Setari Cookie-uri

Cum sa-mi tai pofta de mancare?

Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?
kudika_8888
Postat pe 24 Octombrie 2012 22:28
Medicii spun ca pt a reduce pofa de dulce sa mancam fructe dimineata pe stomacul gol. Incearca si tu! Bafta !
cmonacmona
Postat pe 28 Octombrie 2012 09:57
Este destul de complicat. Poate te ajuta o sfaturile unui nutritionist. Te pot ajuta cu o sedinta gratuita daca esti cu adevarat interesata. Daca vrei mai multe detalii, contacteaza-ma pe mail : voicu.daniela92@yahoo.com.
kudika_17237
Postat pe 28 Octombrie 2012 13:14
incearca cu Acai Slim Ageless
kudika_18499
Postat pe 28 Octombrie 2012 16:27
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?



Da,exista,vointa personala!!!! Orice substitut al acesteia,este fara valabilitate,mai ales in timp!!!!Nimic nu se realizeaza,in viata, fara vointa si ambitie!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Octombrie 2012 16:31
Mai poti incerca sa mananci miere cand simti nevoia sa mananci dulce sau ciocolata cu 70% cacao.
cmonacmona
Postat pe 28 Octombrie 2012 17:50
De la: kudika_15804, la data 2012-10-28 16:31:01
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?



Da,exista,vointa personala!!!! Orice substitut al acesteia,este fara valabilitate,mai ales in timp!!!!Nimic nu se realizeaza,in viata, fara vointa si ambitie!!!




Corect! Nu baga in seama "reclamagioaicele" de pe aici...vor doar sa-ti vanda apa de ploaie...
kudika226898
Postat pe 28 Octombrie 2012 18:32
De la: kudika_17237, la data 2012-10-28 13:14:05Este destul de complicat. Poate te ajuta o sfaturile unui nutritionist. Te pot ajuta cu o sedinta gratuita daca esti cu adevarat interesata. Daca vrei mai multe detalii, contacteaza-ma pe mail : voicu.daniela92@yahoo.com.

N-arati rau. sunt cu adevarat interesat. Vreau mai multe detalii.
Armain
Postat pe 28 Octombrie 2012 18:56
De la: Armain, la data 2012-10-28 18:56:46
De la: kudika_17237, la data 2012-10-28 13:14:05Este destul de complicat. Poate te ajuta o sfaturile unui nutritionist. Te pot ajuta cu o sedinta gratuita daca esti cu adevarat interesata. Daca vrei mai multe detalii, contacteaza-ma pe mail : voicu.daniela92@yahoo.com.

N-arati rau. sunt cu adevarat interesat. Vreau mai multe detalii.


Ghicicummacheama
Postat pe 28 Octombrie 2012 18:59
De la: kudika_17237, la data 2012-10-28 13:14:05Este destul de complicat. Poate te ajuta o sfaturile unui nutritionist. Te pot ajuta cu o sedinta gratuita daca esti cu adevarat interesata. Daca vrei mai multe detalii, contacteaza-ma pe mail : voicu.daniela92@yahoo.com.
Parca erai reprezentat wellness. Acum esti nutritionist? Vezi ca este o diferenta mare intre un reprezentant si un medic.
GeorgianaBB
Postat pe 1 Noiembrie 2012 18:48
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?


Cu glicemia cum stai?

Daca simti tot timpul nevoia de dulce, asta inseamna ca al tau creier nu primeste suficient zahar, iar lucrul acesta se poate intampla din cauza ca e prea mult zahar in sange, iar ca urmare vasele de sange s-au ingustat, creierul nemaifiind capabil sa primeasca suficient zahar. In schimb, zaharul in exces din restul organismului se depune in celulele grase, rezerva de grasimi a corpului.

Eu te sfatuiesc sa afli valoarea glicemiei, s-ar putea sa fie ridicata.
kudika_10817
Postat pe 2 Noiembrie 2012 12:19
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?


Eu as incerca sa mananc grapefruit ori de cate ori imi vine pofta de dulce...combinat, eventual, cu ciocolata neagra...
ori un pahar cu apa plata calduta, in care sa pui doua trei felii de lamaie...
Dietele sunt un cosmar pe viata, mai bine nu
maybe
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:32
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?


da, cutitul
zici asa: [cu cutitul in mana, in oglinda] ori mancarea, ori tu :))))

sa vezi ce repede iti revii
muza_ta
Postat pe 3 Noiembrie 2012 15:39
incearca sa mirosi un sconcs
kudika_13420
Postat pe 3 Noiembrie 2012 19:31
Iti lipseste doar bunavointa si daca chiar iti doresti ceva cu adevarat lupta si vei implini.

