Setari Cookie-uri

merita sa imi salvez casnicia?

buna fetelor..sunt noua pe forum...si ma simt trista...sotul meu ma inselat..avem 10 ani de casnicie si 2 fetite minunate impreuna...acum 6 luni mi-a marturisit ceea ce a facut..am iertat si am trecut peste deoarece ne iubim..cel putin eu...dar acum dupa 6 luni am aflat ca inca nu a rupt legatura cu ea...l-am pus sa aleaga intre familie si amanta...ne-a ales pe noi,spunandu-mi ca a gresit.Dar ma intreb oare cum pot sa am iarasi incredere?va rog daca e cineva care crede ca imi poate da un sfat...data trecuta a aflat toata lumea de infidelitatea sotului meu...acum nu am mai spus la nimeni..nici macar parintilor..nu vreau sa mai sufere..prefer sa o fac singura...
kudika_970224
Postat pe 5 Iulie 2014 10:07
De la: kudika_970224, la data 2014-07-05 10:07:42buna fetelor..sunt noua pe forum...si ma simt trista...sotul meu ma inselat..avem 10 ani de casnicie si 2 fetite minunate impreuna...acum 6 luni mi-a marturisit ceea ce a facut..am iertat si am trecut peste deoarece ne iubim..cel putin eu...dar acum dupa 6 luni am aflat ca inca nu a rupt legatura cu ea...l-am pus sa aleaga intre familie si amanta...ne-a ales pe noi,spunandu-mi ca a gresit.Dar ma intreb oare cum pot sa am iarasi incredere?va rog daca e cineva care crede ca imi poate da un sfat...data trecuta a aflat toata lumea de infidelitatea sotului meu...acum nu am mai spus la nimeni..nici macar parintilor..nu vreau sa mai sufere..prefer sa o fac singura...
sotul tau e cam fustangiu....cam a sarit calul....de 2 ori??? cam ajunge cred,,,,el ce zice????
NEGRUTTTT
Postat pe 5 Iulie 2014 10:15
imi tot spune ca o sa fie bine,ca o sa fim din nou o familie...nu..nu este fustangiu,niciodata nu mi-a dat motive sa fiu geloasa,este un sot si un tata iubitor,credeam ca totul merge struna intre noi,iesim in oras tot timpul cu copiii(7 si respectiv 4 ani)radem,glumim..facem lucruri normale...in fine...oricum sunt dezamagita,din cauza asta va cer sfatul,poate cineva a trecut prin ce trec si eu.stiu ca depinde de la familie la familie..ca fiecare femeie si fiecare barbat sunt unici in felul lor..eu imi iubesc sotul..cu toate ca nu credeam niciodata ca ma va insela..
kudika_970224
Postat pe 5 Iulie 2014 15:34
De la: kudika_970224, la data 2014-07-05 15:34:09imi tot spune ca o sa fie bine,ca o sa fim din nou o familie...nu..nu este fustangiu,niciodata nu mi-a dat motive sa fiu geloasa,este un sot si un tata iubitor,credeam ca totul merge struna intre noi,iesim in oras tot timpul cu copiii(7 si respectiv 4 ani)radem,glumim..facem lucruri normale...in fine...oricum sunt dezamagita,din cauza asta va cer sfatul,poate cineva a trecut prin ce trec si eu.stiu ca depinde de la familie la familie..ca fiecare femeie si fiecare barbat sunt unici in felul lor..eu imi iubesc sotul..cu toate ca nu credeam niciodata ca ma va insela..
problema ,cu inselatul ....cade ca o bomba peste noi....acum depinde daca iertam sau nu
NEGRUTTTT
Postat pe 5 Iulie 2014 16:08
De la: kudika_970224, la data 2014-07-05 10:07:42buna fetelor..sunt noua pe forum...si ma simt trista...sotul meu ma inselat..avem 10 ani de casnicie si 2 fetite minunate impreuna...acum 6 luni mi-a marturisit ceea ce a facut..am iertat si am trecut peste deoarece ne iubim..cel putin eu...dar acum dupa 6 luni am aflat ca inca nu a rupt legatura cu ea...l-am pus sa aleaga intre familie si amanta...ne-a ales pe noi,spunandu-mi ca a gresit.Dar ma intreb oare cum pot sa am iarasi incredere?va rog daca e cineva care crede ca imi poate da un sfat...data trecuta a aflat toata lumea de infidelitatea sotului meu...acum nu am mai spus la nimeni..nici macar parintilor..nu vreau sa mai sufere..prefer sa o fac singura...
...cum ai aflat ,de cele doua escapade????
NEGRUTTTT
Postat pe 5 Iulie 2014 16:09
chiar de la el...noi stam in italia...iar el a ramas sg din septembrie pana in decembrie...intr-un anturaj nu tocmai adecvat..cand a venit de craciun mi-a marturisit....ii parea rau...am zis lasa ca o sa fie bine si am trecut peste...in ianuarie ne-am intors in italia..in acelasi oras cu panarama(ca altfel nu pot sa o numesc)si viata a continuat...acum l-am prins chiar eu...adik banuiam cv...l-am intrebat si intr-un tarziu a marturisit...nu stiu ce sa mai zic...nu mai cred nimik...poate sa imi dea si in luna si in stele...nu mai am incredere...imi zice ca o sa fie bine si ca ma inbeste..dar daca ma minte?
kudika_970224
Postat pe 5 Iulie 2014 18:49
eu am 29 ani..sotul 32
kudika_970224
Postat pe 5 Iulie 2014 18:49
De la: kudika_970224, la data 2014-07-05 18:49:10chiar de la el...noi stam in italia...iar el a ramas sg din septembrie pana in decembrie...intr-un anturaj nu tocmai adecvat..cand a venit de craciun mi-a marturisit....ii parea rau...am zis lasa ca o sa fie bine si am trecut peste...in ianuarie ne-am intors in italia..in acelasi oras cu panarama(ca altfel nu pot sa o numesc)si viata a continuat...acum l-am prins chiar eu...adik banuiam cv...l-am intrebat si intr-un tarziu a marturisit...nu stiu ce sa mai zic...nu mai cred nimik...poate sa imi dea si in luna si in stele...nu mai am incredere...imi zice ca o sa fie bine si ca ma inbeste..dar daca ma minte?


