Setari Cookie-uri

Barbatul Fecioara suparat,ofticat

Buna! Am o relatie mai complicata cu un barbat Fecioara. E suparat pe mine ca n-am recunoscut imediat ca am facut ceva si chiar daca am recunoscut dupa 10 minute el spune ca nu conteaza ca minciuna e minciuna. Nu mai vorbeste cu mine,nu imi raspunde cand il sun si nici la sms,alta modalitate nu am ca sa iau legatura cu el. Minte si el ca tocmai de asta sunt si enervata chiar daca-l iubesc enorm,e distant,rece,egoist,ambitios,nu-si recunoaste niciodata greseala.Timp de o saptamana si ceva inainte sa ne certam la telefon nu ne-am vazut deloc ,el mereu a gasit motive ca e obosit,ocupat etc, in perioada aceea am vorbit si extrem de putin la telefon un maxim 10-15 minute a fost intr-o zi in rest cam 2-3 fara sms-uri intre timp sau ceva de genul asta...eu il sunam prima,el a facut asta doar intr-o zi. As vrea sa-l fac sa ma ierte si desi mi-am cerut iertare se pare ca nu si-a facut efectul asta Ce sfaturi imi dati?
kudika_16502
Postat pe 18 Septembrie 2012 09:48
De la: kudika_16502, la data 2012-09-18 11:54:59
<
Eu zic ca e normal sa-mi pun astfel de intrebari cand el nu lucreaza si nu are timp sa ne vedem 5 minute in 10 zile si locuim in acelasi oras!!! Pe langa asta pe acele siteuri spune ca e singur si isi cauta iubita....ti s epare normal???Mie nu!! Stie ca il iubesc,stiu a ii place de ine si tine la mine in felul lui ciudat,as vrea sa-mi arate mai mult asta. Imi poate recatiga increderea dacaar fi sincer cu mine,eu i-am recunoscut,el nu isi recunoaste niciodata greselile.



Nu este normal ceea ce se intampla!!!"Tine la tine,in felul lui ciudat",,,dar nu te iubeste,draga mea,nu iti este clar acest adevar? Daca manifesta o atitudine nepotrivita,fata de tine,,de ce te incrancenezi astfel?Nu ai nevoie de asa ceva !!!O data ce practica minciuna,nu va fi sincer ,fata de tine, niciodata!!Ceri prea mult de la el,caci,el,nu vrea sa-ti ofere ceea ce simti,ca ai nevoie!!!Nu-si recunoaste greselile,,caci este prea plin de el,mandru,orgolios,,defecte majore ,mare atentie,caci,viata ta,alaturi de un astfel de om,va fi un calvar!!!Nu accepta dialogul,comunicarea,,,"la revedere si nu mai am cuvinte"!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Septembrie 2012 12:14
De la: kudika_16502, la data 2012-09-18 12:25:10[quote name=
Are aceste "calitati"...stiu insa de la doi prieteni apropiati ai lui sot si sotie ca asa este dar are un suflet bun si e un om bun,si ei i-au spus sa nu mai fie asa ca pierde si raneste si degeaba,tot el se plange ca e singur dupa aia.Pe acele siteuri insa femeile nu prea vorbesc cu barbatii,cauta femei,cupluri si daca vor sa faca sex cu barbatii o fac contracost si el nu are bani pt asta...tocmai de asta ma gandesc ca poate chiar daca are messul deschis sa nu vorbeasca cu nimeni si pana la urma cand intra 20-30 de minute pe acele siteuri poate nu vorbeste cu nimeni.A acceptat comunicarea la telefon cand i-am recunoscut ca l-am mintit dar sa ne vedem nu ca eu asta am vrut.Il iubesc recunosc si desi suna ciudat simt ca el este acela pt mine...cand suntem impreuna e totul bine,n-am ce sa-i reprosez,apoi cand incepe sa se distanteze incep sa-mi pun intrebari.Acum a spus ca s-a terminat,nu e prima data cand spune asta dar mereu eu l-am cautat ca sa discutam.As accepta ca e finalul,as suferi si asta e...apoi vine marea mea problema:nu am unde sa cunosc un alt barbat,nu am cu cine sa ies si pe internet nu mai vreau sa caut dupa cate am descoperit pe siteurile acelea :(



