Setari Cookie-uri

Cum sa inteleg un berbec?

Salut! Am o relatie cu un baiat din zodia berbec cam de o luna si 2 saptamani . Primele 3 saptamani totul a fost ok , pot sa spun ca ma sufoca putin , vorbeam in permanenta dar de 3 saptamani s.a cam schimbat, ma cauta dar nu cum o facea inainte si nu imi mai vorbeste la fel, a inceput sa fie rece si distant ... El este plecat in alt oras cu serviciul si sta 2 saptamani plecat si 2 acasa ... Cat timp a fost in oras ne.am inteles bine pot sa spun pana la un moment dat cand am facut eu o faza urata si l.am lasat la o petrecere unde eu il invitasem , si am mai gresit de cateva ori dar tot el ma cautat... De cateva zile insa nu stiu ce se intampla este foarte distant ...Am incercat ca il intreb ce se intampla daca este suparat insa imi spune ca nu are nimic si ca mi se pare ..L.am intrebat de cateva ori daca mai are sens sa continuam dar am observat ca nu vrea sa ne despartim .. Nu imi dau seama ce vrea. Eu ce sa inteleg ?
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 14:55
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 14:55:36Salut! Am o relatie cu un baiat din zodia berbec cam de o luna si 2 saptamani . Primele 3 saptamani totul a fost ok , pot sa spun ca ma sufoca putin , vorbeam in permanenta dar de 3 saptamani s.a cam schimbat, ma cauta dar nu cum o facea inainte si nu imi mai vorbeste la fel, a inceput sa fie rece si distant ... El este plecat in alt oras cu serviciul si sta 2 saptamani plecat si 2 acasa ... Cat timp a fost in oras ne.am inteles bine pot sa spun pana la un moment dat cand am facut eu o faza urata si l.am lasat la o petrecere unde eu il invitasem , si am mai gresit de cateva ori dar tot el ma cautat... De cateva zile insa nu stiu ce se intampla este foarte distant ...Am incercat ca il intreb ce se intampla daca este suparat insa imi spune ca nu are nimic si ca mi se pare ..L.am intrebat de cateva ori daca mai are sens sa continuam dar am observat ca nu vrea sa ne despartim .. Nu imi dau seama ce vrea. Eu ce sa inteleg ?



Crezi ca barbatii accepta un asemenea comportament din partea partenerelor lor????Ei nu au rabdare,trec,foarte repede,in extrema cealalta!!! Aveti un timp de relatie foarte scurt,cauta sa nu mai gresesti si ai rabdare ,nu inteleg de ce vrei totul,in conditiile in care nu ai fost corecta fata de el!!!Trebuie sa intelegi ca este necesar sa iti revizuiesti atitudinea,actiunile tale te reprezinta si el le-a simtit pe pielea lui!!!Ai grija la faptul ac el lucreaza in alt oras!!Unii reprezentanti ai zodiei "Berbec" sunt posesivi si egoisti!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Decembrie 2014 15:02
De la: kudika_15804, la data 2014-12-02 15:02:44
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 14:55:36Salut! Am o relatie cu un baiat din zodia berbec cam de o luna si 2 saptamani . Primele 3 saptamani totul a fost ok , pot sa spun ca ma sufoca putin , vorbeam in permanenta dar de 3 saptamani s.a cam schimbat, ma cauta dar nu cum o facea inainte si nu imi mai vorbeste la fel, a inceput sa fie rece si distant ... El este plecat in alt oras cu serviciul si sta 2 saptamani plecat si 2 acasa ... Cat timp a fost in oras ne.am inteles bine pot sa spun pana la un moment dat cand am facut eu o faza urata si l.am lasat la o petrecere unde eu il invitasem , si am mai gresit de cateva ori dar tot el ma cautat... De cateva zile insa nu stiu ce se intampla este foarte distant ...Am incercat ca il intreb ce se intampla daca este suparat insa imi spune ca nu are nimic si ca mi se pare ..L.am intrebat de cateva ori daca mai are sens sa continuam dar am observat ca nu vrea sa ne despartim .. Nu imi dau seama ce vrea. Eu ce sa inteleg ?



