Setari Cookie-uri

L-am inselat desi il iubesc...

De la: againpiscotica, la data 2013-04-12 14:37:18
cel.mai stas e sa-si insele amantu cu sotu


Pai si-atunci de cine sa ne fie mila? De amant?
_Kiddo
Postat pe 12 Aprilie 2013 14:43
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 13:31:50
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 12:54:58Singurul indemn pe care ti-l pot lansa este sa faci ceea ce crezi tu ca-i mai bine. Mergi pe intuitie. De multe ori, intuitia ne ajuta mai mult decat ratiunea.

Iar daca te hotarasti sa nu-i spui iubitului de acel episod cu colegul tau, ar trebui sa lamuresti niste lucruri importante legate de relatia voastra: e musai sa ajungeti la un compromis cu privire la o locuinta comuna si, ma gandesc ca, din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala, deci incearca sa discuti cu iubitul tau despre dorinta ta de a primi mai multa atentie, afectiune sau sex.

Daca te hotarasti sa-i marturisesti totul, incearca sa nu-i dai bietului om prea multe detalii. Si mai trebuie sa fii pregatita de orice, inclusiv de despartire.

Ai grija de tine si vezi ce faci!


Barbatii este porci, chiar si atunci cand sunt inselati . La ce sa-i spuna adevarul, lasa aiba fraierul incredere in ea.


Hmm, Kiddo, fiecare om are propria putere de decizie, constiinta, putere de judecata, liber arbitru etc. E treaba ei daca decida sa-i spuna sau nu, nu e treaba mea. Chiar te-as ruga sa nu ma mai responsabilizezi pe mine cu hotararile altora, ok?

Nu reprezint eu constiinta fiecarui om, nu sunt eu in masura sa iau decizii in locul altora, asa ca te rog...
kudika_32792
Postat pe 12 Aprilie 2013 14:45
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 14:43:25
De la: againpiscotica, la data 2013-04-12 14:37:18
cel.mai stas e sa-si insele amantu cu sotu


Pai si-atunci de cine sa ne fie mila? De amant?

nup...de amanta sotului daca tot voiai tembelenovela
againpiscotica
Postat pe 12 Aprilie 2013 14:46
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 14:45:23
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 13:31:50
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 12:54:58Singurul indemn pe care ti-l pot lansa este sa faci ceea ce crezi tu ca-i mai bine. Mergi pe intuitie. De multe ori, intuitia ne ajuta mai mult decat ratiunea.

Iar daca te hotarasti sa nu-i spui iubitului de acel episod cu colegul tau, ar trebui sa lamuresti niste lucruri importante legate de relatia voastra: e musai sa ajungeti la un compromis cu privire la o locuinta comuna si, ma gandesc ca, din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala, deci incearca sa discuti cu iubitul tau despre dorinta ta de a primi mai multa atentie, afectiune sau sex.

Daca te hotarasti sa-i marturisesti totul, incearca sa nu-i dai bietului om prea multe detalii. Si mai trebuie sa fii pregatita de orice, inclusiv de despartire.

Ai grija de tine si vezi ce faci!


Barbatii este porci, chiar si atunci cand sunt inselati . La ce sa-i spuna adevarul, lasa aiba fraierul incredere in ea.


Hmm, Kiddo, fiecare om are propria putere de decizie, constiinta, putere de judecata, liber arbitru etc. E treaba ei daca decida sa-i spuna sau nu, nu e treaba mea. Chiar te-as ruga sa nu ma mai responsabilizezi pe mine cu hotararile altora, ok?

Nu reprezint eu constiinta fiecarui om, nu sunt eu in masura sa iau decizii in locul altora, asa ca te rog...


"din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala"
Crezi ca infidelitatea are vreo scuza? NU ARE !
Si calmeaza-te te rog, ca nu te-am facut responsabila pt. actiunile ei.
_Kiddo
Postat pe 12 Aprilie 2013 14:52
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 14:52:21
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 14:45:23
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 13:31:50
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 12:54:58Singurul indemn pe care ti-l pot lansa este sa faci ceea ce crezi tu ca-i mai bine. Mergi pe intuitie. De multe ori, intuitia ne ajuta mai mult decat ratiunea.

Iar daca te hotarasti sa nu-i spui iubitului de acel episod cu colegul tau, ar trebui sa lamuresti niste lucruri importante legate de relatia voastra: e musai sa ajungeti la un compromis cu privire la o locuinta comuna si, ma gandesc ca, din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala, deci incearca sa discuti cu iubitul tau despre dorinta ta de a primi mai multa atentie, afectiune sau sex.

Daca te hotarasti sa-i marturisesti totul, incearca sa nu-i dai bietului om prea multe detalii. Si mai trebuie sa fii pregatita de orice, inclusiv de despartire.

Ai grija de tine si vezi ce faci!


