sunt la fel , sunt oameni buni , greu de cumintit dar cand iubesc cu adevarat sau au ei impresia ca iubesc sunt trup si suflet pt pers aia .
Asa ca sfatul meu e sa nu te mai iei asa mult dupa zodii , ok citeste tot ce e posibil daca te face sa te simti mai bine , dar incearca si daca observi ca nu aveti un punct comun pentru viitor atunci pui punct si asta e .
Trebuie in primul rand sa sti tu foarte bine ce vrei de la viata , de la tine si apoi de la el , pana nu sti foarte bine asta nici relatia nu va merge foarte bine pentru ca tu te vei schimba mereu ba ca vrei aia ba ca nu mai vrei si atunci dai vina pe zodii si gata :)) , deci nu intra in nici o relatie cu nici o zodie pana nu sti ce vreio de la tine si de la relatia aia .

Mult succes !
kudika452604
Postat pe 4 Decembrie 2011 10:53
gemenii si sgetatorul au mari sanse...atata timp cat se iubesc!
ANAISS
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:03
Buna, e adevarat ca la inceput nu se vad defectele, toti suntem absorbiti de pasiune, de iubire; in timp, insa se vad diferentele. Dar daca tot ai cautat pe site de astrologie sa descoperi compatibilitatea, fa bine si afla ora de nastere si vezi si ascendentul. Dupa varsta de 30 ani actionam sub influenta ascendentului. Spre ex. eu sunt berbec. Pana la 30 ani eram impulsiva, dadeam cu capul in orice se putea da si tot incapatanata eram. Acum , de ceva timp, am observat schimbari in atitudinea mea, bineinteles ca mai am apucaturile de berbec, dar trag mai mult spre rac. Ascendentul meu e in rac. Sotul meu tot rac e. Ascendentul lui e in leu. Deci suntem un cuplu de APA-FOC SI FOC - APA. Incearca aceasta relatie. Apa stinge focul. Pana nu incerci nu ai de unde sti daca functioneaza sau nu. Depinde mult si de maturitatea voastra. In gandire. PUP
marusia
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:04
De la: ANAISS, la data 2011-12-04 10:53:08nu ai spus totusi, ce zodie esti tu, taur sau gemeni?


am zis in prima postare,eu gemeni el taur
kyssa_25
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:08
da si eu sunt rac iar el era sagetator, 19 dec, si ti spun ca venea ca sageata si pleca mereu ca furtuna, e posesiv , el are voie orice, tu nk, eu nu ti spun ce sa fc , dar la primele semne fii autoritara si impune te, se va fc mic, si cauta ti un taur , e atat de afectuos in pat, sau un scorpion. bafta
ybag3006
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:10
De la: pisi22, la data 2011-12-04 10:29:29Lasa-l!!!!!Nu te mai gandi la el,si iar la el.Asa se iveste mereu aletceva si altceva. Ai si tu o viata si trebuie sa te gandesti si la tine!!!Asa ca mai bine divorteaza!
kudika462132
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:11
De la: pisi22, la data 2011-12-04 10:29:29Lasa-l!!!!!Nu te mai gandi la el,si iar la el.Asa se iveste mereu aletceva si altceva. Ai si tu o viata si trebuie sa te gandesti si la tine!!!Asa ca mai bine divorteaza!
kudika462132
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:12
De la: ybag3006, la data 2011-12-04 11:10:53da si eu sunt rac iar el era sagetator, 19 dec, si ti spun ca venea ca sageata si pleca mereu ca furtuna, e posesiv , el are voie orice, tu nk, eu nu ti spun ce sa fc , dar la primele semne fii autoritara si impune te, se va fc mic, si cauta ti un taur , e atat de afectuos in pat. bafta
,buna eu sint sagetataor si sotul este balanta nu ne intelegem de nici o culoare ?
kudika462132
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:15
asa sunt eu cu sotul,suntem precum apa cu focul
kudika474555
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:16
Buna ziua la toata lumea. Eu sunt un rac si vreau sa va anunt ca RAC-SAGETATOR, niciodata(femeia rac barbat sagetator). Toti sagetatorii barbati pe care i-am cunoscut sunt materialisti iar daca femeia pe care o gasesc sta bine la capitolul material, atunci toate merg bine intre ei daca nu.... Eu sfatuiesc femeile RAC sa stea departe de barbatul SAGETATOR...pierdere de timp va garantez...
gabricalin
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:18
totul tine in primul rand de respect,intr-o casnicie,eu,rac,loial,sotul,sagetator,nu-i place sa fie tinut in frau si obtine intotdeauna ce-si doreste,foarte orgolios si crede ca totul i se cuvine,desi avem 19 ani de casnicie,eu ,intotdeauna am sperat ca-l voi schimba,dar,nu.Si inca ceva,foarte important,este gelos pana la extrem.............
kudika474555
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:24
parerea mea,,,,fugi dar ai mare grija,unde.am patit si eu ce ai patit tu,,,rac si varsator,,,nu a mers nicicum,,si avem si un copil.ce este mai ciudat,,de cand suntem fiecare pe contul lui ne intelegem perfect.
kudika436466
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:27
Angi te contrazic categoric racii sint pentru familie iar sagetatorilor le place libertatea nu sa isi asume vre-o raspundere se potrivesc cu leii
dodo50
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:32
In zodiacul chinezesc sint si mai bine conturate compatibilitatile este bine sa se verifice si acesta
dodo50
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:35
Daca de atat ai fost in stare, atat ai raspuns. Pentru ce naibii raspundeti numai la misto, chiar nu inteleg. Doar ca sa va bagati si voi in seama? Dac ai o parere cat de cat logica si serioasa, raspunzi. Daca nu...crezi ca te baga cineva in seama cu raspunsurile astea idioate?
ancaaldea
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:43
Buna Kyssa..eu nu cred in ce spun astrele. Eu sunt taur si din ceea ce spun astrele sunt compatibila cu taur si fecioara...am avut doua esecuri cu taur si fecioara. Acum sunt cu un "geaman"si imi este f. bine, am gasit persoana de care aveam atata nevoie, suntem de ceva timp impreuna si ne este f. bine. Ceea ce vreau sa spun este ca nu conteaza zodia. Tu ar trebui sa te gandesti la tine, ai o singura viata si trebuie sa o traim la maxim si sa fim fericiti. Si eu am facut multe compromisuri dar nu am avut decat de pierdut..asa ca a fost timpul sa fac o schimbare si sa ma gandesc si la mine. Gandeste-te bine si fa ceea ce crezi ca este bine pt. tine. Multa bafta!
kudika397756
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:47
sagetatorii uraste????????????
niki_alionescu
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:47
De la: angii, la data 2011-12-04 09:21:45iti spun pararea mea, racii sunt materialisti si sagetatorii uraste persoanele materialiste.


cum e posibil ca sa getatorii sa uraste persoanele materialiste?
niki_alionescu
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
berbe+sagetator=???? 32 De la: DiavolytaTa 15 Aprilie 2009 16:01
BUNA 7 De la: deelisha 29 Aprilie 2009 16:00
barbatul sagetator 119 De la: basalic 31 Octombrie 2012 09:22
ea "capricorn" - el "scorpion" 22 De la: carina123 9 Octombrie 2010 23:14
El scorpion ea varsator 8 De la: dulcineea1602 24 Iulie 2015 23:58