Decizi,singura,asupra situatiei tale!!!Daca il iubesti,eu,una,nu am ce sfat sa-ti mai dau,decat sa fii foarte atenta cu tine!!!Te simti si,chiar esti singura,,dar acesta nu este un motiv,care sa te tina angajata intr-o relatie,in care temerile constituie atmosfera de baza!!Incearca sa mai discuti cu el,spune-i ce anume te deranjeaza,,si vei afla raspunsurile dorite!!Partenerul tau este un om ciudat si inchis in sine si fata de tine ,de oameni,un om ,care isi gaseste refugiul in fata calculatorului,pardoxal,cand are femeia ,la mica distanta de el!!!Personal,nu as mai continua cu un asemenea barbat!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Septembrie 2012 12:33
Cati ani are si, unde locuieste individul asta? imi suna cunoscut personajul....
Sfat oricat de singura te simti acum, crede-ma, mai singura te vei simti alaturi de individul asta,Sunt convinsa ca daca ai vaea o locuinta a ta si ai locui singura, pun ramasag, s-ar fi mutat la tine si ar fi facut-o ca si cum i s-ar cuveni asta, ca si cum ti-ar face o mare favoare.
Iar faptul ca nu-ti vorbeste si nu doreste sa va intalniti este pt ca nu-si doreste o relatie cu tine, in afara problemelor de personalitate pe care le are.
Este mult prea las ca sa spuna si sa recunoasca asta, este ca o roata de rezerva, buna atunci cand el are pana.
crisstiana
Postat pe 27 Septembrie 2012 10:11
Trateaza-l cu indiferenta.
Daca te iubeste te va cauta el. Daca nu te cauta nu are rost sa-ti irosesti timpul cu el.Crede-ma.Am pierdut timpul cu cineva 4 ani si a plecat. Tot timpul va gasi ca ceva nu-i convine. mai bine mai devreme decat mai tarziu. Nu te poti baza pe el. in viata ai nevoie de cineva pe care sa te poti baza, nu pe cineva care se retrage, cand i se pare ceva nelalocul lui. Din cate am inteles nu accepta dialogul. daca are pe altcineva si nu stie cum sa scape de tine?
simona1996
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:51
De ce se poarta asa?... pai e simplu.... cu cat te agiti tu mai tare cu atat el se simte mai bine... el stie ca esti la degetul lui mic si din punctul lui de vedere trebuie sa te pedepseasca pt greseala ta... el este cel mai bun, destept, frumos, onest...ce sa mai lungesc... buricul pamantului... si va continua sa se joace cu tine in acelasi mod o viata daca ve ti ramane impreuna... pt ca asa sunt ei... niste ciudati care se cred fiinte sensibile .. cu suflet larg dar neintelesi si neapreciati pentru calitatile lor ... care sunt intro vesnica cautare a partenerului perfect... oscilanti in gandire si fapte... daca ai cerceta putin statisticile in care sunt studiate fecioarele ai descoperii ca este zodia cu cei mai multi burlaci...misigini....introvertiti si asta pt ca sunt vesnic niste neintelesi...Tu ai cunoscut doar o fata a lor... ce ai crede daca ti-as povesti cum face o fecioara cand este respinsa?... voi sintetiza experienta mea cu o fecioara : sute de tel indiferent de ora, stat in fata blocului ore in sir privind fix ferestrele apartamentului tau indiferent de vreme pana cand vecinii milosi iti suna la usa rugandu-te sa il ierti.... covor de flori de la intrarea in bloc pana la usa apartamentului de la et 4 pe care sa calci cand vi de la serv de ajungi sa te certi cu administratorul blocului ca sa maturi... sa fi sunata de absolut toti prietenii care pun o vorba buna pt amaratul de el dupa ce el si-a plans cu lacrimi amare dragostea... crezi ca s-a terminat? nuuuuuuu.... ultima reduta a castigato cu tata.... a reusit sa il faca sa ii sustina cauza si am cedat---- a fost o greseala fatala.... in nici un an era acelasi meschin, egoist, infantil barbat.... ce vei face depinde de tine in totalitate... totusi .. nimeni nu merita sa te umilesti iar si iar ... ridica privirea si priveste in jurul tau... acolo vei vedea o sumedenie de barbati buni care sa te merite...succes
yrya
Postat pe 7 Octombrie 2012 15:31
eu sunt feciora,am trait mai bine de 10ani linga un barbat fecioara,sunt niste egoisti,frustrati,vor totul,dar nu ar da nimic.renunta,asta isi doreste sa te faca sa devii o marioneta.

