Setari Cookie-uri

relatiile in ziua de azi

Buna ,Sunt membru nou pe acest site,am varsta de 27 si as dori sa impartasesc si sa primesc opinii visavi de iubirea si sexul din zilele noastre.Observ ca cu trecerea timpului este din ce in ce mai greu sa iti cladesti o relatie bazata pe iubire nu mai vorbesc de respect. Observ ca multi barbati prefera sa vorbeasca despre sau sa puna sexul pe primul plan si mai apoi sa se poata discuta despre o relatie serioasa.Mai mult de atat aud textul ca mai intai ¨sa vedem cum ne intelegem in pat¨si pe urma discutam la o cafea ,iesim impreuna etc.De ce se intampla asa? chiar ei cred ca toate femeile accepta schimbul asta ieftin doar dinplacere si de dragul potentialilor viitor iubiti? Daca nu le convine ceva sau cred k nu sunt sufieicent satisfacuti in pat ,trec la urmatoarea candidata.Dar cum ramane cu respectul de sine al femeii?ce cred cunoscutii despre ea daca ar fi sa accepte acest lucru la fiecare date? Chiar a murit de tot cavalerismul si romantismul intalnirilor de altadata?
astept pareri
kudika_976684
Postat pe 20 Noiembrie 2014 14:44
De la: kudika_976684, la data 2014-11-20 14:44:45Buna ,Sunt membru nou pe acest site,am varsta de 27 si as dori sa impartasesc si sa primesc opinii visavi de iubirea si sexul din zilele noastre.Observ ca cu trecerea timpului este din ce in ce mai greu sa iti cladesti o relatie bazata pe iubire nu mai vorbesc de respect. Observ ca multi barbati prefera sa vorbeasca despre sau sa puna sexul pe primul plan si mai apoi sa se poata discuta despre o relatie serioasa.Mai mult de atat aud textul ca mai intai ¨sa vedem cum ne intelegem in pat¨si pe urma discutam la o cafea ,iesim impreuna etc.De ce se intampla asa? chiar ei cred ca toate femeile accepta schimbul asta ieftin doar dinplacere si de dragul potentialilor viitor iubiti? Daca nu le convine ceva sau cred k nu sunt sufieicent satisfacuti in pat ,trec la urmatoarea candidata.Dar cum ramane cu respectul de sine al femeii?ce cred cunoscutii despre ea daca ar fi sa accepte acest lucru la fiecare date? Chiar a murit de tot cavalerismul si romantismul intalnirilor de altadata?
astept pareri



Persoanele sensibile,romanticii au cel mai mult de suferit din cauza lacunelor existente in relatiile moderne,datorate manifestarilor prezentate de tine!!Atat femeile,cat si barbatii,chiar daca nu in totalitatea lor,s-au schimbat foarte mult,profunzimea relatiei cedand teren in favoarea superficialitatii ei!!De ce exista astfel de optici?????Din comoditate si din lasitatea asumarii unor raspunderi,care inerent apar in relatiile trainice!!Actul sexual face parte integranta din tabloul oricarei relatii amoroase de durata,trainica si substantiala,dar ce se greseste acum este acordarea prioritatii lui,acesta trecand pe locul fruntas,defavorizand si declasand onestitatea,fidelitatea si respectul fata de partener/partenera,ceea ce conduce la desconsiderarea relatiei in sine!

Nu au disparut cele doua caracteristici,dar au devenit greu accesibile!!
kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2014 15:07
heeey..ma bucur ca a raspuns o fata prima oara ..ma asteptam la genul asta de opinie destul de rational.iti multumesc frumos.Astept totusi si o parere masculina.
kudika_976684
Postat pe 20 Noiembrie 2014 15:35
De la: kudika_976684, la data 2014-11-20 15:35:14heeey..ma bucur ca a raspuns o fata prima oara ..ma asteptam la genul asta de opinie destul de rational.iti multumesc frumos.Astept totusi si o parere masculina.



Si eu astept opinii de-ale colegilor mei,sper sa nu fiu deziluzionata in privinta obiectivitatii lor!!Sper ca esti pregatita sa citesti si opinii "revolutionare",inedite privind acest capitol important al vietii!!!

