Setari Cookie-uri

Buna,kudiki!!!!

Am tot citit pe forum diverse discutii.De la "imi caut amanta.etc..."pana la ..."vreau sa ma sinucid..."
As avea si eu un subiect de discutie dar nu vreau sa radeti de mine ptr ca stiu ca sceptici sunt multi.
Voi credeti in vraji,farmece,blesteme,samd?Daca da spuneti-mi si mie simptomele(daca le cunoasteti),o poveste adevarata,ceva ca sa-mi dau seama.Cum spuneam mai sus de sceptici,sa stiti ca nu ma numar printre ei,daoar ca...
Va pupa Dany si astept comentariile voastre
dany39
Postat pe 3 Decembrie 2014 15:12
ce inseamna a crede?
kudika_976884
Postat pe 3 Decembrie 2014 16:11
De la: kudika_976884, la data 2014-12-03 16:11:24ce inseamna a crede?




A crede...nu stiu... A crede ca cineva iti face farmece,vraji,nu stiu ...A crede in asa ceva.Ca exista vrajitoare sau ceva de genul asta. Mie mi s-a intors viata la 360 de grade si nu in bine.Ceea ce ma face sa ma gandesc si la asa ceva.
dany39
Postat pe 3 Decembrie 2014 16:26
nu te mai gandii la ele dute la biserica,cum exista binele,dumnezeu asa exista si raul,satana,,tu nu mai ,,crede,,in asa cva vz de ale tale
kudika_976884
Postat pe 3 Decembrie 2014 16:30
De la: kudika_976884, la data 2014-12-03 16:30:46nu te mai gandii la ele dute la biserica,cum exista binele,dumnezeu asa exista si raul,satana,,tu nu mai ,,crede,,in asa cva vz de ale tale




Sa stii ca merg la biserica. Daca nu saptamanal(din cauza timpului),la doua saptamani sigur ma duc.Stiu si inteleg ceea ce spui destul de bine.Doar ca vroiam sa stiu daca e cineva care sa fi trecut prin asa ceva si din asa ceva cu bine. Am mai citit (sper sa nu fiu judecata gresit)pe internet diferite "descrieri"despre... si nu am fost deloc incantata de cele citite.Tocmai de asta am deschis subiectul sa vad daca se leaga intre ele.
Merci,oricum de sfat si de incurajare.
dany39
Postat pe 3 Decembrie 2014 16:45
daca viata ta e intr un anumit fel nu inseamna si ca ai trecut prin asa cva ,,ft bn ca te duci la biserica continua
kudika_976884
Postat pe 3 Decembrie 2014 17:12
De la: dany39, la data 2014-12-03 16:26:07
De la: kudika_976884, la data 2014-12-03 16:11:24ce inseamna a crede?




A crede...nu stiu... A crede ca cineva iti face farmece,vraji,nu stiu ...A crede in asa ceva.Ca exista vrajitoare sau ceva de genul asta. Mie mi s-a intors viata la 360 de grade si nu in bine.Ceea ce ma face sa ma gandesc si la asa ceva.


Nu exista farmece , vrajitorii si asa zisi autostiutori.
Cand viata ti se intoarce la 360 de grade , nu trebuie sa cauti vinovati , trebuie sa accepti ca uneori viata iti ofera si ceea ce nu iti place !
Acceptand ai puterea de a schimba in bine viitorul tau .
Increderea in tine este cea mai de pret putere de a combate asa zisele farmece si vraji !
Cu credinta in d-zeu si increderea in propriile tale puteri , poti schimba raul in bine , nu lasa obstacole imaginare sa te transforme intr-o femeie slaba .
kudykkka
Postat pe 4 Decembrie 2014 13:04
De la: dany39, la data 2014-12-03 15:12:06Am tot citit pe forum diverse discutii.De la "imi caut amanta.etc..."pana la ..."vreau sa ma sinucid..."
As avea si eu un subiect de discutie dar nu vreau sa radeti de mine ptr ca stiu ca sceptici sunt multi.
Voi credeti in vraji,farmece,blesteme,samd?Daca da spuneti-mi si mie simptomele(daca le cunoasteti),o poveste adevarata,ceva ca sa-mi dau seama.Cum spuneam mai sus de sceptici,sa stiti ca nu ma numar printre ei,daoar ca...
Va pupa Dany si astept comentariile voastre


Exista Raul si Binele,in egala masura si,atat Binele ,cat si Raul lucreaza prin oameni !!Biserica crestina indruma credinciosii spre negarea acestor vraji si farmece,ca actiuni posibile si de acceptat in viata omului,fiind considerat pacat sa crezi in asa ceva,dar,surprinzator,chiar slujitori ai Bisericii Ortodoxe practica ritualuri de asa zisa dezlegare de farmece, facute asupra unei persoane!!Ciudat!!
Exista farmece,numite "Magia Neagra",dar cel sau cea ,care are credinta in suflet, nu poate fi atins/atinsa de puterea acestora!!Credinta este leacul folosit impotriva vrajilor!!!