Inteleg ca te-a inselat in perioada in care a fost singur , avand si o recidiva in trecut...dar totusi comportamentul lui fata de tine si copii este impecabil , nu ai ce -i reprosa , ceea ce conteaza foarte mult.
Impune-i ferm sa inceteze cu aventurile , spune-i ca-i dai o ultima sansa....

E usor de dat cu parerea cand nu esti in situatie....
Unii barbati au un mod de neinteles de a-si arata iubirea fata de sotie si copii ;de aceea au nevoie de ...un dus rece ....!!! doar faptul ca se comporta bine cu tine , nu-i da dreptul de a repeta aceeasi greseala !!!

Decizia finala iti apartine , esti singura in masura sa te impui !!!!
Merita sa lupti pt a-ti salva casnicia , tinand cont ca este un sot si un tata bun .....dar fa-i mai multe dusuri reci daca nu-i ajunge unul !!!
-Iulya
Postat pe 5 Iulie 2014 20:02
te rog nu divorta ,lupta ,fii draguta cu el ,desi stiu o sa-ti fie destul de greu ,comunica mult si inca odata lupta pt ca ai 2 copii ...........altul mai bun nu mai gasesti sa fie tata pt copii tai
Ioana_Radulescu_2
Postat pe 5 Iulie 2014 20:07
Este o mare greaseala sa-l ascunzi fata de parintii tai si ai lui , fii deschisa fata de ei , pt ca altfel va contiunua , stiind ca tu l-ai mai iertat , de aceea continua profitand...o reuniune in Familie este cea mai indicata !!!Poate asa isi va baga mintile in cap!
Iti doresc numai bine.
-Iulya
Postat pe 5 Iulie 2014 20:12
fetelor nu stiti cat va multumesc ca imi sunteti alaturi...chiar daca nu va cunosc...sincer nu vreau sa sufere si cei apropiati pe langa mine..din cauza asta am ales sa nu le spun ca sotul meu nu a incetat sa se vada cu cealalta...in trecut nu am avut probleme niciodata..repet...mi-a jurat...si stiind ce casnicie am avut,ca ii calcam si lenjeria intima il cred,atunci cand a ramas singur si-a facut de cap cu DANSA..(PE CARE O URASC)atunci a fost prima lui greseala fata de noi...dar marturisindu-mi...acceptand ca a gresit trebuia sa termine tot..doar ca aici in Italia cand ne-am intors a dat iarasi cu ochii de ea..si nu stiu ce sa intamplat..au inceput iarasi sa comunice...iar Dumnezeu a facut sa simt ca cv nu e bine..mi-a marturisit iarasi ca a gresit..dar ca de data asta va termina..l-am pus sa aleaga...noi sau amanta...l-am cerut sa o cheme sa ii spuna de fata cu mine ca au terminat...mi-a spus ca doar nu vreau sa o chem in casa...atunci i-am cerut daca nu vrea sa o cheme sau sa mergem noi la ea sa o sune de fata cu mine..zis si facut...nu va zic ca imi tot spunea ca nu are nr ei de tel...cand el de fapt il stia pe de rost...:((((a sunat-o i-a spus ce avea de spus mentionand ca sunt si eu acolo...bineinteles imi vene asa o injur de mama focului...si cam asta a fost...cica s-a terminat...dar e greu,imi este greu,nu stiu cum imi voi revenii...nu vreau sa ne despartim...nu vad un viitor mai bun fara el in viata mea,nu vreau sa accept ideea unui alt posibil tata pentru copiii mei...offf v-am plictisit cred..va pup si nb
kudika_970224
Postat pe 5 Iulie 2014 23:55
iti multumesc...
kudika_970224
Postat pe 5 Iulie 2014 23:57
Draga mea , nu mai face greseala de a te decade vorbind cu aceea maimuta sau punandu-ti sotul sa vorbeasca cu ea !!!
Daca doresti sa-i mai dai o sansa , sa va oferiti inca o sansa , spune-i clar ca este ultima !
Nu-i mai pomeni de aceasta aventura , pt o vei mentine mereu prezenta intre voi si in mintea lui.
Faptul ca gandeste cu ceea ce are in pantaloni , uneori......trebuie sa stie si familia lui , pt ca ascunzand , tu ii dai curaj sa se foloseasca in continuare de iubirea pe care i-o porti.

