Setari Cookie-uri

Cum sa-mi tai pofta de mancare?

De la: rondina, la data 2012-11-06 11:20:59 Un doctor nonconformist!

Dr. Paulo Ubiratan - Porto Alegre , Rio Grande do Sul, într-un interviu acordat televiziunii locale, a fost întrebat despre unele sfaturi pe care le-a dat totdeauna ...

Întrebare: exercitiile cardiovasculare prelungesc viata?
Raspuns: Inima a fost facutã pentru a bate de un numãr de ori ... Nu-tiirosi bãtãile cu exercitii. Totul, în cele din urmã, se uzeazã. Accelerarea inimii nu vã va face sa trãiti mai mult. E ca si cum ai spune cã se poate mãri durata vietii unei masini, dacã o faceti sa meargã mai repede. Vrei sa trãiesti mai mult? Trage un pui de somn!

Î: Ar trebui sã mã opresc cu consumul de carne rosie si sa mãnânc mai multe fructe si legume?
R: Trebuie sã întelegi logica eficientei ... Vaca ce mãnâncã? Iarbã si porumb. Ce sunt astea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic altceva decat un mecanism eficient de a introduce legume în corpul nostru. Vrei sa manânci niste boabe - mãnâncã pui!

Î: Ar trebui sã reduc consumul de alcool?
R: Categoric, nu! Vinul se face pe bazã de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamnã cã acesta trage apa din fructe, astfel încât sã profiti din plin din ea. Berea se face, de asemenea, din cereale. Le puteti consuma!

Î: Care sunt avantajele unui program regulat de exercitii fizice?
R: Filosofia mea este: dacã nu aveti nicio durere ... sunteti bine!

Î: Fripturile sunt daunatoare?
A: Nu m-ai ascultat! ... Astãzi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Acestea rãman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie dãunãtor?

I: Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?
R: Categoric nu! Exersarea unui muschi doar il face sã creasca în dimensiune.

Î: Ciocolata face rau?
R: Esti nebun? E cacao! O altã legumã! Este bunã pentru a fi fericit!

Si tine minte: viata nu ar trebui sã fie o cãlãtorie pânã la mormânt, cu intentia de a ajunge sãnãtos acolo, cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine apucã celãlalt drum: bere într-o mânã, chips de cartofi în cealaltã, mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând cã ... A MERITAT SA FACI CALATORIA!

Dacã a umbla inseamnã a fi sãnãtos, postasul ar fi nemuritor!
Balena inoatã toatã ziua, mãnancã doar peste, bea apã si totusi e TARE GRASA!

REMEMBER:
Un iepure aleargã toatã viata si trãieste 15 ani; broasca testoasã nu aleargã NICIODATA si trãieste 450 de ani.



Astea-s din putul gandirii unui gras lenes, dar mucalit...
kudika226898
Postat pe 6 Noiembrie 2012 18:49
poate ar fi de ajutor sa-ti gasesti o ocupatie care sa te absoarba, sa nu te mai gandesti la mancare.si multa vointa. succes~!poate fi o carenta de ceva minerale
alisa_lacatus
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:02
Mananca un baton fibrobar.
Joana0791
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:03
Sorynaa
Postat pe 11 Noiembrie 2012 18:00
De la: kudika226898, la data 2012-11-05 17:17:53
De la: kudika540691, la data 2012-11-04 19:51:11Poti incerca cu sake-urile de la Herbalife,sunt foarte sanatoase si gustoase,plus ca-ti asigura toate caloriile de care are nevoie organismul pe timpul intregii zile



Never..te faci cat casa de la ele...
Foarte posibil din ce am tot citit pe aici de la multe nemultumite.
GeorgianaBB
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:02
De la: kudika226898, la data 2012-11-06 18:49:35
De la: rondina, la data 2012-11-06 11:20:59 Un doctor nonconformist!

Dr. Paulo Ubiratan - Porto Alegre , Rio Grande do Sul, într-un interviu acordat televiziunii locale, a fost întrebat despre unele sfaturi pe care le-a dat totdeauna ...

