Setari Cookie-uri

Barbatul RAC- o enigma ???

Vreau sa va spun o scurta istorie cand aveam 12 ani ,prin intermediul colegului meu de banca care isi organiza petrecerea de plecare ( urma sa se mute in SUA) l-am cunsocut pe el,un baiat cu 6 ani mai mare ca mine ( fratele lui). A fost un moment unic in copilaria mea,primul sarut,prima strangere de mana,moment ce mi-a ramas intiparit in minte pana in ziua de azi.
Cum spuneam, urmau sa se mute in SUA. Legatura s-a pierdut pentru 10 ani,insa datorita retelelor de socializare ne-am regasit dupa atatia amar de ani.El tocmai terminase o relatie de 4 ani si fara sa stam prea mult la discutii EL,acelasi baiat care mi-a dat primul sarut in copilarie m-a chemat in vacanta in USA.
Zis si facut ! Am ajuns in USA ( da wow,necunoscute sunt caile Domnului ).Prima privire in aeroport,prima imbratisare....toate acestea au readus in prezent momentul acela unic...primul sarut.Urma sa petrec o vacanta de vis de o luna de zile langa el.
Si asa totul a inceput : "Hai sa traim clipa si sa ne bucuram de fiecare moment impreuna " au fost cuvintele care mi-au desenat culorile sufletului.Pe parcursul acestei vacante am inceput sa aflu tot mai multe legat de viata lui in ultimii ani,despre fosta lui relatie,absolut totul.Am fost foarte deschisi unul cu celalalt.Printre randuri am constatat cu stupoare ca RACUSORUL meu este un afemeiat,care nu-si gaseste locul langa cineva si care desi a stat intr-o relatie timp de 4 ani a inselat cu nerusinare.In mintea mea se perindea intrebarea "DE CE?",intrebare la care nu m-am ales cu niciun raspuns concret insa am primit replici constante " Am obosit sa ies cu toate,am obosit in situatia asta....este o situatie obositoare ".La auzul acestor vorbe,in mintea mea se propagau o gramada de intrebari cum ar fi " De ce imi spune mie asta ?De ce eu care sunt persoana care se va intoarce in tara natala foarte curand ?"
Mentionez ca momentele noastre in doi au fost foarte pasionale,pline de caldura....mai mai ca ma trezeam si cu sarutari pe frunte ( ca orice femeie ma simteam protejata, deh slabiciune feminina".
Recunosc sunt o VARSATOARE careia ii place sa primeasca atentie mai mult decat sa ofere insa RACUSORUL acesta m-a facut sa-mi dovedesc mie ca si eu pot oferii mai mult decat pot primii.
In sfarsit,dupa foarte multe momente placute pe care le-am petrecut impreuna, a venit si ziua plecarii...zi in care acest barbat formidabil nu a avut curajul sa ma duca la aeroport,invocand ca nu-i plac despartirile insa a mentionat ca daca ma intorc inapoi pot locui cu el (eu ii povestisem ca mi-ar place sa ma vin in SUA la studii sau sa-mi gasesc un job pe specializarea mea ).
De cand m-am intors , am schimbat foarte putine vorbe,comunicarea rezumandu-se la LIKE-urile pe care el mi le acorda pe facebook.Mentionez ca eu am 26 de ani ,iar el 32, asa ca presupun ca vorbim de persoane destul de matura,sau asa sper.
Ma poate lamurii careva ce este in mintea barbatului RAC ?
PS: Avea schimbari de comportament,acum radea,apoi traznea si bufnea.
UkaUcis27
Postat pe 22 Aprilie 2014 23:02
Ce coincidenta....sau poate nu ? Si eu sunt o varsatoare care si-a reintalnit , dupa 15 ani , fostul iubit , tot rac .Eu divortata , el divortat...o reintalnire care ma face sa cred ca si soarta are ceva de spus . Ma simt in largul meu langa acest om si ma simt iubita .Pur si simplu il ador .
kudika607407
Postat pe 14 Mai 2014 11:59
Comportament tipic barbatului RAC. DA la inceput este barbatul, iubitul, prietenul perfect DAR sa nu stai cu el prea mult, ca sot este imposibil, stie doar ca are obligati fata de copii si casa,isi iubeste copii dar tu?! existi ca mama copiilor si doamna care ii poarta numele.
kudika322848
Postat pe 14 Mai 2014 15:35
si sotul meu este rac,avem multi ani impreuna...isi da seama de greseli si ajutat le poate repara si este trup si suflet pt fam.....daca este parasite fara a i se promite ca te intorci la el se va inchide in cochilia lui!
Uka,tu ce iai promis la plecare???
Titanika
Postat pe 14 Mai 2014 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac sa scap de ungiile moi?? :( 6 De la: inamina 22 Iulie 2009 17:31
compatibilitate balanta-berbec 8 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:32
Eu sunt rac 26 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:19
Eu balanta,el taur 2 De la: allycrissyc_yahoo_com 13 Iulie 2010 18:38
zodiac 19 De la: lavu 31 Decembrie 2009 18:21