Fii tare . ia atitudine , dar nu cu tipete si reprosuri , atrage-l din nou de partea ta ....

Daca comportamentul lui fata de tine si copii ar fi lasat de dorit ......ti-as fi spus :lasa-l .
Nu lasa o maimuta ieftina sa-ti ia ceea ce tu ai bun !
-Iulya
Postat pe 6 Iulie 2014 00:17
De la: kudika_970224, la data 2014-07-05 10:07:42buna fetelor..sunt noua pe forum...si ma simt trista...sotul meu ma inselat..avem 10 ani de casnicie si 2 fetite minunate impreuna...acum 6 luni mi-a marturisit ceea ce a facut..am iertat si am trecut peste deoarece ne iubim..cel putin eu...dar acum dupa 6 luni am aflat ca inca nu a rupt legatura cu ea...l-am pus sa aleaga intre familie si amanta...ne-a ales pe noi,spunandu-mi ca a gresit.Dar ma intreb oare cum pot sa am iarasi incredere?va rog daca e cineva care crede ca imi poate da un sfat...data trecuta a aflat toata lumea de infidelitatea sotului meu...acum nu am mai spus la nimeni..nici macar parintilor..nu vreau sa mai sufere..prefer sa o fac singura...


Chiar de s-ar fi intamplat la unii dintre noi, nu e aceeasi situatie, nu-s aceeasi oameni.
Doar tu poti sa faci ceva in sensul dorit de tine.Gaseste puterea sa treci peste furie, gelozie si dezamagire ca sa poti sa judeci drept ce e mai bine pentru voi ca familie.
Arno_28
Postat pe 6 Iulie 2014 08:47
De la: Ioana_Radulescu_2, la data 2014-07-05 20:07:24te rog nu divorta ,lupta ,fii draguta cu el ,desi stiu o sa-ti fie destul de greu ,comunica mult si inca odata lupta pt ca ai 2 copii ...........altul mai bun nu mai gasesti sa fie tata pt copii tai


Te rog sa nu vii cu sfaturi de genul asta.
Nu stii daca este un tata bun si daca un altul nu-i va creste mai bine ca cel biologic.
Abtineti-va de la a da directii eronate.
Lasati-o sa isi ia singura deciziile fara "sfaturi"atat de clare si decisive.
Arno_28
Postat pe 6 Iulie 2014 08:52
te ai trezit taiso
kudika_950728
Postat pe 6 Iulie 2014 08:57
salve...mi-am impus de azi sa nu mai imi plang de mila...sa nu ma mai gandesc la lucruri ce imi macina sufletul si mai ales sa incetez sa il mai critic...o sa imi fie greu..nu stiu cum voi reusi..fetita mea cea mare de 7 ani imi tot cere sa nu mai plang..mi-a spus ca vrea sa fim iar o familie fericita...voi incerca sa trec peste toate relele si voi lupta ptr casnicia mea..inca o data..chiar daca locuiesc in acelasi oras cu nenorocita care a incercat sa imi fure sotul...nu ii voi permite sa imi acapareze gandurile...nu as vrea sa va plictisesc..pur si simplu scriu din inima..gandindu-ma ca asa imi eliberez sufletul...nu am mai povestit nimanui..prietenii imi sunt dusmani...asa este printre straini..va doresc numai bine si o zii cat mai frumoasa..
kudika_970224
Postat pe 6 Iulie 2014 10:08
De la: kudika_950728, la data 2014-07-06 08:57:54te ai trezit taiso



