Setari Cookie-uri

Compatibilitatea zodiilor

De la: alina_86_healthy, la data 2011-12-04 13:21:00Presupun ca tu esti taur si sotul e gemeni nu???ca nu ai scris


el taur..eu gemeni
kyssa_25
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:10
De la: kudika480968, la data 2011-12-04 14:04:37draga mea, nu te mai gandi prea mult, daca tu nu te gandesti la tine....crede-ma ca nimeni nu o va face....in aceeasi situatie sunt si eu...in plus am si 2 copii...eu nu am ajuns inca asa departe in rel cu iubitul meu de pe mess...dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa hotaram pt noi ceea ce este mai bine...du-te si fii fericita si lasa-l in doamne iarta-ma...ca nu merita...o singura viata avem...aduti aminte asta tot timpul...pt ca mai tarziu iti va parea rau...de ceea ce nu ai facut...fii fericita macar atunci cand ai sansa....nu da cu piciorul....viata e tare scurta...uite la mine 40 ani si sunt o nefericita...singura fericire sunt copii...dar nu e de ajuns....crede-ma....


ce bine ca mai sunt pers care ma inteleg....
kyssa_25
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:13
Eu leoaica el fecioara.E pt prima data cand am o relatie cu un baiat in zodia asta.Daca la inceput m-au scos din sarite calmul lui si momentele cand efectiv tacea si se holba la mine, plus lenea imensa pe care o avea, acuma a reusit sa ma mai tempereze iar eu sa-l fac sa fie cat de cat ordonat. Zodiacul nu e prea promitator in ceea ce priveste sansele de reusita ale relatiei.Pe de alta parte eu am umblat cu zodii precum leu, sagetator, capricorn, adika zodii cu personalitate puternica si incapatanate ca mine.Desi m-am simtit super cu ele pe plan social, distractie etc, si pe plan sexual, mama mama ce partide..nu s-a legat nimic serios.Stau si ma intreb daca sa continui cu el.Ar face orice pt mine saracu, ma iubeste mult dar reciproca nu e valabila deocamdata.Eu tin la el si nu vreau sa-l pierd, dar din motivul ca mi-a adus aminte ce inseamna stabilitatea si ce inseamna sa te tina cineva in brate fara sa te critice, ce inseamna sa te trezesti cu mic dejun la pat si altele marunte dar atat de importante intr-o relatie.Sunt genul de fata care a iubit mult odata, a suferit enorm si dup-aia si-a continuat viata in libertinaj chiar daca in adancul inimii ei si-a dorit iubire.Sunt o vesnica indragostita de sexul opus, imi place sa ma joc, sa flirtez, sa fiu in centrul atentiei dar de cand sunt cu "feciorul" asta m-am mai schimbat putin.Nush daca efectiv sa raman cu el sau sa-mi vad de drum..Relatia e cu atat mai complicata cu cat el e neamtz si are planuri serioase cu mine.Vorbeste de casatorie copii.Eu cand aud de astfel de lucruri marete, ii zambesc cald si park mi-as dori si eu dar cand ajung singurica la mine in camera ma panichez instant.
x_diana
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:18
Buna fetelor,
Nu stiu in ce masura zodia influenteaza casniciile, cat educatia si felul fiecarui individ de a relationa in cuplu. Eu am trait 17 ani cu un geaman, care a dispus de toata libertatea de care a avut nevoie si pentru acest fapt cand nu a mai putut de bine a plecat la alta femeie, cu 10 ani mai tanara ca el. Am ramas singura cu 2 copii, aruncandu-mi vorbe grele, inainte de a luat decizia sa divortez, ca nu am curajul sa o fac pentru ca imi este teama sa raman singura, si totusi s-a mintit singur, am avut acest curaj si din contra acum sunt mult mai puternica, eu sunt din zodia fecioara, o perfectionista care nu am putut trece peste tradarea lui. As putea scrie o carte prin ce am trecut inainte de a lua decizia sa divortez, in timpul divortului si chiar dupa, va spun sincer ca nu merita niciun dram de mila, fiindca ei calca pe cadavre, sunt niste perversi incurabili, cand au nevoie de tine vin si te lingusesc cum stiu ei mai bine, iar cand dau cu fundul de greu fug mancand pamantul. Sa nu va fie mila de ei fiindca nu merita, stai sa-l ingrijesti si ii acorzi toata atentia ta, iar cand se face bine . . . ce se va intampla cu viata ta??? Nu se merita sa-ti sacrifici niciun minut, e atat de scurta viata incat trebuie sa o traiesti la maxim.
Dumnezeu sa te ajute sa iei cea mai buna decizie pentru tine.
Mult succes!
mihast02
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:19
De la: mihast02, la data 2011-12-04 14:19:37Buna fetelor,
Nu stiu in ce masura zodia influenteaza casniciile, cat educatia si felul fiecarui individ de a relationa in cuplu. Eu am trait 17 ani cu un geaman, care a dispus de toata libertatea de care a avut nevoie si pentru acest fapt cand nu a mai putut de bine a plecat la alta femeie, cu 10 ani mai tanara ca el. Am ramas singura cu 2 copii, aruncandu-mi vorbe grele, inainte de a luat decizia sa divortez, ca nu am curajul sa o fac pentru ca imi este teama sa raman singura, si totusi s-a mintit singur, am avut acest curaj si din contra acum sunt mult mai puternica, eu sunt din zodia fecioara, o perfectionista care nu am putut trece peste tradarea lui. As putea scrie o carte prin ce am trecut inainte de a lua decizia sa divortez, in timpul divortului si chiar dupa, va spun sincer ca nu merita niciun dram de mila, fiindca ei calca pe cadavre, sunt niste perversi incurabili, cand au nevoie de tine vin si te lingusesc cum stiu ei mai bine, iar cand dau cu fundul de greu fug mancand pamantul. Sa nu va fie mila de ei fiindca nu merita, stai sa-l ingrijesti si ii acorzi toata atentia ta, iar cand se face bine . . . ce se va intampla cu viata ta??? Nu se merita sa-ti sacrifici niciun minut, e atat de scurta viata incat trebuie sa o traiesti la maxim.
Dumnezeu sa te ajute sa iei cea mai buna decizie pentru tine.
Mult succes!


