Setari Cookie-uri

Ghicitul in carti si cum testati ghicitoarea

Vreau sa aud de la voi cine a fost la o ghicitoare si I-a ghicit ca nu va fi cu actualul partener si ca se vor desparti si a fost tocmai invers.
De curand am avut si eu o astfel de curiozitate si am postat acest mesaj aici tocmai sa aud daca a mai intalnit cineva aceeasi situatie. Deci, a inceput ghicitoarea sa imi prezica de rau, adica ca nu voi fi cu X si ca voi cunoaste pe altul si la sfarsit cand m-a pus sa imi iau o dorinta, eu am pus taman dorinta sa ma ma casatoresc cu el ( cel de care imi spusese ca nu va fi sortitul) si ce credeti ? a iesit pasenta si a zis ca da, voi reusi pentru ca voi insista eu si voi reusi. Si cand I-am zis ce dorinta mi-am pus, a dat-o la intors si a zis ca ce va zice el e una si ce va fi e alta.. vezi doamne sa se scoata pe ea ! si atunci mi-am dat seama ca nu e cum zice ea ca daca era asa, nu imi iesea acea pasenta cu dorinta, dar a iesit si a fost ca si cum I-am dat peste "bot" cu asta
kudika_966626
Postat pe 29 Mai 2014 23:59
o iau si ele pe sucita si daca tine
-Iulya
Postat pe 30 Mai 2014 00:11
De la: kudika_966626, la data 2014-05-29 23:59:48Vreau sa aud de la voi cine a fost la o ghicitoare si I-a ghicit ca nu va fi cu actualul partener si ca se vor desparti si a fost tocmai invers.
De curand am avut si eu o astfel de curiozitate si am postat acest mesaj aici tocmai sa aud daca a mai intalnit cineva aceeasi situatie. Deci, a inceput ghicitoarea sa imi prezica de rau, adica ca nu voi fi cu X si ca voi cunoaste pe altul si la sfarsit cand m-a pus sa imi iau o dorinta, eu am pus taman dorinta sa ma ma casatoresc cu el ( cel de care imi spusese ca nu va fi sortitul) si ce credeti ? a iesit pasenta si a zis ca da, voi reusi pentru ca voi insista eu si voi reusi. Si cand I-am zis ce dorinta mi-am pus, a dat-o la intors si a zis ca ce va zice el e una si ce va fi e alta.. vezi doamne sa se scoata pe ea ! si atunci mi-am dat seama ca nu e cum zice ea ca daca era asa, nu imi iesea acea pasenta cu dorinta, dar a iesit si a fost ca si cum I-am dat peste "bot" cu asta [/qu
ote]
Orice ghicitoare poate sa-ti dea un raspuns la ce ai intrebat ,un raspuns pertinent.O mare problema sunt cele care ghicesc pe bani si vor sa te manipuleze,in scop financiar.Nu te increde nici o clipa in acele ghicitoare care te descoase,etc...Sa constientizezi ca nici o asa zisa ghicitoare nu poate schimba nimic din viata ta,nu le fregventa nici macar in gluma sau din simplu amuzament...nu merita.
indira
Postat pe 30 Mai 2014 02:49
De la: kudika_966626, la data 2014-05-29 23:59:48Vreau sa aud de la voi cine a fost la o ghicitoare si I-a ghicit ca nu va fi cu actualul partener si ca se vor desparti si a fost tocmai invers.
De curand am avut si eu o astfel de curiozitate si am postat acest mesaj aici tocmai sa aud daca a mai intalnit cineva aceeasi situatie. Deci, a inceput ghicitoarea sa imi prezica de rau, adica ca nu voi fi cu X si ca voi cunoaste pe altul si la sfarsit cand m-a pus sa imi iau o dorinta, eu am pus taman dorinta sa ma ma casatoresc cu el ( cel de care imi spusese ca nu va fi sortitul) si ce credeti ? a iesit pasenta si a zis ca da, voi reusi pentru ca voi insista eu si voi reusi. Si cand I-am zis ce dorinta mi-am pus, a dat-o la intors si a zis ca ce va zice el e una si ce va fi e alta.. vezi doamne sa se scoata pe ea ! si atunci mi-am dat seama ca nu e cum zice ea ca daca era asa, nu imi iesea acea pasenta cu dorinta, dar a iesit si a fost ca si cum I-am dat peste "bot" cu asta