M-am trezit bine!
Arno_28
Postat pe 6 Iulie 2014 10:14
De la: kudika_970224, la data 2014-07-05 23:55:52fetelor nu stiti cat va multumesc ca imi sunteti alaturi...chiar daca nu va cunosc...sincer nu vreau sa sufere si cei apropiati pe langa mine..din cauza asta am ales sa nu le spun ca sotul meu nu a incetat sa se vada cu cealalta...in trecut nu am avut probleme niciodata..repet...mi-a jurat...si stiind ce casnicie am avut,ca ii calcam si lenjeria intima il cred,atunci cand a ramas singur si-a facut de cap cu DANSA..(PE CARE O URASC)atunci a fost prima lui greseala fata de noi...dar marturisindu-mi...acceptand ca a gresit trebuia sa termine tot..doar ca aici in Italia cand ne-am intors a dat iarasi cu ochii de ea..si nu stiu ce sa intamplat..au inceput iarasi sa comunice...iar Dumnezeu a facut sa simt ca cv nu e bine..mi-a marturisit iarasi ca a gresit..dar ca de data asta va termina..l-am pus sa aleaga...noi sau amanta...l-am cerut sa o cheme sa ii spuna de fata cu mine ca au terminat...mi-a spus ca doar nu vreau sa o chem in casa...atunci i-am cerut daca nu vrea sa o cheme sau sa mergem noi la ea sa o sune de fata cu mine..zis si facut...nu va zic ca imi tot spunea ca nu are nr ei de tel...cand el de fapt il stia pe de rost...:((((a sunat-o i-a spus ce avea de spus mentionand ca sunt si eu acolo...bineinteles imi vene asa o injur de mama focului...si cam asta a fost...cica s-a terminat...dar e greu,imi este greu,nu stiu cum imi voi revenii...nu vreau sa ne despartim...nu vad un viitor mai bun fara el in viata mea,nu vreau sa accept ideea unui alt posibil tata pentru copiii mei...offf v-am plictisit cred..va pup si nb




Hm,sper,pentru binele tau si al familiei dat fiind faptul ca aveti copii,ca sotul tau sa isi respecte promisiunea si sa nu recidiveze!! Dar,nu uita un lucru,fii circumspecta,caci sotul tau este la a doua abatere,pot fi mai multe,dar acestea sunt luate la cunostinta de tine si ai permis sa se intample datorita ingaduintei si tolerantei tale!!!Iti spun ca,toate acestea te vor costa in viata,caci sotul tau va mai incerca astfel de aventuri,ti-o spun clar si sincer!!!

Ne-ai spus ca ai pastrat secretul in legatura cu greseala sotului,chiar si in fata parintilor lui,DE CE AI FACUT ASTA,crezi ca,in situatia inversa ,sotul tau ar fi procedat la fel???ERONAT,te-ar fi stiut intreaga familie si ai fi fost calificata ca atare!!!Dimpotriva,folosind un ton calm si un limbaj civilizat,trebuie sa le spui parintilor lui,ca sa afle si domniile lor ce baiat de toata isprava au si cata durere ti-a adus in familie!!Cu cat il cocolosesti mai mult,cu atat vei fi mintita si inselata in continuare!!!Nu vei mai avea incredere in sotul tau,de aici vine amaraciunea din inima ta!!!Daca cineva spune ca ,dupa dovezile de infidelitate,iti poti recastiga increderea in partenerul vinovat,cred ca nu stie ce inseamna sa iubesti si sa respecti familia si,ca drept rasplata,sa primesti tradarea, in cele mai josnice manifestari!!