Barbatii este porci, chiar si atunci cand sunt inselati . La ce sa-i spuna adevarul, lasa aiba fraierul incredere in ea.


Hmm, Kiddo, fiecare om are propria putere de decizie, constiinta, putere de judecata, liber arbitru etc. E treaba ei daca decida sa-i spuna sau nu, nu e treaba mea. Chiar te-as ruga sa nu ma mai responsabilizezi pe mine cu hotararile altora, ok?

Nu reprezint eu constiinta fiecarui om, nu sunt eu in masura sa iau decizii in locul altora, asa ca te rog...


"din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala"
Crezi ca infidelitatea are vreo scuza? NU ARE !
Si calmeaza-te te rog, ca nu te-am facut responsabila pt. actiunile ei.


Fii pe pace, caci sunt cat se poate de calma. Faptul ca-ti raspund la o postare pe care mi-ai adresat-o nu ar indica ca as fi nervoasa. Daca e s-o iau pe logica ta, poate ca si eu ar trebui sa-ti spun sa te calmezi, avand in vedere ca mi-ai raspuns la postare si m-ai tras de maneca.

Sa revenim la subiect: eu am facut o simpla constatare din exterior si nicidecum nu am cautat sa-i justific fetei actiunea ei de infidelitate. Ai inteles tu gresit.
kudika_32792
Postat pe 12 Aprilie 2013 14:56
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 14:56:19
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 14:52:21
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 14:45:23
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 13:31:50
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 12:54:58Singurul indemn pe care ti-l pot lansa este sa faci ceea ce crezi tu ca-i mai bine. Mergi pe intuitie. De multe ori, intuitia ne ajuta mai mult decat ratiunea.

Iar daca te hotarasti sa nu-i spui iubitului de acel episod cu colegul tau, ar trebui sa lamuresti niste lucruri importante legate de relatia voastra: e musai sa ajungeti la un compromis cu privire la o locuinta comuna si, ma gandesc ca, din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala, deci incearca sa discuti cu iubitul tau despre dorinta ta de a primi mai multa atentie, afectiune sau sex.

Daca te hotarasti sa-i marturisesti totul, incearca sa nu-i dai bietului om prea multe detalii. Si mai trebuie sa fii pregatita de orice, inclusiv de despartire.

Ai grija de tine si vezi ce faci!


Barbatii este porci, chiar si atunci cand sunt inselati . La ce sa-i spuna adevarul, lasa aiba fraierul incredere in ea.


Hmm, Kiddo, fiecare om are propria putere de decizie, constiinta, putere de judecata, liber arbitru etc. E treaba ei daca decida sa-i spuna sau nu, nu e treaba mea. Chiar te-as ruga sa nu ma mai responsabilizezi pe mine cu hotararile altora, ok?

Nu reprezint eu constiinta fiecarui om, nu sunt eu in masura sa iau decizii in locul altora, asa ca te rog...


"din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala"
Crezi ca infidelitatea are vreo scuza? NU ARE !
Si calmeaza-te te rog, ca nu te-am facut responsabila pt. actiunile ei.


Fii pe pace, caci sunt cat se poate de calma. Faptul ca-ti raspund la o postare pe care mi-ai adresat-o nu ar indica ca as fi nervoasa. Daca e s-o iau pe logica ta, poate ca si eu ar trebui sa-ti spun sa te calmezi, avand in vedere ca mi-ai raspuns la postare si m-ai tras de maneca.

Sa revenim la subiect: eu am facut o simpla constatare din exterior si nicidecum nu am cautat sa-i justific fetei actiunea ei de infidelitate. Ai inteles tu gresit.


Ok scuze atunci.
_Kiddo
Postat pe 12 Aprilie 2013 15:02
Kiddo, nu ai pentru ce sa te scuzi. :)
kudika_32792
Postat pe 12 Aprilie 2013 15:05
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 14:56:19
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 14:52:21
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 14:45:23
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-12 13:31:50
De la: kudika_32792, la data 2013-04-12 12:54:58Singurul indemn pe care ti-l pot lansa este sa faci ceea ce crezi tu ca-i mai bine. Mergi pe intuitie. De multe ori, intuitia ne ajuta mai mult decat ratiunea.

Iar daca te hotarasti sa nu-i spui iubitului de acel episod cu colegul tau, ar trebui sa lamuresti niste lucruri importante legate de relatia voastra: e musai sa ajungeti la un compromis cu privire la o locuinta comuna si, ma gandesc ca, din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala, deci incearca sa discuti cu iubitul tau despre dorinta ta de a primi mai multa atentie, afectiune sau sex.

Daca te hotarasti sa-i marturisesti totul, incearca sa nu-i dai bietului om prea multe detalii. Si mai trebuie sa fii pregatita de orice, inclusiv de despartire.

Ai grija de tine si vezi ce faci!


Barbatii este porci, chiar si atunci cand sunt inselati . La ce sa-i spuna adevarul, lasa aiba fraierul incredere in ea.


