Setari Cookie-uri

Mamele si tatuajele/piercingurile

Aveti/stiti exemple de mame ce au adoptat moda tatuajelor sau a body-piercingului? Mi-ar placea sa stiu ca exista exemple de femei deschise la minte,in ciuda varstei.
kudika_991898
Postat pe 6 August 2015 02:09
De la: kudika_991898, la data 2015-08-06 02:09:17Aveti/stiti exemple de mame ce au adoptat moda tatuajelor sau a body-piercingului? Mi-ar placea sa stiu ca exista exemple de femei deschise la minte,in ciuda varstei.



Aceasta inseamna deschidere la minte pentru o femeie?????? Nu mi-as face asa ceva,cu riscul ca voi fi contestata si catalogata necorespunzator !!! Altceva, mult mai elocvent ,in ceea ce priveste deschiderea mintii femeii, nu exista????
kudika_15804
Postat pe 6 August 2015 08:09
Daca ai zis "in ciuda varstei" , inseamna ca tu cauti bunicutze cu tatuaje. Nu uita ca exista multe mame tinere.
Rotty_
Postat pe 6 August 2015 08:25
Se mai poarta macar? Sincer mi se face sila cand vad femei cu cercei infipti prin nas sau buric sau mai stiu unde,si cu tatuajele alea scarboase care oricum abia se vad pe pielea lor neagra.Cand spui piercing sau tatuaje,mai ales la femei 30+ ani,ma gandesc la femeile alea care au plecat un an in spania sau italia si s-au intors acasa ca niste sorcove...
kudika_991992
Postat pe 8 August 2015 10:22
Da, exista. Cheia e sa ignori incuiatii care te judeca fara sa te salute macar. Dar cum zicea Rotty, sunt multe mamici tinere si multe au tatuaje. Daca vrei ca amica ta de cafea sa fie aceasta tanti Veta de mai sus, nu-ti fa, ca vad ca da cu paru' ...si iti varsa cafeaua.
Allexys
Postat pe 23 August 2015 15:33
Presupun ca dupa tine va fi ok cand in 20 de ani vom arata toti asa...
http://40.media.tumblr.com/tumblr_lqnpj6N0YP1r0sr2yo1_1280.jpg

Oricum,Romania a fost mereu cosul de gunoi al trendurilor americane
kudika_991992
Postat pe 24 August 2015 22:58


stii ca un tatuaj nu inseamna mereu sleeve complet (cauta pe google ca n-am chef sa explic) - poate sa fie si un simbol delicat, facut profesional. Pierceurile, frumusetea lor, e ca daca te incomodeaza sau nu merg cu anumite tinute, le poti scoate. intrebarea era de mama cu tatuaj si pierce, nu de bunicute. si ca tot vorbim de bunicute, prefer una ca in poza de mai sus decat una care da cu biblia in cap nepotilor si asteapta sa moara. fiecare are dreptul sa se imbrace cum vrea si sa adopte propriul stil. important e sa invatam sa nu judecam, crede-ma ca o sa iti fie si tie viata mai usoara
Allexys
Postat pe 25 August 2015 15:19
De la: kudika_991898, la data 2015-08-06 02:09:17Aveti/stiti exemple de mame ce au adoptat moda tatuajelor sau a body-piercingului? Mi-ar placea sa stiu ca exista exemple de femei deschise la minte,in ciuda varstei.


Cred ca, termenul de "deschis la minte" nu este cel mai potrivit in mesajul tau, pentru ca nu are nimic de-a face cu o preferinta personala sau un gust personal, ca sa nu mai spun la ce riscuri te poti supune daca acele cu care s efac tatuajele nu sunt sterilizate corect.
Cat despre piercing, am vazut cate infectii oribile pot provoca si sincer, nu mi-as mutila corpul ca sa arat ca un porc cu belciug in nas!

Cred ca, machiajul si bijuteriile normale sunt mai putin invazive, mai apreciate si preferate de majoritatea, in detrimentul celor care iti mutileaza corpul.

Ca sa nu spun ca, femeile sau mamele cu ceva creier aleg sa nu-si faca tatuaje pe care le-ar putea regreta vreodata.

kudika_11495
Postat pe 26 August 2015 07:58
Buna, fetelor. Acum cativa ani indrageam foarte tare tatuajele, ba chiar mi-am si facut eu doua. Insa dupa ce am devenit mamica a doi copii, am simtit ca nu ma mai reprezinta, plus ca pielea nu mai arata tocmai ok dupa doua sarcini, asa ca am hotarat sa le scot, la clinica dr Calin Dobos am mers. Acum depinde de personalitatea fiecaruia. Eu le-am scos si nu mi-as mai face.
kudika_12257
Postat pe 28 August 2015 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STILIZARE SPRANCENE 26 De la: kudika183958 3 Decembrie 2012 16:23
parfumuri originale 1 De la: simona1023 26 Ianuarie 2010 16:58
relatie ciudata 68 De la: kudika500699 30 Iunie 2012 08:55
PROMOTIE GENE FALSE-UNGHII FALSE GEL 1 De la: kudika032117 13 Decembrie 2009 11:47
Extensii de par ieftine 1 De la: Nico_ube_Emo 20 Iunie 2012 20:10