Setari Cookie-uri

Fibromul uterin cam cat mar costa operatia

Buna tuturor numele meu este Ileana am 40 de ani si am un fibrom de 10 cm cu 9 doctora la care am facut analizele mia recomandat spitalul din Buftea . Voi unde ati facut operatia si cat va costat .Va multumesc tuturor .
kudika_26310
Postat pe 16 Ianuarie 2013 09:59
De la: kudika_26310, la data 2013-01-16 09:59:26Buna tuturor numele meu este Ileana am 40 de ani si am un fibrom de 10 cm cu 9 doctora la care am facut analizele mia recomandat spitalul din Buftea . Voi unde ati facut operatia si cat va costat .Va multumesc tuturor .



Locuiesti in Buftea?
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2013 10:00
nu locuiesc la 80 de km de Buftea dar acolo mia recomandat Doamna Doctora
kudika_26310
Postat pe 16 Ianuarie 2013 10:14
De la: kudika_26310, la data 2013-01-16 10:14:15nu locuiesc la 80 de km de Buftea dar acolo mia recomandat Doamna Doctora



Probabil domnia sa lucreaza in acea unitate spitaliceasca!!!Draga mea,daca este sa vorbim de cuantumul spagilor date la medicii chirurgi si anestezisti,ce se vehiculeaza pe piata ,este de ordinul milioanelor,la care se adauga suportul medical aferent si asistenta data de catre cadrele medii,ce poti sa faci,asa este in tara noastra,nu dai spagi,mori prin spitale!!
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2013 10:41
Tu ai facut aceata operatie ??
kudika_26310
Postat pe 16 Ianuarie 2013 11:16
De la: kudika_26310, la data 2013-01-16 11:16:58Tu ai facut aceata operatie ??



Nu am fost supusa unei astfel de interventii chirurgicale,dar am in familie un astfel de caz,la care totul a decurs multumitor,nu este o operatie cu riscuri,caci tehnica medicala,privind latura chirurgicala a evoluat multumitor,dar careia trebuie sa-i faci fata cu brio!!!Se face sub anestezie generala,urmand recuperarea corespunzatoare prescrisa de catre medicul chirurg!!!Dimensiunile fibromului tau sunt destul de mari,ceea ce impune intervenirea pentru extirpare,dar ar fi bine daca te-ar consulta si un alt medic de profil!!In general ,fibroamele uterine nu sunt eliminate decat in cazuri extreme,cand pun in pericol sanatatea pacientei!!!Sunt situatii cand se practica embolizarea,dar numai medicul poate propune aceasta procedura medicala,tinand cont de dimensiunile fibromului uterin!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2013 11:25
Da poi am fost la doi doctori care amandoi mi-au spus ca trebuie neaparat operatie pentru ca pune in pericol sanatatea
kudika_26310
Postat pe 16 Ianuarie 2013 11:59
De la: kudika_26310, la data 2013-01-16 11:59:28Da poi am fost la doi doctori care amandoi mi-au spus ca trebuie neaparat operatie pentru ca pune in pericol sanatatea



In acest caz,interneaza-te si supune-te acelei operatii,referitor la suma de bani ,ti-am spus mai sus,este de ordinul milioanelor ,in Lei vechi vorbind!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2013 12:09
Dar un pret asa estimativ am 18 milioane si nush daca imi ajung sau nu
kudika_26310
Postat pe 16 Ianuarie 2013 12:38
De la: kudika_26310, la data 2013-01-16 12:38:49Dar un pret asa estimativ am 18 milioane si nush daca imi ajung sau nu



Iti ajung,cred ca sunt prea multi,dar te poti interesa,cu discretie insa,la spital,dupa internare,de la pacientii domniei sale,cu care,probabil te vei afla in salon,se practica o astfel de metoda de obtinere de informatii,vestile circula la nivel intern!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2013 12:42
Multumesc foarte mult pentru raspunsuri miai fost de mare ajutor
kudika_26310
Postat pe 16 Ianuarie 2013 13:32
De la: kudika_26310, la data 2013-01-16 13:32:30Multumesc foarte mult pentru raspunsuri miai fost de mare ajutor