Hmm, Kiddo, fiecare om are propria putere de decizie, constiinta, putere de judecata, liber arbitru etc. E treaba ei daca decida sa-i spuna sau nu, nu e treaba mea. Chiar te-as ruga sa nu ma mai responsabilizezi pe mine cu hotararile altora, ok?

Nu reprezint eu constiinta fiecarui om, nu sunt eu in masura sa iau decizii in locul altora, asa ca te rog...


"din moment ce te-ai simtit atrasa de un alt barbat, iti lipsesc atentia, afectiunea si sexul din relatia ta oficiala"
Crezi ca infidelitatea are vreo scuza? NU ARE !
Si calmeaza-te te rog, ca nu te-am facut responsabila pt. actiunile ei.


Fii pe pace, caci sunt cat se poate de calma. Faptul ca-ti raspund la o postare pe care mi-ai adresat-o nu ar indica ca as fi nervoasa. Daca e s-o iau pe logica ta, poate ca si eu ar trebui sa-ti spun sa te calmezi, avand in vedere ca mi-ai raspuns la postare si m-ai tras de maneca.

Sa revenim la subiect: eu am facut o simpla constatare din exterior si nicidecum nu am cautat sa-i justific fetei actiunea ei de infidelitate. Ai inteles tu gresit.


Aduc o completare, mai lunga, acestui mesaj, caci ieri ma grabeam si n-am avut timp sa-mi dezvolt ca lumea argumentatia ca sa ma fac pe deplin inteleasa. Ideea era ca acea constatare din exterior se bazeaza pe cele povestite de fata care a initiat topicul. Fata spune ca iubitul ei a devenit mai rece cu ea si lucrul asta o afecteaza si ca urmare apar certuri intre ei doi, concluzia: fetei ii lipseste afectiunea si nu mai stie alta modalitate de a-i arata iubitului cat de mult ii lipseste dragostea, decat certandu-se cu iubitul ei. Pare ciudat, insa cearta reprezinta, intr-un fel, un mod de a comunica. Tot fata spune ca el nu este doar rece, ci se vad si foarte rar, deci si viata lor intima are de suferit din doua motive: distanta si situatia conflictuala dintre ei doi. In continuare, fata povesteste ca iubitul ei considera orice altceva mai important decat iubita, inclusiv treburile gospodariei le considera mai importante decat jumatatea lui, concluzia: fata duce lipsa de atentie din partea lui.

Faptul ca mai intai s-a intalnit la o cafea cu acel coleg, il putem considera, pe de-o parte, ca o modalitate a ei de a-si pedepsi iubitul pentru privarea de acele lucruri mai sus-enumerate: afectiune, atentie, dar pe de alta parte si ca o modalitate de a tatona terenul pentru a vedea daca se merita sa mearga pana la capat pe drumul infidelitatii. Inca din acea faza, ea cocheta cu ideea unei infidelitati, insa era indecisa daca sa mearga mai departe sau nu. Dupa cum s-a vazut in cele din urma ea a preferat sa se culce cu acel baiat, pentru a umple si acel gol lasat de o viata sexuala neimplinita.

A facut-o sa se simta mai bine gestul ei de infidelitate? Doar pe moment, atat. Pe termen lung, daca e sa fim obiectivi pana la capat, ea si-a facut mai mult rau decat bine, pentru ca a sa constiinta n-o sa-i dea pace, iar mustrarile ei de constiinta reprezinta motivul pentru care ne-a scris. Ea isi doreste, intr-un fel sau altul, sa-si potoleasca mustrarile de constiinta prin intermediul nostru. Incearca sa obtina un soi de iertare, chiar si de la niste straini, cum suntem noi pentru ea, de aceea a adus in sprijinul atitudinii ei infidele acele argumente cum ca iubitul nu-i acorda prea multa afectiune, atentie, sex.

Poate ca si disperarea ei, aceea de a nu mai putea comunica la parametri optimi cu iubitul ei, au impins-o catre gestul ei de infidelitate. E ca un fel de strigat disperat de ajutor, precum acei copii care plang din ce in ce mai tare si ajung sa se dea cu fundul de pamant pentru ca parintii nu le cumpara o jucarie noua, spre exemplu.

Cand se ajunge la un act de infidelitate, nu exista un singur vinovat, ci vinovat pentru tot ceea ce se intampla nu e doar cel cel inseala, ci si cel inselat. Multi oameni, odata intrati intr-o relatie de cuplu, iau dragostea partenerului ca pe-un lucru de la sine inteles, si nu se mai straduiesc sa-si cucereasca si sa-si rasfete partenerul de cuplu, asa cum o faceau la inceputul relatiei spre exemplu. Partenerul neglijat incearca sa-si comunice prin diverse metode nemultumirea legata de acest lucru, iar cand vede ca nu are sorti de izbanda, ori se resemneaza, ori se refugiaza in relatii paralele.

