Setari Cookie-uri

Compatibilitatea zodiilor

Buna.Te inteleg perfect.Eu sunt taur el a fost gemeni.Am tras 10 ani de o casnicie care nu avea nici o sansa.Vezi-ti de viata ta si nu privi in urma.OK inteleg sa mai ai rabdare inca 1 luna 2 dar nu mai mult.Mai tarziu vei regreta ca ai lasat sa se piarda prea mult timp.Iti doresc multa bafta.
littlehanna
Postat pe 8 Decembrie 2011 09:07
Buna Piscolino,nu e vorba de asta insa scorpionul e prima mea dragoste cum se zice si dupa 4 ani inc ma mai gandesc la el,nu stiu de ce si asta ma face sa fiu sceptica.ma gandeam ca se poate pune si asta cu zodiile in balanta...
kudika0504
Postat pe 8 Decembrie 2011 10:17
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-12-06 14:05:41
De la: MrsSunshine, la data 2011-12-06 13:51:21E bine sa crezi in compatibilitatea dintre zodii... eu de ex. sunt taur, iar iubitul meu e capricorn, chiar daca amandoi suntem cam orgoliosi, ne potrivim totusi:d asa cum zice Zodiacul.


raza de soare nu-mi spune ca ti-ai cautat iubitul dupa ce zodie are sau ca daca era peste de exemplu si va iubeati nu stateai cu el pt ca la horoscop zice ca nu va potriviti.... e o prostie asta serios....