kudika379226
Postat pe 13 Octombrie 2012 10:15
offff am si eu probleme cu iubitul care e fecioara din ceea ce am citit atit de bine il regasesc, suntem de 2 ani si jumate impreuna deja iar de 2 locuim impreuna si chiar ne faceam planuri de casatorie, din senin sa suparat pe mine si vrea sa ne despartim, explicatia a fost ca sa saturat, il vad atit de sigur pe pozitie si nimic pina acum nu ma ajutat sa fac ca sa isi schimbe pozitia, deja am luat hotarirea sa ne mutam aparte, eu foarte tare as vrea sa salvez aceasta relatie...dar nu stiu cum.El a tinut foarte mult si poate si tine la mine asta stiu sigur, insa se pare ca sa suparat rau de nu mai vrea sa continuam, mia spun ca o saptamina cint a stat singur sa simtim foarte bine si insita sa ne despartim, deja de 2 saptamini suntem in tensiune, si nu vrea sa ne linistim si gata...Oare mai am sanse sa ne impacam????
kudika_23879
Postat pe 20 Decembrie 2012 20:35
Lungesti inutil o "boala" de 2 ani si jumatate, care in final stii bine unde va ajunge! Fii demna si pune si tu punct acestei relatii, nu ai ce sa mai salvezi din moment ce el este hotarat...si nu cred ca de ieri de azi!
rondina
Postat pe 20 Decembrie 2012 20:40
sincer nu mai stiu ce sa cred, petru ca au fost foarte frumosi acesti 2 ani si jumate, intreadevar am avut parte de dragodte si multe altele, dar nu pot intelege cum e posibil ca din senin sa caute pur si simplu motive pot spune stupide, variata ca ar exista o alta fata la moment nu este....pur si simplu nu pot intelege???
kudika_23879
Postat pe 20 Decembrie 2012 21:04
De ce esti atat de sigura ca nu exista o alta fata? Poate asta este si motivul pentru care vrea sa o termine tocmai acum cu tine...cine stie, poate si-a facut deja planuri pentru sarbatorile de iarna iar tu nu esti inclusa in ele! Cu putin efort, vei intelege pana la urma! Ceea ce nu pot intelege eu, este de ce te umilesti, insistand atunci cand celalat a tras linie, atunci cand celalalt nu te mai vrea in viata lui...pentru ca nu te mai iubeste! Chiar asa, s-a sfarsit lumea la el?!
rondina
Postat pe 20 Decembrie 2012 21:10
eu traiesc de 12 ani langa un barbat fecioara,sant cei mai egoisti si mai perversi nu prea au sentimente decat pentru ei nu ii intereseaza persoana de langa ei.eu ma consolez langa copiii mei fugiti cat mai departe de astfel de oameni
Simona_Platon_1
Postat pe 20 Ianuarie 2013 12:21
De la: Simona_Platon_1, la data 2013-01-20 12:21:45eu traiesc de 12 ani langa un barbat fecioara,sant cei mai egoisti si mai perversi nu prea au sentimente decat pentru ei nu ii intereseaza persoana de langa ei.eu ma consolez langa copiii mei fugiti cat mai departe de astfel de oameni