Concluzia: ca o relatie sa functioneze e nevoie de doi. Ca flacara pasiunii sa ramana aprinsa si peste ani, e nevoie de atentie, afectiune, comunicare, toate acestea e musai sa fie reciproce. Dragostea partenerului de cuplu nu trebuie sa fie perceputa ca de la sine inteleasa odata ce ai cucerit o persoana, ci iubirea trebuie ingrijita in permanenta de amandoi ca ea sa ramana vie. Nu se petrece acest lucru, se ajunge la infidelitati si, de foarte multe ori, la despartire sau divort.
kudika_32792
Postat pe 13 Aprilie 2013 07:51
Gata, am rezolvat problema. In urma criticilor si parerilor mai bune sau mai putin bune ale voastre m-am decis sa am o discutie serioasa cu prietenul meu, spunandu-i si de ceea ce am facut. Va dati seama si singuri cred care a fost prima lui reactie, dupa care sa linistit si a fost de acord sa avem o discutie. A incercat sa inteleaga de ce am facut chestia asta si a hotarat ca e bine sa facem amandoi ceva pentru a ne salva relatia. A inteles ca si comportamentului lui m-a impins in bratele unui alt baiat, si a decis ca de acum incolo chiar daca nu ne vom muta impreuna ne vom acorda mult mai mult tim unul celuilalt, vom incerca sa stam mai mult impreuna, iar acum ca vine vacanta de paste probabil vom pleca si noi intr-o scurta vacanta, pentru ca sa fim doar noi 2 si pentru a iesi putin din monotonia de zi cu zi. Sunt foarte fericita acum, ma simt foarte bine ca am putut avea aceasta discutie, ca el ma inteles oarecum si ca m-a iertat. Simt ca relatia asta are acum un nou inceput, ca il iubesc acum mai mult ca niciodata si cred ca as fi dispusa sa fac orice mi-ar cere, chiar sa ma mut la el (cu conditia de a nu renunta la faculta) doar ca sa ne fie bine. Regret enorm acum ca l-am inselat dar tot odata ma bucur ca putem da o noua sansa relatiei, cat despre el, e un prieten minunat, mi-a demonstrat-o si acum cat de mult insemn eu pentru el. Mi-a vorbit atat de frumos si de calm incat imi venea sa il leg de mine sa nu ne mai despartim niciodata. Cat despre celalalt, i-am explicat situatia, a vorbit si prietenul meu cu el si am intrerupt orice legatura, schimbandu-mi numarul de tel si id de messenger la cererea prietenului meu pentru siguranta lui. Sper sa fie un nou inceput si pana la urma sa fim o familie fericita:).
Eu93llr
Postat pe 13 Aprilie 2013 16:55
De la: Eu93llr, la data 2013-04-13 16:55:55Gata, am rezolvat problema. In urma criticilor si parerilor mai bune sau mai putin bune ale voastre m-am decis sa am o discutie serioasa cu prietenul meu, spunandu-i si de ceea ce am facut. Va dati seama si singuri cred care a fost prima lui reactie, dupa care sa linistit si a fost de acord sa avem o discutie. A incercat sa inteleaga de ce am facut chestia asta si a hotarat ca e bine sa facem amandoi ceva pentru a ne salva relatia. A inteles ca si comportamentului lui m-a impins in bratele unui alt baiat, si a decis ca de acum incolo chiar daca nu ne vom muta impreuna ne vom acorda mult mai mult tim unul celuilalt, vom incerca sa stam mai mult impreuna, iar acum ca vine vacanta de paste probabil vom pleca si noi intr-o scurta vacanta, pentru ca sa fim doar noi 2 si pentru a iesi putin din monotonia de zi cu zi. Sunt foarte fericita acum, ma simt foarte bine ca am putut avea aceasta discutie, ca el ma inteles oarecum si ca m-a iertat. Simt ca relatia asta are acum un nou inceput, ca il iubesc acum mai mult ca niciodata si cred ca as fi dispusa sa fac orice mi-ar cere, chiar sa ma mut la el (cu conditia de a nu renunta la faculta) doar ca sa ne fie bine. Regret enorm acum ca l-am inselat dar tot odata ma bucur ca putem da o noua sansa relatiei, cat despre el, e un prieten minunat, mi-a demonstrat-o si acum cat de mult insemn eu pentru el. Mi-a vorbit atat de frumos si de calm incat imi venea sa il leg de mine sa nu ne mai despartim niciodata. Cat despre celalalt, i-am explicat situatia, a vorbit si prietenul meu cu el si am intrerupt orice legatura, schimbandu-mi numarul de tel si id de messenger la cererea prietenului meu pentru siguranta lui. Sper sa fie un nou inceput si pana la urma sa fim o familie fericita:).



