Setari Cookie-uri

menstruatie de 2 ori pe luna :(:(

buna ziua,as dori va rog frumos parerea voastra.luna asta menstruatia sa sfarsit pe 6 iulie ,dupa menstruatie am observat ca tot aveam sanii mai plini si un pic durerosi la atingere si tare( chestie care o am mereu inainte de menstruatie) azi pe 26 m-am trezit cu o ditamai pata dar de culoare maro inchis dupa cateva minute a inceput menstruatia,culoare si consistenta normala si durerile de burta aferente.nu am avut contact sexual ne protejat (mereu prezervativ) dar totusi panica la 1 saptm dupa prima menstruatie am facut 1 test de sarcina si dupa 4 zile l-am repetat,amandoua negative (le-am facut alarmata de durerea de sani)...voi ce credeti?sufar de ceva?multumesc de ajutor
kudika_13000
Postat pe 26 Iulie 2012 21:02
De la: kudika_13000, la data 2012-07-26 21:02:53buna ziua,as dori va rog frumos parerea voastra.luna asta menstruatia sa sfarsit pe 6 iulie ,dupa menstruatie am observat ca tot aveam sanii mai plini si un pic durerosi la atingere si tare( chestie care o am mereu inainte de menstruatie) azi pe 26 m-am trezit cu o ditamai pata dar de culoare maro inchis dupa cateva minute a inceput menstruatia,culoare si consistenta normala si durerile de burta aferente.nu am avut contact sexual ne protejat (mereu prezervativ) dar totusi panica la 1 saptm dupa prima menstruatie am facut 1 test de sarcina si dupa 4 zile l-am repetat,amandoua negative (le-am facut alarmata de durerea de sani)...voi ce credeti?sufar de ceva?multumesc de ajutor



Ai ciclu menstrual neregulat?????????
MissRainbow
Postat pe 26 Iulie 2012 21:15
da isi face de cap maxim cea mai mica distanta intre menstruatii a fost de 25 de zile si cea mai mare...hmm am avut si 1 luna menstruatie lipsa acuma 1 an si 38 de zile distanta intre ele prin noiembrie
kudika_13000
Postat pe 26 Iulie 2012 21:37
De la: kudika_13000, la data 2012-07-26 21:37:50da isi face de cap maxim cea mai mica distanta intre menstruatii a fost de 25 de zile si cea mai mare...hmm am avut si 1 luna menstruatie lipsa acuma 1 an si 38 de zile distanta intre ele prin noiembrie



Draga mea,aceasta problema se poate corecta!!Mergi,cu trimitere de la medicul de familie,la Ginecologie si Endocrinologie,medicii respectivi vor sti sa te ajute in rezolvarea acestei probleme!!Ca tratament de reglare a menstrei,se recomanda contraceptivele,dar medicul va sti,pe care sa ti le recomande,in functie de rezultatul analizelor,ce tin de nivelul de hormoni!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iulie 2012 22:03
ms deci nu scap consultul ginecologic trebuie obligatoriu...ai putea sa imi dai si cateva detalii gen in ce perioada trb sa ma duc la consult..adik acuma sunt pe stop pt a 2 a oara trb sa astept sa treaca si dupa ma duc sau o fi cv grav si ar trb sa ma duc de urgenta la ginecolog maine?pup
kudika_13000
Postat pe 26 Iulie 2012 23:02
De la: kudika_13000, la data 2012-07-26 23:02:00ms deci nu scap consultul ginecologic trebuie obligatoriu...ai putea sa imi dai si cateva detalii gen in ce perioada trb sa ma duc la consult..adik acuma sunt pe stop pt a 2 a oara trb sa astept sa treaca si dupa ma duc sau o fi cv grav si ar trb sa ma duc de urgenta la ginecolog maine?pup


Asteapta sa-ti treaca ciclul, apoi du-te la ginecolog, dar si la endocrinolog. Banuiesc ca ai o dereglare hormonala.
kudika_10817
Postat pe 27 Iulie 2012 10:38
Ai ciclu menstrual neregulat ai putea sa consulti un medic ginecolog
_________________________________________________

Sfaturi pentru viitoare mamici - www.sfaturi-mamici.ro
biencutza2090
Postat pe 4 Februarie 2013 15:14
Duceti va la un control la prof dr HORHOIANU de la SPITALUL UNIVERSITAR BUCURESTI suub.ro care da consultatii de 2 ori pe saptamana dupa amiaza si la CLINICA POLISANO de la PLAZA ROMANIA pe bd TIMISOARA , gasiti pe internet.
healthy005533
Postat pe 3 Martie 2013 19:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi;a intarziat 3 zile...un sfat va rog 6 De la: mikydutza 3 Noiembrie 2009 16:48
Candidoza - partenerul refuza tratamentul 62 De la: OanaSun 14 Martie 2011 01:15
sfaturi pt.panaritiu...va rooog !!!!!... 24 De la: CESSONIA 11 Martie 2013 15:06
hepatita c si tratamentul contra ei.. 187 De la: katykat 2 Iulie 2016 20:52
Marirea sanilor dupa 20 de ani 17 De la: Pucca 31 Ianuarie 2010 17:34