Nu, nu mi l-am ales dupa zodie
Spuneam doar ca de obicei chestiile astea sunt pe bune...
Acum fiecare cu parerea lui. :)
Poate ca e o simpla coincidenta, na , dar eu cred in Zodiac si nu ma poti judeca pentru asta.
MrsSunshine
Postat pe 8 Decembrie 2011 16:36
De la: kudika_1, la data 2011-12-04 12:12:53eu tot sunt sagetatoare si am invatat sa-i accept unele defecte,unele le poti inka modifika (daca e tinar),si noi avem ale noastre shi bune shi rele...daca vezi ca are sentimente la fel de puternice ca si tine shi nu cedezi numai tu....se poate de incercat...
kudika320183
Postat pe 8 Decembrie 2011 19:18
geamanul este o tentativa insa, asa cum sunt noi punem botul si tot le stam alaturi.Este un super orator,ii place flirtul la nebunie de fata cu tine ,ca sotie, doreste sa aiba dreptate intotdeauna, numai parerile lui sunt cele mai super, viseaza la cai verzi pe pereti si doreste cu ardoare la ceea ce viseaza .Eu sunt de 5ani cu un geaman si sunt capricorn, ori lasati de la voi ori va duceti in balarii Eu inca n-am facut pasul asta ,nu mai am ce pierde, am o varsta, dar voi cele tinere, mai depinde si de compatibilitate.Va urez noroc!
kudika467548
Postat pe 9 Decembrie 2011 07:28
La urma urmei nu zodiile iti influenteaza viata, merge doar daca de ambele parti se va vrea sa ''mearga''. :p
crinuts
Postat pe 9 Decembrie 2011 18:00
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 08:59:00 desi se zice ca zodia taur si cu zodia gemeni nu au nici o sansa pt a forma un cuplu ,am fost hotarata sa nu dau crezare si sa demonstrez ca se poate .....greseala fatala ...de 8 ani suntem casatoriti,(app,m-am casatorit f tanara)....si in toti acesti 8 ani,pt a fi bine,am lasat de la mine ...si am tot lasat,pana mi s-a acrit,ca sa zic asa...practic nu avem nici un punc comun impreuna..nimik..nu zic ca trebuie sa te potrivesti cu partenerul sau partenera ta 100/100,dar tot tre sa fie ceva acolo,nu? in fine....am avut si cateva probleme in casnicie,cauzate tot de el ..atunci ar fi trebuit sa profit de ocazie si sa il las ....insa,desi cred ca el isi dorea sa ramana singur,am zis sa nu ii fac bucuria ...si am decis sa plec cand consider eu ca e bine ..intre timp,am cunoscut pe cineva..am vorbit multe luni pe mess,si nici nu stiu cand relatia noastra a alunecat de la prietenie la dragoste ..el e scorpion...vreau sa zic ca am impresia ca suntem una si aceeasi presoana..aceleasi gusturi,aceleasi vorbe..cateodata ma inspaimanta...e prea perfect ..ne-am si intalnit(din pacate distanta dintre noi e imensa,suntem in tari diferite..lucram amandoi afara )...iar intalnirea a decurs super bine...aveam impresia ca il stiu de ani buni....deci,cum ziceam,acum cred ca a venit si momentul meu de glorie,sa ii zic scumpului meu sot ca s-a cam terminat intre noi ..problema e ca nu am curajul ..adica,mi-e mila..e operat din luna august si are nevoie de 6 luni sa stea sa se puna pe picioare ..si practic nu il pot lasa acum..nu stiu,astept si cateva sfaturi /pareri din partea voastra ..am uitat sa mentionez ca scumpul meu sot e egoist,ursuz,zgarcit...si f f f pervers..adica te face pe fata..daca stii ca ai dreptate si ii zici ceva lui,te face sa te indoiesti de dreptatea ta ...nu astept persoana perfecta,ca stiu ca nu exista...dar totusi,parca prea multe defecte grave ..a,si inca unu..asa ii place sa faca ochi dulci femeilor...nu stiu daca am nimerit bine unde sa postez,da am inceput de la zodii...deci
iolandadelia
Postat pe 9 Decembrie 2011 18:44
De la: kyssa_25, la data 2011-12-01 08:59:00 desi se zice ca zodia taur si cu zodia gemeni nu au nici o sansa pt a forma un cuplu ,am fost hotarata sa nu dau crezare si sa demonstrez ca se poate .....greseala fatala ...de 8 ani suntem casatoriti,(app,m-am casatorit f tanara)....si in toti acesti 8 ani,pt a fi bine,am lasat de la mine ...si am tot lasat,pana mi s-a acrit,ca sa zic asa...practic nu avem nici un punc comun impreuna..nimik..nu zic ca trebuie sa te potrivesti cu partenerul sau partenera ta 100/100,dar tot tre sa fie ceva acolo,nu? in fine....am avut si cateva probleme in casnicie,cauzate tot de el ..atunci ar fi trebuit sa profit de ocazie si sa il las ....insa,desi cred ca el isi dorea sa ramana singur,am zis sa nu ii fac bucuria ...si am decis sa plec cand consider eu ca e bine ..intre timp,am cunoscut pe cineva..am vorbit multe luni pe mess,si nici nu stiu cand relatia noastra a alunecat de la prietenie la dragoste ..el e scorpion...vreau sa zic ca am impresia ca suntem una si aceeasi presoana..aceleasi gusturi,aceleasi vorbe..cateodata ma inspaimanta...e prea perfect ..ne-am si intalnit(din pacate distanta dintre noi e imensa,suntem in tari diferite..lucram amandoi afara )...iar intalnirea a decurs super bine...aveam impresia ca il stiu de ani buni....deci,cum ziceam,acum cred ca a venit si momentul meu de glorie,sa ii zic scumpului meu sot ca s-a cam terminat intre noi ..problema e ca nu am curajul ..adica,mi-e mila..e operat din luna august si are nevoie de 6 luni sa stea sa se puna pe picioare ..si practic nu il pot lasa acum..nu stiu,astept si cateva sfaturi /pareri din partea voastra ..am uitat sa mentionez ca scumpul meu sot e egoist,ursuz,zgarcit...si f f f pervers..adica te face pe fata..daca stii ca ai dreptate si ii zici ceva lui,te face sa te indoiesti de dreptatea ta ...nu astept persoana perfecta,ca stiu ca nu exista...dar totusi,parca prea multe defecte grave ..a,si inca unu..asa ii place sa faca ochi dulci femeilor...nu stiu daca am nimerit bine unde sa postez,da am inceput de la zodii...deci
