Setari Cookie-uri

RELATIA DINTRE O ROMANCA SI UN ARAB

Poi de ce sunt curve???ptr k s au casatorit cu arabi???tu crestina ce esti cum poti spune unei femei asa tinand cont ca esti in postul Craciunului???Unde ai vazut scris tu in cele sfinte cineva sa vb asa...du te la Biserica femeie razvratita...da.eu stiu multi arabi in general musulmani. Dar nu trebuie marginalizati!!!poi ce romanii nostri sunt mai buni???dak mergi in tarile lor nu ai sa vezi unul care sa isi lase parintii nevoiasi pe strada..sa ii bata sau sa ii alunge..ptr ei parintii sunt k si Dumnezeu...respect ptr ei....rusine romanilor...ei lucrez si am locuit cu ei mai bine de 6 ani...si ei isi respecta tot postul..si noi romanii desi vedem ca scrie in Biblie sa nu mancam porc toti o facem...uita te Intai la tine femeie pe urma sa vb de ei....
kudika_938248
Postat pe 15 Decembrie 2013 16:44
Poi de ce sunt curve???ptr k s au casatorit cu arabi???tu crestina ce esti cum poti spune unei femei asa tinand cont ca esti in postul Craciunului???Unde ai vazut scris tu in cele sfinte cineva sa vb asa...du te la Biserica femeie razvratita...da.eu stiu multi arabi in general musulmani. Dar nu trebuie marginalizati!!!poi ce romanii nostri sunt mai buni???dak mergi in tarile lor nu ai sa vezi unul care sa isi lase parintii nevoiasi pe strada..sa ii bata sau sa ii alunge..ptr ei parintii sunt k si Dumnezeu...respect ptr ei....rusine romanilor...ei lucrez si am locuit cu ei mai bine de 6 ani...si ei isi respecta tot postul..si noi romanii desi vedem ca scrie in Biblie sa nu mancam porc toti o facem...uita te Intai la tine femeie pe urma sa vb de ei....
kudika_938248
Postat pe 15 Decembrie 2013 16:44
A uitasem si ultimul lucru pe care o sa il respect la ei toata viata mea...fetele lor inaintea casatoriei sunt fecioare toate..si ei knd isi sarbatoresc Ead-ul sau un fel de Craciun la noi..nu ii vezi morti de beti prin sant,drogati sau mancand porc la greu....in concluzie musulmani fiind credinta lor in Dumnezeu e mult mai puternica decat a noastra....pe urma sa va treziti voi sa vb despre ei...si dak sunteti intr o tara straina ca si mine. .dak deschideti canalele lor majoritatea sunt despre religie si credinta..pe knd la noi...vedeti ,ganditi,analizati si pe urma faceti o diferenta.....
kudika_938248
Postat pe 15 Decembrie 2013 16:51
Daca oamenii se potrivesc si ajung la un consens, nu conteaza religia!
Darius_
Postat pe 15 Decembrie 2013 18:38
O musulmanca nu se poate casatori cu un crestin ... cred ca asta ai vrut sa spui
RMT
Postat pe 15 Decembrie 2013 20:40
vai cat ii mai puteti lauda pe arabi...cu ce sunt atat de interesanti? vi se par mai dotati decat romani nostri poate ca da pt faptul ca au taiat imprejurul si faptul ca fac curatenie la locul de munca cu limba...cunosc foarte multi arabi, turci, irakieni, iranieni, libanezi, pakistanezi traiesc intr-o tara unde se gaseste toate natiile lor...sunt doar niste prefacuti, cand sunt cu parinti sunt niste sfinti dar au o minte atat de diabolica incat in timp va vor face sa ajungeti ca mamele lor niste sclsve...femeile nu au un cuvant de spus in religia lor...iar fetele din religia lor de ce credeti ca au cururile atat de mari? ca sunt fecioare cand se marita da pentru ca pana la casatorie ofera doar posteriorul nu si altceva dar nu sunt sfinte cum credeti voi...veti vedea voi mai tarziu cum se va schimba toata frumusetea lor pe care o vedeti acum...mai ales cand ii vor obliga parinti sa isi ia si o nevasta musulmanca... veti fi pe locul 2 dupaia
anrya
Postat pe 15 Decembrie 2013 21:34