Dar tu de ce nu fugi dintr-o astfel de relatie?
Viorica_Franziska
Postat pe 22 Ianuarie 2013 12:30
De la: Simona_Platon_1, la data 2013-01-20 12:21:45eu traiesc de 12 ani langa un barbat fecioara,sant cei mai egoisti si mai perversi nu prea au sentimente decat pentru ei nu ii intereseaza persoana de langa ei.eu ma consolez langa copiii mei fugiti cat mai departe de astfel de oameni



Ce te retine langa acest barbat,copiii,nu????Nu cred ca este una dintre cele mai cugetate motivatii!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2013 14:58
De la: Simona_Platon_1, la data 2013-01-20 12:21:45eu traiesc de 12 ani langa un barbat fecioara,sant cei mai egoisti si mai perversi nu prea au sentimente decat pentru ei nu ii intereseaza persoana de langa ei.eu ma consolez langa copiii mei fugiti cat mai departe de astfel de oameni


Serios? Mno nu stiam ca pot sa fiu asa. Daca zodiile spun asta inseamna ca e adevarat.
Ciudat pt. ca am facut exact opusul cu femeia pe care am iubit-o.
Multumesc pt. clarificare, ma duc sa-mi leg un bolovan de gat.
Kiddo_
Postat pe 22 Ianuarie 2013 15:33
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 15:33:53
De la: Simona_Platon_1, la data 2013-01-20 12:21:45eu traiesc de 12 ani langa un barbat fecioara,sant cei mai egoisti si mai perversi nu prea au sentimente decat pentru ei nu ii intereseaza persoana de langa ei.eu ma consolez langa copiii mei fugiti cat mai departe de astfel de oameni


Serios? Mno nu stiam ca pot sa fiu asa. Daca zodiile spun asta inseamna ca e adevarat.
Ciudat pt. ca am facut exact opusul cu femeia pe care am iubit-o.
Multumesc pt. clarificare, ma duc sa-mi leg un bolovan de gat.




And exceptions are part of life!!!!!Rock is for cowards!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2013 15:56
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 15:56:12
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 15:33:53
De la: Simona_Platon_1, la data 2013-01-20 12:21:45eu traiesc de 12 ani langa un barbat fecioara,sant cei mai egoisti si mai perversi nu prea au sentimente decat pentru ei nu ii intereseaza persoana de langa ei.eu ma consolez langa copiii mei fugiti cat mai departe de astfel de oameni


Serios? Mno nu stiam ca pot sa fiu asa. Daca zodiile spun asta inseamna ca e adevarat.
Ciudat pt. ca am facut exact opusul cu femeia pe care am iubit-o.
Multumesc pt. clarificare, ma duc sa-mi leg un bolovan de gat.




And exceptions are part of life!!!!!Rock is for cowards!


Atunci foarfecele sau hartia.
Kiddo_
Postat pe 22 Ianuarie 2013 15:59
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 15:59:44[quote name='
Atunci foarfecele sau hartia.



Vrei sa decupezi ceva???Ai vazut,sper,filmul "Omul-foarfeca",cu Johnny Depp,teribila pelicula!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2013 16:02
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 16:02:51
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 15:59:44[quote name='
Atunci foarfecele sau hartia.



Vrei sa decupezi ceva???Ai vazut,sper,filmul "Omul-foarfeca",cu Johnny Depp,teribila pelicula!!!!!!!


Vazut, cum nu, desi cu multi ani in urma.
Pai e jocul ala rock/ paper/ scissors.
Kiddo_
Postat pe 22 Ianuarie 2013 16:05
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 16:05:41
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 16:02:51
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 15:59:44[quote name='
Atunci foarfecele sau hartia.



