Setari Cookie-uri

caderea parului

Buna , am o problema foarte grava ... imi cade parul foarte foarte rau ce pot face ? AJUTOR!
mada_paco
Postat pe 3 Iulie 2014 20:19
Faceti o dilutie de otet cu apa, jumatate pahar otet, jumatate apa....va masati scalpul si parul cu aceasta...dupa ce v-ati spalat si limpezit de sampon.
Lasati sa se usuce astfel, fara sa-l mai limpeziti de dilutia cu otet.
Faceti asta de fiecare data cand va spalati parul.
Folositi doar sampon pentru copii care e mai putin agresiv, o data la 7 zile, spalandu-va mai des, perturbati ph-ul scalpului, care poate fi o cadere a parului.
Mancati fructe si legume din plin....si carentele vitaminice duc la caderea parului.
Numai bine!)
anda37
Postat pe 15 Iulie 2014 07:54
buna! dar daca iti lasi otetu ala sa se usuce in cap si nu te speli 7 zile , mai poate cineva sa stea langa tin?!!!
kudika575322
Postat pe 17 Iulie 2014 14:13
BUNA Parul cade la cancer incit femeia devine cheala.parul cade in urma vopsitului.parul cade la boli de piele.parul cade la paraziti care stau sub piele,de exemplu paduchele lat(se ia numai prin sex si se plimba peste tot).recomandare.da fuga la doi medici oncologi apoi compara rezultatele,vezi si la dermatologi.sanatate.
greffe
Postat pe 17 Iulie 2014 16:33
buna am uitat sa-ti spun ca din cauza stresului cade parul.din cauza fricii foarte mari unii oameni au albit complet.uleiul de ricin este bun pentru cresterea genelor.la parul aspru se da cu ulei de ricin in loc de briantina.este foarte bun uleiul de nuc.parul creste cu tonichinin,un medicament pe baza de chinina.scoarta de stejar ajuta pielea capului.galbenusul de ou.urzicile.astazi atit imi amintesc dar vezi sa nu fie vre o boala care sa pricinuiasca caderea parului.
greffe
Postat pe 25 Iulie 2014 17:07
buna , caderea parului poate fi cauzata din multe motive(stres,hormonal ,etc)... eu ,personal am incercat ulei de ricin (inainte de baie , imi aplicam pe radacina ,stateam toata noaptea cu un prosop si a doua zi faceam baie , asta cand aveam timp) ,sau imi apilcam pe radacina stateam 1h si spalam o data pe luna faceam asta , rezultatele nu se vad imediat dar cu timpul au inceput sa apara ....mult succes , si daca nu merge cu nici un remediu din cele citite de pe internet sfatul meu este saa te duci la un dermatolog.....
ElenaAnca
Postat pe 6 August 2014 03:25
Incearca produsele de la ElyGreen HANDMADE. Au sampon si lotiune impotriva caderii parului cu extract de maca si alma. Preturile sunt accesibile. Le gasesti pe link-ul de mai jos:

http://www.machiajultau.ro/cosmetice-bio-100-naturale-handmade/
kudika_26897
Postat pe 10 August 2014 16:01
Fetelor, ce faceti? Am vazut discutiile voastre despre par si voiam sa va impartasesc din experienta mea. Eu am fost bruneta, am insistat sa mi decolorez parul, poate stiti cum se intampla in acest caz, muulta pudra, par care cade dupa decolorare, firul se subtiaza, se slabeste, se caseaza repede. Oricum, am regretat maxim ca am vrut sa-l deschid. Mi am dat seama ca trebuie sa iau atitudine, asa ca am inceput sa ma interesez despre produse care m-am ajuta sa-l hranesc f bine. Asa am ajuns sa folosesc masca cu ulei de Maroc si samponul cu ulei de Maroc de pe BottegaVerde.ro, care sunt extrem de hidratante si de bune, pentru mine, Vi le recomand daca aveti parul subtire si fragil, chiar fac minuni. Bafta!
kudika_1022880
Postat pe 30 Ianuarie 2017 10:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice rezistente la transfer 5 De la: dorina_77 17 Septembrie 2009 16:56
COSMETICE LADYS 1 De la: M_Tiana 30 Iulie 2012 11:43
Ajuta-ma te rog! 1 De la: dragalaspui 5 Februarie 2009 15:18
vreau sa slabesc cat mai repede ajutati-ma si p mine plzz 52 De la: rockk 2 Noiembrie 2011 19:18
A slabit cineva cu XL-S? 9 De la: anda0 28 Aprilie 2014 12:06