Setari Cookie-uri

Dupa cezariana am ramas cu burta si vergeturi...

Istoria mea se incepe astfel.....De 8 martie am aflat ca sunt insarcinata asa ca a fost o bucurie pentru mine si fotul meu.Asa uite incet incet a inceput sa fie vizibela burta si uite numai ca un kucru in sarcina am fost mereu stresata mereu nervoasa a venit rindul sa merg la ecograf unde nea bucurat ca a sa avem un baiat fericiti eram cu sotul si uite asa cu fericirea asta am mer pina in saptamina 39 unde am plins la medicul care ma supraveghea ca ma doare tare pielea depe burt practi era in singerari de vergeturi ca sa ma eie la cezareana ca copilul era mare si dam avem dureri si de spate,medicul a refuzat si mia spus ca opteaza pentru nastere natursla si ca numi face cezariana trimetinduma acasa, am plecaf acasa in ziua cin am inplinit 40 saptamini toara ziua nam simntit vopilul ca cadeobicei el era jucaus si iute in byrta am plecat adoua zi la ecograf cu totul si eam spus ca nu se musca ca medicul care ma supraveghea era in concediu, asa ca la ecograf mea spus ca copilul e mort si sa plec la spital ca sami provoace nasterea....eu eram soc plingeam si numi venea a crede ...noric nare ca sotul ma sustinea am mer la spital timp de 24 de ore sau batut joc ca sal nasc natural pina intimplator a intrat un medic vazinduma pe mine jumate vie jumate moarta a inceput sa strige ca urgem sa viu dusa in sala de operatie ca a sa-mi faca cezareana...uite asa mam trezit la vreo citeva ore si sotul ma anuntat ca a vas copil asa mort ca avea 4,200 si 54 cm si acum eu sa ma gindesc la mine ca nu mai putem intoarce nimic...si uita asa am ajuns cu burta cu chilograme in plus si fara copil... asa ca asta e istoria mea datimi un sfat cum sa scap de burta am u luni si tot e asa cum o fost
DianaBut29
Postat pe 25 Martie 2014 20:11
Scuza- ma dar cred ca ar trebui sa te te ingrijorezi mai mult de faptul ca ai puerdut copilul su cum ii poti trage la raspundere pe medici si supa aceea de ,, burta si vergeruri".
Imi pere rau pt voi.Si eu am o fetita de 13 luni si iti inteleg pierderea dupa ce l-ai tinuf in burtica 9 luni.
yarrina
Postat pe 29 Martie 2014 15:20
De la: yarrina, la data 2014-03-29 15:20:45Scuza- ma dar cred ca ar trebui sa te te ingrijorezi mai mult de faptul ca ai pierdut copilul si cum ii poti trage la raspundere pe medici si supa aceea de ,, burta si vergeruri".
Imi pare rau pt voi.Si eu am o fetita de 13 luni si iti inteleg pierderea dupa ce l-ai tinut in burtica 9 luni.
yarrina
Postat pe 29 Martie 2014 15:29
Imi pare tare rau ca ai pierdut copilul.Of, of...Pentru vergeturi e bun untul de cacao, de shea, mango, uleiul de argan, ulei de avocado.Eu le-am cumparat de pe www.magicosmetice.ro. Pentru burta lasata trebuie sa faci sport.
kudika_926688
Postat pe 17 Aprilie 2014 07:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MINIPRIX-ul-da sau nu? 22 De la: kika25 10 Noiembrie 2014 17:19
buna :sml-confused0006: 4 De la: oana84onutza 12 Februarie 2010 18:01
Schimba orice 1 De la: mmar_cella 17 Martie 2012 12:10
Va astept! 1 De la: Lyvyus 19 Aprilie 2010 13:47
Ce incaltari se potrivesc? 15 De la: jussst_me 21 Septembrie 2009 16:29