Vrei sa decupezi ceva???Ai vazut,sper,filmul "Omul-foarfeca",cu Johnny Depp,teribila pelicula!!!!!!!


Vazut, cum nu, desi cu multi ani in urma.
Pai e jocul ala rock/ paper/ scissors.




Iarta-ma,dar despre ce joc vorbesti?????Nu-mi dau seama la ce te referi!!!! In ce consta???
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2013 16:10
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 16:10:48
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 16:05:41
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 16:02:51
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 15:59:44[quote name='
Atunci foarfecele sau hartia.



Vrei sa decupezi ceva???Ai vazut,sper,filmul "Omul-foarfeca",cu Johnny Depp,teribila pelicula!!!!!!!


Vazut, cum nu, desi cu multi ani in urma.
Pai e jocul ala rock/ paper/ scissors.




Iarta-ma,dar despre ce joc vorbesti?????Nu-mi dau seama la ce te referi!!!! In ce consta???


Sigur il stiti numai nu va aduceti aminte.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rock-paper-scissors

Se joaca in doi si dupa ce se numara pana la 3 fiecare alege piatra/ foarfece sau foaie.
Piatra sparge foarfeca, foarfeca taie hartia, iar hartia inveleste piatra.
Kiddo_
Postat pe 22 Ianuarie 2013 16:19
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 16:19:39
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 16:10:48
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 16:05:41
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 16:02:51
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 15:59:44[quote name='
Atunci foarfecele sau hartia.



Vrei sa decupezi ceva???Ai vazut,sper,filmul "Omul-foarfeca",cu Johnny Depp,teribila pelicula!!!!!!!


Vazut, cum nu, desi cu multi ani in urma.
Pai e jocul ala rock/ paper/ scissors.




Iarta-ma,dar despre ce joc vorbesti?????Nu-mi dau seama la ce te referi!!!! In ce consta???


Sigur il stiti numai nu va aduceti aminte.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rock-paper-scissors

Se joaca in doi si dupa ce se numara pana la 3 fiecare alege piatra/ foarfece sau foaie.
Piatra sparge foarfeca, foarfeca taie hartia, iar hartia inveleste piatra.


Forumul lui peste.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rock-paper-scissors
Kiddo_
Postat pe 22 Ianuarie 2013 16:20
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 16:20:29
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 16:19:39
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 16:10:48
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 16:05:41
De la: kudika_15804, la data 2013-01-22 16:02:51
De la: kudika_11826, la data 2013-01-22 15:59:44[quote name='
Atunci foarfecele sau hartia.



Vrei sa decupezi ceva???Ai vazut,sper,filmul "Omul-foarfeca",cu Johnny Depp,teribila pelicula!!!!!!!


Vazut, cum nu, desi cu multi ani in urma.
Pai e jocul ala rock/ paper/ scissors.




Iarta-ma,dar despre ce joc vorbesti?????Nu-mi dau seama la ce te referi!!!! In ce consta???


Sigur il stiti numai nu va aduceti aminte.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rock-paper-scissors

Se joaca in doi si dupa ce se numara pana la 3 fiecare alege piatra/ foarfece sau foaie.
Piatra sparge foarfeca, foarfeca taie hartia, iar hartia inveleste piatra.


Forumul lui peste.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rock-paper-scissors



Ahaaaaaaaaaa,!!!Sincer,nu prea am inteles,dar hai,sa spunem ca am inteles!!!!

