Setari Cookie-uri

Compatibilitatea zodiilor

Interventia mea era pentru mesajul postat de "thadoogback", care nici macar nu stie cum se scrie corect the dog back.
ancaaldea
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:52
eu sunt sagetator si am avut un iubit rac....se poate de construit o relati stabila intre aceste zodii...la inceput trebui foarte foarte foarte multa rabdare ca aceast kuplu sa evolueze si sa se deprinda cu calitatiile si defectele celuilalt...atunci cind se conformeaza cu defectele partenerului totul ''merge ca pe unt'' :)
kudika_1
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:54
Dar femeia balanta si barbatul geaman?
Cum mai spunea cineva.. pe unele siteuri exista compatibilitate pe altele nu..
Sau exista compatibilitate mai buna cu scorpionul, cred ca am ascendent in rac
MissDeea
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:55
De la: angii, la data 2011-12-04 09:35:21sunt sagetatoare si nu mi-e rusine, banuiesc ca si barbatii sagetatori sunt la fel, cred ca exista o incompatibilitate intre rac si sagetator, sagetatorol iubeste libertatea, e sincer, prea sincer....direct cu asta raneste, in schimb colega mea rac alearga numai dupa bani, barbati cauta tot din interes.... sagetatorul uraste aceasta mentalitate care din pacate este la moda...



uite ca si cu o floare se face primavara dupa parerea ta...
draga mea...daca donșoara ta colega rac e materialista nu inseamna ca toti racii sunt materialisti...Eu mi-as fi dorit sa fiu! Cu siguranta acum aveam o familie fericita,dar am fugit de un EL care avea babi tocmai pt ca avea bani...Asa ca...afirmatii din astea ca ale tale sunt usor de facut,in necunostinta de cauza...

niki_alionescu
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:55
avea bani nu babi ,scuze


niki_alionescu
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:56
gemeni??? hm foarte perversi din toate punctele de vedere...te fac pe fata .au doua fete?? poate chiar mai multe si extrem de egoisti...da prefacuti si egoisti,se prefac pana isi vad scopul apoi pa :)) ai grija sau poate tu esti gemeni? scuze:D daca e asa
amazing22
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:57
De la: ancaaldea, la data 2011-12-04 11:52:53Interventia mea era pentru mesajul postat de "thadoogback", care nici macar nu stie cum se scrie corect the dog back.
Daca te prinde iti raspune cu ...Doggystyle
cristinxxx
Postat pe 4 Decembrie 2011 11:58
De la: kudika443751, la data 2011-12-04 10:49:31DA. Sunt segetator si intradevar urasc persoanele materialiste.


ura nu face bine nimanui...as prefera sa spun..nu-mi plac.SI NU :.urasc
niki_alionescu
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:01
cu cat cauti mai multe raspunsuri atat te zapacesti mai rau ... daca crezi in relatia ta cu adevarat , il iubesti si el te iubeste nu cred ca trebuie sa cauti raspunsuri in horoscop... ficare individ are propriul caracter nu trebuie sa ii bagam pe toti in aceiasi oala pentru ca sau nasut intr-o anume zodie ... iar daca vrei sa te ghidezi dupa asta stii foarte bine ca fiecare persoana dintr-o anume zodie are si un ascendent, sunt mai multe aspecte care trebuiesc luate in calcul ... Parerea mea insa este sa traiesti relatia nu sa cauti raspunsuri de compatibilitate in astre ... ganduri negative atrag negativ nimic pozitiv
geo87
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:01
stiu ca racii sunt sensibili,familisti,poate putin posesivi...in fine..gemenii sunt duali,egoisti...si nu vreau sa mai continui
ce ma intereseaza este dc functioneaza,dupa parerea vostra o rel.intre un rac femeie si un barbat gemeni
mie mi se pare ca nu prea...
niki_alionescu
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:06
eu tot sunt sagetatoare si am invatat sa-i accept unele defecte,unele le poti inka modifika (daca e tinar),si noi avem ale noastre shi bune shi rele...daca vezi ca are sentimente la fel de puternice ca si tine shi nu cedezi numai tu....se poate de incercat...