Daca ai rezolvat problema,inseamna ca ai ca partener un barbat aproape de perfectiune,ceea ce ma bucura foarte mult!!!Ca in orice relatie desfasurata sub bune auspicii,comunicarea reciproca este cheia ,care deschide toate usile,inclusiv pe cea a iertarii!!!!Daca ati reusit sa treceti de acest prag,inseamna ca tot ce va decurge de acum incolo depinde numai de modul cum veti reusi sa intretineti relatia!!!Felicitari si numai bine in viata voastra!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Aprilie 2013 17:04
Eshti o curva.

Obisnuieste-te.

Acesta este numai inceputul.

De aici, tot restul vietii tale.

Greu ii prima oara.

De acum, va veni manusa :-)

Bun venit la bord, cine te iubeste, te iubeste asa cum esti :-)



hotei
Postat pe 14 Aprilie 2013 07:19
AUZI DRADUTO...!!! DACA IL IUBEAI NU O FACEAI CA NU AVEAI CAPUL IN SAC,,,,!UNA ; SI A DOUA MAI ALES CA EREAI CU EL DE 5 ANI PUTEAI SA TI UN RESPECT PT EL SAU SA TE MUTI CU EL SI FACEAI NAVETA, NU EREA MUSAI SA TE INTALNESTI CU ACEL NOU BAIAT SI MAI GRAV SA TE CULCI CU EL....! ORI DACA NU I SPUNEAI LA FOSTUL SAU ACTULUL TAU IUBIT CA, AI TERMINAT CU EL SI ASA ITI CONTINUAI VIATA...SI NU PURTAI IN INIMA TA NICI O VINA DE ORICE GRESEALA FATA DE IUBITUL TAU.....! DAR TU AI FACUT PARTE DIN FETELE CARE LE PLACE AVENTURA SI PICA USOR PRADA BARBATILOR DOAR DIN VRAJEALA SI ,,,,AMOR...- SEX..! DECI NU AI AVUT NICI UN PIC DE AUTORITATE , DE CAPABILITATE SI DE PERSONALITATE A TA DE FATA SA NU TE ARUNCI REPEDE LA SEX..!!?? AZI CU ACELA MAINE CU ALTU SI UITE ASA....SE OBISNUESTE CORPUL SI CREIERUL,,,! ASA CA DUTE SI FATI VIATA MAI DEPARTE SI NU TE MAI PLANGE AICI E CEVA FT RUSINOS , NICI NU AS AVEA CURAJUL SA MAI EXPRIM ACEASTA ISTORIE..! ACESTE SUNT GESTURI ESITE DIN CARACTER SI PERSONALITATE DE OM,,,,,URAT ,,MAI ALES CA FATA...:(
Adrian_Valentin_Waltez_1
Postat pe 14 Aprilie 2013 08:42
BRAVOO IMI PLACE CUM AI SPUS ..SA ITI DEA D-ZEU SANATATE SI NU MAI BINE CA ADEVARAT AI SPUS...! CITESTE SI LA MINE MAI JOS SI TOT ASA IA-M DAT DE INTELES....!CURVELE...E CURVELEE..CU UN INCEPUT DE AL LOR ,,PERVES..!
Adrian_Valentin_Waltez_1
Postat pe 14 Aprilie 2013 08:47
De la: Eu93llr, la data 2013-04-13 16:55:55Gata, am rezolvat problema. In urma criticilor si parerilor mai bune sau mai putin bune ale voastre m-am decis sa am o discutie serioasa cu prietenul meu, spunandu-i si de ceea ce am facut. Va dati seama si singuri cred care a fost prima lui reactie, dupa care sa linistit si a fost de acord sa avem o discutie. A incercat sa inteleaga de ce am facut chestia asta si a hotarat ca e bine sa facem amandoi ceva pentru a ne salva relatia. A inteles ca si comportamentului lui m-a impins in bratele unui alt baiat, si a decis ca de acum incolo chiar daca nu ne vom muta impreuna ne vom acorda mult mai mult tim unul celuilalt, vom incerca sa stam mai mult impreuna, iar acum ca vine vacanta de paste probabil vom pleca si noi intr-o scurta vacanta, pentru ca sa fim doar noi 2 si pentru a iesi putin din monotonia de zi cu zi. Sunt foarte fericita acum, ma simt foarte bine ca am putut avea aceasta discutie, ca el ma inteles oarecum si ca m-a iertat. Simt ca relatia asta are acum un nou inceput, ca il iubesc acum mai mult ca niciodata si cred ca as fi dispusa sa fac orice mi-ar cere, chiar sa ma mut la el (cu conditia de a nu renunta la faculta) doar ca sa ne fie bine. Regret enorm acum ca l-am inselat dar tot odata ma bucur ca putem da o noua sansa relatiei, cat despre el, e un prieten minunat, mi-a demonstrat-o si acum cat de mult insemn eu pentru el. Mi-a vorbit atat de frumos si de calm incat imi venea sa il leg de mine sa nu ne mai despartim niciodata. Cat despre celalalt, i-am explicat situatia, a vorbit si prietenul meu cu el si am intrerupt orice legatura, schimbandu-mi numarul de tel si id de messenger la cererea prietenului meu pentru siguranta lui. Sper sa fie un nou inceput si pana la urma sa fim o familie fericita:).