Citeste acest banc:


""Intr-o seara, eu si sotia mea eram in pat.
Dupa ceva timp eu am inceput sa ma incalzesc.... cand ea a zis:
- Nu pot acuma, nu sunt dispusa... as fi vrut numai sa ma tii in brate.
Am intrebat:
- Cum? Ce ai acum?
Iar ea a zis cuvinte de care fiecarui barbat de pe planeta ii este teama sa le auda:
- Tu, pur si simplu nu intelegi nevoile mele emotionale pe care le am ca femeie, ca sa pot sa-ti indeplinesc nevoile tale fizice... ca barbat!
La privirea mea nelamurita, ea a raspuns:
- Chiar nu poti sa ma iubesti asa cum sunt, si nu numai din cauza celor ce fac cu tine in pat?
Intelegand ca in seara acea nu va fi nimic, m-am intors si am adormit.
In ziua urmatoare l-am sunat pe seful meu si mi-am luat o zi libera, ca sa petrec timpul cu ea. Am luat masa afara, iar apoi am dus-o intr-un centru comercial mare la sectiunea cu haine de dama. Am insotit-o pana ce ea a probat cateva costume scumpe. Nu a putut sa se hotareasca ce sa aleaga, astfel ca am zis sa le luam pe toate. A vrut si pantofi, care sa se asorteze cu costumele, astfel ca i-am zis sa aleaga cate o pereche pentru fiecare costum. Am ajuns si la sectiunea cu bijuterii, unde i-am luat cercei cu briliante.
Ce sa va zic... era tare entuziazmata. Precis s-a gandit ca sunt la un pas de faliment. Am crezut ca ma pune la proba cand a cerut sa-i iau si o fustita de tenis desi nu a jucat tenis niciodata...
- Da, sigur, iubita.
Aproape ca era in extaz. Zambindu-mi, in sfarsit a zis:
- Cred ca asta ar fi totul... Putem merge sa platim la casa.
Eu, abia m-am abtinut cand i-am zis:
- Nu pot acuma, nu sunt dispus.
Fatza i-a devenit palida, falca i-a "cazut" si a zis:
- Cum?
- Am vrut numai sa tii aceste lucruri in brate ceva timp... Tu pur si simplu nu intelegi problemele mele financiare pe care le am ca barbat, ca sa fiu in stare sa indeplinesc nevoile tale pe care le ai ca femeie?
Si tocmai atunci cand privirea ei s-a oprit asupra mea ca si cum ar fi vrut sa ma omoare, am adaugat:
- Chiar nu poti sa ma iubesti asa cum sunt? ""
kudika_15804
Postat pe 22 Ianuarie 2013 16:39
Nu vreau sa generalizez dar cunosc si eu unul si e fals. La inceput iti poate crea o impresie buna pentru ca e lingusator.
kudika_28186
Postat pe 1 Februarie 2013 10:59
De la: yrya, la data 2012-10-07 15:31:47De ce se poarta asa?... pai e simplu.... cu cat te agiti tu mai tare cu atat el se simte mai bine... el stie ca esti la degetul lui mic si din punctul lui de vedere trebuie sa te pedepseasca pt greseala ta... el este cel mai bun, destept, frumos, onest...ce sa mai lungesc... buricul pamantului... si va continua sa se joace cu tine in acelasi mod o viata daca ve ti ramane impreuna... pt ca asa sunt ei... niste ciudati care se cred fiinte sensibile .. cu suflet larg dar neintelesi si neapreciati pentru calitatile lor ... care sunt intro vesnica cautare a partenerului perfect... oscilanti in gandire si fapte... daca ai cerceta putin statisticile in care sunt studiate fecioarele ai descoperii ca este zodia cu cei mai multi burlaci...misigini....introvertiti si asta pt ca sunt vesnic niste neintelesi...Tu ai cunoscut doar o fata a lor... ce ai crede daca ti-as povesti cum face o fecioara cand este respinsa?... voi sintetiza experienta mea cu o fecioara : sute de tel indiferent de ora, stat in fata blocului ore in sir privind fix ferestrele apartamentului tau indiferent