Setari Cookie-uri

Dilema

Buna , dragele mele,
Am si eu o dilema daca o pot numi asa , si sper ca ma puteti ajuta cu niste pareri sau idei, si daca se poate fara ironii sas cum se mai obisnuieste pe acest forum:

In urma cu un an imi placea de un tip ci care suntem prieteni pe FB ,si atunci m-am gandit sa ii spun ca mi-ar place sa vrb mai mult , sa ne cunoastem mai bine .Acesta a citit mesajul privat dar nu mi-a raspuns . La cateva zile aflu ca avea o iubita ,si atunci i-am spus ca inteleg de ce nu mi-a raspuns sau poate ca nu ma placea la acest mod.
Anul acesta in decembrie de Mos Nicolae, se hotaraste sa imi dea un emoticon ras , el i-am dat inapoi ,i-am spus buna, si de atunci am inceput sa vrb. dar numai in privat.Inainte sa imi dea acel emoticon imi daduse likeuri la aproape toate pozele mele si starile postate pe FB. Eu nu inteleg ce are de gand cu mine sau care e planul lui cu mine in conditiile in care daca eu il bag in seama imi raspunde imediat in schimb el nu face primul pas, daca il intreb ceva raspunde indiferent ce l-as intreba sau ma ajuta cu sfaturi si incurajari atunci cand am nevoie.De ce nu vrea sa ma intalneasca in realitate sau sa imi ceara numarul de telefon. Eu am decis sa nu il mai bag eu in seama , sa il las sa vad ce face cu toate ca nu il contactam in fiecare zi ci la cateva zile sau cand mai posta el ceva si eu adaugam un coment dar in privat,dupa care mini discutia se termina cu" O zi frumoasa in continuare!"
Multumesc anticipat!
kudika172071
Postat pe 2 Ianuarie 2014 17:41
pai dc ne intrebi pe noi?intreaba l pe el daca tot zici ca discuti cu el
kudika_940065
Postat pe 2 Ianuarie 2014 17:45
cati ani ai ? 71
-Iulya
Postat pe 2 Ianuarie 2014 18:10
De la: kudika172071, la data 2014-01-02 17:41:26Buna , dragele mele,
Am si eu o dilema daca o pot numi asa , si sper ca ma puteti ajuta cu niste pareri sau idei, si daca se poate fara ironii sas cum se mai obisnuieste pe acest forum:

In urma cu un an imi placea de un tip ci care suntem prieteni pe FB ,si atunci m-am gandit sa ii spun ca mi-ar place sa vrb mai mult , sa ne cunoastem mai bine .Acesta a citit mesajul privat dar nu mi-a raspuns . La cateva zile aflu ca avea o iubita ,si atunci i-am spus ca inteleg de ce nu mi-a raspuns sau poate ca nu ma placea la acest mod.
Anul acesta in decembrie de Mos Nicolae, se hotaraste sa imi dea un emoticon ras , el i-am dat inapoi ,i-am spus buna, si de atunci am inceput sa vrb. dar numai in privat.Inainte sa imi dea acel emoticon imi daduse likeuri la aproape toate pozele mele si starile postate pe FB. Eu nu inteleg ce are de gand cu mine sau care e planul lui cu mine in conditiile in care daca eu il bag in seama imi raspunde imediat in schimb el nu face primul pas, daca il intreb ceva raspunde indiferent ce l-as intreba sau ma ajuta cu sfaturi si incurajari atunci cand am nevoie.De ce nu vrea sa ma intalneasca in realitate sau sa imi ceara numarul de telefon. Eu am decis sa nu il mai bag eu in seama , sa il las sa vad ce face cu toate ca nu il contactam in fiecare zi ci la cateva zile sau cand mai posta el ceva si eu adaugam un coment dar in privat,dupa care mini discutia se termina cu" O zi frumoasa in continuare!"
Multumesc anticipat!


Daca el te-ar placea cu adevarat, cu siguranta ca ar face aproape orice ca sa-ti fie aproape. Nu o face, inseamna ca te tine pe post de manta de vreme rea, pentru cand se va certa cu iubita lui sau te priveste doar ca pe-o amica si atat.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 3 Ianuarie 2014 09:22
Ce probleme virtuale dom`le !
Iulya , nu cred ca mai mult de 21...
Rotty_
Postat pe 3 Ianuarie 2014 09:31
Daca asa incepe o relatie in mintea ta,atunci sa fii sigura ca nu vei avea nimic serios.Te agati de un barbat asta faci desi stii ca are o iubita.Si culmea tampeniei mai si scrii aici sa fii indrumata ,ajutata.Mai oameni voi nu va mai treziti?Ce vrei sa fii aplaudata sau poate scrii aici mai stii ,poate mai gasesti si aici un barbat.O doamne cand ne-om reveni noi oamenii cand??????????Si acum SFAT:inviata ta sa nu mai faci asa si mai ales sa mai si scrii.ATAT.
kudika883715
Postat pe 3 Ianuarie 2014 10:52
Draga mea,ai 26 ani cred ca este mai bine sa-l lasi pe el sa te caute pe viitor si sa fie el ce insistenta mai mult!!!
Pt deocamdata el este ocupat si are acolo o prietena,probabil care-i cauta si-i spioneaza facebok-ul,ai mare grija ce-i scri pe acolo
Titanika
Postat pe 3 Ianuarie 2014 11:02
De la: Rotty_, la data 2014-01-03 09:31:16Ce probleme virtuale dom`le !
Iulya , nu cred ca mai mult de 21...
Se pare ca are mai mult dar nu varsta conteaza ci dilema ei ....cand esti rupt de realitate ..gandesti si nutresti sentimente virtuale poate din ceea ce i se va scrie pe aici ,o sa revina si ea cu picioarele pe pamant.
-Iulya
Postat pe 3 Ianuarie 2014 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
saptamana viitoare? 1 De la: druscuta 31 Mai 2007 08:36
Romanii din Basarabia 14 De la: diana1981 6 Septembrie 2009 19:06
ROMAN 1 De la: skum_pika 24 Mai 2007 12:46
ce se considera inselat? 32 De la: andreapanaite 13 Iulie 2012 18:59
Variantele 5 De la: kandle 13 Iulie 2007 08:40