Nu iti ascund faptul ca, unele dintre ele te vor nauci de-a dreptul,data fiind extravaganta lor!!
kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2014 15:41
Hello , am gasit acest topic si o sa-ti spun din perpectiva mea si anume:
Sunt 2 tipuri de barbati:

Barbatul numarul 1 : Acei barbati care iubesc si se sacrifica pentru persoana iubita , iar aceea persoana o paraseste . Pe moment e bine sa-i eviti pt ca nu vor cauta altceva decat aventuri si atat ,,, pentru faptul ca nu vor sa mai investeasca nici un sentiment . Eu iti doresc sa dai este un asemenea barbat , dar sa nu-l parasesti , si crede-ma unul daca te iubeste , nu iti cere , hai in pat ,,, cel putin mie imi ia undeva la 4-5 luni sa ma indragostesc de o persoana si chiar dupa ce ma indragostesc ,,, nu i-am cerut niciodata uneia ,,, hai in pat ca gata suntem iubiti acum .

Barbatul nr 2 : Acei barbati care i-ai exemplificat tu , vor cat mai multe trofee , mie imi e jena totusi de ei , adica pnm ,,, poti sa te duci sa platesti sa nu le mai faci rau altor fete sa sufere dupa tine ,,, dar asta e mintea de badaran mascul predomina in Romania .

Acum parerea mea este ca tb sa cauti destul de mult sa gasesti pe cineva care nu te vrea doar in pat si sa cauti bine pentru ca sigur sunt , deobicei cei care sunt mai timizi stiu cat de cat sa se poarte ( bine , nu neaparat aici , dar cam asa am intalnit pana acum in cercul meu de prieteni , din pacate si ei si eu am avut ghinionul sa dam peste niste anomalii care dupa ce te sacrifici pentru ele te arunca la gunoi pentru fostul sau ceva ce parca arata mai bine ).

Iti urez succes!
now000
Postat pe 20 Noiembrie 2014 16:06
Am 2 greseli gramaticae

"perspectiva "
" aceea persoala IL PARASESTE"
now000
Postat pe 20 Noiembrie 2014 16:10
De la: now000, la data 2014-11-20 16:06:13Hello , am gasit acest topic si o sa-ti spun din perpectiva mea si anume:
Sunt 2 tipuri de barbati:

Barbatul numarul 1 : Acei barbati care iubesc si se sacrifica pentru persoana iubita , iar aceea persoana o paraseste . Pe moment e bine sa-i eviti pt ca nu vor cauta altceva decat aventuri si atat ,,, pentru faptul ca nu vor sa mai investeasca nici un sentiment . Eu iti doresc sa dai este un asemenea barbat , dar sa nu-l parasesti , si crede-ma unul daca te iubeste , nu iti cere , hai in pat ,,, cel putin mie imi ia undeva la 4-5 luni sa ma indragostesc de o persoana si chiar dupa ce ma indragostesc ,,, nu i-am cerut niciodata uneia ,,, hai in pat ca gata suntem iubiti acum .

Barbatul nr 2 : Acei barbati care i-ai exemplificat tu , vor cat mai multe trofee , mie imi e jena totusi de ei , adica pnm ,,, poti sa te duci sa platesti sa nu le mai faci rau altor fete sa sufere dupa tine ,,, dar asta e mintea de badaran mascul predomina in Romania .

Acum parerea mea este ca tb sa cauti destul de mult sa gasesti pe cineva care nu te vrea doar in pat si sa cauti bine pentru ca sigur sunt , deobicei cei care sunt mai timizi stiu cat de cat sa se poarte ( bine , nu neaparat aici , dar cam asa am intalnit pana acum in cercul meu de prieteni , din pacate si ei si eu am avut ghinionul sa dam peste niste anomalii care dupa ce te sacrifici pentru ele te arunca la gunoi pentru fostul sau ceva ce parca arata mai bine ).

Iti urez succes!



kudika_15804
Postat pe 20 Noiembrie 2014 16:11
De la: kudika_976684, la data 2014-11-20 15:35:14heeey..ma bucur ca a raspuns o fata prima oara ..ma asteptam la genul asta de opinie destul de rational.iti multumesc frumos.Astept totusi si o parere masculina.


persoana de mai sus,,face referire mascata la mn ,,pentru ca vrea sa fie ,,,apreciata,,altfel nu ar mai sti ce sa faca,,si ar strange jucariile si ar pleca

persoana de mai sus zice asa,,citez,,,culmea iubirii dintre un barbat si o femeie este orgasmul,,,deci da ti seama cine ti a raspuns prima la intrebarea ta cum ca barbatii pun sexul pe primul plan,,,din pacate multe dintre femei fac asta
kudika_950728
Postat pe 20 Noiembrie 2014 16:36
da dar daca s0ar auzi in momentul ala suprem si niste cuvinte dulci cum ar fi ¨te iubesc¨ se vede diferenta ,nu?
kudika_976684
Postat pe 20 Noiembrie 2014 19:56
Nu te mai increde in cuvinte , eu asa am crezut cuvintele unei fete si am suferit de nici acum nu mi-am revenit .
Gesturi , nu cuvinte!
now000
Postat pe 21 Noiembrie 2014 15:19
De la: now000, la data 2014-11-21 15:19:38Nu te mai increde in cuvinte , eu asa am crezut cuvintele unei fete si am suferit de nici acum nu mi-am revenit .
Gesturi , nu cuvinte!