Prezinta-te,fara teama,la spital,in vederea efectuarii operatiei respective,vei trece totul cu bine!!Multa sanatate iti doresc!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2013 13:43
ITI RECOMAND IN BUCURESTI LA SPITALUL UNIVERSITAR!!!VA RECOMAND PE DOCTORUL IOAN DANIEL!!!DA TI CAUTARE PE GOOGLE!!! SANATATE!!!
SheylaQ
Postat pe 20 Ianuarie 2013 05:25
Cauta-l pe dr NECHIFOR de la sp universitar
E singurul care iti poate spune daca merge embolizarea uterina .
E usor sa te duci la cutit , recuperarea e groaznica
Mai intereseaza-te !
sanatate si multa bafta!
Diana
kudika421403
Postat pe 20 Ianuarie 2013 07:28
Nu trebuie sa te operezi.De astazi inainte urmezi urmatorul program zilnic si tumorile se vor5 elimina singure fara operatie,

Trebuie sa nu mai consumi de astazi inainte proteine animale respectiv carne,oua,lapte si produse lactate si sa nu mai consumi mincare trecuta prin foc sau conservata prin alte procedee.Trebuie sa devii vegetaliana.Zilknic la ora 6,13 si la ora 22 trebuie sa spui rugaciunea Tatal Nostru in pozitia stind in picioare cu fata la rasarit si apoi spui rugaciune de multumire catre Dumnezeu si Sfinta Treime pentru viata pe care ne o dau si la sfirsit faci rugaciunea persobala pentru problemele pe care le ai.

De mincat mananci doar dupa ora 13 pina la ora 18 un frcuct sau o salata fara sa faci abuz cantitativ.Miercuri si vineri trebuie sa tii post negru.In felul aceste energia benefica de viata data de catre Dumnezeu pentru regenerare si pentru viata nu se mai consuma pentru digerarea alimentelor si pentru eliminarea toxinelor din corp este folosita pentru vindecare si pentru eliminarea celulelor bolnave

Trebuie sa te spovedesti de cel putin 4 ori pean macar in posturile mari si sa te impartasesti si sa te straduiesti sa elimini greselile de conduita pe care le ai.Aceasta este reteta vindecarii sigure,fara operatie si fara sa cheltui bani pe medicamente,pe operatii si pe mincare .Iti urez multa incredere in acest regim de viata si vindecare rapida,Eu in acest mod m-am vindecat de tumori la sini.
Ing. Donciu Maria din Galati
kudika_5152
Postat pe 20 Ianuarie 2013 08:16
Ing.Donciu Maria din Galati telefon 0236417992Contacteaza-ma telefonic
kudika_5152
Postat pe 20 Ianuarie 2013 08:20
Dna. Ing. Donciu Maria, chiar vorbiti serios? Rugåciuni si infometare ???
Roua_Deraway
Postat pe 20 Ianuarie 2013 08:36
Buna, am si eu pe cineva care face operatia asta peste 1 saptamana si o costa cam 300 euro
kudika_28106
Postat pe 31 Ianuarie 2013 09:16
De la: kudika_5152, la data 2013-01-20 08:16:48Nu trebuie sa te operezi.De astazi inainte urmezi urmatorul program zilnic si tumorile se vor5 elimina singure fara operatie,

Trebuie sa nu mai consumi de astazi inainte proteine animale respectiv carne,oua,lapte si produse lactate si sa nu mai consumi mincare trecuta prin foc sau conservata prin alte procedee.Trebuie sa devii vegetaliana.Zilknic la ora 6,13 si la ora 22 trebuie sa spui rugaciunea Tatal Nostru in pozitia stind in picioare cu fata la rasarit si apoi spui rugaciune de multumire catre Dumnezeu si Sfinta Treime pentru viata pe care ne o dau si la sfirsit faci rugaciunea persobala pentru problemele pe care le ai.