Nu vrei sa accepti ideea existentei unui alt tata in viata copiilor????Dar sotul tau cum a putut sa accepte ,atat ideea ,cat si aplicarea ei in viata lui,a unei alte femei ?????Daca reusesti sa imi explici acest "mister"," jos palaria" in fata ta!!
kudika_15804
Postat pe 6 Iulie 2014 12:16
salve...ai foarte mare dreptate in tot ceea ce scrii....am citit si recitit mesajul tau de cateva ori...si m-ai cam pus pe ganduri..:(...circumspecta sunt si voi fii..la ora actuala nu prea mai am incredere...nu stiu ma simt aiurea...si eu ma tem de o eventuala recidiva...daca a fost in stare sa ma minta de 2 ori cu zambetul pe buze...nu exclud posibilitatea unei alte tradari...As vrea sa sti ca familia mea a suferit mult cand au aflat prima data de mica lui escapada ...atunci prima persoana pe care am sunat-o a fost mama...apoi au aflat toti..nasi...nu va zic ce morala i-au tinut...in momentul cand am aflat a 2-a oara ca inca nu a incheiat relatia cu amanta nu am vrut sa mai stie nimeni...si am plans de una singura..am ales sa duc lupta asta singura...fara a mai implica pe nimeni...oricum cu soacra nu m-am inteles bine niciodata..daca i-as fii spus vina ar f-ii cazut tot pe mine.. Voi incerca sa inchid ochii si de data asta...ptr noi si pentru copii,in caz ca nu va mai merge casnicia noastra macar voi f-ii impacata cu mine si voi sti ca macar eu am stiut sa iert si am stiut sa lupt..
kudika_970224
Postat pe 8 Iulie 2014 20:00
De la: kudika_970224, la data 2014-07-08 20:00:02salve...ai foarte mare dreptate in tot ceea ce scrii....am citit si recitit mesajul tau de cateva ori...si m-ai cam pus pe ganduri..:(...circumspecta sunt si voi fii..la ora actuala nu prea mai am incredere...nu stiu ma simt aiurea...si eu ma tem de o eventuala recidiva...daca a fost in stare sa ma minta de 2 ori cu zambetul pe buze...nu exclud posibilitatea unei alte tradari...As vrea sa sti ca familia mea a suferit mult cand au aflat prima data de mica lui escapada ...atunci prima persoana pe care am sunat-o a fost mama...apoi au aflat toti..nasi...nu va zic ce morala i-au tinut...in momentul cand am aflat a 2-a oara ca inca nu a incheiat relatia cu amanta nu am vrut sa mai stie nimeni...si am plans de una singura..am ales sa duc lupta asta singura...fara a mai implica pe nimeni...oricum cu soacra nu m-am inteles bine niciodata..daca i-as fii spus vina ar f-ii cazut tot pe mine.. Voi incerca sa inchid ochii si de data asta...ptr noi si pentru copii,in caz ca nu va mai merge casnicia noastra macar voi f-ii impacata cu mine si voi sti ca macar eu am stiut sa iert si am stiut sa lupt..

E foarte greu sa ierti si mai ales sa uiti,parerea mea este sa stai o perioada de timp linistita si sa cugetezi bine ce ai de facut,e totusi o familie,copii si sunteti intr-o tara straina si nu e cazul sa va rasfirati,inca nu este momentul potrivit si sigur nici sa-l ierti...acest lucru vei sti cum sa faci ca sa simta ce te doare,....trebuie sa ramaneti uniti si incearca sa va mutati din acelasi oras unde se afla si "ea"!!!
Titanika
Postat pe 8 Iulie 2014 20:16
De la: kudika_970224, la data 2014-07-08 20:00:02salve...ai foarte mare dreptate in tot ceea ce scrii....am citit si recitit mesajul tau de cateva ori...si m-ai cam pus pe ganduri..:(...circumspecta sunt si voi fii..la ora actuala nu prea mai am incredere...nu stiu ma simt aiurea...si eu ma tem de o eventuala recidiva...daca a fost in stare sa ma minta de 2 ori cu zambetul pe buze...nu exclud posibilitatea unei alte tradari...As vrea sa sti ca familia mea a suferit mult cand au aflat prima data de mica lui escapada ...atunci prima persoana pe care am sunat-o a fost mama...apoi au aflat toti..nasi...nu va zic ce morala i-au tinut...in momentul cand am aflat a 2-a oara ca inca nu a incheiat relatia cu amanta nu am vrut sa mai stie nimeni...si am plans de una singura..am ales sa duc lupta asta singura...fara a mai implica pe nimeni...oricum cu soacra nu m-am inteles bine niciodata..daca i-as fii spus vina ar f-ii cazut tot pe mine.. Voi incerca sa inchid ochii si de data asta...ptr noi si pentru copii,in caz ca nu va mai merge casnicia noastra macar voi f-ii impacata cu mine si voi sti ca macar eu am stiut sa iert si am stiut sa lupt..



Iertarea poate fi un medicament miraculos,dar daca de partea cealalta nu exista recunoastere,cainta si pocainta ,devine un calau fara mila!!!