Nu mai vorbiti de rau Gemenii ! Eu sunt geaman si nu am inselat o fata niciodata, nici nu am facut dragoste cu o fata niciodata.


Caut o fata careia ii plac baietii fideli, romantici, generosi...
Baiat_virgin
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:23
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-04 14:23:24
De la: mihast02, la data 2011-12-04 14:19:37Buna fetelor,
Nu stiu in ce masura zodia influenteaza casniciile, cat educatia si felul fiecarui individ de a relationa in cuplu. Eu am trait 17 ani cu un geaman, care a dispus de toata libertatea de care a avut nevoie si pentru acest fapt cand nu a mai putut de bine a plecat la alta femeie, cu 10 ani mai tanara ca el. Am ramas singura cu 2 copii, aruncandu-mi vorbe grele, inainte de a luat decizia sa divortez, ca nu am curajul sa o fac pentru ca imi este teama sa raman singura, si totusi s-a mintit singur, am avut acest curaj si din contra acum sunt mult mai puternica, eu sunt din zodia fecioara, o perfectionista care nu am putut trece peste tradarea lui. As putea scrie o carte prin ce am trecut inainte de a lua decizia sa divortez, in timpul divortului si chiar dupa, va spun sincer ca nu merita niciun dram de mila, fiindca ei calca pe cadavre, sunt niste perversi incurabili, cand au nevoie de tine vin si te lingusesc cum stiu ei mai bine, iar cand dau cu fundul de greu fug mancand pamantul. Sa nu va fie mila de ei fiindca nu merita, stai sa-l ingrijesti si ii acorzi toata atentia ta, iar cand se face bine . . . ce se va intampla cu viata ta??? Nu se merita sa-ti sacrifici niciun minut, e atat de scurta viata incat trebuie sa o traiesti la maxim.
Dumnezeu sa te ajute sa iei cea mai buna decizie pentru tine.
Mult succes!