Întrebare: exercitiile cardiovasculare prelungesc viata?
Raspuns: Inima a fost facutã pentru a bate de un numãr de ori ... Nu-tiirosi bãtãile cu exercitii. Totul, în cele din urmã, se uzeazã. Accelerarea inimii nu vã va face sa trãiti mai mult. E ca si cum ai spune cã se poate mãri durata vietii unei masini, dacã o faceti sa meargã mai repede. Vrei sa trãiesti mai mult? Trage un pui de somn!

Î: Ar trebui sã mã opresc cu consumul de carne rosie si sa mãnânc mai multe fructe si legume?
R: Trebuie sã întelegi logica eficientei ... Vaca ce mãnâncã? Iarbã si porumb. Ce sunt astea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic altceva decat un mecanism eficient de a introduce legume în corpul nostru. Vrei sa manânci niste boabe - mãnâncã pui!

Î: Ar trebui sã reduc consumul de alcool?
R: Categoric, nu! Vinul se face pe bazã de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamnã cã acesta trage apa din fructe, astfel încât sã profiti din plin din ea. Berea se face, de asemenea, din cereale. Le puteti consuma!

Î: Care sunt avantajele unui program regulat de exercitii fizice?
R: Filosofia mea este: dacã nu aveti nicio durere ... sunteti bine!

Î: Fripturile sunt daunatoare?
A: Nu m-ai ascultat! ... Astãzi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Acestea rãman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie dãunãtor?

I: Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?
R: Categoric nu! Exersarea unui muschi doar il face sã creasca în dimensiune.

Î: Ciocolata face rau?
R: Esti nebun? E cacao! O altã legumã! Este bunã pentru a fi fericit!

Si tine minte: viata nu ar trebui sã fie o cãlãtorie pânã la mormânt, cu intentia de a ajunge sãnãtos acolo, cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine apucã celãlalt drum: bere într-o mânã, chips de cartofi în cealaltã, mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând cã ... A MERITAT SA FACI CALATORIA!

Dacã a umbla inseamnã a fi sãnãtos, postasul ar fi nemuritor!
Balena inoatã toatã ziua, mãnancã doar peste, bea apã si totusi e TARE GRASA!

REMEMBER:
Un iepure aleargã toatã viata si trãieste 15 ani; broasca testoasã nu aleargã NICIODATA si trãieste 450 de ani.



Astea-s din putul gandirii unui gras lenes, dar mucalit...
Chiar ca! Cica flexiunile nu scad grasimea! Nimic mai gresit! Orice efort muscular ajuta la topirea grasimii!
GeorgianaBB
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:03
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?
De obicei, asa cum a mai zis cineva pe aici: efortul intelectual sau oboseala iti dau asemenea pofte.
Alte variante ar mai fi: ai doar senzatia ca iti este pofta de dulce, dar de fapt iti este sete. Bea apa si daca pofta continua, ia alte masuri: mananca nuci si alte chestii asemanatoare. Se digera lent si-ti taie orice pofta.
Eu am luat slim and fit si m-a ajutat enorm cu poftele de mancare atunci cand tineam diete si asa am scapat de dorinta de a mai bea sucuri ca are niste ingrediente care actioneaza asupra satietatii etc etc.
Bea ceaiuri neindulcite. Bauturile calde iti taie in principiu orice pofta.
Mananca putin si des. mesele regulate si cu gustari intre ele te slabesc mai repede si nici nu mai ai pofte nebune.
Si da, verifica-ti glicemia. De obicei glicemia la ora 11 scade brusc, asa ca incearca sa nu sari peste micul dejun. Mie asa mi-a zis nutritionistul.
GeorgianaBB
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:07
De la: GeorgianaBB, la data 2012-11-18 20:03:40
De la: kudika226898, la data 2012-11-06 18:49:35
De la: rondina, la data 2012-11-06 11:20:59 Un doctor nonconformist!