Altfel incearca dupa ora 19 sa nu mai bagi nimic in gura ,renunta la paine si bea multa apa sau ceai,da,da,de cate ori simti nevoia sa mananci bea ceai neandulcit de menta,catina,musetel,tei etc.Si nu uita multa miscare,sport,sport,sport.

Bafta.
criszoe
Postat pe 3 Noiembrie 2012 19:50
regim de slabire garantat cu multa vointa

sala la greu din prima cate 2 ore pe zi cu antrenarea tuturor muschilor...pana simti ca mori
dar sa ai vointa...ca nu mori cu siguranta

mananca orice iti cade in mana dar nu mai mult de 150 gr...dar orice numai paine si paste nu ai voie..

mananca cantitatea asta de 5-6 ori pe zi exact atunci cand iti este foame...

inainte de sala si dupa sala sa nu mananci absolut nimic timp de 2 ore...nici apa sa nu bei...tot ce vei baga in gura in timpul acesta se va pune pe tine si ai muncit absolut degeaba

regim sigur in slabirea rapida..urmatorul:

carne fiarta sau gratar din orice animal 100 gr(in grud) si un bol de 200 gr salata de varza in care pui doar putin ulei si poti repeta de 2-3 ori pe zi

poti sa suplimentezi cantitatea de mancare cu salata de varza pentru ca are cele ami putine calorii

fa orice sa-ti tii stomacul ocupat cu inghitituri mici si dese in afara de dulciuri
singurul dulce acceptat este ciocolata 2-3 patratele pe care le sugi incet

nu manca ciorbe sau supe pentru ca contin saruri din condimentele folosite si toata cioba va ramane pe tine si greu o dai jos

uite un regim de slabit coordonat

dimineata pe nemancate iei o jumatate de pastila de furosemid dar nu mai mult ....si ai grija sa stai in preajma unei toalete pentru ca o sa urinezi aprope 1 litru in 2-3 ore...dupa care te hidratezi cu 0.5 l

mananci fara sare 150-200 gr orice fara supe

dupa 2-3 ore mananci din nou

mergi la sala si tragi orice din greu pana transpiri...si trebuie sa transpiri cel putin 500 gr

nu mananci 2 ore dupa sala si nici apa nu bei

seara manaci doar salata de varza

poti inlocui salata de varza cu salata verde sau conopida fiarta

salata de rosii sau acriturile sunt total interzise

daca respecti regimul asta care nu e rau deloc si nici n-o sa suferi de foame in ciuda febrei musculare de la sala...o sa vezi ca dupa o luna vei avea cel putin 5 kg pana la 10 kg mai putin dupa o luna


te rog sa ma crezi ca eu am respectat regimul asta recomandat chiar de medicul meu endocrinolog-nutritionist si de antrenorul de sala si am slabit in prima luna 13 kg si dupa doua luni aveam 25 de kg mai putin

apoi am devenit dependenta de sala si de atmosfera de acolo...iar salata de varza a devenit deliciul meu...

cam ciudat pentru orice om care nu are probleme de greutate

incearca dar sa stii ca n-o sa fie usor...dar se merita


SUCCES


kudika105225
Postat pe 4 Noiembrie 2012 09:55
Este foarte posibil, din proprie experienta, nevoia de dulce sa se daroreze oboselii. Organismul e obosit si solicita cea mai accesibila forma de energie: glucidele. O cauza ar putea fi lipsa de magneziu. Te-as sfatui sa incerci cu supliment de magneziu o saptamana de 2 ori pe zi, nu seara. Daca dupa 3 zile incepi sa-ti revii usor, esti pe drumul cel bun.
Apoi calciu, magneziu si vitamina D3 inca o saptamana. Repeta apoi la o luna.
Bea ceai(dar racit, sa nu fie fierbinte -temperaturile extreme ale mancarurilor creeaza aciditate ridicata si cresc pofta de mancare) de coada soricelului + coada calului indulcit cu miere si in care ai stors putina lamaie => sursa de vitamina C(reduce oboseala, faciliteaza asimilarea de fier in organism, reduce fragilitatea capilara). Cam de vreo 3 ori pe zi si, in special, cand simti nevoia de dulce. Daca ai rabdare sa o prepari, mananca cel putin o data pe zi o salata verde(cu putin otet, sare si ulei). Linisteste sistemul nervos. Si evita dulciurile: streseaza in plus sistemul nervos si nu fac decat sa solicite si mai mult aportul de zaharuri.
iulia100
Postat pe 4 Noiembrie 2012 10:00
Cum sa iti tai ce...? Pff...Iti spun eu cum..Sufera si consuma-te! Gandeste-te la lucruri mai profunde decat o bucata de carnati care nu face decat sa iti umple matul..cum ar fi...ce iti umple tie sufletul? Ok...mananci! Matul e plin..si sufletul? Daca devii sclava unei astfel de obisnuinte inseamna ca in fata greutatilor vietii...nu faci fata!Mancam ca sa traim sau traim ca sa mancam? Suntem sclavii unei bucati de carnati sau suntem stapanii propriei noastre vointe, fiinte samd? In fine..probabil ca nu a sunat prea fin mesajul meu..nu vreau sa ofensez..dar..puii mei! Hai sa nu mai fim asa superficiali...si hai sa ne gandim in primul rand la noi ca fiinte spirituale..sa gasim lucruri mai importante..
blackladyrose
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:20
Nu este acelasi lucru, dar wellness cuprinde si parte de nutritie pe langa altele. Nu am spus ca sunt eu nutritionist ci ca o pot ajuta. Promovez o campanie wellness ce se desfasoara in aceasta perioada. Sper ca ati inteles acum despre ce e vorba. Puteti intreba daca mai aveti si alte nelamuriri
kudika_17237
Postat pe 4 Noiembrie 2012 17:32
Poti incerca cu sake-urile de la Herbalife,sunt foarte sanatoase si gustoase,plus ca-ti asigura toate caloriile de care are nevoie organismul pe timpul intregii zile
kudika540691
Postat pe 4 Noiembrie 2012 19:51
De la: kudika_10817, la data 2012-11-02 12:19:46
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?