Mai intai trebuie sa vedem ce le atrage pe acele romance (caci acesta este subiectul) sa aleaga arabi de sorginte musulmana. Sunt si arabi crestini printre ei ,tendinta (din nefericire) este spre acei barbati musulmani. De ce spun din ...nefericire ? Nimeni nu a abordat pana acum aspectul din punct de vedere al credintei,in sine. Exista diferente culturale si de mentalitati imense intre europeni si musulmanii din tarile arabe. Personal,nu cred in fericirea acelor romance care aleg calea de a se casatori cu arabi.Acestia ,le rapesc vietile,obliga copiii sa adopte doar religia musulmana (ceea ce-mi pare incorect)fara sa cunoasca si cealalta credinta,cea crestina,astfel sunt obligati de mici sa mearga intr-o singura directie,impusa doar de un singur membru al familiei ,o abatere de la aceasta regula putand provoca chiar si condamnarea la moarte(lepadarea de islam nu este tolerata in majoritatea tarilor musulmane). Nu pot spune de ce alege o romanca sa isi petreaca tot restul vietii alaturi de un musulman...poate fi atractia pentru foloase materiale si de aici si o viata comoda (se stie ca femeile nu au dreptul sa munceasca decat cu acordul sotului),dar pot fi multe astfel de tentatii care pana la urma (statisticile vorbesc)vor devoala cu adevarat statutul unei femei in islam, adica o simpla anexa a bucatariei si atat,nimic mai mult. Feriti-va de astfel de capcane femei romance,pastrati-va credinta crestina, nimic pe lumea aceasta nu valoreaza mai mult precum credinta in Hristos ,sufletul nu se poate mantui in credinta mahomedana,alegerea v-a apartine,insa odata pasul facut ,este foarte greu,chiar imposibil de a mai avea si o a doua sansa,musulmanii folosesc deseori santajul cu copii rezultati din astfel de casatorii.
Gabriela_love_golden
Postat pe 15 Decembrie 2013 22:54
Buna,sunt casatorita de 4 ani cu un cetatean tunisian si nu am intampinat nici un fel de constrangeri sau sa-mi schimb stilul de viata.Probabil si pentru ca Tunisia este una din cele mai liberale tari.Nici nu s-a pus problema sa-mi schimb religia pentru ca musulmanii se pot casatori cu femei de alta religia,ma pot imbraca cum vreau in limitele decentei,bineinteles,din punctul meu de vedere nu exista nici o diferenta intre a avea o relatie cu un cetatean roman sau cu un cetatean arab,dar depinde foarte mult tara din care provine,spre exemplu Tunisia este o tara monogama spre deosebire de Maroc sau Siria unde exista poligamia.Sotul meu ma respecta foarte mult,avem o relatie foarte buna si este foarte cald sufleteste,pot spune ca nu am regretat nici o clipa ca m-am casatorit cu el.
kudika_36990
Postat pe 15 Decembrie 2013 23:11
Pentru cultura ta generala nu i te adresezi acelui avatar. Poate ca sunt o persoana autorizata din punct de vedere legal si socio-antropologic sa exprim alta perspectiva. Atat timp cat am de-a face zilnic cu femei provenite dintr-o "casatorie fericita"cu un partener roman si care si-au invinetit ochiul sau rupt vreo doua coaste in timp ce gateau gandirea voastra ma lasa rece.
Georgiana_Oana_1
Postat pe 15 Decembrie 2013 23:21
Mesajul meu era pentru Viorica_Vio si a ei gandire obtuza
Georgiana_Oana_1
Postat pe 15 Decembrie 2013 23:29
De la: Georgiana_Oana_1, la data 2013-12-15 23:21:30Pentru cultura ta generala nu i te adresezi acelui avatar. Poate ca sunt o persoana autorizata din punct de vedere legal si socio-antropologic sa exprim alta perspectiva. Atat timp cat am de-a face zilnic cu femei provenite dintr-o "casatorie fericita"cu un partener roman si care si-au invinetit ochiul sau rupt vreo doua coaste in timp ce gateau gandirea voastra ma lasa rece.