Comentariu valabil si in cazul barbatilor,fara indoiala!!
kudika_15804
Postat pe 21 Noiembrie 2014 15:22
De la: kudika_976684, la data 2014-11-20 19:56:50da dar daca s0ar auzi in momentul ala suprem si niste cuvinte dulci cum ar fi ¨te iubesc¨ se vede diferenta ,nu?


haaa jalnic,,,logic ca te iubeste daca io bagi bn,,de aia am si zis din pacate pentru voi multe din femei trebuia pusa intrebarea ta nu barbatilor
kudika_950728
Postat pe 21 Noiembrie 2014 15:33
Buna seara,din pacate se intampla frecvent asa ceva ,ba este femeia de vina ba barbatul si tot asa,consider ca nu trebuie sa gasim vinovatul pentru ca este o munca titanica sa faci asta ,si eu mi-am pus asemenea intrebari ca si tine fata care a scris acest topic ,nu ajungi la nici o concluzie ,acum am ajuns la nivelul sa numai dau vina pe femeie ,cand eram mai mic da recunosc credeam ca eu fac totul bine si ea este de vina dar cu timpul acumulezi experienta si vezi altfel lucrurile,intodeauna avem de invatat ,si eu mi-am dorit enorm sa ofer din tot sufletul iubire dragoste afectiune dar sti cum se intampla de cele mai multe ori oferi celui care nu apreciaza ,ramane sa traim cu speranta ca intr-o buna zi vom gasi acel om care sa fie compatibil si cu care sa impartasesti dragostea adevarata ,trebuie sa fim optimisti ,un lucru este cert din punctul meu de vedere femeia este sublima si orice femeie este frumoasa in felul ei
cata1981
Postat pe 21 Noiembrie 2014 18:08
De la: kudika_976684, la data 2014-11-20 14:44:45Buna ,Sunt membru nou pe acest site,am varsta de 27 si as dori sa impartasesc si sa primesc opinii visavi de iubirea si sexul din zilele noastre.Observ ca cu trecerea timpului este din ce in ce mai greu sa iti cladesti o relatie bazata pe iubire nu mai vorbesc de respect. Observ ca multi barbati prefera sa vorbeasca despre sau sa puna sexul pe primul plan si mai apoi sa se poata discuta despre o relatie serioasa.Mai mult de atat aud textul ca mai intai ¨sa vedem cum ne intelegem in pat¨si pe urma discutam la o cafea ,iesim impreuna etc.De ce se intampla asa? chiar ei cred ca toate femeile accepta schimbul asta ieftin doar dinplacere si de dragul potentialilor viitor iubiti? Daca nu le convine ceva sau cred k nu sunt sufieicent satisfacuti in pat ,trec la urmatoarea candidata.Dar cum ramane cu respectul de sine al femeii?ce cred cunoscutii despre ea daca ar fi sa accepte acest lucru la fiecare date? Chiar a murit de tot cavalerismul si romantismul intalnirilor de altadata?
astept pareri