Crezi ca barbatii accepta un asemenea comportament din partea partenerelor lor????Ei nu au rabdare,trec,foarte repede,in extrema cealalta!!! Aveti un timp de relatie foarte scurt,cauta sa nu mai gresesti si ai rabdare ,nu inteleg de ce vrei totul,in conditiile in care nu ai fost corecta fata de el!!!Trebuie sa intelegi ca este necesar sa iti revizuiesti atitudinea,actiunile tale te reprezinta si el le-a simtit pe pielea lui!!!Ai grija la faptul ac el lucreaza in alt oras!!Unii reprezentanti ai zodiei "Berbec" sunt posesivi si egoisti!!!
....
NEGRUTTTT
Postat pe 2 Decembrie 2014 15:54
Da este foarte egoist . Da imi pare rau pentru ce am facut si mi.am recunoscut greselile i.am explicat ca nu au fost cu intentie si mi.a spus ca nu mai este suparat dar l.am simtit ca s.a cam schimbat de atunci... Si ce pot sa fac ? Nu prea ma mai baga in seama dar nici nu vrea sa ne despartim. Ma gandesc ca daca sunt prea insistenta dupa crede ca sunt disperata si am incercat sa fiu si eu indiferenta dar nu vad nici un rezultat
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 15:56
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 14:55:36Salut! Am o relatie cu un baiat din zodia berbec cam de o luna si 2 saptamani . Primele 3 saptamani totul a fost ok , pot sa spun ca ma sufoca putin , vorbeam in permanenta dar de 3 saptamani s.a cam schimbat, ma cauta dar nu cum o facea inainte si nu imi mai vorbeste la fel, a inceput sa fie rece si distant ... El este plecat in alt oras cu serviciul si sta 2 saptamani plecat si 2 acasa ... Cat timp a fost in oras ne.am inteles bine pot sa spun pana la un moment dat cand am facut eu o faza urata si l.am lasat la o petrecere unde eu il invitasem , si am mai gresit de cateva ori dar tot el ma cautat... De cateva zile insa nu stiu ce se intampla este foarte distant ...Am incercat ca il intreb ce se intampla daca este suparat insa imi spune ca nu are nimic si ca mi se pare ..L.am intrebat de cateva ori daca mai are sens sa continuam dar am observat ca nu vrea sa ne despartim .. Nu imi dau seama ce vrea. Eu ce sa inteleg ?


Parerea mea te va deranja , dar e o simpla parere...
Nu el este cel care nu stie ce vrea , ci tu ...il inviti la o ptrecere si apoi il lasi balta acolo , apoi precizezi ca i-ai mai facut cateva faze la fel de bune....este normal ca el sa devina putin distant intrbandu-se el , ce anume vrei tu..nici cu el , nici fara el !
Nu are importanta zodia , intreaba-te pe tine insati si decide-te , vrei sa mai continui relatia cu el sau nu , de tine depinde sa-ti dai seama ce vrei.
kudykkka
Postat pe 2 Decembrie 2014 15:57
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 14:55:36Salut! Am o relatie cu un baiat din zodia berbec cam de o luna si 2 saptamani . Primele 3 saptamani totul a fost ok , pot sa spun ca ma sufoca putin , vorbeam in permanenta dar de 3 saptamani s.a cam schimbat, ma cauta dar nu cum o facea inainte si nu imi mai vorbeste la fel, a inceput sa fie rece si distant ... El este plecat in alt oras cu serviciul si sta 2 saptamani plecat si 2 acasa ... Cat timp a fost in oras ne.am inteles bine pot sa spun pana la un moment dat cand am facut eu o faza urata si l.am lasat la o petrecere unde eu il invitasem , si am mai gresit de cateva ori dar tot el ma cautat... De cateva zile insa nu stiu ce se intampla este foarte distant ...Am incercat ca il intreb ce se intampla daca este suparat insa imi spune ca nu are nimic si ca mi se pare ..L.am intrebat de cateva ori daca mai are sens sa continuam dar am observat ca nu vrea sa ne despartim .. Nu imi dau seama ce vrea. Eu ce sa inteleg ?
...si eu sunt totBERBEC,,,,,,,,,,,si eu sunt distanta cand vreau sa stau singura,,,sau nu suport pe cineva,,,,,,,,,,,,suntem si egoisti,,,,dar cel mai bine l-ai intreba de ce se poarta asa,,,,
NEGRUTTTT
Postat pe 2 Decembrie 2014 15:57
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 15:56:56Da este foarte egoist . Da imi pare rau pentru ce am facut si mi.am recunoscut greselile i.am explicat ca nu au fost cu intentie si mi.a spus ca nu mai este suparat dar l.am simtit ca s.a cam schimbat de atunci... Si ce pot sa fac ? Nu prea ma mai baga in seama dar nici nu vrea sa ne despartim. Ma gandesc ca daca sunt prea insistenta dupa crede ca sunt disperata si am incercat sa fiu si eu indiferenta dar nu vad nici un rezultat
...dupa parerea mea ,ar trebui sa ai putina rabdare cu el si sa-l lasi o perioada singur,,,,,,,,,,,,pe noi ne doare si adevarul si minciuna............
NEGRUTTTT
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:00
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 15:56:56Da este foarte egoist . Da imi pare rau pentru ce am facut si mi.am recunoscut greselile i.am explicat ca nu au fost cu intentie si mi.a spus ca nu mai este suparat dar l.am simtit ca s.a cam schimbat de atunci... Si ce pot sa fac ? Nu prea ma mai baga in seama dar nici nu vrea sa ne despartim. Ma gandesc ca daca sunt prea insistenta dupa crede ca sunt disperata si am incercat sa fiu si eu indiferenta dar nu vad nici un rezultat