Ghicitul este exact ce se spune „ghiceste ” nimereste sau nu , la intamplare , daca e un psiholog o sa-ti dea raspunsuri multumitoare pentru tine.In loc sa pierzi bani si timp la GHICITOARE poti sa faci singura acest lucru
cristina55
Postat pe 30 Mai 2014 15:41
hm.....bani aruncati aiurea!
Titanika
Postat pe 30 Mai 2014 16:01
eu ma=m invatat singura s aghicesc in cafea,in carti,sa interpretez visele,din carti de specialitate.pasientele la carti iti ies dar nu inseamna ca se si adeveresc,in cafe nu apare in fiecare zi evenimente,sint si zile obisnuite.iubitul nu pica nici in carti nici in cafea.tu il sti,este imposibil sa il stie tiganca.totul este inselaciune,escrocherie si furt.aici incepe latura penala.vezi sa nu=ti lasi averea pe la tiganci.cumpara=ti carti de ghicit si invata-te singura.
greffe
Postat pe 1 Iunie 2014 20:00
Ok, pasenta ti-a iesit dar te-ai casatorit cu el?
kudika_29184
Postat pe 8 Iunie 2014 07:04
Avem un DUMNEZEU mare care ne este DOCTOR,TATA,OCROTITOR,DRAGOSTE si domnul ISUS HRISTOS mintuitor......ce cautam la vrajitoare? In BIBLIE scrie ca pe vrajitoare nu o lasa sa traiasca......
Iulia_Nechifor_1
Postat pe 8 Iunie 2014 07:14
sincer va spun ca eu am fost la o femeie care mi-a ghicit in cafea si ce mi-a spus mi sa adeverit si din trecut si din viitor, am 3 ani de zile de cand am fost si sa stiti ca nu am dat bani multi si nici nu stia nimik de mine.
asa ca mai sunt femei si cu har care nu ati ia decat 30-40 ron la ghicit , dar daca vede ceva te trimite si la Biserica.
creata33
Postat pe 8 Iunie 2014 11:00
asa este draga iulia , il avem pe Dumnezeu de partea noastra, Spunem sus si tare ca suntem crestini dupa drepta credinta -ortodoxi-,sic,de 2000 si ceva de ani dar il gadilam pe burta pe dracu ' doar doar ne o mai spune ceva ca sa i pupam codita , Vai noua popor cu inima impartita si ne mai miram de ce ne binecuvinteaza acest dumnezeu al lumii acesteia - satanel- cu tot ce are el mai bun ,boli,necazuri,dorinta de suicid,un guvern corupt......pai daca i o cerem ....Bunul Dumnezeu, cel viu si adevarat nu ne forteaza nu ne obliga si nu ne da rele si probabil de aceea cautam in alta parte, de ,asa am fost educati de o biserica in care coruptia si mizeria sufleteasca e la ea acasa .Trist e ca pana si in bisericile care au venit cu un suflu proaspat,cele reformate, s a ajuns in acelasi impas .aici nu se mai merge la ghicitoare dar se merge la prooroc si fix in acelasi scop Drag neam romanesc- biblia spune ,si acum ma refer la oricare dintre traduceri ,pentru ca nu mesajul difera ci interpretarea pe care o dau oamenii si care este conforma nu cu caracterul lui DUMNEZEU ci cu al celui ce vrea sa arate cat de intelept e, spune deci ca in aceste vremuri in care IIsus a platit pacatul oricui crede asta, daca avem o relatie apropiata cu EL atunci vom avea calauzire in tot ceea ce dorim sa stim si sa facem ,si anume DUHUL SFANT (ca tot sunt rusaliile si ne laudam ca suntem crestini):un prooroc al lui Dumnezeu nu poate decat sa incurajeze sau sa confirme ceea ce deja ar trebui sa stim in inima nicidecum sa calauzeasca ca si mama omida catre iad
kudika006515
Postat pe 8 Iunie 2014 12:09
De la: kudika006515, la data 2014-06-08 12:09:48asa este draga iulia , il avem pe Dumnezeu de partea noastra, Spunem sus si tare ca suntem crestini dupa drepta credinta -ortodoxi-,sic,de 2000 si ceva de ani dar il gadilam pe burta pe dracu ' doar doar ne o mai spune ceva ca sa i pupam codita , Vai noua popor cu inima impartita si ne mai miram de ce ne binecuvinteaza acest dumnezeu al lumii acesteia - satanel- cu tot ce are el mai bun ,boli,necazuri,dorinta de suicid,un guvern corupt......pai daca i o cerem ....Bunul Dumnezeu, cel viu si adevarat nu ne forteaza nu ne obliga si nu ne da rele si probabil de aceea cautam in alta parte, de ,asa am fost educati de o biserica in care coruptia si mizeria sufleteasca e la ea acasa .Trist e ca pana si in bisericile care au venit cu un suflu proaspat,cele reformate, s a ajuns in acelasi impas .aici nu se mai merge la ghicitoare dar se merge la prooroc si fix in acelasi scop Drag neam romanesc- biblia spune ,si acum ma refer la oricare dintre traduceri ,pentru ca nu mesajul difera ci interpretarea pe care o dau oamenii si care este conforma nu cu caracterul lui DUMNEZEU ci cu al celui ce vrea sa arate cat de intelept e, spune deci ca in aceste vremuri in care IIsus a platit pacatul oricui crede asta, daca avem o relatie apropiata cu EL atunci vom avea calauzire in tot ceea ce dorim sa stim si sa facem ,si anume DUHUL SFANT (ca tot sunt rusaliile si ne laudam ca suntem crestini):un prooroc al lui Dumnezeu nu poate decat sa incurajeze sau sa confirme ceea ce deja ar trebui sa stim in inima nicidecum sa calauzeasca ca si mama omida catre iad