kudika_1
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:12
traiesc intr-un astfel de cuplu...eu sunt sagetator iar iubitul meu e rac:P:)) la inceput toata lumea nu doar site-urile ne dadeau 0 sanse de a fi impreuna...si rezultatul e ca suntem deja de 2 ani impreuna:P:)) eu cred in zodii oarecum ptr k te ajuta sa stii cu sa vb cu o persoana sau ce ia-r putea placea...dar la compatibilitate sunt facute aiurea:P
dyadeea
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:16
nu stiu de unde crezi ca raci sunt materialisti , eu sunt rac si nu tind nici macar putin spre materialism ....si cunosc foarte multe pers rac si nu sunt cum ai zis u .
marylobita
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:23
Vã mulþumesc mult pentru rãspunsuri!!
llavinnia
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:26
buna,..asculta-ti inima draga mea,si dati-va o sansa ,nu se merita sa ramai alaturi de sotul tau m-ai ales k spui k nici dupa atata timp el nici makr nu a incercat sa se schimbe..dak atata timp nu la interesat ceea ce tu simti,pe tine de ce te-ar interesa acum k are probl de sanatate?nu nu ma intelege gresit nu dai dovada de egoism doar k ,meriti sa fii iubita si apreciata,stii e o melodie,,pina nu pierzi pe cineva,,......poate abia atunci sotul tau o sa-si dea k te-a pierdut..asculta-ti inima sa stii un sg lucru intodeauna cel ce va pleca dintr-o relatie va fi condamnat ..e atat de usor sa arunci cu pietre,,
kudika413591
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:26
As vrea si eu sa cer o parere despre cea ce se intampla in relatia mea, sunt taur si am o relatie de 4 ani cu un rac, in zodiac avem sanse mari de reusita ( cea ce nu se prea vede in viata reala).... ne certam mereu de la prosti, mai nou am aflat si ca ma inselat in mare parte a timpului petrecut impreuna, si de fiecare data cand ne certam imi spune ca vrea sa fie si cu mine si singur si ca nu stie ce sa faca, apoi cateva zile nu mai il caut nu ma cauta si pe urma se intoarce iar si isi cere iertare si imi zice cat de mult ma iubeste si ca nu vrea sa se desparta de mine, si ca nu o sa mai imi vorbeasca urat si ca nu o sa ma mai minta .... ca nu are rost sa fiu incapatanata si sa dam cu piciorul la atata timp petrecut impreuna..... acum am fost despartiti cam 2 luni pt ca de atunci am aflat partea cu inselatul si sa intors iar duminica sa isi ceara iertare si mia recunoscut tot ce a fost si ca a fost un prost si ca el vrea doar sa fie cu mine si sa il iert (chiar parea ca ii pare rau)....l-am mai iertat inca o data...si minunea a durat 3 zile .... dupa care mia spus miercuri ca el nu stie ce anume vrea exact.... ca ar vrea sa fie liber si cu mine ( aceleasi texte ca de fiecare data)....ce sa mai fac ca nu mai rezist asa ... il iubesc enorm dar nu mai pot....astept parerile voastre :(
sonea_claudia
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:28
ma scuzati,poate intervin aiurea,dar eu nu inteleg care dintre voi era geaman si care taur? eu sunt taur ,iar sotul meu este leu,suntem casatoriti de 15 ani si ,iar prieteni de 22 (de la 12 ani).nimeni nu ne-a dat nici o sansa ,din cauza incompatibilitatii dintre zodii,dar cu toate astea suntem impreuna si cred eu ca ne iubim mai mult decat in prima zi.nu cred ca zodia este un etalon cu,care sa masori dragostea.fiecare persoana este unica in felul ei,iar caracterele se contureaza inca din copilarie.sunt convinsa ca nu zodia a avut influienta nefasta asupra esecurilor voastre sentimentale ,ci educatia si valorile umane si scociale ,care au fost tranzmise inca din familie partenerilor vostrii.eu cunosc persoane , care desi nu ar trebui sa fie compatibili cu mine ,ca si zodie sunt deosebiti ,intelegatori, si mai presus de toate oameni cu o mare.prin urmare oamenii sunt buni sau rai,dar nu semnul astrologic decide acest lucru,ci modul in care le-a fost modelata personalitatea in interiorul familiei.