NU trebuie sa faci nimic special,acorda-i,doar un timp pentru meditatie!!!Nu insista,caci vei agrava lucrurile,si apoi,ii vei lasa impresia unei femei in permanenta disponibila pentru el,ori nu trebuie sa fii astfel,cu toate greselile facute!!!Este suficient ca ti-ai recunoscut greselile,ca le regreti,dar NU mai gresi,fa-o pentru tine,daca nu poti sa o faci pentru relatia voastra!!!Daca el nu apreciaza faptul ca iti pare rau pentru tot ce a intervenit negativ intre voi,nu ai nicio sansa,sincer iti spun,caci "berbecii" ,in egoismul si mandria lor,nu accepta compromisul intelegerii si iertarii,aici sunt mult prea categorici!!!Fii naturala,nu mai produce dezechilibru in relatia voastra si asteapta urmarea desfasurarii evenimentelor,timpul va decide!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:04
Chiar vreau o relatie cu el nu despre asta este vorba . La petrecere nu l.am lasat ca am vrut .. Nu avea cu ce sa se intoarca pentru ca venise cu masina unui prieten si a avut loc in afara orasului si eu nu am mai vrut sa stau . Pe el l.a deranjat ca am plcat si nu am ramas cu el probabil ... Deci ar fi mai bine sa il las tot pe el sa ma caute ?
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:05
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 16:05:51Chiar vreau o relatie cu el nu despre asta este vorba . La petrecere nu l.am lasat ca am vrut .. Nu avea cu ce sa se intoarca pentru ca venise cu masina unui prieten si a avut loc in afara orasului si eu nu am mai vrut sa stau . Pe el l.a deranjat ca am plcat si nu am ramas cu el probabil ... Deci ar fi mai bine sa il las tot pe el sa ma caute ?



DA,dar NU mai gresi fata de el,caci,practic,gresesti fata de tine insati,caci modul cum te comporti te califica drept persoana,care esti!!!SI pentru el este valabil,nu este scutit de evitarea comiterii greselilor!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:09
Ok :* Multumesc frumos pentru sfaturi :*
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:09
Succes
kudykkka
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:13
Multumesc :*
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:18
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 16:09:08Ok :* Multumesc frumos pentru sfaturi :*


Draga mea,cum te comporti intr-o relatie,indiferent de situatiile si conjuncturile aparute pe parcurs,acea atitudine te va insoti toata viata,fii foarte atenta la acest adevar,oamenii,in general,nu se pot departa de felul in care sunt invatati sa se poarte,oricat de mult ar disimula in viata!!!Daca esti onesta si corecta,esti pentru tine,nicidecum pentru ceilalti!!
kudika_15804
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:20
De la: kudika_15804, la data 2014-12-02 16:20:58
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 16:09:08Ok :* Multumesc frumos pentru sfaturi :*


Draga mea,cum te comporti intr-o relatie,indiferent de situatiile si conjuncturile aparute pe parcurs,acea atitudine te va insoti toata viata,fii foarte atenta la acest adevar,oamenii,in general,nu se pot departa de felul in care sunt invatati sa se poarte,oricat de mult ar disimula in viata!!!Daca esti onesta si corecta,esti pentru tine,nicidecum pentru ceilalti!!