Nu mai vorbiti de rau Gemenii ! Eu sunt geaman si nu am inselat o fata niciodata, nici nu am facut dragoste cu o fata niciodata.


Caut o fata careia ii plac baietii fideli, romantici, generosi...






... gogoasha ... daca incepeai cu ''generozitatea'' de la inceput nu mai scapai de ... ''fete'' ... generozitate e un cuvint magic ...
marco918
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:31
De la: Ralu_Ca_1, la data 2011-12-04 08:09:08
De la: alynamagic, la data 2011-12-04 06:34:42nici o sansa ,si sagetatorii sunt cei mai perversi ,te va rani si vei suferi mult...


ai dreptate.. eu chiar acum sufar de pe urma relatiei cu un sagetator. eu sunt rac. nu a mers. el a terminat relatia avand niste motive ciudate. la inceputul relatiei zicea sa nu ne lasam si sa renuntam dupa niste discutii, iar acum el a renuntat, cel care ma incuraja pe mine sa nu o fac..aaa si sa nu mai zic ca imi declara iubirea cu o saptamana inainte de vestea cea mare, si aici s-a contrazis pe el, el zicea mereu ca sentimentele nu dispar de pe o zi pe alta.frumos, nu? tu ai grija, daca vrei sa il ai incearca sa nu mai fii posesiva si lasa-i libertate. stiu ca suna banal, dar pt ei e vital acest lucru. si inca ceva, daca iti zice sa ai incredere in el, si mai ales, iti demonstreaza asta, atunci sa ai pt ca sunt oameni de cuvant. mult succes .
ce dreptate aveti cu sagetatorii .... desi sunt leu siii cel mai bine din tot zodiacul ma inteleg cu sagetatorii ... barbatii din aceasta zodie ,nu merita nici macar bagati in seama ... sunt CIUDATI ,perversi ,falsi ,insistenti ,idioti ,mindri ,orgoliosi ,impotenti si cu alte orientari sexuale ..... citi am cunoscut din aceasta zodie ,foarte insistenti ,genul ,care il dai afara pe usa si intra pe geam siiiii ultima experienta ,recenta ,a fost chiar ,cu un sagetator ciudat ... ciudat nu cred ,ca este cuvintul potrivit ,mai degraba ,un penibil ,mindru ,orgolios [ impotent ,bisexual ,mai mult gay ] siii mai lucreaza si in politie ........ in concluzie ,evitati aceasta zodie de ciudati ,fetelor ,cit mai mult ..........
kudika422753
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:34
Cum sunt femeile sagetoator ?
Am cunoscut de curand o fata zodia sagetator si de aceea intreb. Eu sunt gemeni.
Baiat_virgin
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:37
De la: kudika422753, la data 2011-12-04 14:34:08
De la: Ralu_Ca_1, la data 2011-12-04 08:09:08
De la: alynamagic, la data 2011-12-04 06:34:42nici o sansa ,si sagetatorii sunt cei mai perversi ,te va rani si vei suferi mult...