de vreme pana cand vecinii milosi iti suna la usa rugandu-te sa il ierti.... covor de flori de la intrarea in bloc pana la usa apartamentului de la et 4 pe care sa calci cand vi de la serv de ajungi sa te certi cu administratorul blocului ca sa maturi... sa fi sunata de absolut toti prietenii care pun o vorba buna pt amaratul de el dupa ce el si-a plans cu lacrimi amare dragostea... crezi ca s-a terminat? nuuuuuuu.... ultima reduta a castigato cu tata.... a reusit sa il faca sa ii sustina cauza si am cedat---- a fost o greseala fatala.... in nici un an era acelasi meschin, egoist, infantil barbat.... ce vei face depinde de tine in totalitate... totusi .. nimeni nu merita sa te umilesti iar si iar ... ridica privirea si priveste in jurul tau... acolo vei vedea o sumedenie de barbati buni care sa te merite...succes
Daniela_Maria_Diodiu_1
Postat pe 23 Ianuarie 2014 00:17
Sunt impreuna cu un barbat fecioara.... Eu sunt scorpioanca :) Il cunosc de mai mult de 5 ani , am fost impreuna si apoi ne-am despartit din motive copilaresti. Fiecare a mers pe drumul sau dar am ramas amici. Anul trecut dupa ( 2-3 ani de cand eram despartiti , in tot acest timp el era in strainatate lucrand) Daca pana atunci vorbeam o data la cateva luni asa ca doi amici , mai ales ca eu nu ii dadeam atentie si de multe ori nici nu raspundeam la telefon. Intr-o zi ma sunat si nu stiu cum dar am raspuns si am vorbit si ne-am dat seama ca in tot acest timp fiecare isi cauta persoana pottivita ( sufletul pereche ) . Iar dupa cateva luni de amicitie am hotarat sa mai incercam odata , candindu-ne ca acum suntem mai maturi si ca ar trebui sa ne acceptam DESTINUL . Ne-am reindragostit unul de altul chiar daca in tot acest timp nu ne-am uitat. Pot sa spun ca sunt fericita ca mi-am regasit sufletul pereche. Consider ca nu toate fecioarele sunt la fel , conteaza foarte mult cei. 7 ani de acasa , ;) conteaza cum sti sa ii vorbesti si sa ii dai de inteles ca nu doar el este important . Avem o relatie deschisa , atunci cand ne deranjeaza ceva spunem in fata chiar daca doare. Eu fiind scorpioanca si NU suport MINCIUNILE iar el stie ca orice gresala nu IERT . Trebuie sa sti cum sa le vorbesti si sa le arati ca si ei sunt importanti dar sa nu exagereze. Iar eu cam de fiecare data am dreptate :) Nu sunt egoisti daca iubesc si se simt iubiti. Ei se considera cei mai cei .... dar intotdeauna conteaza sa fie armonie . Trebuie sa stie de la inceput ce vor si sa realizeze ca intro relatie conteaza foarte mult RESPECTUL. Nu sunt atrasi de femeile se ofera pe tava ci de cele care se lasa greu . Sunt foarte atentii la detalii si foarte grijulii. Le plac curatenia si sunt in stare sa te ajute la nevoie. Dar cum am spus conteaza cei 7 ani de acasa .
Asa ca fetelor nu va lasati si aratatile ca inainte de toate sunteti FEMEI si ca trebuie sa se comporte ca atare.
ela31
Postat pe 28 Iulie 2014 11:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum va descurcati varsatoarelor cu un leutz? 16 De la: babyblue9933399 13 Septembrie 2013 15:11
Dar despre relatia intre o femeie sagetator si un barbat fecioara.... 3 De la: kudika021776 5 Octombrie 2009 01:43
relatia dintre o leoaica si un taur ...???? 2 De la: andreea1976 20 Septembrie 2009 23:59
Zodii si relatii 3 De la: candy_sweet 5 Octombrie 2009 19:58
papa nicolau 39 De la: Baiat_virgin 5 August 2011 13:13