Avand in vedere ca el te-a iertat pentru infidelitatea ta, si chiar a vazut la modul pozitiv acea intamplare ca pe-o sansa de a va imbunatati relatia, cred ca ai dat peste un barbat plin de intelegere, mai intelegator decat ai lasat tu sa para in mesajele anterioare.
kudika_32792
Postat pe 14 Aprilie 2013 09:56
Te rog sa ma ierti, dar nu il inteleg pe prietnul tau.... In locul lui, cum as fi aflat te-as fi pocnit, iar dupa l'as fi spitalizat pe ala cu bataia. Si inca un lucru pe care sigur l-ai mai auzit: nu ai cum sa spui ca il iubesti daca l-ai inselat, l-ai inselat de buna voie si nesilita de nimeni (nu vreu sa spun ce cuvant care incepe cu "c" te caracterizeaza). Sincer nu inteleg cum poti sa stai langa prietenul tau stiind ca ti-ai batut joc de el..... Nu o sa va inteleg pe unele niciodata...
kudika_16675
Postat pe 14 Aprilie 2013 11:16
stati linistit..eu nu prea creed in oameni d-astia asa de ''intelegatori'' cum spune ea. Pot sa o asigur ca relatia va avea un sfarsit f naspa ;))... si ori iti va intoarce si el roata..ori tu o vei face si a doua oara...ori tot soiul. Pt ca nu ai cum sa uiti chiar daca ierti. la prima cearta vor fi reprosuri asa ca draga mea ce pot sa-ti spun. Trebuia sa te desparti si cu asta basta daca considerai in cel mai bun caz stateai despartita de el o luna..si apoi te culcai cu ala si daca nu iti placea te impacai la loc. Cu ce ganditi unele nu stiu . Auzi il iubesc dar l-am inselat. Il iubesti pe dracu
cristi86
Postat pe 14 Aprilie 2013 12:54
Cu parere de rau dar...cine iubeste nu inseala. Daca simti ca nu aveti nimic in comun cu actualul prieten...lasa-l sa-si vada de viata lui, nu-l mai incurca. Nu trage de o relatie care deja e 70 % moarta, de frica ca nu vei gasi pe altcineva. Cel mai mare dusman al unei relatii e obisnuinta si delasarea asta.....pe principul....merge cumva...transa, impinsa sau urnita.
simona_anca
Postat pe 14 Aprilie 2013 13:34
De la: simona_anca, la data 2013-04-14 13:34:57Cu parere de rau dar...cine iubeste nu inseala. Daca simti ca nu aveti nimic in comun cu actualul prieten...lasa-l sa-si vada de viata lui, nu-l mai incurca. Nu trage de o relatie care deja e 70 % moarta, de frica ca nu vei gasi pe altcineva. Cel mai mare dusman al unei relatii e obisnuinta si delasarea asta.....pe principul....merge cumva...transa, impinsa sau urnita.


Cel mai mare dusman este lipsa de comunicare. Cine iubeste face tot posibilul ca atunci cand ceva nu e in ordine sa incerce sa repare. Iti calci orgoluil si te duci si-i spui ce iti doresti si ce nu iti place. Delasarea si rutina apar atunci cand nu ne mai intereseaza de cel de langa noi si ne complacem cu faptul ca "daca el nu face eu de ce sa fac".
_Kiddo
Postat pe 14 Aprilie 2013 14:25
Dragã foarte bine ai fãcut "!!!Dacã ie incãpãtinat asa ii trebuie! !!!Tu ai nevoie de atentie si sã nu te simti si.gurã! Oricum toti insealã si femeile si bãrbatii!
kudika489332
Postat pe 14 Aprilie 2013 17:10
De la: Eu93llr, la data 2013-04-13 16:55:55Gata, am rezolvat problema. In urma criticilor si parerilor mai bune sau mai putin bune ale voastre m-am decis sa am o discutie serioasa cu prietenul meu, spunandu-i si de ceea ce am facut. Va dati seama si singuri cred care a fost prima lui reactie, dupa care sa linistit si a fost de acord sa avem o discutie. A incercat sa inteleaga de ce am facut chestia asta si a hotarat ca e bine sa facem amandoi ceva pentru a ne salva relatia. A inteles ca si comportamentului lui m-a impins in bratele unui alt baiat, si a decis ca de acum incolo chiar daca nu ne vom muta impreuna ne vom acorda mult mai mult tim unul celuilalt, vom incerca sa stam mai mult impreuna, iar acum ca vine vacanta de paste probabil vom pleca si noi intr-o scurta vacanta, pentru ca sa fim doar noi 2 si pentru a iesi putin din monotonia de zi cu zi. Sunt foarte fericita acum, ma simt foarte bine ca am putut avea aceasta discutie, ca el ma inteles oarecum si ca m-a iertat. Simt ca relatia asta are acum un nou inceput, ca il iubesc acum mai mult ca niciodata si cred ca as fi dispusa sa fac orice mi-ar cere, chiar sa ma mut la el (cu conditia de a nu renunta la faculta) doar ca sa ne fie bine. Regret enorm acum ca l-am inselat dar tot odata ma bucur ca putem da o noua sansa relatiei, cat despre el, e un prieten minunat, mi-a demonstrat-o si acum cat de mult insemn eu pentru el. Mi-a vorbit atat de frumos si de calm incat imi venea sa il leg de mine sa nu ne mai despartim niciodata. Cat despre celalalt, i-am explicat situatia, a vorbit si prietenul meu cu el si am intrerupt orice legatura, schimbandu-mi numarul de tel si id de messenger la cererea prietenului meu pentru siguranta lui. Sper sa fie un nou inceput si pana la urma sa fim o familie fericita:).