De mincat mananci doar dupa ora 13 pina la ora 18 un frcuct sau o salata fara sa faci abuz cantitativ.Miercuri si vineri trebuie sa tii post negru.In felul aceste energia benefica de viata data de catre Dumnezeu pentru regenerare si pentru viata nu se mai consuma pentru digerarea alimentelor si pentru eliminarea toxinelor din corp este folosita pentru vindecare si pentru eliminarea celulelor bolnave

Trebuie sa te spovedesti de cel putin 4 ori pean macar in posturile mari si sa te impartasesti si sa te straduiesti sa elimini greselile de conduita pe care le ai.Aceasta este reteta vindecarii sigure,fara operatie si fara sa cheltui bani pe medicamente,pe operatii si pe mincare .Iti urez multa incredere in acest regim de viata si vindecare rapida,Eu in acest mod m-am vindecat de tumori la sini.
Ing. Donciu Maria din Galati




NU MAI ABERA, CA OAMENII SE AFLA IN NECAZ, NU STA DE BATAIA DE JOC A DVS.
!!!
kudika_19944
Postat pe 31 Ianuarie 2013 16:03
Am auzit ca Dr Ioan Daniel de la Spitalul Universitar este un medic foarte bun.
Eu merg la ginecologie la Dr. Mitroi Gabriel de la Medlife Favorit. Sunt foarte multumita de el, este profesionist si nu in ultimul rand este un om calm, deschis, raspunde la intrebari, la telefon, insa nu stiu daca se ocupa si de fibrom.
Ghicicummacheama
Postat pe 31 Ianuarie 2013 16:10
La maternitatea Giulesti la Dl.|profesor Bogdan Marinescu - s-a operat sora mea acum 5 ani - acum deja a nascut al doilea baietel. Cautati-l la GIulesti |!
Sanatate multa!
kudika194180
Postat pe 3 Februarie 2013 09:22
eu trebuie sa fac o operatie de prolaps genital de care imi este extrem de frica. De asemenea am auzit de dr Ion Daniel. Puteti sa ma ajutati cu o informatie vis a vis de operatie de medic si de partea financiara ( daca nu cer prea mult)?
kudika_926651
Postat pe 30 Iulie 2013 14:14
Daca te vei opera la dr Ion Daniel de la Universitar, esti pe maini bune! Are o echipa foarte buna si te vor ajuta la controlarea emotiilor inainte de operatie si cu siguranta vei avea un rezultat pozitiv! Sanatate! Daca mai ai nevoie de informatii in privinta lui, cotacteaza-ma, am trecut prin mana sa! :)
kudika_928688
Postat pe 2 Octombrie 2013 20:14
Mda... operatiile din ziua de azi se fac cam asa: http://jocuri.genie.ro/jocuri-cu-operatii/
kudika_939713
Postat pe 28 Octombrie 2013 15:22
AS DORI SA VORBESC IN PRIVAT CU TINE,SUNT PUTIN SOCATA DE ACES FIBROM,AS DORI SA AFLU MAI MULTE DESPRE OPERATIA LA PAROSCOPIC SI SA-MI DAI NISTE SFATURI,ITI LAS E-MAIL-UL MEU-mpauladiana@yahoo.com,te rog scrie-mi,multumesc mult,un om disperat...
kudika432796
Postat pe 6 Februarie 2014 21:35
Buna, mie pretul pentru indepartare de fibrom uterin chiar mi s-a parut accesibil la Dr Istoc. Am fost cu mama saptamana trecuta, chiar ma gandeam ca va sta internata mult timp, dar operatia a decurs foarte bine si recuperarea la fel! Dl doctor Istoc foloseste tehnica laparoscopica, e mult mai bine decat in cazul interventiei clasice. In plus, rata complicatiilor scade, ne-a explicat foarte mult despre tehnica aceasta.
kudika_957643
Postat pe 17 Martie 2014 15:51
Buna fetelor. De curand, o matusa de a mea s-a operat laparoscopic de fibrom uterin tot la doctorul Silviu Istoc, dansul ne-a explicat ca este tehnica cea mai buna pentru pacient. Intr-adevar a fost foarte multumita atat de felul in care a decurs operatia, cat si de faptul ca recuperarea este rapida fata de operatiile clasice.
kudika_957640
Postat pe 15 Aprilie 2014 15:12
Buna, Doctor Istoc unde il pot contacta? la ce spital? Multumesc
kudika_974287
Postat pe 28 Septembrie 2014 16:39
Buna ziua fetelor.
Am 42 de ani, am avut doua fibroame uterine, unul intrauterin altul lipit pe peretele exterior al uterului. Embolizarea nu ar fi ajutat, cel extrauterin avea 12 cm...si tot crestea...iar pe vremea aia mai si fumam.... Ritmul de crestere a fost foarte rapod, in 2012 cand l-am descoperit avea un diametru de 2,2 cm...dupa 2 ani a ajuns la un diametru de 12 cm. In toata perioada asta de doi ani nu va mai spun cate tincturi (inclusiv nebunia aia de Spanz, ceaiuri, diete regimuri am adoptat, am devenit si veterariana pentru ca ....eram convinsa ca isi pastreaza ritmul de crestere pentru ca este alimentat cu proteina animala. Degeaba.... Am luat hotararea in septembrie 2014 sa ma operez, a fost operatie de histerectomie cervicala, cu pastrarea ovarelor si anexelor.
LAPAROSCOPIC !
La Regina Maria in Bucuresti, la vestita doamna doctor Elvira Bratila. Doar doua zile am stat internata, la externare am plecat singura pe jos ..am luat taxi...urcam scarile..coboram...imi caram bagajul dupa mine...a fost ca si cum imi scosesem o masea. (ma rog...una mai mare...e adevarat). Dupa 5 zile am mers deja la serviciu... Nu am avut stari depresive, nici stari de rau, nici disconfort sau semne de schimbari ...absolut nimic.