Sincer,as vrea sa iti dau sfatul cel mai bun si eficient,dar pentru ca acest spatiu nu prezinta o deschidere prea mare spre perceperea corecta a mesajelor,vin si iti spun urmatoarele:

Este usor sa inchizi ochii,dar este groaznic ca in momentul deschiderii lor sa constati ca, lumea ta este aceeasi sau,si mai grav,a devenit si mai intunecata, decat era la inceput !!!Aveti copii,este tragic ca rodul unei presupuse iubiri sa fie atat de pangarit!!!Sper ca totul sa ramana o trista amintire si sa va rezolvati problemele!!!

Iertarea nu poate fi considerata lupta,ea este,doar mirodenia ,care parfumeaza si inmiresmeaza acea lupta!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Iulie 2014 20:21
parerea mea este ca se merita sa-ti salvezi casnicia!!!!!!
este el mai rebel si ca sa zic asa poate mai nesatul-scuze-sau poate in acest fel scapa de stresul de acolo sau mai stiu eu ,poate asa o fi el mai rebel,flusturatic,caci sigur inca se mai simta un gigolo ,cu capul in nori,dar sunt ferm convinsa ca fam este pt el totul si nu var da la o parte......dar sa mor eu daca nu ias da o bataie ca sa ma tina minte-adica fa tu acest lucru cate o tigaie in cap primita dupa usa poate-i vine mintea la cap Poate am reusit sa scot un zambet de la tine dar credema ca mai in gluma mai in serios,ai putea sa faci acest lucru!!!
Titanika
Postat pe 8 Iulie 2014 20:24
De la: Titanika, la data 2014-07-08 20:24:53parerea mea este ca se merita sa-ti salvezi casnicia!!!!!!
este el mai rebel si ca sa zic asa poate mai nesatul-scuze-sau poate in acest fel scapa de stresul de acolo sau mai stiu eu ,poate asa o fi el mai rebel,flusturatic,caci sigur inca se mai simta un gigolo ,cu capul in nori,dar sunt ferm convinsa ca fam este pt el totul si nu var da la o parte......dar sa mor eu daca nu ias da o bataie ca sa ma tina minte-adica fa tu acest lucru cate o tigaie in cap primita dupa usa poate-i vine mintea la cap Poate am reusit sa scot un zambet de la tine dar credema ca mai in gluma mai in serios,ai putea sa faci acest lucru!!!


Va rog frumos, fara violenta!
Fara tigai in cap!
E pacat si de tigai si de cap.

Vinovatul sta in pantaloni nu in cap.

Pedepseste vinovatul pana cand va cere indurare in loc sa-i dai cu tigaia in cap.

Stiu ca e greu sa faci asta dupa ce sti ca nemernicul vartosag sa insurubat si prin alte piulite dar daca vrei sa-i iasa prostiile din cap fa rost de vaselina potrivita si freaca-l pana cand nu va mai fi in stare sa se mai insurubeze si prin alte parti.

Merita sa-i faci asta spunandu-i cu duiosenie ca nu l-ai pus la astfel de cazne de dragul lui ca sa nu se oboseasca prea tare dar acum cand sti cat de vioi este vrei si tu sa-ti ostoiesti dorintele lasate de izbeliste atatia ani de zile.

Reteta asta e buna doar daca este un barbat care are grija de familie si singura lui slabiciune este placerea de a avea si o alta femeie in viata lui.