Nu am trait o astfel de experienta,am citit despre asa ceva,am asistat in cadrul Bisericii Ortodoxe la o "dezlegare",aflandu-ma la o liturghie de rit ortodox,este un ritual insotit de rugaciuni,dar nu dau importanta pentru ca nu ma intereseaza in mod deosebit!!!

Acolo unde exista Dumnezeu,farmecele nu au succes!!
kudika_15804
Postat pe 4 Decembrie 2014 13:28
De la: kudika_15804, la data 2014-12-04 13:28:35
De la: dany39, la data 2014-12-03 15:12:06Am tot citit pe forum diverse discutii.De la "imi caut amanta.etc..."pana la ..."vreau sa ma sinucid..."
As avea si eu un subiect de discutie dar nu vreau sa radeti de mine ptr ca stiu ca sceptici sunt multi.
Voi credeti in vraji,farmece,blesteme,samd?Daca da spuneti-mi si mie simptomele(daca le cunoasteti),o poveste adevarata,ceva ca sa-mi dau seama.Cum spuneam mai sus de sceptici,sa stiti ca nu ma numar printre ei,daoar ca...
Va pupa Dany si astept comentariile voastre


Exista Raul si Binele,in egala masura si,atat Binele ,cat si Raul lucreaza prin oameni !!Biserica crestina indruma credinciosii spre negarea acestor vraji si farmece,ca actiuni posibile si de acceptat in viata omului,fiind considerat pacat sa crezi in asa ceva,dar,surprinzator,chiar slujitori ai Bisericii Ortodoxe practica ritualuri de asa zisa dezlegare de farmece, facute asupra unei persoane!!Ciudat!!
Exista farmece,numite "Magia Neagra",dar cel sau cea ,care are credinta in suflet, nu poate fi atins/atinsa de puterea acestora!!Credinta este leacul folosit impotriva vrajilor!!!

Nu am trait o astfel de experienta,am citit despre asa ceva,am asistat in cadrul Bisericii Ortodoxe la o "dezlegare",aflandu-ma la o liturghie de rit ortodox,este un ritual insotit de rugaciuni,dar nu dau importanta pentru ca nu ma intereseaza in mod deosebit!!!

Acolo unde exista Dumnezeu,farmecele nu au succes!!


tu vorbesti tampenii ca de obicei si mai bn te ai uita in ograda ta papistasa

in primul rand biserica crestina nu indruma credinciosii spre negarea a ceva ce exista si nu te mai invartii in vorbe degeaba sa nu ametesti,biserica indruma credinciosii sa nu se increada in asa cva iar preotii care practica ce zici tu e problema lor nu biserica le spune sa faca asa cva tu vezi ti de papistasii tai care se unesc cu sectarii
kudika_976884
Postat pe 4 Decembrie 2014 13:56
De la: kudika_976884, la data 2014-12-04 13:56:32
De la: kudika_15804, la data 2014-12-04 13:28:35
De la: dany39, la data 2014-12-03 15:12:06Am tot citit pe forum diverse discutii.De la "imi caut amanta.etc..."pana la ..."vreau sa ma sinucid..."
As avea si eu un subiect de discutie dar nu vreau sa radeti de mine ptr ca stiu ca sceptici sunt multi.
Voi credeti in vraji,farmece,blesteme,samd?Daca da spuneti-mi si mie simptomele(daca le cunoasteti),o poveste adevarata,ceva ca sa-mi dau seama.Cum spuneam mai sus de sceptici,sa stiti ca nu ma numar printre ei,daoar ca...
Va pupa Dany si astept comentariile voastre


Exista Raul si Binele,in egala masura si,atat Binele ,cat si Raul lucreaza prin oameni !!Biserica crestina indruma credinciosii spre negarea acestor vraji si farmece,ca actiuni posibile si de acceptat in viata omului,fiind considerat pacat sa crezi in asa ceva,dar,surprinzator,chiar slujitori ai Bisericii Ortodoxe practica ritualuri de asa zisa dezlegare de farmece, facute asupra unei persoane!!Ciudat!!
Exista farmece,numite "Magia Neagra",dar cel sau cea ,care are credinta in suflet, nu poate fi atins/atinsa de puterea acestora!!Credinta este leacul folosit impotriva vrajilor!!!