iolandadelia
Postat pe 9 Decembrie 2011 18:45
Buna!!! Eu sunt sagetator si cea mai mare dragoste a vietii mele este rac. Drumurile noastre au fost fortate sa se desparta, dar parca ne iubim si acum. Ne-am inteles perfect, nu ne-am certat niciodata in 4 ani si nici nu am vaut vreodata vreo discutie in contradictoriu....acum fiecare are viata lui, dar tinem legatura in continuare. Speram intr-o zi sa ne revedem. Si stiu ca va fi asa. Deci, eu zic sa incerci:)
Succes!
mankiki
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:41
si eu am intalnit o persoana care are aproape aceeleasi caracteristici k si ale sotului tau.dar dak tu ai gasit pe acel cineva care te face sa simti lucruri care nu le-ai simtit cu sotul tau,dak crezi k e potrivit pt tine,nu mai astepta k ar putea sa il pierzi si o sa iti para rau .parerea mea k ar trebui sa actionezi repede pana nu e prea tarziu. eu stau cu aceea persoana pt k il iubesc dar dupa cum vad tu nu il iubesti,asa k......... .asta e parerea mea.tu alegi.e viata ta.
kudika484213
Postat pe 11 Decembrie 2011 13:44
Gandeste-te la ceea ce ar face el,daca ar fii invers..Razbunarea e ''arma prostului''...dar,intai si de toate ,gandeste-te la tine..Spune-i ,pur si simpu..nu te lasa impresionata de starea lui..Si eu am facut acelasi lucru,deci pot spune ca stiu exact prin ceea ce treci..Toti avem dreptul la fericirea,si ceea ce nu merge,nu trebuie sa fortam.Bafta si mult noroc in viata!
kudika480462
Postat pe 13 Decembrie 2011 19:34
m-am tot gandit la ce ar face el...si raspunsul l-am gasit imediat.ar pleca....unde i-ar fi mai bine...uffffffff..duminika vine si am o dilema...sa vb acum sau dupa sarbatori? sa fiu rece cu el poate isi da seama intre timp,apoi sa ii zic in fata? chiar nu am idee..rece am tot fost cu el la tel,si cred ca si-a dat seama..da se face ca ploua...astept ..sa vad cum procedez..oricum,e greu..dar poate asta e sansa mea de a fi fericita...cine stie..8 ani nu am fost,deci? merita sa incerc...
kyssa_25
Postat pe 14 Decembrie 2011 08:12
No panic...eu fecioara / el sagetator....sanse 0 , compatibilitate 0 , conform siteurilor.... noi 6 yo & going...totul roz..deci chillax ;)
kudika337572
Postat pe 14 Decembrie 2011 12:49
Si eu sunt gemeni si el tot gemeni si tocmai ce mi-a distrus inima.Eu credam ca avem o rel si am aflat ca de o luna jumate e cu altcineva.
kudika403407
Postat pe 21 Decembrie 2011 09:38
Este asa cum ziceau alte pers mai sus.Este lingusitor pina obtine ce vrea apoi pleaca la ata.Il ajuti cum l-am ajutat eu ca l-am iubit ca o nebuna si i-am dat 2 sanse si la fel mia facut.Am plins si m-am distrus am ajuns si la psiholog din cauza lui si cind am reusit sa ma linistesc ma cautat iar .i-am dat o sansa si iar sufar acuma.Dar dupa ce am citit ce .scris pe aici incep sa prind curaj si sa merg mai departe.Cum zicea o proetena de-a mea ,,nu merita nici un scuipat,,.E exact cum au scris alte pers aici despre barbatii gemeni.Ce am facut eu pt el nu a facut nici mama lui pt el ,nu am facut diferenta intre fetita mea si a lui,si mi-am primit rasplata M-A INSELAT A DOUA OARA.Cind a venit sa ia hainele la fetita lui de la mine ,la plecare a vrut sa ma sarute dar m-am ferit.
kudika403407
Postat pe 21 Decembrie 2011 10:53
continui msj
si cind a vrut sa ma sarute i-am zis ca au fost prea multe minciuni la mijloc si el a zimbit sa intors si a plecat.Zice-ti voi merita asa om sa plingi dupa el?
Am prins putere acum mai multa dupa ce am vazut ca si alte femei au patit cu barbatii gemeni la fel.
Sa avem putere sa mergem mai departe ca viata e scurta si merita traita.Nu trebuie sa ne sacrificam pt nimeni si mai ales sa plingem.
SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA SI UN AN PLIN CU SANATATE SI DRAGOSTE
kudika403407
Postat pe 21 Decembrie 2011 10:59
am citit cateva din raspunsuri si nu am observat decat critici la dresa altor zodi ca asa este lumea asta rea multi te invata sa fugi de el pentru ca este egoist dartot ei te invata sa fii egoista , si acum cum ramane ? sa_l lasi pe el pentru ca este mai egoist decat tine? urat foarte urat incearca sa comunici foarte mult cu el sii ai sa vezii ca o sa fie bine spunei ce iti place si ce nu ,vezi ce ii place si ce nu, incearca sa_l intelegi pentru ca nu este vina lui ca sa nascut in zodia in care este fiecare om are 1 gram de egoizm poate nu isi da seama, ajutal daca il iubesti si atunci cand iubesti o perosana ti se pare totul normal si corect parerea mea nul iubesti in totalitate problema esti tu nu el vrei alt ceva asta este, bafta eu sunt capricorn si credema ca am avut toate categoriile de zidii vorb din experienta
niqiu
Postat pe 21 Decembrie 2011 11:52
De la: llavinnia, la data 2011-11-26 11:00:17Credeti in asa ceva? Eu sunt rac ,iar baiatul de care m-am indragostit este sagetator.
Majoritatea site-urilor astrologice nu ne dau sanse prea mari,,cunoasteti un astfel de cuplu?