aimee08
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:47
Eu nu cred in zodii. Daca stii cine esti si ce iti doresti de la o relatie, totul va merge bine. E OK intr-o relatie sa apara si compromisuri, dar nu sa cedezi doar tu in fata lui. Viata e prea scurta pentru a o pierde langa cineva care nu te respecta si nu te iubeste. Raspunsurile pe care le cauti in mod sigur nu o sa le gasesti in horoscop.
muza_ta
Postat pe 4 Decembrie 2011 12:50
mergi pe drumul tau!!!!!!!.nu merita sa iti irosesti viata ,asteptand o persoana incapabila sa iubeasca si sa ia decizii in ceea ce o priveste.cred ca e o pierdere de timp.daca te-a inselat 1 data ,va continua sa o faca.niciodata nu se va schimba,e in sange.viata e prea scurta sa astepti...primesti iluzii si minciuni,niciodata nu se va schimba... fi egoista! invata sa te gandesti si la dorintele tale,dar pana sa faci acest lucru ,vorbeste cu tine,afla ce iti doresti,iar daca iti doresti mai mult decat ai,ia-ti viata in maini,trage linie si mergi inainte pe drumul tau.noi ,oamenii suntem difereti.suntem zamisliti din dorinte,temeri ,iubire si sperante..... ,daca ti-ai pierdut speranta,nu-ti pierde si credinta in tine !!!!!1schimba-ti viata,lasa trecutu ,traieste prezentul si priveste cu incredere spre viitor! cand d-zeu iti inchide o usa,iti deschide o fereastra!.
aimee08
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:06
lasa-l cat mai repede,gandestet-te la perversitatea lui si fugi cat poti de repede
Flori-Iasi
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:07
se scrie "saracii"
kudika117894
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:16
Pe langa zodie mai este important si ascendentul !...deci nu uitati de el
MadaIry
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:17
Presupun ca tu esti taur si sotul e gemeni nu???ca nu ai scris
alina_86_healthy
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:21
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 08:59:00 desi se zice ca zodia taur si cu zodia gemeni nu au nici o sansa pt a forma un cuplu ,am fost hotarata sa nu dau crezare si sa demonstrez ca se poate .....greseala fatala ...de 8 ani suntem casatoriti,(app,m-am casatorit f tanara)....si in toti acesti 8 ani,pt a fi bine,am lasat de la mine ...si am tot lasat,pana mi s-a acrit,ca sa zic asa...practic nu avem nici un punc comun impreuna..nimik..nu zic ca trebuie sa te potrivesti cu partenerul sau partenera ta 100/100,dar tot tre sa fie ceva acolo,nu? in fine....am avut si cateva probleme in casnicie,cauzate tot de el ..atunci ar fi trebuit sa profit de ocazie si sa il las ....insa,desi cred ca el isi dorea sa ramana singur,am zis sa nu ii fac bucuria ...si am decis sa plec cand consider eu ca e bine ..intre timp,am cunoscut pe cineva..am vorbit multe luni pe mess,si nici nu stiu cand relatia noastra a alunecat de la prietenie la dragoste ..el e scorpion...vreau sa zic ca am impresia ca suntem una si aceeasi presoana..aceleasi gusturi,aceleasi vorbe..cateodata ma inspaimanta...e prea perfect ..ne-am si intalnit(din pacate distanta dintre noi e imensa,suntem in tari diferite..lucram amandoi afara )...iar intalnirea a decurs super bine...aveam impresia ca il stiu de ani buni....deci,cum ziceam,acum cred ca a venit si momentul meu de glorie,sa ii zic scumpului meu sot ca s-a cam terminat intre noi ..problema e ca nu am curajul ..adica,mi-e mila..e operat din luna august si are nevoie de 6 luni sa stea sa se puna pe picioare ..si practic nu il pot lasa acum..nu stiu,astept si cateva sfaturi /pareri din partea voastra ..am uitat sa mentionez ca scumpul meu sot e egoist,ursuz,zgarcit...si f f f pervers..adica te face pe fata..daca stii ca ai dreptate si ii zici ceva lui,te face sa te indoiesti de dreptatea ta ...nu astept persoana perfecta,ca stiu ca nu exista...dar totusi,parca prea multe defecte grave ..a,si inca unu..asa ii place sa faca ochi dulci femeilor...nu stiu daca am nimerit bine unde sa postez,da am inceput de la zodii...deci
kudika117894
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:21
eu sunt geaman si iubitul meu la fel ne intelegem de minune, este o compatibilitate minunata, avem multe in comun si nu ne plictisim unul de celalalt.