Nu am trait o astfel de experienta,am citit despre asa ceva,am asistat in cadrul Bisericii Ortodoxe la o "dezlegare",aflandu-ma la o liturghie de rit ortodox,este un ritual insotit de rugaciuni,dar nu dau importanta pentru ca nu ma intereseaza in mod deosebit!!!

Acolo unde exista Dumnezeu,farmecele nu au succes!!


tu vorbesti tampenii ca de obicei si mai bn te ai uita in ograda ta papistasa

in primul rand biserica crestina nu indruma credinciosii spre negarea a ceva ce exista si nu te mai invartii in vorbe degeaba sa nu ametesti,biserica indruma credinciosii sa nu se increada in asa cva iar preotii care practica ce zici tu e problema lor nu biserica le spune sa faca asa cva tu vezi ti de papistasii tai care se unesc cu sectarii
dany39
Postat pe 4 Decembrie 2014 16:01
Nu vreau sa se ajunga la o asa zisa cearta sau discutii mai aprinse pe tema asta.Va rog....!!!Aveti dreptate in egala masura.Si eu am auzit ca se fac unele dezlegari mai ales cu moliftele Sf. Vasile.Doar ca nu orice preot le face din diferite motive. Si se fac atunci cand esti sigur sau ceva de genul asta,ca ai farmece facute. Preotii nu ne indruma sa negam astfel de lucruri. Si ei la fel spun ca daca exista Dumnezeu si binele,tot asa exista si satana si raul. Iar prin oameni alesi de dl satan ,de fapt suflete acelor oameni,fac rau altor oameni,intr_adevar mai slabi de inima,dar nu fara credinta si_i batjocoreste in fel si chip .Daca cititi viata Sfantului Ciprian o sa va convingeti.Sunt oameni care se contrazic in fel si chip pe tema asta.Din cate am citit am cam ramas fara cuvinte...Iar eu ,sincera sa fiu,am devenit o femeie nesigura pe ea si fara pofta de viata si fara increderea de sine si etc.Asta e motivul ptr care tind sa cred asa ceva . Cate o data simt ca Dumnezeu m_a parasit din nu stiu ce motive.Dar nu incetez sa ma rog sau sa ignor cele sfinte.
Sa dea Dumnezeu sa fie doar o ratacire sau ...stiu si eu...imbatranesc si o iau razna
Multumesc de incurajari.
dany39
Postat pe 4 Decembrie 2014 16:22
De la: dany39, la data 2014-12-04 16:22:59Nu vreau sa se ajunga la o asa zisa cearta sau discutii mai aprinse pe tema asta.Va rog....!!!Aveti dreptate in egala masura.Si eu am auzit ca se fac unele dezlegari mai ales cu moliftele Sf. Vasile.Doar ca nu orice preot le face din diferite motive. Si se fac atunci cand esti sigur sau ceva de genul asta,ca ai farmece facute. Preotii nu ne indruma sa negam astfel de lucruri. Si ei la fel spun ca daca exista Dumnezeu si binele,tot asa exista si satana si raul. Iar prin oameni alesi de dl satan ,de fapt suflete acelor oameni,fac rau altor oameni,intr_adevar mai slabi de inima,dar nu fara credinta si_i batjocoreste in fel si chip .Daca cititi viata Sfantului Ciprian o sa va convingeti.Sunt oameni care se contrazic in fel si chip pe tema asta.Din cate am citit am cam ramas fara cuvinte...Iar eu ,sincera sa fiu,am devenit o femeie nesigura pe ea si fara pofta de viata si fara increderea de sine si etc.Asta e motivul ptr care tind sa cred asa ceva . Cate o data simt ca Dumnezeu m_a parasit din nu stiu ce motive.Dar nu incetez sa ma rog sau sa ignor cele sfinte.
Sa dea Dumnezeu sa fie doar o ratacire sau ...stiu si eu...imbatranesc si o iau razna
Multumesc de incurajari.


Eu nu ma cert cu nimeni,draga mea,nu incurca lucrurile!!

