Setari Cookie-uri

Tratament naturist

Buna,
In urma cu un an si jumatate am descoperit o mica intaritura la sanul stang. Am fost pe la o gramada de medici ginecologi, endocrinologi si nu mi-au recomandat un tratament ok (mai ales ca eu sunt si adepta tratamentelor naturiste, desi am luat si tratamente medicametoase, dar cum stiti si voi au multe efecte negative)
Apoi am citit si eu pe net o recomandare pentru consult si am ajuns la Romclinic, la dr Leru, dupa o consultatie si niste investigatii (mi-a zis sa fac o eco la san si niste analize hormonale) mi-a dat un tratament (m-a sfatuit sa ma tin neaparat de el, ca poate duce la complicatii altfel) si dupa 3 luni am observat ca umflatura se injumatatise . Tratamentul, spre bucuria mea , este pe baza de plante (contine progesteron) si mi-a mai dat si un gel cu care m-am dat in fiecare seara.

Multumesc celor care au postat recomandarile si dr Leru pentru sfaturile bune.
MIKitty
Postat pe 26 August 2014 11:31
Sunt bune si compresele cu frunza de varza zdrobite cu sticla, frunze de brusture, comprese cu argila si tratament oral cu argila si cu aloe(alternativ).
kudika_930014
Postat pe 18 Septembrie 2014 10:22
Un excelent tratament naturist impotriva chisturilor si fibroamelor este cu ulei de luminita de seara 1000 mg si serapeptase. Uleiul de luminita de seara este recunoscut din antichitate pentru beneficiile sale pt sanatatea femeilor (sani, uter, ovare) si frumusetea pielii. Serapeptase este tot un remediu natural care contribuie la eliminarea chisturilor si fibroamelor precum si a cheagurilor de sange. Ajuta la curatarea arterelor de depuneri fiind un excelent remediu si pt bolile de inima.
kudika_941451
Postat pe 26 Septembrie 2014 11:18
PUTETI SA-MI SPUNETI CUM SE FOLOSESSTE TRATAMENTUL CU LUMINITA DE SEARA SI SERAPEPTASE SI DE UNDE SE ACHIZITIONEAZA? mULTUMESC
kudika188688
Postat pe 29 Septembrie 2014 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poti iubi 2 persoane odata? 6 De la: valy90 4 Martie 2011 13:06
Medicina . 13 De la: Vivi96 2 Iulie 2013 13:40
un serviciu usor cu multe avantaje 1 De la: ancuta_ela 20 Martie 2012 21:22
eficienta anticonceptionalelor 4 De la: kudika353322 28 Ianuarie 2011 08:20
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:04