Iar pe abdomen am 4 puncte mici care in timp vor trece. Au trecut deja doua luni si parca a fost demult....a fost ca un eveniment oarecare peste care am trecut in fuga...si fara urmari. Comparativ...a fost mai dificil si mai dureros atunci cand mi-am pus un implant dentar...decat operatia asta laparoscopica.

Asa ca fetelor...medicina evolueaza, cereti sprijin specializat...in clinici moderne...cu tehnica moderna si cu oameni specializati care stiu sa o utilizeze, chiar daca a costat o mica avere (cam 7.200 lei) dar a meritat.


Va pup, Aveti grija de voi.
Julia37
Postat pe 16 Noiembrie 2014 14:50
Buna ziua. Ma numesc ioana visan su mi s a depistat un fibrom de 6/5 cm. Mi s a recomandat duphastone. Primele 3 luni m am simtit bune cu acest tratament,mi se reglase ciclu. Dar acum nu si mai face nici un efect. Problema e k am ft multe cheaguri si dureri abdominale. Perioada ciclului la mine este si de o sapt,este si de 2 si de 3. Ce sfaturi imi dati?
Ioana_Visan_1
Postat pe 27 Decembrie 2016 08:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va confruntati cu ticuri? 5 De la: healthy009706 27 Februarie 2010 11:51
Oprirea ciclului menstrual cand mergem la mare 104 De la: iuli 31 Martie 2014 07:54
Sarcina extrauterina eliminata cu MTX 3 De la: eleain 26 Decembrie 2009 21:53
mai sunt virgina? 50 De la: diana_elisabeta 31 Mai 2014 13:01
trist... 46 De la: kukla 13 Aprilie 2010 14:55