ai dreptate.. eu chiar acum sufar de pe urma relatiei cu un sagetator. eu sunt rac. nu a mers. el a terminat relatia avand niste motive ciudate. la inceputul relatiei zicea sa nu ne lasam si sa renuntam dupa niste discutii, iar acum el a renuntat, cel care ma incuraja pe mine sa nu o fac..aaa si sa nu mai zic ca imi declara iubirea cu o saptamana inainte de vestea cea mare, si aici s-a contrazis pe el, el zicea mereu ca sentimentele nu dispar de pe o zi pe alta.frumos, nu? tu ai grija, daca vrei sa il ai incearca sa nu mai fii posesiva si lasa-i libertate. stiu ca suna banal, dar pt ei e vital acest lucru. si inca ceva, daca iti zice sa ai incredere in el, si mai ales, iti demonstreaza asta, atunci sa ai pt ca sunt oameni de cuvant. mult succes .
ce dreptate aveti cu sagetatorii .... desi sunt leu siii cel mai bine din tot zodiacul ma inteleg cu sagetatorii ... barbatii din aceasta zodie ,nu merita nici macar bagati in seama ... sunt CIUDATI ,perversi ,falsi ,insistenti ,idioti ,mindri ,orgoliosi ,impotenti si cu alte orientari sexuale ..... citi am cunoscut din aceasta zodie ,foarte insistenti ,genul ,care il dai afara pe usa si intra pe geam siiiii ultima experienta ,recenta ,a fost chiar ,cu un sagetator ciudat ... ciudat nu cred ,ca este cuvintul potrivit ,mai degraba ,un penibil ,mindru ,orgolios [ impotent ,bisexual ,mai mult gay ] siii mai lucreaza si in politie ........ in concluzie ,evitati aceasta zodie de ciudati ,fetelor ,cit mai mult ..........








... ... bai fetilor, nu e zodia de vina ... e societatea de consum in care traiti ... ea ia transformat incet in ceea ce sint ... si voi sinteti destul de defazate asa ca va mai ramine doar zodiile si gramezile de mame omide ...
marco918
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:39
Am citit amuzata toate opiniile de aici...nu e un standard ca racii sa fie materialisti iar sagetatorii prea usuratici (ca sa fiu eleganta in exprimare ).E drept ca mie,rac fiind cam tinerica si fara experienta de viata ,mi-a fost destul de greu sa construiesc o relatie cu un sagetator-o persoana care nu se incadra in ''standardele'' pe care le cunosteam eu.Dar odata ce a pus mana pe mine,nu am mai scapat;)))) si nu ma plang...e mai mult decat bine.Relatia noastra e deosebita,se bazeaza pe incredere si comunicare....de fapt asta e cheia succesului...si daca vei invata lectia asta la timp,si la tine va fi ok..Ce-i drept,e nevoie si de putina intelepciune sa intelegi si nevoile partenerului tau...Ceea ce iti pot spune e ca ai multe lectii de invatat de la el (si el de la tine dar nu o va recunoaste). De asemenea, trebuie sa fii avertizata ca e ''regele'' gafelor;)))...tu nu te uita urat la el,si nu ii purta pica...asa e el.In final,vei descoperi ca relatia aceasta e cea mai tare relatie posibila...asa ca bucura-te de ce iti ofera ea.Chiar daca in zilele importante ai toate sansele sa fii singura...si chiar daca atunci cand ai mai mare nevoie de el nu va fi langa tine...invata sa fii independenta , sa te descurci singura....pt ca de fapt intr-o relatie cu un sagetator vei fi mai mult singura decat cu el...Nu e relatia tipica ,care se incadreaza in limitele normalului...e altceva.Ai libertate....foooarte multa libertate....la inceput o vei uri,dar mai tarziu vei prinde gustul ei;))
Se spune despre barbatii sagetator ca nu sunt gelosi....da de unde??!:))) eu nu am cunoscut barbat mai gelos ca sagetatorul...:)))Aaa....si ca o incheiere...nu ii pune la indoiala cuvantul...se face foc si para...si tine minte ca un astfel de barbat nu spune la intamplare ''te iubesc'',si de obicei iubeste pentru toata viata...Eu sunt de 7 ani alaturi de un barbat din aceasta zodie...am avut momente grele,nu neg lucrul asta...dar cele frumoase chiar au fost frumoase.. si asa cum am spus si mai sus...e cea mai tare relatie.Iti urez bafta!Tine minte: nu il sufoca...da-i libertate, nu ii fa reprosuri ...k oricum vorbesti singura:)), excluse scenele de gelozie....comunica cu el.. foarte mult chiar....zambeste tot timpul...fii sociabila...si te va iubi iremediabil.take care!
kudika375315
Postat pe 4 Decembrie 2011 14:43
Care e sansa de reusita a unei relatii dintre o varsatoare si un peste?
rebelamaia
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:01
da eu sunt sagetator si am fost cu un baiat rac si nu a fost deloc bn ma certam incontinuu chiar ji din orice chestie minora si nu a mai durat mult si mam despartzit de el si am facut f bn pt nici nu aveam nik in comnun.
kudika425756
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:02
lasa-l sa stea cu cine o vrea el...nu iti mai manca viata cu el...nu iti este de ajuns cate ai tras langa el? ...e pervers si are sa stie intodeauna cum sa te tina langa el...nu ii da placerea aceasta...traiesteti viata cu cel potrivit....el nu are sa moare (chiar daca ti-ar spune-o, sa nu il crezi) fara tine....are el grija.....langa el, iti distrugi sanatatea, phsihicul, si tot ...LASA-L.....
joana_angel
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:10
De la: llavinnia, la data 2011-12-04 12:26:11Vã mulþumesc mult pentru rãspunsuri!!