Da ai dreptate . Si eu sunt constienta de treaba asta si ca nu m.am comportat tocmai cum trebuia . Pe viitor voi incerca sa fiu mai atenta ,dar uneori sunt prinsa si la mijloc , nu le fac cu intentie ...
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:45
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 16:45:38
De la: kudika_15804, la data 2014-12-02 16:20:58
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 16:09:08Ok :* Multumesc frumos pentru sfaturi :*


Draga mea,cum te comporti intr-o relatie,indiferent de situatiile si conjuncturile aparute pe parcurs,acea atitudine te va insoti toata viata,fii foarte atenta la acest adevar,oamenii,in general,nu se pot departa de felul in care sunt invatati sa se poarte,oricat de mult ar disimula in viata!!!Daca esti onesta si corecta,esti pentru tine,nicidecum pentru ceilalti!!


Da ai dreptate . Si eu sunt constienta de treaba asta si ca nu m.am comportat tocmai cum trebuia . Pe viitor voi incerca sa fiu mai atenta ,dar uneori sunt prinsa si la mijloc , nu le fac cu intentie ...



Nu exista o astfel de motivatie atunci cand vorbim de o relatie,caci aceasta inseamna ,intotdeauna,doua persoane,din orice punct de vedere!!Draga mea,nu il iubesti pe acel tanar sau inca nu stii cum trebuie sa iubesti,iubirea inseamna,in primul rand,respect fata de partener!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Decembrie 2014 16:51
Nu pot spune ca il iubesc , nu sunt de mult timp cu el . Si sincer nu am avut o relatie mai serioasa pana acum . Dar este primul baiat pentru care simt ceva mai deosebit si chiar nu a.si vrea sa il pierd
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 17:01
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 16:09:08Ok :* Multumesc frumos pentru sfaturi :*


iata cum ai reusit din nou curcubeu sa i spui tampenii unei fete ce crede in zodii iar tu prin,,,,,,,o faci si mai mult sa creada in ele,,asta e multumescul ei inconstient de care te bucuri
kudika_976884
Postat pe 2 Decembrie 2014 17:39
De la: kudika_976884, la data 2014-12-02 17:39:34
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 16:09:08Ok :* Multumesc frumos pentru sfaturi :*


iata cum ai reusit din nou curcubeu sa i spui tampenii unei fete ce crede in zodii iar tu prin,,,,,,,o faci si mai mult sa creada in ele,,asta e multumescul ei inconstient de care te bucuri


Nu cred in zodii 100% dar putin acolo conteaza zic eu :P ... Si sfaturile pe care le.am primit nu cred ca au fost neeaparat legate de zodie ,ci de ce am povestit eu .. Daca ma poti ajuta tu cu un sfat mai bun, nu ma deranjeaza
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 17:48
o sa poti fi ajutata cu adevarat cand nu o sa mai crezi deloc in zodii
kudika_976884
Postat pe 2 Decembrie 2014 17:53
iar tu nu ti dai seama ce fel de sfaturi ai primit
kudika_976884
Postat pe 2 Decembrie 2014 17:55
A primit sfaturi foarte bune.
kudykkka
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:07
De la: kudika_976884, la data 2014-12-02 17:55:23iar tu nu ti dai seama ce fel de sfaturi ai primit


Atunci astept un sfat mai bun daca nu ti se par ok cele pe care le.am primit
kudika_977260
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:12
De la: Carmen_13, la data 2014-12-02 18:07:18A primit sfaturi foarte bune.


nu a primit nici un ,,sfat,,,ca nu sunteti nici una in masura sa le dati,,,iar parerile voastre daca introduceti fixurile si prostiile in ele nu mai sunt bune de nimic,tu daca vezi un rahat in ceaiul tau il mai bei? nu cred,,asa si cu parerile voastre dar ea nu stie asta si nici voi,pentru ca nu stiti ce spuneti
kudika_976884
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:12
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 17:01:02Nu pot spune ca il iubesc , nu sunt de mult timp cu el . Si sincer nu am avut o relatie mai serioasa pana acum . Dar este primul baiat pentru care simt ceva mai deosebit si chiar nu a.si vrea sa il pierd



Daca nu doresti sa il pierzi,schimba-te in bine si ai rabdare!!!!Depinde,foarte mult,si de raspunsul lui la rabdarea ta!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:14
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 18:12:33
De la: kudika_976884, la data 2014-12-02 17:55:23iar tu nu ti dai seama ce fel de sfaturi ai primit