He he , romantism , cavalerism si alte floricele , in zilele de azi , barbatii nu au timp sa-si piarda timpul pretios cu asa ceva iar daca e unul mai istet si are rabdare facandu-ti pe plac un timp , apoi tot acolo ajungi , ca mai apoi sa se infiripeze o relatie de durata sau definitiva bazata pe respect si iubire , in cazul in care nu ...nu are niciun rost sa te intrebi de ce nu a fost sa fie .
kudykkka
Postat pe 25 Noiembrie 2014 12:00
Pai ma gandesc ca daca te asteapta tot el pana ajunge sa isi arate iubirea in pat,e normal sa se numeasca deja relatie ca nu isi pierdea doar timpul cu plimbarile si micile atentii.Toate relatiile care le-am avut au inceput cu dulcegarii,vorbe bla bla si nu cred ca ar fi avut ei intentia doar sa se culce cu mn dupa o luna.Ar fi trecut la urmatoarea care accepta mai usor.parerea mea
kudika_976684
Postat pe 25 Noiembrie 2014 16:09
De la: kudika_976684, la data 2014-11-20 14:44:45Buna ,Sunt membru nou pe acest site,am varsta de 27 si as dori sa impartasesc si sa primesc opinii visavi de iubirea si sexul din zilele noastre.Observ ca cu trecerea timpului este din ce in ce mai greu sa iti cladesti o relatie bazata pe iubire nu mai vorbesc de respect. Observ ca multi barbati prefera sa vorbeasca despre sau sa puna sexul pe primul plan si mai apoi sa se poata discuta despre o relatie serioasa.Mai mult de atat aud textul ca mai intai ¨sa vedem cum ne intelegem in pat¨si pe urma discutam la o cafea ,iesim impreuna etc.De ce se intampla asa? chiar ei cred ca toate femeile accepta schimbul asta ieftin doar dinplacere si de dragul potentialilor viitor iubiti? Daca nu le convine ceva sau cred k nu sunt sufieicent satisfacuti in pat ,trec la urmatoarea candidata.Dar cum ramane cu respectul de sine al femeii?ce cred cunoscutii despre ea daca ar fi sa accepte acest lucru la fiecare date? Chiar a murit de tot cavalerismul si romantismul intalnirilor de altadata?
astept pareri
...cam nu mai exista respect la tineri...trec direct la pat ,ca e mai bine..............
NEGRUTTTT
Postat pe 25 Noiembrie 2014 17:03
De la: kudika_976684, la data 2014-11-20 14:44:45Buna ,Sunt membru nou pe acest site,am varsta de 27 si as dori sa impartasesc si sa primesc opinii visavi de iubirea si sexul din zilele noastre.Observ ca cu trecerea timpului este din ce in ce mai greu sa iti cladesti o relatie bazata pe iubire nu mai vorbesc de respect. Observ ca multi barbati prefera sa vorbeasca despre sau sa puna sexul pe primul plan si mai apoi sa se poata discuta despre o relatie serioasa.Mai mult de atat aud textul ca mai intai ¨sa vedem cum ne intelegem in pat¨si pe urma discutam la o cafea ,iesim impreuna etc.De ce se intampla asa? chiar ei cred ca toate femeile accepta schimbul asta ieftin doar dinplacere si de dragul potentialilor viitor iubiti? Daca nu le convine ceva sau cred k nu sunt sufieicent satisfacuti in pat ,trec la urmatoarea candidata.Dar cum ramane cu respectul de sine al femeii?ce cred cunoscutii despre ea daca ar fi sa accepte acest lucru la fiecare date? Chiar a murit de tot cavalerismul si romantismul intalnirilor de altadata?
astept pareri


Pai depinde ce fel de barbat intalnesti. Suntem de mai multe feluri: unii care vor doar sex si nimic mai mult si altii care vor ceva serios. Un lucru e sigur: toti ne gandim la sex, mai mult sau mai putin si nu numai noi, va place si voua ca doar e ceva placut si nu ceva chin :)).
Dar in momentul in care formezi o relatie, cand gasesti pe cineva si intervin sentimente, sexul nu e un factor principal in ecuatie. Oricum se ajunge si-acolo, dar momentele cele mai frumoase sunt cele petrecute impreuna, cand pur si simplu daruiesti si primesti inapoi.
Din cate am observat un lucru e sigur: la oameni,la fel ca si la animale, apare variabila masculul alfa dupa care salivati toate si bineinteles ca mai devreme sau mai tarziu luati teapa, deoarece el intotdeauna o sa vrea mai mult(e).
Asa ca data viitoare incearca sa cunosti mai multe tipuri de barbati in afara de astia macho si o sa fii surprinsa cat politicosi si intelegatori sunt unii, fata de ce ai enumerat tu.

kidd_o
Postat pe 25 Noiembrie 2014 20:32
la felul in care ai raspuns tu presupun ca esti unul dintre ultimii pe care i'ai enumerat
kudika_976684
Postat pe 27 Noiembrie 2014 19:06
De la: kudika_976684, la data 2014-11-27 19:06:34 la felul in care ai raspuns tu presupun ca esti unul dintre ultimii pe care i'ai enumerat