Draga mea,
De cand asteptam topicul asta... :)

Eu sunt rac iar cel mai intens am iubit in viata mea un sagetator. Desi nu cred in conicidente, am fost inconjurata intr-un fel... tata e sagetator, varul meu cel mai bun e la fel, cunosc bine zodia. Eu m-am indragostit de baiatul asta acum vreo 12 ani si l-am reintalnit recent. A fost magie, o chimie foarte intensa - doar cu zodia asta, cred ca e ceva la mijloc... ;) - Deci.. go for it!

Sfatul meu este sa nu te uiti la ce se zice despre zodii. Bine, ele poate dau cateva trasaturi de caracter (care pot fi intr-o oarecare masura dominante - a se intelege ca sunt sanse de la 10% la 90% sa fie asa), dar partea cu compatibilitatea e calculata doar la nivelul asta: hai sa nu punem un zgarcit langa un cheltuitor ca isi scot ochii, clar nu se potrivesc aventurierii cu familistii...

Eu ca rac ar trebui sa fiu familista iar sagetatorii aventurieri. Ei bine, tin sa-ti spun ca nu ma simt deloc asa - nu simt nevoia sa imi intemeiez o familie, sa fac copii, si nu sunt deloc geloasa, posesiva. Iar despre sagetatori tin sa-ti spun ca tata a fost un tata minunat, din toate punctele de vedere. Varu-meu are o relatie de 10 ani cu o femeie pe care o iubeste enorm si nu cred ca a calcat vreodata stramb... am incercat eu sa-i bag ispite... :D

Cunoaste-l pe baiatul asta bine, vezi daca iti place, ce te atrage la el. Iar daca chiar il vrei, fa-l sa te iubesca dandu-i lui cat mai multa libertate, dar acordandu-ti libertatea asta si tie. Fii buna, draguta cu el fara sa-i dai vreodata impresia ca esti a lui totala...

Succes si mi-ar placea sa ma tii la curent :)
Ooo28
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:11
acest mesaj...(cel de mai sus) este pentru.... kyssa 25....
joana_angel
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:12
drept sa-ti spun nu stiu sigur ce ma atrage la el...probabil misterul ce-l invaluie..la facultate ne aruncam priviri ucigatoare:))) de la ditanta iar atunci cand suntem unul langa celalalt are un comportament cam ciudat.un lucru bun ar fi acela ca e atent la tot ce vorbesc si pare interesat..apoi in secunda 2 se face ca se uita dupa fete si flirteaza cu ele..hmm. cred ca si asteapta sa ii spun ,,auzi imi placi" dar imi e si frica ..de refuz..de reactia lui...avand in vedere faptu ca pare libertin ..sau poate e doar o masca..incerc sa-mi dau seama.oricum se simte clar o atractie puternica intre noi
llavinnia
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:36
pentru Ooo28
llavinnia
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:37
Buna Fetele!