"telenovea" curata!! daca iubitu asta al tau exista cu adevarat eu iti recomand "mumificarea" lui ...alt f.... ca el n-o sa mai gasesti!!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Aprilie 2013 10:03
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-14 14:25:55
De la: simona_anca, la data 2013-04-14 13:34:57Cu parere de rau dar...cine iubeste nu inseala. Daca simti ca nu aveti nimic in comun cu actualul prieten...lasa-l sa-si vada de viata lui, nu-l mai incurca. Nu trage de o relatie care deja e 70 % moarta, de frica ca nu vei gasi pe altcineva. Cel mai mare dusman al unei relatii e obisnuinta si delasarea asta.....pe principul....merge cumva...transa, impinsa sau urnita.


Cel mai mare dusman este lipsa de comunicare. Cine iubeste face tot posibilul ca atunci cand ceva nu e in ordine sa incerce sa repare. Iti calci orgoluil si te duci si-i spui ce iti doresti si ce nu iti place. Delasarea si rutina apar atunci cand nu ne mai intereseaza de cel de langa noi si ne complacem cu faptul ca "daca el nu face eu de ce sa fac".


De acord!
kudika_32792
Postat pe 15 Aprilie 2013 10:05
De la: kudika_25894, la data 2013-04-14 12:54:48stati linistit..eu nu prea creed in oameni d-astia asa de ''intelegatori'' cum spune ea. Pot sa o asigur ca relatia va avea un sfarsit f naspa ;))... si ori iti va intoarce si el roata..ori tu o vei face si a doua oara...ori tot soiul. Pt ca nu ai cum sa uiti chiar daca ierti. la prima cearta vor fi reprosuri asa ca draga mea ce pot sa-ti spun. Trebuia sa te desparti si cu asta basta daca considerai in cel mai bun caz stateai despartita de el o luna..si apoi te culcai cu ala si daca nu iti placea te impacai la loc. Cu ce ganditi unele nu stiu . Auzi il iubesc dar l-am inselat. Il iubesti pe dracu


exact la asta ma gandeam si eu!!cea mai tare este faza cu "a discutat si prietenul meu cu el" oare l-o fi rugat frumos?!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Aprilie 2013 10:05
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-14 14:25:55[quote name=
Cel mai mare dusman este lipsa de comunicare. Cine iubeste face tot posibilul ca atunci cand ceva nu e in ordine sa incerce sa repare. Iti calci orgoluil si te duci si-i spui ce iti doresti si ce nu iti place. Delasarea si rutina apar atunci cand nu ne mai intereseaza de cel de langa noi si ne complacem cu faptul ca "daca el nu face eu de ce sa fac".



De cele mai multe ori!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 11:21
De la: kudika_25894, la data 2013-04-14 12:54:48stati linistit..eu nu prea creed in oameni d-astia asa de ''intelegatori'' cum spune ea. Pot sa o asigur ca relatia va avea un sfarsit f naspa ;))... si ori iti va intoarce si el roata..ori tu o vei face si a doua oara...ori tot soiul. Pt ca nu ai cum sa uiti chiar daca ierti. la prima cearta vor fi reprosuri asa ca draga mea ce pot sa-ti spun. Trebuia sa te desparti si cu asta basta daca considerai in cel mai bun caz stateai despartita de el o luna..si apoi te culcai cu ala si daca nu iti placea te impacai la loc. Cu ce ganditi unele nu stiu . Auzi il iubesc dar l-am inselat. Il iubesti pe dracu