nu inteleeeg nimiiiiic!
kudika_34407
Postat pe 15 Decembrie 2013 23:30
Eu am o relatie cu un musulman de 5 ani din liban tot ce va pot spune este ca in acesti ani am cunoscut familia lor f bine au un respect f mare pentru familie.nu va pot explica prin cate greutati am trecut impreuna dar le-am depadit cu bine pentru ca am avut
Sprijinul celuilalt sunt oameni sinceri iti spun in fata orice gandesc chiar daca acel lucru te supara,cand iti promit ceva poti fii sigur ca se tin de cuvant si la ranful lor le place respectul si sinceritatea noi am vb despre nunta religia nu.ma obliga nimeni sa mio schimb pentru ca adevarul este ca nu poti crede in allah cand tu crezi in issus au fost de acord despre haine cel putinin liban eu port rochii pana la genunchi sau lungi haine normale nu decoltate si nu f scurte cam atat va pot spune dar sunt oameni intre oameni euu cu acest om musulman imi deschid tot sufletul este sprijinul si ajutorul meu vb pe internet in fiecare zi si la telefon pot spune ca mi-a pus lumea la picioare imi cer scuze pentru greseli dar am scris de pe telefon va doresc numai bine nu va grabiti sa faceti vreun pas pana nu sunteti sigura pentru ca diferente intre culturi exista si la inceput va va fi foarte greu depinde si din ce tara este
kudika313917
Postat pe 16 Decembrie 2013 00:38
Poate ca ai dreptate dar nu poti judeca toti oamenii pentru ce ai intalnit in viata nu toate degetele de la o mana sunt la fel atat timp cat femeia are si ea parerile ei care nu renunta la ele daca o vrea cu adevarat accepta eu cand am ajuns prima data in liban au inceput sa se vada diferentele de culturi era ziua in care trebuia sa plec si spre surprinderea mea am aflat de la el ca trebuie sa ma lase vreo 6 ore in aeroport ca are treaba atunci am iesit ca un fulger din casa lui si am zis nu multumesc plec singura si niciodata nu ai sa ma mai vezi in liban dupa ce eu am ajuns in strada a fugit dupa mine ma oprit si-a amanat treaba ma dus la aeroport cu 2 ore inainte cat era normal in tot timpul asta iam spus ca eu la religie nu renunt pentru mine acele 6 ore in aeroport erau lipsa de respect haine da eu port numai.fuste si rochii si in liban nu port scurt port pana la genunchi si nu decoltate acum incheiem 5 ani de relatie daca te iubeste cu adevarat te accepta.asa cum esti daca nu inseamna ca nu te iubeste.si in curand ma voi duce dinou in liban in vizita la el si la familia lui
kudika313917
Postat pe 16 Decembrie 2013 00:52
De la: kudika_938248, la data 2013-12-15 16:51:20A uitasem si ultimul lucru pe care o sa il respect la ei toata viata mea...fetele lor inaintea casatoriei sunt fecioare toate..si ei knd isi sarbatoresc Ead-ul sau un fel de Craciun la noi..nu ii vezi morti de beti prin sant,drogati sau mancand porc la greu....in concluzie musulmani fiind credinta lor in Dumnezeu e mult mai puternica decat a noastra....pe urma sa va treziti voi sa vb despre ei...si dak sunteti intr o tara straina ca si mine. .dak deschideti canalele lor majoritatea sunt despre religie si credinta..pe knd la noi...vedeti ,ganditi,analizati si pe urma faceti o diferenta.....