Cu glicemia cum stai?

Daca simti tot timpul nevoia de dulce, asta inseamna ca al tau creier nu primeste suficient zahar, iar lucrul acesta se poate intampla din cauza ca e prea mult zahar in sange, iar ca urmare vasele de sange s-au ingustat, creierul nemaifiind capabil sa primeasca suficient zahar. In schimb, zaharul in exces din restul organismului se depune in celulele grase, rezerva de grasimi a corpului.

Eu te sfatuiesc sa afli valoarea glicemiei, s-ar putea sa fie ridicata.


Erata: in loc de zahar am vrut sa spun glucoza, doar ca nu-mi venea termenul in minte la momentul la care am raspuns.
kudika_10817
Postat pe 5 Noiembrie 2012 10:16
Pastilele cu Acai sunt cele mai bune pt acest aspetc,ele iti suprima pofta de mancare
kudika_18499
Postat pe 5 Noiembrie 2012 15:08
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?


ei,draga mea e foarte simplu:de cate ori iti este foame,deschizi frigiderul,te uiti ce ai(defapt ar fi mei bine sa nu ai prea multe in el),apoi te gandesti ca ai mancat ceva s-au mai bine zis ca nu ai ce si il inchizi si zici ca ai mancat
Mai poti inlocui foamea cu multe fructe,legume fierte,dar numai asa,aldente,nu fierte prea moi ca sa-si mentina legumele vitaminele si multe salate cu ulei nu prea bogate in grasimi,cel mai bun de rapitza s-au ulei de masline si sa acresti numai cu lamaie
Sa ai bafta si multa vointa.Poti totusi de 2 ori pe saptamana sa-ti faci carne usoara fara grasimi,dar cel mai bine este gratarul si adaugi orez ca garnitura,s-au legume fierte aldente.
Apoi ca desert,trebuie sa faci mult sport in aer liber,de preferinta cu bicicleta s-au alergatul usor!!!
Titanika
Postat pe 5 Noiembrie 2012 16:44
De la: kudika540691, la data 2012-11-04 19:51:11Poti incerca cu sake-urile de la Herbalife,sunt foarte sanatoase si gustoase,plus ca-ti asigura toate caloriile de care are nevoie organismul pe timpul intregii zile



Never..te faci cat casa de la ele...
kudika226898
Postat pe 5 Noiembrie 2012 17:17
De la: Titanika, la data 2012-11-05 16:44:19
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?


ei,draga mea e foarte simplu:de cate ori iti este foame,deschizi frigiderul,te uiti ce ai(defapt ar fi mei bine sa nu ai prea multe in el),apoi te gandesti ca ai mancat ceva s-au mai bine zis ca nu ai ce si il inchizi si zici ca ai mancat
Mai poti inlocui foamea cu multe fructe,legume fierte,dar numai asa,aldente,nu fierte prea moi ca sa-si mentina legumele vitaminele si multe salate cu ulei nu prea bogate in grasimi,cel mai bun de rapitza s-au ulei de masline si sa acresti numai cu lamaie
Sa ai bafta si multa vointa.Poti totusi de 2 ori pe saptamana sa-ti faci carne usoara fara grasimi,dar cel mai bine este gratarul si adaugi orez ca garnitura,s-au legume fierte aldente.
Apoi ca desert,trebuie sa faci mult sport in aer liber,de preferinta cu bicicleta s-au alergatul usor!!!



kudika226898
Postat pe 5 Noiembrie 2012 17:18
De la: kudika_10817, la data 2012-11-02 12:19:46
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?


Cu glicemia cum stai?