Iti doresc sanattae si incearca sa acorzi importanta lucrurilor cu adevarat valoroase in viata,sufletul tau si Divinitatea!!
kudika_15804
Postat pe 4 Decembrie 2014 16:31
De la: kudika_15804, la data 2014-12-04 16:31:34
De la: dany39, la data 2014-12-04 16:22:59Nu vreau sa se ajunga la o asa zisa cearta sau discutii mai aprinse pe tema asta.Va rog....!!!Aveti dreptate in egala masura.Si eu am auzit ca se fac unele dezlegari mai ales cu moliftele Sf. Vasile.Doar ca nu orice preot le face din diferite motive. Si se fac atunci cand esti sigur sau ceva de genul asta,ca ai farmece facute. Preotii nu ne indruma sa negam astfel de lucruri. Si ei la fel spun ca daca exista Dumnezeu si binele,tot asa exista si satana si raul. Iar prin oameni alesi de dl satan ,de fapt suflete acelor oameni,fac rau altor oameni,intr_adevar mai slabi de inima,dar nu fara credinta si_i batjocoreste in fel si chip .Daca cititi viata Sfantului Ciprian o sa va convingeti.Sunt oameni care se contrazic in fel si chip pe tema asta.Din cate am citit am cam ramas fara cuvinte...Iar eu ,sincera sa fiu,am devenit o femeie nesigura pe ea si fara pofta de viata si fara increderea de sine si etc.Asta e motivul ptr care tind sa cred asa ceva . Cate o data simt ca Dumnezeu m_a parasit din nu stiu ce motive.Dar nu incetez sa ma rog sau sa ignor cele sfinte.
Sa dea Dumnezeu sa fie doar o ratacire sau ...stiu si eu...imbatranesc si o iau razna
Multumesc de incurajari.


Eu nu ma cert cu nimeni,draga mea,nu incurca lucrurile!!

Iti doresc sanattae si incearca sa acorzi importanta lucrurilor cu adevarat valoroase in viata,sufletul tau si Divinitatea!!


nu draga mea tu nu te certi tu vorbesti de ce fac unii preoti ortodoxi desi biserica nu spune nimanui sa faca asa cva iar in ograda ta la dogma ta nu te uiti,,sa ti fie rusine,poate va aliati si cu musulmanii ca tot sa dus papa pe la ei cel de e pus mai sus de hristos de biserica ta,,vezi ti de lungul nasului
kudika_976884
Postat pe 4 Decembrie 2014 16:38
De la: dany39, la data 2014-12-04 16:22:59Nu vreau sa se ajunga la o asa zisa cearta sau discutii mai aprinse pe tema asta.Va rog....!!!Aveti dreptate in egala masura.Si eu am auzit ca se fac unele dezlegari mai ales cu moliftele Sf. Vasile.Doar ca nu orice preot le face din diferite motive. Si se fac atunci cand esti sigur sau ceva de genul asta,ca ai farmece facute. Preotii nu ne indruma sa negam astfel de lucruri. Si ei la fel spun ca daca exista Dumnezeu si binele,tot asa exista si satana si raul. Iar prin oameni alesi de dl satan ,de fapt suflete acelor oameni,fac rau altor oameni,intr_adevar mai slabi de inima,dar nu fara credinta si_i batjocoreste in fel si chip .Daca cititi viata Sfantului Ciprian o sa va convingeti.Sunt oameni care se contrazic in fel si chip pe tema asta.Din cate am citit am cam ramas fara cuvinte...Iar eu ,sincera sa fiu,am devenit o femeie nesigura pe ea si fara pofta de viata si fara increderea de sine si etc.Asta e motivul ptr care tind sa cred asa ceva . Cate o data simt ca Dumnezeu m_a parasit din nu stiu ce motive.Dar nu incetez sa ma rog sau sa ignor cele sfinte.
Sa dea Dumnezeu sa fie doar o ratacire sau ...stiu si eu...imbatranesc si o iau razna
Multumesc de incurajari.


nu mai,,,tinde sa crezi ,,asa cva vz de viata ta in continuare si incearca sa indrepti ce trebui cu incredere in dumnezeu ,sanatate
kudika_976884
Postat pe 4 Decembrie 2014 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Isus..FIUL LUI DUMNEZEU!DUMNEZEU INSUSI?PROFET?UN INVATATOR? 923 De la: dandanaua_reloaded 1 Aprilie 2013 10:44
Buna,kudiki!!!! 14 De la: dany39 4 Decembrie 2014 16:40
cine spune ce e bine si ce nu??? 15 De la: dontworibehapi 30 Aprilie 2009 08:49
Castiga bonuri valorice Sodexho Pass in valoare de 150 RON 12 De la: mimi_ca29 17 Mai 2011 16:39
Cadouri de Valentine`s... 3 De la: donttouch 4 Februarie 2009 14:59