kudika479783
Postat pe 4 Decembrie 2011 13:40
Nu mai astepta, timpul trece si pe la urma urmei nici nu merita sotul tau sa-ti fie mila de el, se reface el si singur dupa operatie. Dupa 8 ani de casnicie poti sa fii si tu un pic egoista, deci gandeste-te numai la tine! Mult succes si fericire in relatia noua!
kiskinai
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:00
tin sa te aprob in ceea ce priveste personalitatea geamanului. am fost cu un geaman timp de 4 ani.. in care toate au fost frumoase, la locul lor.. desi dupa 3 ani de relatie l-am prins conversand cu o alta fata, mi-a adus argumente ca nu e ceea ce cred eu. am trecut cu vederea, am iertat si am mers mai departe.. el comportandu-se la fel ca in prima zi. dupa inca 1 an.. a plecat din tara.. si dupa mi-a zis prin intermediul unei retele sociale ca nu mai putem fi impreuna. tin sa precizez ca in ultimul an de relatie l-am ajutat intr-o problema delicata, nu se descurca fara ajutorul meu. apoi am aflat altele si altele si tot asa.. deci nativii acestei zodii sunt cele mai perverse din cate cunosc, asa ca aveti grija in ce va bagati. multa bafta. eu sunt leu.
kudika025369
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:00
draga mea, nu te mai gandi prea mult, daca tu nu te gandesti la tine....crede-ma ca nimeni nu o va face....in aceeasi situatie sunt si eu...in plus am si 2 copii...eu nu am ajuns inca asa departe in rel cu iubitul meu de pe mess...dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa hotaram pt noi ceea ce este mai bine...du-te si fii fericita si lasa-l in doamne iarta-ma...ca nu merita...o singura viata avem...aduti aminte asta tot timpul...pt ca mai tarziu iti va parea rau...de ceea ce nu ai facut...fii fericita macar atunci cand ai sansa....nu da cu piciorul....viata e tare scurta...uite la mine 40 ani si sunt o nefericita...singura fericire sunt copii...dar nu e de ajuns....crede-ma....
kudika480968
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:04
ai si tu un barbatel....
lasa fata parazitu' si du-te unde vezi cu ochii
cum l-ai descris tu, e clar un imatur; un mediocru a carui valoare se apropie vertiginos de zero si care doar umilind si asuprind femeia de langa el se "da destept" pentru ca de simtit se simte INFERIOR
kty_inge
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:09
Buna :) eu sunt taur si am stat cu un geaman 6 ani si stiu ce inseamna parerea mea este sa- ti iei inima in dinti sa fi si tu putin egoista si sa te gandesti si la tine pt ca daca nu o faci acum mai tarziu va fi si mai greu sivei suferii in continuare poate kiar mai mult si este pacat sa pierzi sansa care ti-a iesit in cale sfatul meu este sa nu lasi mila sa-ti conduca inima si sa pui capat la toata suferinta ;) gandestete el ar fi stat ??... nu pt ca este egoist si vrea sa-i fie doar lui bine atat ;) multa bafta tarie si curaj pup taur cu gemeni oricare ar fi fata sau baiatul egal esec total parerea mea
niggra
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu .. taur si el .. gemeni.. 20 De la: IonelaB20 1 Iulie 2014 01:26
Dilema 6 De la: oana84onutza 27 Ianuarie 2010 19:20
TREBUIE CARACTERIZAT UN OM IN FUNCTIE DE ZODIE SI ASCENDENT.NU DOAR DUPA ZODIE 10 De la: clau19 19 Iulie 2010 00:35
sex pana mori.... 61 De la: adyna2905 13 Aprilie 2011 21:14
balanta vs tarur=???? 19 De la: irinadaniela80 31 Ianuarie 2011 00:21