Dr. Paulo Ubiratan - Porto Alegre , Rio Grande do Sul, într-un interviu acordat televiziunii locale, a fost întrebat despre unele sfaturi pe care le-a dat totdeauna ...

Întrebare: exercitiile cardiovasculare prelungesc viata?
Raspuns: Inima a fost facutã pentru a bate de un numãr de ori ... Nu-tiirosi bãtãile cu exercitii. Totul, în cele din urmã, se uzeazã. Accelerarea inimii nu vã va face sa trãiti mai mult. E ca si cum ai spune cã se poate mãri durata vietii unei masini, dacã o faceti sa meargã mai repede. Vrei sa trãiesti mai mult? Trage un pui de somn!

Î: Ar trebui sã mã opresc cu consumul de carne rosie si sa mãnânc mai multe fructe si legume?
R: Trebuie sã întelegi logica eficientei ... Vaca ce mãnâncã? Iarbã si porumb. Ce sunt astea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic altceva decat un mecanism eficient de a introduce legume în corpul nostru. Vrei sa manânci niste boabe - mãnâncã pui!

Î: Ar trebui sã reduc consumul de alcool?
R: Categoric, nu! Vinul se face pe bazã de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamnã cã acesta trage apa din fructe, astfel încât sã profiti din plin din ea. Berea se face, de asemenea, din cereale. Le puteti consuma!

Î: Care sunt avantajele unui program regulat de exercitii fizice?
R: Filosofia mea este: dacã nu aveti nicio durere ... sunteti bine!

Î: Fripturile sunt daunatoare?
A: Nu m-ai ascultat! ... Astãzi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Acestea rãman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie dãunãtor?

I: Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?
R: Categoric nu! Exersarea unui muschi doar il face sã creasca în dimensiune.

Î: Ciocolata face rau?
R: Esti nebun? E cacao! O altã legumã! Este bunã pentru a fi fericit!

Si tine minte: viata nu ar trebui sã fie o cãlãtorie pânã la mormânt, cu intentia de a ajunge sãnãtos acolo, cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine apucã celãlalt drum: bere într-o mânã, chips de cartofi în cealaltã, mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând cã ... A MERITAT SA FACI CALATORIA!

Dacã a umbla inseamnã a fi sãnãtos, postasul ar fi nemuritor!
Balena inoatã toatã ziua, mãnancã doar peste, bea apã si totusi e TARE GRASA!

REMEMBER:
Un iepure aleargã toatã viata si trãieste 15 ani; broasca testoasã nu aleargã NICIODATA si trãieste 450 de ani.