De unde stii tu ca sunt toate fecioare, le-ai facut un control ceva? Eu te-as sfatui sa nu bagi mana-n foc pentru nimeni. Si personal sunt de parere ca nu e absolut nicio rusine sa te casatoresti nemaifiind virgin/a. Nu virginitatea ne face oameni, ci omenia.

Si stai tu linisita ca au si musulmanii pacatele si greselile lor, doar ca nu am acum chef sa pun pe tava lucrurile astea. De fapt, le stie toata lumea despre ce greseli si pacate e vorba. Nu sunt ei neprihaniti dupa cum incearca unele persoane sa-i prezinte.

Iar o viata condusa doar dupa religie si credinta ar fi o viata foarte monotona. Sunt si ele importante, dar nu sunt singurele aspecte vitale din viata unui om.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 07:35
De la: Georgiana_Oana_1, la data 2013-12-15 23:29:40Mesajul meu era pentru Viorica_Vio si a ei gandire obtuza


De ce, draga, obtuza, pentru ca nu sunt de parere cu tine? Pentru ca vorbesti si generalizezi aiurea, pentru ca interzici oamenilor sa gandeasca, daca nu sunt de acord cu tine?

Scuza-ma, dar singura care are o gandire obtuza esti chiar tu, madam.

Si daca ai lucra intr-adevar intr-un mediu social, ai avea mintea mai deschisa si ai fi mai toleranta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 07:39
* pentru ca nu sunt de aceeasi parere
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 07:39
De la: Georgiana_Oana_1, la data 2013-12-15 23:21:30Pentru cultura ta generala nu i te adresezi acelui avatar. Poate ca sunt o persoana autorizata din punct de vedere legal si socio-antropologic sa exprim alta perspectiva. Atat timp cat am de-a face zilnic cu femei provenite dintr-o "casatorie fericita"cu un partener roman si care si-au invinetit ochiul sau rupt vreo doua coaste in timp ce gateau gandirea voastra ma lasa rece.


Credeam ca aici ne adresam unor persoane, nu unor avatare. Deci eu acum comunic cu avatarul georgiana_ana, care este autorizata sa dea peste nas tuturor acelora care nu sunt de acord cu ea?

Repet, ceea ce ti-am raspuns si mai devreme, daca ai lucra intr-adevar intr-un mediu unde predomina socialul, ai avea o alta atitudine.

Sa nu ai impresia ca suntem cu totii veniti cu pluta si nu stim cu ce se mananca stiintele sociale.

Asa, si sa te intreb ceva: dar musulmanii carora le iei tu apararea cu atata inversunare, sunt neprihaniti? Ai auzit ca unii dintre ei se casatoresc cu fete minore, ai citit ca acele fete, multe dintre ele, sunt violate cu bestialitate in noaptea nuntii, stii cat de lipsite de drepturi sunt multe femei care apartin acestei religii? De femeile batute sau omorate cu pietre, de ce nu vorbesti? Vrei sa mai continui cu astfel de exemple?

Iar tonul asta de sefa, pe care-l arborezi pe aici, afla ca nu ma impresioneaza, ci, din contra, ma amuza si te face penibila in ochii mei.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 07:47
De la: Gabriela_love_golden, la data 2013-12-15 22:54:46Mai intai trebuie sa vedem ce le atrage pe acele romance (caci acesta este subiectul) sa aleaga arabi de sorginte musulmana. Sunt si arabi crestini printre ei ,tendinta (din nefericire) este spre acei barbati musulmani. De ce spun din ...nefericire ? Nimeni nu a abordat pana acum aspectul din punct de vedere al credintei,in sine. Exista diferente culturale si de mentalitati imense intre europeni si musulmanii din tarile arabe. Personal,nu cred in fericirea acelor romance care aleg calea de a se casatori cu arabi.Acestia ,le rapesc vietile,obliga copiii sa adopte doar religia musulmana (ceea ce-mi pare incorect)fara sa cunoasca si cealalta credinta,cea crestina,astfel sunt obligati de mici sa mearga intr-o singura directie,impusa doar de un singur membru al familiei ,o abatere de la aceasta regula putand provoca chiar si condamnarea la moarte(lepadarea de islam nu este tolerata in majoritatea tarilor musulmane). Nu pot spune de ce alege o romanca sa isi petreaca tot restul vietii alaturi de un musulman...poate fi atractia pentru foloase materiale si de aici si o viata comoda (se stie ca femeile nu au dreptul sa munceasca decat cu acordul sotului),dar pot fi multe astfel de tentatii care pana la urma (statisticile vorbesc)vor devoala cu adevarat statutul unei femei in islam, adica o simpla anexa a bucatariei si atat,nimic mai mult. Feriti-va de astfel de capcane femei romance,pastrati-va credinta crestina, nimic pe lumea aceasta nu valoreaza mai mult precum credinta in Hristos ,sufletul nu se poate mantui in credinta mahomedana,alegerea v-a apartine,insa odata pasul facut ,este foarte greu,chiar imposibil de a mai avea si o a doua sansa,musulmanii folosesc deseori santajul cu copii rezultati din astfel de casatorii.