Ca tot vb de compatibilitate intre zodii.Eii bn eu am avut o rel de 6 ani cu un geaman, eu fiind varsator.Vreau sa va zic ca chiar daca in astrologie se zice ca ne potrivim nu a fost chiar asa.Era genul care ii place viata maxim si femeii la greu...De fiecare data il prindeam pe messenger vb cu cate una cum nu trebuia, si nr de tel ale altor femeii, plus ca flirta pe fata cu alte femeii chiar dak eram cu el.Incercam sa comunic cu el sa facem cv nou, parca nu era deschis la nimik.Plus ca este si zgarcit isi calcula pana si ultimul banut.Am stat 6 anii cu el pana am realizat ca noi 2 chiar nu ne potriveam, ptr ca eu sunt o fire foarte fidela atunci cand iubesc,el nu este asa.....Daca nu flirteaza nu se simte bn.Si asa cv nu am putut accepta.Acum am o rel cu un capricorn desi in astrologie nu ne dau reusita eii bine chiar ne intelegem fb.Sunt constienta ca nahh nimeni nu este perfect toii avem mai mult sau mai putine imperfectiuni.El este foarte fidel ca si mn si iubitor, numai ca ce detest la el? este faptul ca orice este mai important decat mn spre ex" JOBUL LUI" cateodata se adanceste prea mult in munca:( si este foarte intelegator, nu este gelos,dar nu este romantic :))) Nu prea il caracterizeaza romantismul pe el.In conluzie fetelor conteaza de asemena si ascendentul spre ex: eu sunt varsator cu ascendent in varastor, si el capricorn cu ascendent in sagetator.Sag este zodia mea compatibila :P probabil de accea ne si intelegem :).Va puup fetele si multa iubire si sa fiti iubite :) :*
kudika082809
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:39
Buna.vreau si eu o parere:eu sunt berbec si iubesc un tip din zodia pesti...care sunt sansele?
danaT26
Postat pe 4 Decembrie 2011 15:49
De la: amazing22, la data 2011-12-04 11:57:08gemeni??? hm foarte perversi din toate punctele de vedere...te fac pe fata .au doua fete?? poate chiar mai multe si extrem de egoisti...da prefacuti si egoisti,se prefac pana isi vad scopul apoi pa :)) ai grija sau poate tu esti gemeni? scuze:D daca e asa

ANAISS
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:42
De la: Baiat_virgin, la data 2011-12-04 14:23:24
De la: mihast02, la data 2011-12-04 14:19:37Buna fetelor,
Nu stiu in ce masura zodia influenteaza casniciile, cat educatia si felul fiecarui individ de a relationa in cuplu. Eu am trait 17 ani cu un geaman, care a dispus de toata libertatea de care a avut nevoie si pentru acest fapt cand nu a mai putut de bine a plecat la alta femeie, cu 10 ani mai tanara ca el. Am ramas singura cu 2 copii, aruncandu-mi vorbe grele, inainte de a luat decizia sa divortez, ca nu am curajul sa o fac pentru ca imi este teama sa raman singura, si totusi s-a mintit singur, am avut acest curaj si din contra acum sunt mult mai puternica, eu sunt din zodia fecioara, o perfectionista care nu am putut trece peste tradarea lui. As putea scrie o carte prin ce am trecut inainte de a lua decizia sa divortez, in timpul divortului si chiar dupa, va spun sincer ca nu merita niciun dram de mila, fiindca ei calca pe cadavre, sunt niste perversi incurabili, cand au nevoie de tine vin si te lingusesc cum stiu ei mai bine, iar cand dau cu fundul de greu fug mancand pamantul. Sa nu va fie mila de ei fiindca nu merita, stai sa-l ingrijesti si ii acorzi toata atentia ta, iar cand se face bine . . . ce se va intampla cu viata ta??? Nu se merita sa-ti sacrifici niciun minut, e atat de scurta viata incat trebuie sa o traiesti la maxim.
Dumnezeu sa te ajute sa iei cea mai buna decizie pentru tine.
Mult succes!