Sa ti o familie unita in ziua de azi e tare greu si de multe ori daca dracul nu e chiar atat de negru merita efortul de a face orice sacrificiu de dragul copiilor. Nu de alta dar pana ajung si ei sa-si intemeieze o familie se mai potolesc si hormonii asta de nestavilit.
Radu_Cristian_1
Postat pe 9 Iulie 2014 01:11
Nu stiu cat o sa reziste sotul tau iubit de voi, fara ceva nou in viata , acum cand a dat si de alt gust. Nu prea inteleg de ce esti asa inversunata impotriva tipei cand ea nu a gresit decat ca a continuat cu el chiar si dupa ce a aflat ca e insurat si nevasta-sa nu e o acra care il terorizeaza. E clar, el vrea sa se simta bine si sa-i calce cineva cravata , ea vrea sa se simta adorata de el, iar tu sa-ti cresti copii cu ambii parinti.
Darius_
Postat pe 9 Iulie 2014 01:45
Intr-o situatie din asta am fost si eu,in 1988 am avut aceeas poveste,am bagat divort,la-m ertat ne-am inpacat,a calcat din nou pe bec si am bagat din nou divort,si am divortat dupa un an si 8 luni in 1992 ,copii erau in clasa a3a-a7a-a8a si sau cerut toti la mine la sectia tutelara.....IMI PARE RAU CA NU AM DIVORTAT LA PRIMUL COPIL FIINCA ASTAZI AVEAM VIATA REFACUTA fiinca noi mamele facem totul pentru altii si la noi nu ne gindim..... imi este tare bine astazi si ii multumesc lui DUMNEZEU ca mia purtat de grija
Iulia_Nechifor_1
Postat pe 9 Iulie 2014 15:38
De la: Titanika, la data 2014-07-08 20:24:53parerea mea este ca se merita sa-ti salvezi casnicia!!!!!!
este el mai rebel si ca sa zic asa poate mai nesatul-scuze-sau poate in acest fel scapa de stresul de acolo sau mai stiu eu ,poate asa o fi el mai rebel,flusturatic,caci sigur inca se mai simta un gigolo ,cu capul in nori,dar sunt ferm convinsa ca fam este pt el totul si nu var da la o parte......dar sa mor eu daca nu ias da o bataie ca sa ma tina minte-adica fa tu acest lucru cate o tigaie in cap primita dupa usa poate-i vine mintea la cap Poate am reusit sa scot un zambet de la tine dar credema ca mai in gluma mai in serios,ai putea sa faci acest lucru!!!
Chiar ai reusit sa ma faci sa zambesc...si iti multumesc....hmm...nu ar strica o mica bataita(poate asa i-ar veni mintea la cap) si eu cred cateodata ca se simte ca un macho..inainte de a avea copii ne placea distractia..era normal,ne-am casatorit cand eu aveam 19 ani iar el 22..ma gandesc probabil ca ii lipsesc anii tineretii si vremurile apuse..muzica la maxim si betiile cu baieti.
kudika_970224
Postat pe 9 Iulie 2014 19:54
De la: kudika_970224, la data 2014-07-09 19:54:30
De la: Titanika, la data 2014-07-08 20:24:53parerea mea este ca se merita sa-ti salvezi casnicia!!!!!!
este el mai rebel si ca sa zic asa poate mai nesatul-scuze-sau poate in acest fel scapa de stresul de acolo sau mai stiu eu ,poate asa o fi el mai rebel,flusturatic,caci sigur inca se mai simta un gigolo ,cu capul in nori,dar sunt ferm convinsa ca fam este pt el totul si nu var da la o parte......dar sa mor eu daca nu ias da o bataie ca sa ma tina minte-adica fa tu acest lucru cate o tigaie in cap primita dupa usa poate-i vine mintea la cap Poate am reusit sa scot un zambet de la tine dar credema ca mai in gluma mai in serios,ai putea sa faci acest lucru!!!
Chiar ai reusit sa ma faci sa zambesc...si iti multumesc....hmm...nu ar strica o mica bataita(poate asa i-ar veni mintea la cap) si eu cred cateodata ca se simte ca un macho..inainte de a avea copii ne placea distractia..era normal,ne-am casatorit cand eu aveam 19 ani iar el 22..ma gandesc probabil ca ii lipsesc anii tineretii si vremurile apuse..muzica la maxim si betiile cu baieti.



Nu ii cauta scuze si justificari pentru comportamentul libertin,credulitatea si naivitatea te va costa in viata!!!Fii corecta si pastreaza-ti verticalitatea in viata,nu fi usor de indoit si predispusa la frangerea usoara!!
kudika_15804
Postat pe 9 Iulie 2014 20:05
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-07-09 01:11:12
De la: Titanika, la data 2014-07-08 20:24:53parerea mea este ca se merita sa-ti salvezi casnicia!!!!!!
este el mai rebel si ca sa zic asa poate mai nesatul-scuze-sau poate in acest fel scapa de stresul de acolo sau mai stiu eu ,poate asa o fi el mai rebel,flusturatic,caci sigur inca se mai simta un gigolo ,cu capul in nori,dar sunt ferm convinsa ca fam este pt el totul si nu var da la o parte......dar sa mor eu daca nu ias da o bataie ca sa ma tina minte-adica fa tu acest lucru cate o tigaie in cap primita dupa usa poate-i vine mintea la cap Poate am reusit sa scot un zambet de la tine dar credema ca mai in gluma mai in serios,ai putea sa faci acest lucru!!!


Va rog frumos, fara violenta!
Fara tigai in cap!
E pacat si de tigai si de cap.

Vinovatul sta in pantaloni nu in cap.

Pedepseste vinovatul pana cand va cere indurare in loc sa-i dai cu tigaia in cap.