Nu cunosc.. dar eu sunt berbec..si am fost cu un rac aproape 4 luni..si astrele nu ne dadeau sanse deloc..si m-am cam luat dupa ele.. ne-am despartit..ptr ca eu sunt prea impulsiva..ne certam la orice..pe el il simteam distant...rece..il raneam numai din cuvinte..si o faceam fara sa vreau..nu stiam ce sa fac..oricum merita sa incerci cu un rac ;) iti arata prin fapte cat tin la tine..si merita incercat.. insa ai grija..sa nu calci pe bec..desi...o sa se tina legat de trecut..si o sa-si aduca aminte..insa nu are tupeu sa se desparta el de tine. atunci cand gresesti..are el grija sa n-o mai faci si a2a oara :P. cand se supara..dureaza o saptamana supararea..chiar daca tu incerci in fiecare zi sa-l faci sa nu mai fie suparat:)..oricum o sa-i treaca..mai ales daca vede ca nu-l mai bagi in seama ;)). daca plangi..o sa-l intorci imediat din drum.. n-o sa plece si sa te lase in lacrimi ptr nimic in lume... nu-ti ascunde sentimentele fata de el..are nevoie sa fie iubit :).
kudika295505
Postat pe 24 Decembrie 2011 21:37
Salut!

Sunt su Eu Sagetator si El e Rac!!! Este complicat uneori sa ne intelgem dar ne reuseste doar daca vrem asta ambii!!! Si a atunci e bine!!! Compatibilitatea nu conteaza atit d mult cit intelegrea si comunicarea de care au nevoie cei doi si apoi este calea spre restul ............... Fericire!!!

Am si eu o intrebare! Ce credeti despre pauzele luate in relatii la o anumita etapa?

Merci!
myRakoL
Postat pe 24 Decembrie 2011 22:33
trebuie luate pauze cu altii sau altele...dupa caz...
BAZOOKAXXXXX
Postat pe 24 Decembrie 2011 22:45
De la: alynamagic, la data 2011-12-04 06:34:42nici o sansa ,si sagetatorii sunt cei mai perversi ,te va rani si vei suferi mult...

aici nu pot sa nu punctez si eu in ceea ce priveste caracterul pervers al sagetatorilor...app perioada traita 5 ani
ne-am iubit mult e drept...dar caracterul tot nu si l-a putut schimba iar setea de bani l-a facut sa iubeasca puterea iar pt a-si atinge scopul a uzat de orice mijloace
aaaaaa fetelor nu uitati ca menirea sagetatorilor este de a vana ...inclusiv FEMEI...iar cu cat prada e mai greu de cucerit cu atat focul se va aprinde mai tare. odata cucerita prada nu mai prezinta interes pt el si-si va canaliza energia spre o noua prada...DECI A T E N T I E !!!!!!!
gyana
Postat pe 3 Ianuarie 2012 15:45
De la: kudika0504, la data 2011-12-07 13:13:55Buna,am si io o intrebare:ce parere aveti despre combinatia ea-berbec,el-scorpion sau ea-berbec,el-fecioara?Fecioara este sotul meu care e mult diferit de mine insa de multe ori ma completeaza,adica ma mai cumpateaza sa zic asa la cheltuit,el e mai clam ca mine si imi da o stare in asa fel incat nu prea pot sa ma enervez mereu,pt ca de cele mai multe ori nu am cu cine sa ma cert,dar cu toate astea e cam lenes,nu prea pune mana decat cu certuri sau cine stie;iar scorpion este fostul si primul meu..in tot,la care inca ma mai gandesc.Are o fire vulcanica,se enerveaza repede,la fel si eu,si are un stil ca asa te intoarce si te suceste,ca tot tu pici de vina.Ce ziceti?Astept parerile voastre.Multam.