Daca simti tot timpul nevoia de dulce, asta inseamna ca al tau creier nu primeste suficient zahar, iar lucrul acesta se poate intampla din cauza ca e prea mult zahar in sange, iar ca urmare vasele de sange s-au ingustat, creierul nemaifiind capabil sa primeasca suficient zahar. In schimb, zaharul in exces din restul organismului se depune in celulele grase, rezerva de grasimi a corpului.

Eu te sfatuiesc sa afli valoarea glicemiei, s-ar putea sa fie ridicata.
Florenta_Hagi_mihale_1
Postat pe 5 Noiembrie 2012 17:51
Cred ca decat ambitia ne poate ajuta!
kudika_19970
Postat pe 5 Noiembrie 2012 18:39
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?

Nici un strop de alcool!
rondina
Postat pe 5 Noiembrie 2012 19:21
De la: Florenta_Hagi_mihale_1, la data 2012-11-05 17:51:52
De la: kudika_10817, la data 2012-11-02 12:19:46
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?


Cu glicemia cum stai?

Daca simti tot timpul nevoia de dulce, asta inseamna ca al tau creier nu primeste suficient zahar, iar lucrul acesta se poate intampla din cauza ca e prea mult zahar in sange, iar ca urmare vasele de sange s-au ingustat, creierul nemaifiind capabil sa primeasca suficient zahar. In schimb, zaharul in exces din restul organismului se depune in celulele grase, rezerva de grasimi a corpului.

Eu te sfatuiesc sa afli valoarea glicemiei, s-ar putea sa fie ridicata.


De ce m-ati citat fara sa raspundeti la tema, doamna, nu sunteti de acord cu ceea ce am scris?
kudika_10817
Postat pe 6 Noiembrie 2012 10:38
Un doctor nonconformist!

Dr. Paulo Ubiratan - Porto Alegre , Rio Grande do Sul, într-un interviu acordat televiziunii locale, a fost întrebat despre unele sfaturi pe care le-a dat totdeauna ...

Întrebare: exercitiile cardiovasculare prelungesc viata?
Raspuns: Inima a fost facutã pentru a bate de un numãr de ori ... Nu-tiirosi bãtãile cu exercitii. Totul, în cele din urmã, se uzeazã. Accelerarea inimii nu vã va face sa trãiti mai mult. E ca si cum ai spune cã se poate mãri durata vietii unei masini, dacã o faceti sa meargã mai repede. Vrei sa trãiesti mai mult? Trage un pui de somn!

Î: Ar trebui sã mã opresc cu consumul de carne rosie si sa mãnânc mai multe fructe si legume?
R: Trebuie sã întelegi logica eficientei ... Vaca ce mãnâncã? Iarbã si porumb. Ce sunt astea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic altceva decat un mecanism eficient de a introduce legume în corpul nostru. Vrei sa manânci niste boabe - mãnâncã pui!

Î: Ar trebui sã reduc consumul de alcool?
R: Categoric, nu! Vinul se face pe bazã de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamnã cã acesta trage apa din fructe, astfel încât sã profiti din plin din ea. Berea se face, de asemenea, din cereale. Le puteti consuma!

Î: Care sunt avantajele unui program regulat de exercitii fizice?
R: Filosofia mea este: dacã nu aveti nicio durere ... sunteti bine!

Î: Fripturile sunt daunatoare?
A: Nu m-ai ascultat! ... Astãzi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Acestea rãman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie dãunãtor?

I: Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?
R: Categoric nu! Exersarea unui muschi doar il face sã creasca în dimensiune.

Î: Ciocolata face rau?
R: Esti nebun? E cacao! O altã legumã! Este bunã pentru a fi fericit!

Si tine minte: viata nu ar trebui sã fie o cãlãtorie pânã la mormânt, cu intentia de a ajunge sãnãtos acolo, cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine apucã celãlalt drum: bere într-o mânã, chips de cartofi în cealaltã, mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând cã ... A MERITAT SA FACI CALATORIA!

Dacã a umbla inseamnã a fi sãnãtos, postasul ar fi nemuritor!
Balena inoatã toatã ziua, mãnancã doar peste, bea apã si totusi e TARE GRASA!

REMEMBER:
Un iepure aleargã toatã viata si trãieste 15 ani; broasca testoasã nu aleargã NICIODATA si trãieste 450 de ani.
rondina
Postat pe 6 Noiembrie 2012 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mesele dese 14 De la: Bangau_Dragos 22 Martie 2010 16:49
Apa buna pentru copii 3 De la: kudika427396 23 August 2016 13:31
inlocuitorii de zahar 22 De la: Monicamm85 22 Iunie 2010 12:19
BUNA 3 De la: office_salinasusesi_ro 27 Februarie 2010 09:04
Nu ma pot trezi ... 6 De la: iszabell 3 Martie 2014 11:13