Nu mai vorbiti de rau Gemenii ! Eu sunt geaman si nu am inselat o fata niciodata, nici nu am facut dragoste cu o fata niciodata.


Caut o fata careia ii plac baietii fideli, romantici, generosi...
ANAISS
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:44
De la: ANAISS, la data 2011-12-04 16:42:00
De la: amazing22, la data 2011-12-04 11:57:08gemeni??? hm foarte perversi din toate punctele de vedere...te fac pe fata .au doua fete?? poate chiar mai multe si extrem de egoisti...da prefacuti si egoisti,se prefac pana isi vad scopul apoi pa :)) ai grija sau poate tu esti gemeni? scuze:D daca e asa

buna ziua, vazi ca de fapt vorbesti despreun anume tip de barbat., si nudespre caracteristicile unei zodii! mai ales ca vorbiti despre zodia gemeni, cea mai inteligenta zodie a ahoroscopului ! eu zic sa va informati mai intai , sau sa socializati mai mult, pentru a cunoste mai multi oameni apartinand unei zodii, abia apoi sa va dati cu parerea, fara nici o ofensa!
in plus descat sa ne batem capul sa intelegem personalitatea unui om si sa ne recunoastem greselile proprii, mai bine, cateva epitete acolo, la gramada, si ne-am scos!! nu-i asa?
ANAISS
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:51
De la: ANAISS, la data 2011-12-04 16:42:00
De la: amazing22, la data 2011-12-04 11:57:08gemeni??? hm foarte perversi din toate punctele de vedere...te fac pe fata .au doua fete?? poate chiar mai multe si extrem de egoisti...da prefacuti si egoisti,se prefac pana isi vad scopul apoi pa :)) ai grija sau poate tu esti gemeni? scuze:D daca e asa

buna ziua, vazi ca de fapt vorbesti despreun anume tip de barbat., si nudespre caracteristicile unei zodii! mai ales ca vorbiti despre zodia gemeni, cea mai inteligenta zodie a ahoroscopului ! eu zic sa va informati mai intai , sau sa socializati mai mult, pentru a cunoste mai multi oameni apartinand unei zodii, abia apoi sa va dati cu parerea, fara nici o ofensa!
in plus descat sa ne batem capul sa intelegem personalitatea unui om si sa ne recunoastem greselile proprii, mai bine, cateva epitete acolo, la gramada, si ne-am scos!! nu-i asa?
ANAISS
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:52
sa vezi ce sut o sa-ti dea scorpionul
kilulucopilu
Postat pe 4 Decembrie 2011 16:57
Buna fetelor! As vrea cateva pareri despre barbatii in zodia Varsator! Daca va ajuta si faptul ca eu sunt Capricorn , ma puteti ajuta cu cateva sugestii??? Va pup si va doresc o duminica frumoasa !! :*
Play_hard
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:00
mei exact in situatia asta am fost eu, eu sunt sagetator si fosta a fost rac, noua ne place libertatea, voi racii sunteti familisti si ne strangeti in jurul vostru, sfatul meu e sa nu-i furi din libertate ptr ca va pleca, pot sa zic ca am avut cea mai frumoasa relatie cu aceasta fata din zodia rac,
dany_stelistu
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:16
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 08:59:00 desi se zice ca zodia taur si cu zodia gemeni nu au nici o sansa pt a forma un cuplu ,am fost hotarata sa nu dau crezare si sa demonstrez ca se poate .....greseala fatala ...de 8 ani suntem casatoriti,(app,m-am casatorit f tanara)....si in toti acesti 8 ani,pt a fi bine,am lasat de la mine ...si am tot lasat,pana mi s-a acrit,ca sa zic asa...practic nu avem nici un punc comun impreuna..nimik..nu zic ca trebuie sa te potrivesti cu partenerul sau partenera ta 100/100,dar tot tre sa fie ceva acolo,nu? in fine....am avut si cateva probleme in casnicie,cauzate tot de el ..atunci ar fi trebuit sa profit de ocazie si sa il las ....insa,desi cred ca el isi dorea sa ramana singur,am zis sa nu ii fac bucuria ...si am decis sa plec cand consider eu ca e bine ..intre timp,am cunoscut pe cineva..am vorbit multe luni pe mess,si nici nu stiu cand relatia noastra a alunecat de la prietenie la dragoste ..el e scorpion...vreau sa zic ca am impresia ca suntem una si aceeasi presoana..aceleasi gusturi,aceleasi vorbe..cateodata ma inspaimanta...e prea perfect ..ne-am si intalnit(din pacate distanta dintre noi e imensa,suntem in tari diferite..lucram amandoi afara )...iar intalnirea a decurs super bine...aveam impresia ca il stiu de ani buni....deci,cum ziceam,acum cred ca a venit si momentul meu de glorie,sa ii zic scumpului meu sot ca s-a cam terminat intre noi ..problema e ca nu am curajul ..adica,mi-e mila..e operat din luna august si are nevoie de 6 luni sa stea sa se puna pe picioare ..si practic nu il pot lasa acum..nu stiu,astept si cateva sfaturi /pareri din partea voastra ..am uitat sa mentionez ca scumpul meu sot e egoist,ursuz,zgarcit...si f f f pervers..adica te face pe fata..daca stii ca ai dreptate si ii zici ceva lui,te face sa te indoiesti de dreptatea ta ...nu astept persoana perfecta,ca stiu ca nu exista...dar totusi,parca prea multe defecte grave ..a,si inca unu..asa ii place sa faca ochi dulci femeilor...nu stiu daca am nimerit bine unde sa postez,da am inceput de la zodii...deci