mesajul difera prin interpretare,,iar interpretarile le dau cultele reformiste despre care vorbesti dupa mintea lor deci nu au venit cu nici un suflu nou ca dumnezeu nu este nou sau vechi ci permanent iar mesajul este unic pe care aceste culte l au interpretat dp bunul plac,,,,,coruptia si mizeria nu o face biserica ci unii oamenii din ea
kudika_950728
Postat pe 8 Iunie 2014 14:27
cel mai bine este sa nu mergi la ghicitori!
MIMI1958
Postat pe 8 Iunie 2014 19:48
eu ma duc de3 7 ani o data la ceva timp la o femeie care ghiceste da in carti dar sunt foarte multumita ca din ce imi spune putine lucluri nu mi s-au inplinit,au si ele cite unele harul lor altfel de unde ar sti ea sa imi spuna diverse amanunte cum ar fi cite camere de locuit am citi ani are baiatul meu
karme64
Postat pe 9 Iunie 2014 13:48
scuze am tastat gresit de 7 ani ma duc la ea
karme64
Postat pe 9 Iunie 2014 13:50
Ne poti da un numar de telefon?
kudikara
Postat pe 10 Iunie 2014 10:58
Cartile nu mint niciodata, doar sa fie cineva specializat sa le talmaceasca, nu excroacele care cer averi. Ghicitul in carti implica instinct, intuitie si psihologie. Dar ele nu mint, confirmat, garantat. Dar nu oricine stie sa ghiceasca. Si asta nu are nimic de-a face cu iadul sau alte prostii.
Cami_Mjj_1
Postat pe 15 Iunie 2014 10:11
aoleu ce intrebare ai putut sa pui.1.pe vremea aceea nu beam cafea.o colega a mamei mele imi ghicea uneori in carti si cafea.am visat pe sfintul arhanghel gavril cu un crin alb in mina si mi-a spus ca ma marit.m-am maritat.am visat inainte fotografii multe,fotograf.trandafirii rosii.am primit un trandafir rosu in vis,pahar plin cu vin,coroana de flori.sunt vise inaintea casatoriei.cind m-a cerut un print am visat coroana mare de flori albe.atit.in cafea pe fundul cestii a cazut un inel mare alb,complet alb.este casatorie.cind a fost a 3 a oara sa ma casatoresc inelul din fundul cestii era intrerupt,casatoria nu a avut loc. 2.pasientele au iesit.careu de asi,4 asi,este reusita.4 popi,este casatorie.4 crai este reusita in dragoste.pasientele le dadeam si pentru alte lucruri pe care incercam sa le realizez.daca cadea barbat la drum de seara ma trezeam cu iubitul la usa.deci in general ies.3.de cite ori am avut morti in familie,in neam,mi-au cazut in cafea,apoi am dat telefoane si am aflat cine a murit.luminare aprinsa in cafea inseamna nastere,si asa am aflat sosirea pe lume a unui nepot.la fel de bine am ghicit si pentyru persoane straine,insa nu in toate zilele in care bei cafea se intimpla ceva si cade in ceasca.cred ca ti-am sus destul de multe.trebuie sa ai soarta ca sa te casatoresti.toate cele bune.
greffe
Postat pe 15 Iunie 2014 17:04
sunt unele ghicitori care trimit o persoana sa urmareasca clientul si sa afle cit mai multe despre el.dupa 7 ani de ghicit ai grija sa nu te trezesti cu casa sparta.asigurat-ti casa,ai grija de tine.
greffe
Postat pe 15 Iunie 2014 17:10
Buna ziua.
Nu intentionez sa fac reclama ,dar pentru cei care nu isi gasesc raspunsuri exacte la problemele cu care se confrunta in viata ii indrum spre D-na Maria.Este persoana care a reusit sa-mi redea increderea in propria persoana.Ea a fost cea care mi-a dat raspunsuri corecte la problemele cu care ma confruntam de o perioada foarte lunga de timp.Ii multumesc.Vede,simte lucruri despre tine inainte sa-ti intinda cartile si sa se uite in ceasca de cafea.Foloseste si carti normale si tarot.Locuieste in Bucuresti, undeva in zona Balta Alba.Imi permit sa-i afisez numarul de contact. D-na Maria: 0724.103.324
kudika_982296
Postat pe 9 Martie 2015 12:29
lasa ti prostiile
kudika_982179
Postat pe 9 Martie 2015 12:31
Buna , poti apela la cu incredere 0764562117 , ghicitoarea Nuta , dansa locuieste la Buftea , deci te rog sa ma crezi , femeia asta are un har de nu se poate asa ceva , am fost luni la dansa , si mi.a zis tot din viata mea , nu m.a mintit cu nimic , eu raspund de ea! Si este si eftina , iti ghiceste si in carti si in cafea , cu doar 50 de lei!
Serban_Mihai_Micutzu_1
Postat pe 13 Iunie 2015 03:54
" Ghicitul in carti si cum testati ghicitoarea "