Stiu ca e greu sa faci asta dupa ce sti ca nemernicul vartosag sa insurubat si prin alte piulite dar daca vrei sa-i iasa prostiile din cap fa rost de vaselina potrivita si freaca-l pana cand nu va mai fi in stare sa se mai insurubeze si prin alte parti.

Merita sa-i faci asta spunandu-i cu duiosenie ca nu l-ai pus la astfel de cazne de dragul lui ca sa nu se oboseasca prea tare dar acum cand sti cat de vioi este vrei si tu sa-ti ostoiesti dorintele lasate de izbeliste atatia ani de zile.

Reteta asta e buna doar daca este un barbat care are grija de familie si singura lui slabiciune este placerea de a avea si o alta femeie in viata lui.

Sa ti o familie unita in ziua de azi e tare greu si de multe ori daca dracul nu e chiar atat de negru merita efortul de a face orice sacrificiu de dragul copiilor. Nu de alta dar pana ajung si ei sa-si intemeieze o familie se mai potolesc si hormonii asta de nestavilit.



Sunt de acord cu tine daca vei putea sa imi dai un raspuns logic la urmataorea intrebare:

Ce facem cu suferinta din inima femeii,acumulat ain ani de casnicie???
Este adevarat,copii merita totul in aceasta viata,dar tot copiii te vor judeca pentru faptul ca i-ai crescut intr-o familie perfecta la suprafata,dar putreda in interior!!!Si stii cat de crunta este judecata copiilor?????Nici nu ai idee,este mai dura decat orice instanta judecatoreasca!!

Teoria este buna,dar atunci cand discutam despre realitate,este bine sa fim cat mai obiectivi,caci nicio teorie nu poate sterge lacrimile!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Iulie 2014 20:11
De la: kudika_15804, la data 2014-07-09 20:11:27
Ce facem cu suferinta din inima femeii,acumulat ain ani de casnicie???
Este adevarat,copii merita totul in aceasta viata,dar tot copiii te vor judeca pentru faptul ca i-ai crescut intr-o familie perfecta la suprafata,dar putreda in interior!!!Si stii cat de crunta este judecata copiilor?????Nici nu ai idee,este mai dura decat orice instanta judecatoreasca!!

Teoria este buna,dar atunci cand discutam despre realitate,este bine sa fim cat mai obiectivi,caci nicio teorie nu poate sterge lacrimile!!!


Sunt situatii si situatii.
Sunt barbati capabili sa se comporte in asa fel incat copii sa simta afectiunea si grija paterna chiar daca din cand in cand mai calca stramb.
Cred ca genul acesta de barbati cauta sa faca in asa fel incat nici sotia sa nu se simta neglijata. Din pacate pentru barbati femeia are simturile foarte sensibile si din acest motiv va suna intotdeauna un clopotel de avertizare cand barbatul va mai avea pe cineva iar mai devreme sau mai tarziu va fi prins in fapt.
Sunt putini barbatii capabili sa insele vigilenta unei femei.

Sa revenim insa la situatia copiilor apropo de judecata lor.
Ce te faci in situatia in care tatal stie sa le intre sub piele iar mama este perceputa ca gardian sef ?

Cred ca in familiile in care barbatul este cumsecade cu copiii iar femeia e cu gura mare si cu scandal pentru ca a aflat ca este inselata este posibil sa asistam la o "eroare judiciara" din partea copiilor , eroare ce o va afecta tot pe ea.

Sunt barbati si barbati.
Sunt barbati care nu insala dar care se comporta ca niste animale in familie.
Sunt barbati care insala dar care sunt painea lui Dumnezeu in familie.

La fel sunt femei si femei.
Sunt femei afursite ce fac viata un chin celor din jur batanduse in piept cu virtutea lor.
Sunt si femei ce sunt un izvor de bucurie pentru cei din jur dar din cand in cand mai isi ofera cate o placere discreta.

Ce alegem in astfel de situatii?

Se pare ca Viata e al naibi de incurcata pentru ca Dumenzeu nu ne-a facut perfecti.

Radu_Cristian_1
Postat pe 9 Iulie 2014 21:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce Dumnezeu nu da copii si la cei care-si doresc lucrul asta din suflet? 3 De la: kudika314089 25 Noiembrie 2010 23:29
discriminarea femeii 38 De la: kudika317678 9 Aprilie 2013 15:58
De ce cultele, bisericile, nu platesc taxe si impozite 7 De la: polin 13 Decembrie 2011 19:31
Ce vrei sa iti aduca Mos Craciun? 8 De la: cristina_boeru_30 17 Decembrie 2013 11:45
Îmi dã speranțe sau chiar vrea ceva? 56 De la: CrissFrsh 1 Septembrie 2013 17:31