Setari Cookie-uri

feng-shui...

buna, astazi 15.07.2014, am mers cu nepotul la cumparaturi de suveniruri...am intrat intr0un magazin normal si am gasit acolo o chestie pe care mi-o doream -adica, un elefant cu o broasca feng-shui, m-am uitat la el si l-am asezat inapoi in raft...am cumparat cateva chestii si am plecat. Ne-am mai invartit pe acolo k ca aveam banuti si am zis sa-i cheltuim. Am dat de un magazin feng shui si am intrat cu gandul sa mai luam ceva...bineinteles k m-am dus direct la acel elefant(mi-l doream dar trebuia sa luam suveniruri pentru altcineva..asa ca ne-am numarat banii- mai aveam 35 de lei si trebuia sa luam ceva fain)- m-am uitat la el si l-am pus inapoi pt ca nu-mi ajungeau banii... ne-am tot uitat pe acolo si am vazut niste bratari din samburi care erau agatate...ideea e ca atunci cand ma uitam l bratara a cazut un alt elefant pe care nu-l atinsesem, a cazut si s-a spart si a trebuit sa-l cumpar. si as vrea sa stiu ce inseamna sau daca trebuie sa-l pasrtrez?
kudik-elea
Postat pe 15 Iulie 2014 21:31
Dintr-un moment de neatentie , incerci sa cauti o semnificatie. Arunca-l si cu prima ocazie cand iti vei permite , cumpara-ti unul , chiar pe cel mai frumos
-Iulya
Postat pe 15 Iulie 2014 21:44
De la: kudika_971006, la data 2014-07-15 21:31:00buna, astazi 15.07.2014, am mers cu nepotul la cumparaturi de suveniruri...am intrat intr0un magazin normal si am gasit acolo o chestie pe care mi-o doream -adica, un elefant cu o broasca feng-shui, m-am uitat la el si l-am asezat inapoi in raft...am cumparat cateva chestii si am plecat. Ne-am mai invartit pe acolo k ca aveam banuti si am zis sa-i cheltuim. Am dat de un magazin feng shui si am intrat cu gandul sa mai luam ceva...bineinteles k m-am dus direct la acel elefant(mi-l doream dar trebuia sa luam suveniruri pentru altcineva..asa ca ne-am numarat banii- mai aveam 35 de lei si trebuia sa luam ceva fain)- m-am uitat la el si l-am pus inapoi pt ca nu-mi ajungeau banii... ne-am tot uitat pe acolo si am vazut niste bratari din samburi care erau agatate...ideea e ca atunci cand ma uitam l bratara a cazut un alt elefant pe care nu-l atinsesem, a cazut si s-a spart si a trebuit sa-l cumpar. si as vrea sa stiu ce inseamna sau daca trebuie sa-l pasrtrez?
lipeste/l......
NEGRUTTTT
Postat pe 15 Iulie 2014 22:01

va multumesc pentru raspuns...dar de cele mai multe ori in semnificatiile se gasesc in lucruri aparent nesemnificative.
kudik-elea
Postat pe 16 Iulie 2014 10:42
Adik..a fo' mai mult feng decat shui?
rondina
Postat pe 16 Iulie 2014 13:56
De la: kudika_956391, la data 2014-07-15 22:01:42
De la: kudika_971006, la data 2014-07-15 21:31:00buna, astazi 15.07.2014, am mers cu nepotul la cumparaturi de suveniruri...am intrat intr0un magazin normal si am gasit acolo o chestie pe care mi-o doream -adica, un elefant cu o broasca feng-shui, m-am uitat la el si l-am asezat inapoi in raft...am cumparat cateva chestii si am plecat. Ne-am mai invartit pe acolo k ca aveam banuti si am zis sa-i cheltuim. Am dat de un magazin feng shui si am intrat cu gandul sa mai luam ceva...bineinteles k m-am dus direct la acel elefant(mi-l doream dar trebuia sa luam suveniruri pentru altcineva..asa ca ne-am numarat banii- mai aveam 35 de lei si trebuia sa luam ceva fain)- m-am uitat la el si l-am pus inapoi pt ca nu-mi ajungeau banii... ne-am tot uitat pe acolo si am vazut niste bratari din samburi care erau agatate...ideea e ca atunci cand ma uitam l bratara a cazut un alt elefant pe care nu-l atinsesem, a cazut si s-a spart si a trebuit sa-l cumpar. si as vrea sa stiu ce inseamna sau daca trebuie sa-l pasrtrez?
lipeste/l......



Daca intr-adevar crezi in asa ceva(la mine au dat roade,sincer), nu-l pastra.Arunca toate bucatile cat mai departe de casa daca l-ai luat acasa.Cel mai bine era sa-l fi aruncat direct in magazin.Cu prima ocazie cum ai banuti,du-te si ia un set de 7sau 9 elefantei.Sunt de la mai mare ,la mai mic.Or sa fie un pic mai scumpi (in jur de 50-60 de lei setul),aseaza-i undeva in camera de zi pe un raft sau ceva cat mai sus cu fata inspre geam.Dar vezi ca trebuie sa fie toti cu trompa in sus ca daca e in jos se spune ca alunga nororcul.Daca ai timp sa te "initiezi" in asa ceva intra pe situ-ri feng-shui si ai sa vezi multe minunatii care or sa-ti foloseasca.Multi zic de asta ca e o mare prostie.Dar nu e asa ca am simtit-o pe propria-mi piele.
Mult noroc!!!
dany39
Postat pe 16 Iulie 2014 14:14
multumesc :*
kudik-elea
Postat pe 16 Iulie 2014 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: Anelissa 22 Aprilie 2009 14:25
nu vre sa merga 11 De la: nico_dana2006 18 Septembrie 2009 16:22
ajutor .... 24 De la: Full_Metal_Jacket 25 Decembrie 2009 22:25
Buna dimineata! 1 De la: Lyvyus 20 Aprilie 2010 10:21
astrograma 22 De la: alla31rom 13 Iulie 2009 04:50