Astea-s din putul gandirii unui gras lenes, dar mucalit...
Chiar ca! Cica flexiunile nu scad grasimea! Nimic mai gresit! Orice efort muscular ajuta la topirea grasimii!
Ca sa nu mai zic ca uleiul vegetal PRAJIT este groaznic de daunator, mai ales cand se depune pe vase, nu doar cand se depune pe coapse.
Iar alcoolul are groaznic de mutle calorii. 7 kcal /gram. Cine bea doar 3-4 grame de alcool? Iar berea ingrasa rau! Cred ca raspunsul la toate e moderatia, dar nicidecum "consuma in voie".
GeorgianaBB
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:11
Si cand zic vase, ma refer la vene artere nu oale si tigai
GeorgianaBB
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:12
...dacã citești postãrile unora de pe celãlalt topic....ti se taie sigur pofta de mâncare!!
mia2123
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:13
De la: mia2123, la data 2012-11-18 20:13:06...dacã citești postãrile unora de pe celãlalt topic....ti se taie sigur pofta de mâncare!!
criszoe
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:15
De la: GeorgianaBB, la data 2012-11-18 20:12:29Si cand zic vase, ma refer la vene artere nu oale si tigai
....când nu ești atentã...se depune pe ambele vase!!!
mia2123
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:21
Te poti descotorosi de fomicutza iesind la shopping, sunand prieteni
kudika_21479
Postat pe 18 Noiembrie 2012 20:56
Salut. Am un program foarte instabil. Se întâmplã sã fiu nevoitã sã lucrez 3-8 zile aproape fãrã somn, apoi o sãptãmânã îmi revin, dormind și odihnindu-mã, și din nou câteva zile fãrã somn. Administrez contraceptive hormonale, la recomandarea medicului. Ce n-aș face - vreau mâncare. Pot sã mã trezesc noaptea de la senzația de foame, cum deschid ochii dimineața, primul lucru care-mi vine în cap e frigiderul. Soțul meu e zvelt, evident cã-i gãtesc zilnic ceva bunișor, inclusiv torturi și prãjituri, și mãnânc și eu. Poftã de dulce - permanent. Nu știu ce sã fac. El mã susține cum poate, dar deja eu complexez. Cu tot cu pastile de slãbit (gen Super Slim, le-am administrat 2 luni), exerciții fizice, sunt gata sã mut frigiderul lângã masa de calculator și sã mãnânc lucrând sau.. lucrez mâncând. Ce-mi recomandați, luând în considerație regimul meu instabil de somn și lucru?
Sandutzasv
Postat pe 7 Decembrie 2012 02:16
De la: Sandutzasv, la data 2012-12-07 02:16:09Salut. Am un program foarte instabil. Se întâmplã sã fiu nevoitã sã lucrez 3-8 zile aproape fãrã somn, apoi o sãptãmânã îmi revin, dormind și odihnindu-mã, și din nou câteva zile fãrã somn. Administrez contraceptive hormonale, la recomandarea medicului. Ce n-aș face - vreau mâncare. Pot sã mã trezesc noaptea de la senzația de foame, cum deschid ochii dimineața, primul lucru care-mi vine în cap e frigiderul. Soțul meu e zvelt, evident cã-i gãtesc zilnic ceva bunișor, inclusiv torturi și prãjituri, și mãnânc și eu. Poftã de dulce - permanent. Nu știu ce sã fac. El mã susține cum poate, dar deja eu complexez. Cu tot cu pastile de slãbit (gen Super Slim, le-am administrat 2 luni), exerciții fizice, sunt gata sã mut frigiderul lângã masa de calculator și sã mãnânc lucrând sau.. lucrez mâncând. Ce-mi recomandați, luând în considerație regimul meu instabil de somn și lucru?

iti recomand sa consulti un medic.poate fi ceva pe baza de nervi.
kudika_22574
Postat pe 7 Decembrie 2012 07:21
De la: Sandutzasv, la data 2012-12-07 02:16:09Salut. Am un program foarte instabil. Se întâmplã sã fiu nevoitã sã lucrez 3-8 zile aproape fãrã somn, apoi o sãptãmânã îmi revin, dormind și odihnindu-mã, și din nou câteva zile fãrã somn. Administrez contraceptive hormonale, la recomandarea medicului. Ce n-aș face - vreau mâncare. Pot sã mã trezesc noaptea de la senzația de foame, cum deschid ochii dimineața, primul lucru care-mi vine în cap e frigiderul. Soțul meu e zvelt, evident cã-i gãtesc zilnic ceva bunișor, inclusiv torturi și prãjituri, și mãnânc și eu. Poftã de dulce - permanent. Nu știu ce sã fac. El mã susține cum poate, dar deja eu complexez. Cu tot cu pastile de slãbit (gen Super Slim, le-am administrat 2 luni), exerciții fizice, sunt gata sã mut frigiderul lângã masa de calculator și sã mãnânc lucrând sau.. lucrez mâncând. Ce-mi recomandați, luând în considerație regimul meu instabil de somn și lucru?