Ambii par barbati dificili. Ce-i mai rau este ca tu inca te mai gandesti la fostul, desi acum esti casatorita cu altcineva. N-a fost o miscare prea inteligenta din partea sa te casatoresti cu un barbat pe care nu-l iubesti, si nici corect fata de el nu a fost pasul acesta.

Ca si concluzie: cu niciunul dintre cei doi barbati nu te potrivesti, parerea mea.
franziska_eu
Postat pe 3 Ianuarie 2012 19:49
eu cred ca nu trebuie sa asculti ce spun altii sau majoritatea siteurilor si sa -ti asculti inima ca daca nu asculti acum sar putea sa regreti toata viata pentru ce prostie ai facut asa ca bafta si asculta-ti inima
Leuciuc_Silviu_1
Postat pe 7 Februarie 2012 13:06
De la: myRakoL, la data 2011-12-24 22:33:56Salut!

Sunt su Eu Sagetator si El e Rac!!! Este complicat uneori sa ne intelgem dar ne reuseste doar daca vrem asta ambii!!! Si a atunci e bine!!! Compatibilitatea nu conteaza atit d mult cit intelegrea si comunicarea de care au nevoie cei doi si apoi este calea spre restul ............... Fericire!!!

Am si eu o intrebare! Ce credeti despre pauzele luate in relatii la o anumita etapa?

Merci!


nu is bune!!!! iar de barbatii rac sa nu mai aud!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 8 Februarie 2012 13:31
da ce draga ai avut o companie intreaga de sagetatori ,de spui ca ,,toti,, au fost nu stiu cum......
kudika462132
Postat pe 8 Februarie 2012 23:52
A AVUT UN SOMER...CARE SAGETA IN ALTA PARTE...
GRIGORESCU
Postat pe 8 Februarie 2012 23:54
da...bun subiect si eu sunt capricorn iar el geaman...cica sanse mari nu sunt...dar dc sa stau sa ma intreb ce sanse sunt si sa nu profit de momentele frumoase petrecute impreuna?de ce sa stau cu intrebari si indoieli in suflet?dc sa astept sa se termine cand ma pot bucura din plin de ce am?de ce sa fii si tu pesimista ?de ce nu traiestsi clipa de azi?poate cea de maine nu mai vine...cel putin eu asa zic draga mea traieste-ti clipa bucura-te de fiecare minut si doamne feri in caz de ceva....viata merge inainte buna rea cum e;)
parerea mea!
kerida_valy
Postat pe 18 Februarie 2012 21:35
da...bun subiect si eu sunt capricorn iar el geaman...cica sanse mari nu sunt...dar dc sa stau sa ma intreb ce sanse sunt si sa nu profit de momentele frumoase petrecute impreuna?de ce sa stau cu intrebari si indoieli in suflet?dc sa astept sa se termine cand ma pot bucura din plin de ce am?de ce sa fii si tu pesimista ?de ce nu traiestsi clipa de azi?poate cea de maine nu mai vine...cel putin eu asa zic draga mea traieste-ti clipa bucura-te de fiecare minut si doamne feri in caz de ceva....viata merge inainte buna rea cum e;)
parerea mea!
kerida_valy
Postat pe 18 Februarie 2012 21:35
nu trebuie neaparat sa crezi in zodii,conteaza foarte mult dragostea dintre voi... ......si bineinteles sa stiti sa lasa-ti de la voi atunci knd exista o discutie mai aprinsa.. ..asa o sa va intelegeti mereu.......iti doresc noroc si sa fii fericita
ramymarya
Postat pe 19 Februarie 2012 15:37
Dar ddespre femeia CAPRICORN cu asc in Varsator si babat VARSATOR cu sc in Sagetator ce ziceti?:)))
Mon_Monica_1
Postat pe 22 Februarie 2012 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sagetator-rac 1 De la: kudika053783 23 Iulie 2009 14:09
Barbatii misogini 84 De la: kudika377539 24 Mai 2011 23:59
compatibilitate 9 De la: yumalai 9 Mai 2009 06:45
Need parere urgent ! 34 De la: 592777 19 Mai 2009 14:56
buna ziua 4 De la: greierash_is_back 27 Decembrie 2009 15:47