kudykkka
Postat pe 28 Noiembrie 2014 12:33
De la: kudika_976684, la data 2014-11-20 14:44:45Buna ,Sunt membru nou pe acest site,am varsta de 27 si as dori sa impartasesc si sa primesc opinii visavi de iubirea si sexul din zilele noastre.Observ ca cu trecerea timpului este din ce in ce mai greu sa iti cladesti o relatie bazata pe iubire nu mai vorbesc de respect. Observ ca multi barbati prefera sa vorbeasca despre sau sa puna sexul pe primul plan si mai apoi sa se poata discuta despre o relatie serioasa.Mai mult de atat aud textul ca mai intai ¨sa vedem cum ne intelegem in pat¨si pe urma discutam la o cafea ,iesim impreuna etc.De ce se intampla asa? chiar ei cred ca toate femeile accepta schimbul asta ieftin doar dinplacere si de dragul potentialilor viitor iubiti? Daca nu le convine ceva sau cred k nu sunt sufieicent satisfacuti in pat ,trec la urmatoarea candidata.Dar cum ramane cu respectul de sine al femeii?ce cred cunoscutii despre ea daca ar fi sa accepte acest lucru la fiecare date? Chiar a murit de tot cavalerismul si romantismul intalnirilor de altadata?
astept pareri

Site-ul asta merge groaznic. Dar e roz, e normal.
Revenind. Din egoism. Lumea in ziua de azi e foarte egoista. Vor satisfactie ACUM.
Cat despre barbati - simplu - am fost "educati" de catre femei prin comportamentul lor, ca daca nu le tratam ca pe obiecte sexuale, suntem priviti ca dickless si devenim cei mai buni prieteni. Prieten cu o femeie inseamna ca esti cineva de care acea femeie se foloseste, nu inseamna camaraderia specifica prieteniei intre doi barbati. O femeie nu te cheama nicaieri si nu are nicio treaba cu tine daca nu are ea o nevoie.
Respect de sine al femeii ? Ce e aia ? Femeile au respect de sine in functie de statutul lor, avand o lume interioara structurata pe emotii, fara ratiune. Statutul unei femei e compus din aspect fizic, bani si sa aiba un barbat frumos sau bogat langa ea, sau de preferinta, amandoua. Da, din disperare se va multumi cu ce gaseste in momentul disperarii, apoi daca se ataseaza sta cu ala, daca nu, sta cu ala si cauta mai departe.
Sa incerci sa te porti romantic cu o femeie e o prostie in epoca noastra.
Personal sunt structurat romantic, prin urmare nu ma port in niciun fel cu majoritatea femeilor, le ignor. Si se intampla chestii sau nu. Lumea aia frumoasa in care cucereai o femeie prin metode romantice, placute, intregul ritual de imperechere a disparut acum vreo 15 ani.
Din ce descrii tu, iti plac un anumit tip de barbati - fustangii. Care-s de mai multe feluri. Majoritatea sunt jucatori la jocul numerelor - vorbesc cu mai multe in acelasi timp, ca sa se mute de la una la alta daca sunt respinsi sau nu le convine ceva. Mai e specia cu bani. Aia sunt fustangii pentru ca femeile nu fac diferenta intre penis si bani. Mai e si versiunea de fustangiu frumos. Ala atrage sexual, prin urmare, e cautat.
Deci, iata, un barbat ti-a elucidat misterul - nu esti atrasa de aia care nu fac ce zici tu in postarea ta, esti atrasa de aia care fac fix asa- te schimba ca nu esti buna la pat.
In rest, relatiile in epoca noastra sunt moarte, e doar un schimb de interese.
kudika_977149
Postat pe 30 Noiembrie 2014 12:18
Morala : toti sunteti niste fustangii
kudykkka
Postat pe 30 Noiembrie 2014 16:51
De la: kudika_977149, la data 2014-11-30 12:18:54
Din ce descrii tu, iti plac un anumit tip de barbati - fustangii. ..................................................................................................


Nu stiu daca mai era nevoie de confirmarea unui adevar deja stiut!!
kudika_15804
Postat pe 30 Noiembrie 2014 17:11
..."Respect de sine al femeii ? Ce e aia ? Femeile au respect de sine in functie de statutul lor, avand o lume interioara structurata pe emotii, fara ratiune."

Astea-s vorbele unui fustangiu profesionist structurat pe ratiune si lipsit de orice emotie



kudykkka
Postat pe 30 Noiembrie 2014 20:45
Tu din ce categorie te traji?
kudika_976684
Postat pe 9 Decembrie 2014 17:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare toate femeile sunt nefericite ? 95 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:32
Nu poate uita dar poate ierta 317 De la: kudika029282 3 Martie 2014 13:22
ce sa fac? 5 De la: roz5blue6lila7 13 Februarie 2010 19:14
Tu ce ai face? 20 De la: Boca 16 Ianuarie 2010 13:25
Ierti sau pleci??????? 16 De la: kudika_975624 16 Noiembrie 2014 09:33