Sa-ti gfasesti o ocupatie mai putin stresanta...altfel, bulimia e a ta...
Pofta de mancare o sa-ti dispara cu totul cand al tau isi va gasi una mai putin mancacioasa...
kudika226898
Postat pe 8 Decembrie 2012 08:29
daca ti o dieta de care ti-e scarba iti zic eu ca iti taie toata pofta de mancare. dar trebuie sa te ti de ea. eu am renuntat la micile placeri cu o dieta pe placul meu, dar din cand in cand mai mananc si cate ceva care nu e pe lista. Incearca dieta dukan, o sa te scarbesti de carne la maxim, si dupa dieta de 90 de zile si nu o sa mai ai treaba cu poftele
Cosmina_Alexandra_Dulamita_1
Postat pe 8 Decembrie 2012 17:36
De la: Cosmina_Alexandra_Dulamita_1, la data 2012-12-08 17:36:27daca ti o dieta de care ti-e scarba iti zic eu ca iti taie toata pofta de mancare. dar trebuie sa te ti de ea. eu am renuntat la micile placeri cu o dieta pe placul meu, dar din cand in cand mai mananc si cate ceva care nu e pe lista. Incearca dieta dukan, o sa te scarbesti de carne la maxim, si dupa dieta de 90 de zile si nu o sa mai ai treaba cu poftele



Dar o sa aiba treaba cu avitaminoza si cu colesterolul...
kudika226898
Postat pe 8 Decembrie 2012 22:11
nu este o solutie sa te abtii, ci secretul estesa gasesti formula care iti este benefica tie. daca doresti mai multe detalii ma poti contacta pe adresa cazy_pysy@yahoo.com
succes si sper sa intram in contact curand
kudika_26430
Postat pe 17 Ianuarie 2013 10:59
De la: Sandutzasv, la data 2012-12-07 02:16:09Salut. Am un program foarte instabil. Se întâmplã sã fiu nevoitã sã lucrez 3-8 zile aproape fãrã somn, apoi o sãptãmânã îmi revin, dormind și odihnindu-mã, și din nou câteva zile fãrã somn. Administrez contraceptive hormonale, la recomandarea medicului. Ce n-aș face - vreau mâncare. Pot sã mã trezesc noaptea de la senzația de foame, cum deschid ochii dimineața, primul lucru care-mi vine în cap e frigiderul. Soțul meu e zvelt, evident cã-i gãtesc zilnic ceva bunișor, inclusiv torturi și prãjituri, și mãnânc și eu. Poftã de dulce - permanent. Nu știu ce sã fac. El mã susține cum poate, dar deja eu complexez. Cu tot cu pastile de slãbit (gen Super Slim, le-am administrat 2 luni), exerciții fizice, sunt gata sã mut frigiderul lângã masa de calculator și sã mãnânc lucrând sau.. lucrez mâncând. Ce-mi recomandați, luând în considerație regimul meu instabil de somn și lucru?


Hmm, iti recomand sa-ti schimbi stilul de viata avand un program normal de lucru, ca sa poti dormi si tu linistita 8 ore pe noapte.

Si nu uita sa mananci cele 3 mese principale ale zilei, daca se poate la ore fixe.

Daca mai continui cu regimul de viata pe care-l duci la ora actuala, in cativa ani, pe pariu, organismul tau va claca, si nu cred ca vrei sa ajungi din medic in medic, inghitind pumni de pastile, sau sa platesti cu viata pentru inconstienta ta de a munci pana la epuizare.
Viorica_Franziska
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:10
De la: kudika_21479, la data 2012-11-18 20:56:00 Te poti descotorosi de fomicutza iesind la shopping, sunand prieteni

si facand shopping nu iti mai vine foame?
buna asta :))
muza_ta
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:23
Pofta permanenta de dulce e din cauza oboselii.Scade magneziul iar corpul cere....dulce(ciudat,dar adevarat).Vorba lui Vio,incearca sa o lasi mai moale,ca altfel o sa-ti para rau mai tarziu.Incearca sa inlocuiesti prajiturile cu fructe si miere.
Rotty_
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:24
pt cele cu pricina

http://data.whicdn.com/images/47473664/481451_402525499822859_1550886904_n_large.jpg
muza_ta
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:31
Atunci mai bine nu te apuci de ea....la pizza ma refer
Rotty_
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:36
De la: kudika_17096, la data 2013-01-17 11:36:32 Atunci mai bine nu te apuci de ea....la pizza ma refer