Kyssa!!! daca e vorba de un barbat geaman........fugi de el cat mai departe!!!! daca vrei sa convietuiesti cu un geaman si sa fi fericita trebuie sa lasi mereu de la tine si sa-nchizi ochii la infidelitatiile lui. Este zodia cea mai infidela din toate cate exista. Am studiat foarte mult zodiile si sincer este absolut adevarat tot ceea ce se spune despre zodii si incombatibilitati.
mayaliv
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:18
unul varsator cuascendent in sagetator, celalalt pesti cu ascendent in rac! ce parere aveti??dupa toate regulile astrologiei nici o sansa...si totusi inca mai suntem impreuna... de vreo 15 ani... si nu ne merge mai rau decat al;tora. nu avem mai multe probleme decat alte cupluri care din punct de vedere astrologic se considera compatibile. poate ca pierd numai faptul ca uneori ma simt foarte neinteleasa...parca as fi un extraterestru pentru el, iar problemele si cerintele mele sunt ceva iesit din comun...chiar am nevoie de asa ceva??? iar cand cad in oala cu melancolie....o am pe sora sau o prietena... si nu il mai stresez...ca tot nimic nu intelege.deci am facut un compromis si nu i-mi pare rau,iar fiul meu cred ca merita acest compromis...
kudika457087
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:22
da... eu cu iubitul meu : eu rac, el sagetator :P
Moon_flower
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:24
De la: danaT26, la data 2011-12-04 15:49:09Buna.vreau si eu o parere:eu sunt berbec si iubesc un tip din zodia pesti...care sunt sansele?


Pestii ca si racii sunt din semne de apa. Foarte linistiti, echilibrati si familisti. E super ok sa faci o alegere din pesti sau raci.
mayaliv
Postat pe 4 Decembrie 2011 17:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EL berbec Ea varsator 5 De la: ICanDream 22 Noiembrie 2011 23:53
2 berbeci au sanse la o relatie de durata ? ce credeti 10 De la: kudika085193 21 Noiembrie 2009 10:55
femeia pesti si barbatul varsator 4 De la: dhoria 29 Martie 2014 15:04
Eu sunt femeie... el e barbat ..oare va merge ???? 37 De la: Sabrina_Nede 2 Decembrie 2009 11:30
eu taur , el varsator 5 De la: catrinalevis 16 Iulie 2009 10:10