O pui sa citeasca un roman de Balzac (de exemplu)pana la jumatate , apoi o pui sa ghiceasca sfarsitul.
Rotty_
Postat pe 13 Iunie 2015 10:00
Draga mea, a trecut un an de la postarea ta si ne-ai lasat cu ochii in soare.
Mai esti cu X ori s-au adeverit prezicerile?
kudika_29184
Postat pe 15 Iunie 2015 14:04
Buna seara. Ati putea sa imi spuneti mai multe despre aceasta doamna unde mergeti sa va ghiceasca. Eu locuiesc in Bucuresti si as vrea sa merg la ea daca se poate. Multumesc!
kudika_999982
Postat pe 18 Ianuarie 2016 23:16
Lasati prostiile cu ghicitoarele, ca te aduc la sapa de lemn!
Cu cat esti mai prostuta, cu atat te trag de limba mai mult si scoat bani mai multi de la tine. Daca ai o farama de cieri, vezi-ti de viata ta, fii cinstita si fa ceea ce trebuie, ca sa nu regreti mai tarziu.

Mai fiti si realiste si lasati prostiile!
Barbatii nu-i tineti cu forta langa voi, iar dragostea nu puteti sa o cumparati.

Iar daca vreti sa despartiti o familie, ganditi-va de 2 ori inainte sa faceti asa ceva, roata se intoarce si platesti inzecit!
kudika_11495
Postat pe 19 Ianuarie 2016 10:39
Buna!stiu eu pe cineva,o batranica care da in carti si cafea(din Constanta),nu ia bani multi,ii dai tu cat consideri,eu i-am dat 35lei,m-am dus ca ma simteam pierduta,am avut niste probleme,dar in schimb am ramas masca.A vazut ca al meu e navigator,si multe altele,m-a tinut vreo 2ore,dar se merita.O sa va convingeti .Daca vreti va las nr dansei.
kudika_1002307
Postat pe 2 Martie 2016 10:39
Imi poti zice si mie cum e doamna din Cta care ghiceste . Iti las adresa mea de e-mail aici sympatyka2000@yahoo.com
Jessica_Fernandez_1
Postat pe 2 Martie 2016 20:56
De la: kudika_1002307, la data 2016-03-02 10:39:12Buna!stiu eu pe cineva,o batranica care da in carti si cafea(din Constanta),nu ia bani multi,ii dai tu cat consideri,eu i-am dat 35lei,m-am dus ca ma simteam pierduta,am avut niste probleme,dar in schimb am ramas masca.A vazut ca al meu e navigator,si multe altele,m-a tinut vreo 2ore,dar se merita.O sa va convingeti .Daca vreti va las nr dansei.




Da-mi si mie nr ei de telefon te rog frumos! Multumesc
Jessica_Fernandez_1
Postat pe 2 Martie 2016 20:59
In brasov este o doamna , nu e tiganca si le zice foarte bine , nu-i scumpa ... 50 lei dar se merita , mi s-a adeverit totul de cateori am fost la ea ... va las nr daca vreti sa mergeti : 0723946177
Clau_Clau_1
Postat pe 13 Martie 2016 22:53
Buna vreau si eu nr doamnei din cta si unde sta mai exact
Rosse_Raisa_1
Postat pe 20 Aprilie 2016 02:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aradeanca 18 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 10:21
Nu știu ce sa mai fac ! 7 De la: Madallina16 29 August 2014 23:21
Constructii interioare 2 De la: kudika_5090 15 Aprilie 2012 20:49
NOU! Produse naturiste 1 De la: nca 9 Aprilie 2012 15:27
IMI CADE PARUL FOARTE TARE !! 10 De la: healthy014814 31 Martie 2012 22:57