:)))))))))
muza_ta
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:42
incearca saleurile de la muza...si nu o sa mai mananci vreodata altceva
EXCELENTUL
Postat pe 17 Ianuarie 2013 11:56
De la: kudika226898, la data 2012-12-08 22:11:27
De la: Cosmina_Alexandra_Dulamita_1, la data 2012-12-08 17:36:27daca ti o dieta de care ti-e scarba iti zic eu ca iti taie toata pofta de mancare. dar trebuie sa te ti de ea. eu am renuntat la micile placeri cu o dieta pe placul meu, dar din cand in cand mai mananc si cate ceva care nu e pe lista. Incearca dieta dukan, o sa te scarbesti de carne la maxim, si dupa dieta de 90 de zile si nu o sa mai ai treaba cu poftele



Dar o sa aiba treaba cu avitaminoza si cu colesterolul...
Corect! Plus ca un medic mi-a zis zis, da, e o dieta de tinut o data in viata, si poate nici atunci daca poti tine altfel de diete, pentru ca te nenoroceste.
DariaMih
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:19
De la: DariaMih, la data 2013-01-31 21:19:45
De la: kudika226898, la data 2012-12-08 22:11:27
De la: Cosmina_Alexandra_Dulamita_1, la data 2012-12-08 17:36:27daca ti o dieta de care ti-e scarba iti zic eu ca iti taie toata pofta de mancare. dar trebuie sa te ti de ea. eu am renuntat la micile placeri cu o dieta pe placul meu, dar din cand in cand mai mananc si cate ceva care nu e pe lista. Incearca dieta dukan, o sa te scarbesti de carne la maxim, si dupa dieta de 90 de zile si nu o sa mai ai treaba cu poftele



Dar o sa aiba treaba cu avitaminoza si cu colesterolul...
Corect! Plus ca un medic mi-a zis zis, da, e o dieta de tinut o data in viata, si poate nici atunci daca poti tine altfel de diete, pentru ca te nenoroceste.


Buna fetelor,
Dupa sarbatori un prieten de-al meu s-a apucat sa tina aceasta dieta, un pic personalizata (am sa ma interesez in ce sens), ideea e ca a slabit cat a simtit nevoia si acum a oprit-o si incearca sa se mentina prin mersul la sala. Revin cu informatii.
GeorgianaBB
Postat pe 20 Februarie 2013 13:00
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?
.....da!!!...cu cuþitul!!! porþii cât mai mici de mâncare!!!
mia2123
Postat pe 20 Februarie 2013 15:12
De la: mia2123, la data 2013-02-20 15:12:13
De la: kudika_8888, la data 2012-10-24 22:28:50Buna!
Eu nu prea ma pot abtine de la mancare.Am mereu pofta de ceva,mai ales dulce.Si din cauza asta,oricata miscare as face,nu reusesc sa slabesc cat mi-as dori.Exista ceva ca sa-mi taie pofta de mancare?
.....da!!!...cu cuþitul!!! porþii cât mai mici de mâncare!!!


Ce pot sa zic decat..sa incepi sa ceri ajutorul. De exemplu sa mergi la medic , nutritionist ceva , sa te documetezi si sa iti creezi un program strict dar doar dupa indicatiile cuiva. Niciodata dupa capul tau si in timp ai sa vezi rezultatele;)
DariaMih
Postat pe 23 Iunie 2013 23:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Evaluare Nutritionala GRATUITA!!! 1 De la: mihaela2009 22 Ianuarie 2009 17:22
Capsula de slabit Arpfarm 80 lei 4 De la: kudika411987 11 Iulie 2011 19:08
TIMISOARA 3 De la: office_salinasusesi_ro 4 Martie 2010 23:25
Cum sa slabesti usor si sa te si menti la greutatea dorita.. 3 De la: kudika325855 21 Octombrie 2013 21:15
ROMANIA A ADERAT LA CODEX ALIMENTARIUS!! 2 De la: dianana 3 Februarie 2010 20:39