Excelent mesajul tau si bun de dat peste nas cu el tuturor acelora care sustin cat de neprihaniti sunt musulmanii si cat de minunata e religia musulmana!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 07:49

In general,relatiile in care exista apartenente religioase diferite implica si existenta divergentelor pe aceasta tema,nu exista concordanta in opinii si stil de viata!!Exista si exceptii,dar acestea nu pot da nota generala relatiilor de aceasta natura!!Orice astfel de tip de coabitare este bazata pe compromisul facut in numele dogmei insusite!
kudika_15804
Postat pe 16 Decembrie 2013 07:54

....un musulman care isi cunoaste religia cu adevarat si o practica ...

Islamul este perfect!Musulmanii(majoritatea) nu sint!
kudika_4711
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:22
femeile nu trebui in nici un fel sau chip sa si abandoneze religia crestina,,,asta neinsemnand ca musulmanii sunt rai sau alte prostii
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 10:34
Si asa, ca o completare, daca doriti: eu nu sustin ca ai nostri crestini sunt fara pata, dar pe chestia asta nici nu ma apuc sa-i ridic pe altii, de alte religii, in slavi.

Eu consider ca credinta in Dumnezeu e perfecta, insa interpretarile pe care le dau unele religii unor aspecte sau altele, nu sunt ok.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 11:12
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 11:12:12Si asa, ca o completare, daca doriti: eu nu sustin ca ai nostri crestini sunt fara pata, dar pe chestia asta nici nu ma apuc sa-i ridic pe altii, de alte religii, in slavi.

Eu consider ca credinta in Dumnezeu e perfecta, insa interpretarile pe care le dau unele religii unor aspecte sau altele, nu sunt ok.
ok,,gresesti
kudika_940065
Postat pe 16 Decembrie 2013 11:16
Padure fara uscaturi, nu exista....asa ca unde exista iubire profunda, va exista si intelegere, respect ...etc.
cristina_boeru_30
Postat pe 16 Decembrie 2013 11:33
Buna, eu am fost cu un arab 3 ani. Daca la inceput credeam ca sunt cea mai norocoasa, in timp am ajuns sa-mi urasc viata. Povestea este foarte lunga spun doar ca tre sa stai foarte atenta pentru ca ei sunt foarte violentei, foarte gelosi si foarte posesivi, sa nu uit afemeiati. Ceea ce scrie in Coran e foarte frumos, iar in teorie toti respecta, insa in practica nu e asa. Ei au nevoie de o femeie de casa pe care sa o ținã sclava si închisã in timp ce ei isi fac de cap. Vorbesc la polural deoarece timp de 3 ani anturajul meu a fost doar si doar de arabi. Deci ii cunosc! E bine sa fi amica cu un arab, dar daca vrei sa fi tu, aa poti avea o opinie , sa ai dreptul sa vorbesti, nu te cãsãtorit niciodata cu un arab!
oanitza8989
Postat pe 16 Decembrie 2013 11:35
De la: oanitza8989, la data 2013-12-16 11:35:43Buna, eu am fost cu un arab 3 ani. Daca la inceput credeam ca sunt cea mai norocoasa, in timp am ajuns sa-mi urasc viata. Povestea este foarte lunga spun doar ca tre sa stai foarte atenta pentru ca ei sunt foarte violentei, foarte gelosi si foarte posesivi, sa nu uit afemeiati. Ceea ce scrie in Coran e foarte frumos, iar in teorie toti respecta, insa in practica nu e asa. Ei au nevoie de o femeie de casa pe care sa o ținã sclava si închisã in timp ce ei isi fac de cap. Vorbesc la polural deoarece timp de 3 ani anturajul meu a fost doar si doar de arabi. Deci ii cunosc! E bine sa fi amica cu un arab, dar daca vrei sa fi tu, aa poti avea o opinie , sa ai dreptul sa vorbesti, nu te cãsãtorit niciodata cu un arab!




Sa intelegem cu totii un lucru. Arab nu inseamna neaparat musulman. Sunt f multi care nu mai respecta coranul si in general cei care au plecat din tara de bastina si s-au lasat influentati de cultura tarii unde s-au instalat si....de ce sa nu recunoastem, si de femeile care au roit in jurul lor, vazand in ei,,,,saci de bani. Deci, femeile i-au stricat, nu asa le spune in islam. Sunt arabi care nu sunt mulsulmani, ci catolici. Islamul interzice batjocura si asuprirea femeii. Un musulman adevarat isi iubeste mama, in primul rand, este mai presus de orice si apoi sotia. Este lege! Noua asa ni s-a spus. Ca altii au idei preconcepute sau isi formeaza niste pareri din auzite, este total eronat.
cristina_boeru_30
Postat pe 16 Decembrie 2013 11:56
Un articol interesant de pe descopera.ro:

"10 inegalitati extreme intre sexe"

http://www.descopera.ro/cultura/3666170-10-inegalitati-extreme-intre-sexe

Si, iacata, ce scrie la punctul 5 din articol:

"5. Victime ale violentei

Drepturile inegale ale femeilor le sporesc vulnerabilitatea si expunerea la violenta. In multe tari arabe, nu exista legi sau reguli de vreun fel care sa penalizeze violenta domestica desi aceasta este o problema larg raspandita. Violenta domestica este adesea privita in aceste zone drept o chestiune privata, in afara jurisdictiei autoritatilor statului. Femeile batute de sotii lor sunt trimise acasa daca se prezinta la vreun ghiseu al politiei cu intentia de a inainta o plangere referitoare la comportamentul abuziv al consortului. Exista putine adaposturi care sa protejeze femeile ce se tem pentru vietile lor. Violul in mariaj nu a fost trecut in randul infractiunilor; barbatii au oricand dreptul absolut si incontestabil asupra corpurilor sotiilor lor. Codurile penale din cateva astfel de tari prevad ca politia si tribunalul sa retraga acuzatiile asupra unui violator, daca acesta este de acord sa-si ia drept nevasta victima. In luna noiembrie a acestui an, o fetita somaleza in varsta de 13 ani a fost violata de trei barbati si apoi omorata cu pietre de militantii islamici care sustineau ca a comis adulter."

Cititi articolul in intregime, e foarte interesant si bogat in informatii.

Sper sa-l citeasca si cucoana aia intepata care afirma ca romanii isi bat neveste, iar musulmanii nu fac asta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 12:01
De la: kudika_940065, la data 2013-12-16 11:16:16
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-16 11:12:12Si asa, ca o completare, daca doriti: eu nu sustin ca ai nostri crestini sunt fara pata, dar pe chestia asta nici nu ma apuc sa-i ridic pe altii, de alte religii, in slavi.

Eu consider ca credinta in Dumnezeu e perfecta, insa interpretarile pe care le dau unele religii unor aspecte sau altele, nu sunt ok.
ok,,gresesti


Parerea ta!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 12:01
De la: oanitza8989, la data 2013-12-16 11:35:43Buna, eu am fost cu un arab 3 ani. Daca la inceput credeam ca sunt cea mai norocoasa, in timp am ajuns sa-mi urasc viata. Povestea este foarte lunga spun doar ca tre sa stai foarte atenta pentru ca ei sunt foarte violentei, foarte gelosi si foarte posesivi, sa nu uit afemeiati. Ceea ce scrie in Coran e foarte frumos, iar in teorie toti respecta, insa in practica nu e asa. Ei au nevoie de o femeie de casa pe care sa o ținã sclava si închisã in timp ce ei isi fac de cap. Vorbesc la polural deoarece timp de 3 ani anturajul meu a fost doar si doar de arabi. Deci ii cunosc! E bine sa fi amica cu un arab, dar daca vrei sa fi tu, aa poti avea o opinie , sa ai dreptul sa vorbesti, nu te cãsãtorit niciodata cu un arab!


Sper sa ia aminte la cuvintele tale, toti cei care considera ca-n societatile musulmane, totul este lapte si miere.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 12:04
Si inca un articol interesant:

"Ziua Internaþionalã a Femeii: în lumea arabã, femeilor nu li se permite sã vorbeascã despre sex"

http://adevarul.ro/life-style/dragoste-si-sex/ziua-internationala-femeii-lumea-araba-femeilor-nuli-permite-vorbeasca-despre-sex-1_5139f74000f5182b85e39d95/index.html
Viorica_Ecaterina
Postat pe 16 Decembrie 2013 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
medicament pentru suflet 12 De la: simy_sim 15 Noiembrie 2012 19:01
Dilema 3 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:10
help! e prea sufocant! 26 De la: danielaanton 1 Decembrie 2014 15:25
Weekend la Barcelona (III) 0 De la: 16 Ianuarie 2010 10:09
ce sa ma fac? 20 De la: kudika_28725 6 Februarie 2013 12:47