Setari Cookie-uri

buna

Spuneti-mi si mie va rog cum sa scap de celulita de pe coapse si fesieri...fac dimineata exerciti pentru asata ceea ce cred ca e destul de bn insa as vrea sa scap ceva mai repede de ea... nu sunt grasa am 54kg ...dar nu am un corp tocmai bn lucrat am avut si o sarcina... deci eu as vrea ceva tratamente de casa care ajuta la tonifiere si arderea celulitei ... daca stiti va rog mult sa imi scrieti...
teiubescccccc
Postat pe 23 Ianuarie 2014 09:53
De la: kudika_952688, la data 2014-01-23 09:53:29Spuneti-mi si mie va rog cum sa scap de celulita de pe coapse si fesieri...fac dimineata exerciti pentru asata ceea ce cred ca e destul de bn insa as vrea sa scap ceva mai repede de ea... nu sunt grasa am 54kg ...dar nu am un corp tocmai bn lucrat am avut si o sarcina... deci eu as vrea ceva tratamente de casa care ajuta la tonifiere si arderea celulitei ... daca stiti va rog mult sa imi scrieti...



In primul rand ,schimba-ti alimentatia,este esentiala in prevenirea celulitei!!Nu cunosc foarte multe despre atenuarea celulitei,caci nu sufar de asa ceva,deci nu m-a interesat acest aspect,ce pot sa iti spun este faptul ca exista creme cu aceasta destinatie,celulita,o data instalata,nu va disparea total,dar se poate atenua in aspectul ei!!Intreaba un nutritionist,daca ai o astfel de posibilitate,in orice caz,alimentatia este fundamentala!!
kudika_15804
Postat pe 23 Ianuarie 2014 09:59
De la: teiubescccccc, la data 2014-01-23 09:53:29Spuneti-mi si mie va rog cum sa scap de celulita de pe coapse si fesieri...fac dimineata exerciti pentru asata ceea ce cred ca e destul de bn insa as vrea sa scap ceva mai repede de ea... nu sunt grasa am 54kg ...dar nu am un corp tocmai bn lucrat am avut si o sarcina... deci eu as vrea ceva tratamente de casa care ajuta la tonifiere si arderea celulitei ... daca stiti va rog mult sa imi scrieti...


Fa exercitii si seara, insa sa fie special pentru fese si coapse, dar ai grija si la alimentatie, aceasta trebuind sa fie echilibrata.

Si atentie la dietele prin infometare, prin care slabesti, dar pui dublu la loc, in momentul in care renunti la ele. Acest tip de diete nu fac decat sa inrautateasca celulita, prin schimbarile bruste de greutate. Ca sa nu mai spun la ce stres iti supui organismul, tot slabind si ingrasandu-te, din cauza unor astfel de diete.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Ianuarie 2014 10:19
De la: teiubescccccc, la data 2014-01-23 09:53:29Spuneti-mi si mie va rog cum sa scap de celulita de pe coapse si fesieri...fac dimineata exerciti pentru asata ceea ce cred ca e destul de bn insa as vrea sa scap ceva mai repede de ea... nu sunt grasa am 54kg ...dar nu am un corp tocmai bn lucrat am avut si o sarcina... deci eu as vrea ceva tratamente de casa care ajuta la tonifiere si arderea celulitei ... daca stiti va rog mult sa imi scrieti...


Prin exerciti de tonifiere a musculaturii si de trei ori pe zi incearca sa te masezi cu ulei de mandel.Lucra foarte bine impotriva celulitei si a vegetúrilor aparute in urma sarcinii.Il gasesti la farmacie sau la orice drogherie.
Multa bafta! :)
anrya
Postat pe 23 Ianuarie 2014 15:35
ms...
teiubescccccc
Postat pe 24 Ianuarie 2014 08:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ANOREXIE-BULIMIE: CUM SE POATE IEªI DIN ACEST INFERN? 0 De la: 28 August 2012 15:14
Produse fara gluten 3 De la: kudika117357 13 Februarie 2010 19:04
SEMINEE PENTRU TOTI SI PE TOATE GUSTURILE!!!! 28 De la: donttouch 5 Iunie 2009 14:02
Fructele Goji 5 De la: Madallina16 4 Aprilie 2016 16:43
UITE UN SUBIECT PENTRU CINEVA CARE E DE TREI ZILE PE FORUM 41 De la: iris_4_ever 15 Aprilie 2009 20:34