Atunci astept un sfat mai bun daca nu ti se par ok cele pe care le.am primit


dute aratai ce ai scris aici si ,daca o sa crezi ca e nu stiu cum ca asa iti zice zodia asta ai sa si primesti
kudika_976884
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:16
De la: kudika_15804, la data 2014-12-02 18:14:18
De la: kudika_977260, la data 2014-12-02 17:01:02Nu pot spune ca il iubesc , nu sunt de mult timp cu el . Si sincer nu am avut o relatie mai serioasa pana acum . Dar este primul baiat pentru care simt ceva mai deosebit si chiar nu a.si vrea sa il pierd



Daca nu doresti sa il pierzi,schimba-te in bine si ai rabdare!!!!Depinde,foarte mult,si de raspunsul lui la rabdarea ta!!!


daca urmeti si crezi ce ti zice aceasta femeie raspunsul lui se poate sa nu apara niciodata
kudika_976884
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:17
De la: kudika_976884, la data 2014-12-02 18:12:33
De la: Carmen_13, la data 2014-12-02 18:07:18A primit sfaturi foarte bune.


nu a primit nici un ,,sfat,,,ca nu sunteti nici una in masura sa le dati,,,iar parerile voastre daca introduceti fixurile si prostiile in ele nu mai sunt bune de nimic,tu daca vezi un rahat in ceaiul tau il mai bei? nu cred,,asa si cu parerile voastre dar ea nu stie asta si nici voi,pentru ca nu stiti ce spuneti


Bine ca esti tu in masura , masurilor de a contrazice parerile tuturor , pareri care pt tine sunt un rahat
Fixurile si prostiile tale , nu le vezi.
Uite asa ca sa te saturi
kudykkka
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:18
De la: Carmen_13, la data 2014-12-02 18:18:43
De la: kudika_976884, la data 2014-12-02 18:12:33
De la: Carmen_13, la data 2014-12-02 18:07:18A primit sfaturi foarte bune.


nu a primit nici un ,,sfat,,,ca nu sunteti nici una in masura sa le dati,,,iar parerile voastre daca introduceti fixurile si prostiile in ele nu mai sunt bune de nimic,tu daca vezi un rahat in ceaiul tau il mai bei? nu cred,,asa si cu parerile voastre dar ea nu stie asta si nici voi,pentru ca nu stiti ce spuneti


Bine ca esti tu in masura , masurilor de a contrazice parerile tuturor , pareri care pt tine sunt un rahat
Fixurile si prostiile tale , nu le vezi.
Uite asa ca sa te saturi


le vad insa nu cand spun ce spun,,,,fixurile,,si prostiile mele sunt greseli personale,,,iar parerile celorlalti nu le vad ca un rahat cum insinuezi ci cum sunt,,neelocvente,,neobiective
kudika_976884
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:23
De la: kudika_976884, la data 2014-12-02 18:23:53
De la: Carmen_13, la data 2014-12-02 18:18:43
De la: kudika_976884, la data 2014-12-02 18:12:33
De la: Carmen_13, la data 2014-12-02 18:07:18A primit sfaturi foarte bune.


nu a primit nici un ,,sfat,,,ca nu sunteti nici una in masura sa le dati,,,iar parerile voastre daca introduceti fixurile si prostiile in ele nu mai sunt bune de nimic,tu daca vezi un rahat in ceaiul tau il mai bei? nu cred,,asa si cu parerile voastre dar ea nu stie asta si nici voi,pentru ca nu stiti ce spuneti


Bine ca esti tu in masura , masurilor de a contrazice parerile tuturor , pareri care pt tine sunt un rahat
Fixurile si prostiile tale , nu le vezi.
Uite asa ca sa te saturi


le vad insa nu cand spun ce spun,,,,fixurile,,si prostiile mele sunt greseli personale,,,iar parerile celorlalti nu le vad ca un rahat cum insinuezi ci cum sunt,,neelocvente,,neobiective


Pai vino tu draaaaga ! cu raspunsuri mult mai elocvente si obiective , decat ale noastre !!!!
Deci rezuma-te la subiect de a comenta , fara sa te iei de parerile noastre.
Uite asa
kudykkka
Postat pe 2 Decembrie 2014 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia berbec 41 De la: Shhh 13 Ianuarie 2011 21:51
am nevoie de un sfat 17 De la: GYPSI 28 Noiembrie 2009 20:57
Ce credeti despre compatibilitatea a 2 varsatori? 5 De la: anastasia_m 23 Septembrie 2010 17:51
ea balanta..el capricorn 2 De la: Diavolyta_ 4 Mai 2009 19:06
epilare definitiva cu IPL...si-a facut cineva?cine are ceva detalii concrete? 3 De la: angelina_ 1 Aprilie 2009 17:39