Subscriu,nu cred in iertarea barbatilor,sunt mai razbunatori decat femeile,totul este o sarada,care,in curand,se va intoarce impotriva doamnei noastre!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 11:23
l-ai inselat cu toaate ca-l iubesti.."cica"...i-ai marturisit...nu prea imi vine mie sa cred dar hai treaca mearga de la mine ...te-a iertat..asta chiar e greu de crezut si daca intradevar e asa cum ai spus atunci eu cred ca te-a iertat ca sa ti-o intoarca asteapta-te ca nu-i the end
againpiscotica
Postat pe 15 Aprilie 2013 11:33
De la: kiss_my_ass, la data 2013-04-15 10:05:12
De la: kudika_25894, la data 2013-04-14 12:54:48stati linistit..eu nu prea creed in oameni d-astia asa de ''intelegatori'' cum spune ea. Pot sa o asigur ca relatia va avea un sfarsit f naspa ;))... si ori iti va intoarce si el roata..ori tu o vei face si a doua oara...ori tot soiul. Pt ca nu ai cum sa uiti chiar daca ierti. la prima cearta vor fi reprosuri asa ca draga mea ce pot sa-ti spun. Trebuia sa te desparti si cu asta basta daca considerai in cel mai bun caz stateai despartita de el o luna..si apoi te culcai cu ala si daca nu iti placea te impacai la loc. Cu ce ganditi unele nu stiu . Auzi il iubesc dar l-am inselat. Il iubesti pe dracu


exact la asta ma gandeam si eu!!cea mai tare este faza cu "a discutat si prietenul meu cu el" oare l-o fi rugat frumos?!




daaaa ala i-a fu**t femeia si apoi au stat la o barfa si o bere si s-au inteles :)) pfff
cristi86
Postat pe 15 Aprilie 2013 15:23
Parerea mea este sa il inseli mai departe cu toata increderea. Tot ziceai ca te gasesti in carnetul celuilalt cu notite pe locul o suta. Iti dai seama draga mea ca pana ii moare lui vaca sau capra ca sa-ti vina si tie randul, iesi la pensie.La varsta aceea, pe jumatate senila sau lovita de platfus nici nu mai stii la ce sunt buni barbatii.
kudika023770
Postat pe 15 Aprilie 2013 15:51
lasa-l pe tzaran esti tanara esti frumoasa ai viata inainte nu s-au terminat barbatii gasesti pasiune si daruire in fiecare clipa,eu am 50 de ani si crede-ma am prietene de varsta ta care prefera sa-si alunge plictiseala cu unul ca mine nu cu putzoi care habar nu au sa pretuiasca o femeie
kudika368667
Postat pe 21 Aprilie 2013 06:29
IDEI SI CARACTERE DIFERITE....GANDESTE-TE CA DACA VA CASATORITI V-A TREBUI SA TE MUTI LA TARA SI TE V-A PUNE LA TREBURILE CASEI LA MULS VACA LA RANIT LA PORCI LA ADUS APA ETC...VREI TU ASTA?DE VENIT LA ORAS NU VREA SA-I GASEASCA PARINTII TAI CEVA DE MUNCA LA ORAS. EL E INVATAT ACOLO IN BATATURA INCALTAT CU CIZME DE CAUCIUC PANA LA GENUNCHI CU TROACA DE LATURI IN BRATE DUCANDU-SE LA PORCI.NU VEZI CA E MAI IMPORTANTA VACA SI PORCUL CA TINE?ASTA VREI UN VIITOR NEFERICIT?ESTI CU CAPU?LASA-L FATA DRAGA SA-SI GASEASCA O TARANCUTA DE LA EL DIN SAT CA NU E DE NASUL TAU.TREABA CU COLEGUL E ALTA PROBLEMA... DAR CE VREI SA-L ASTEPTI SA VINA DIN SAT CAND ISI ADUCE AMINTE SA VINA CU AROMA DE BALEGA SI SA TE TINA UN PIC IN BRATE? LASA-L IN PLATA DOMNULUI ACOLO CU VACA SI TU REFA-TI VIATA ESTI TANARA SI AI MULTE USI DESCHISE.BAFTA
kudika027660
Postat pe 21 Aprilie 2013 12:44
Solutia mi se pare o despartire amiabila! Nu se poate sa stai cu cineva doar pe baza atasamentului cand gandirea e de multe ori opusa si te simti legata doar de situatiile pe care le-ati trait si depasit impreuna.. Punct acum pana nu o sa-l faci mai mult sa sufere!
P.S. sa mai afirme cineva ca am ceva cu femeile ;)
Darius_
Postat pe 21 Aprilie 2013 17:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea a trecut.. 17 De la: mady_puppy 27 Noiembrie 2009 19:12
Cum au devenit florile parfum 1 De la: miss_ankee 18 Noiembrie 2010 19:00
Buna Seara 12 De la: kudika_5985 27 Aprilie 2012 00:39
mai avem o sansa? 64 De la: I_m_nuts2011 22 Octombrie 2010 11:20
BUNA 2 De la: Indiana_Jones 20 Octombrie 2011 21:20