Setari Cookie-uri

Relație proasta

Buna seara !
Am mai scris un subiect pe problema pe care o am si as vrea sa mai revin cu câteva explicații.
Sunt implicat intr-o relație cu o persoana pe care o iubesc foarte mult. La început totul a fost bine si frumos doar ca dupã au început sa apãra problemele.
Problemele ar fii ca persoana este foarte isterica..( am avut mari probleme, ea a ținut la fostul , mai vorbea cu el etc)
Mi-a spus ca nu o sa o mai facã dar a început din nou.. pe lângã toate astea..toatã lumea îmi spune ca sunt o persoana foarte buna si ea fata de ea si ii ofer prea multe decât merita. Ea nu este capabilã sa ierte, dramatizeazã de fiecare data, avem certuri aproape zilnic.Daca greșesc si cu cel mai mic lucru tipa.. ma înjura.. Ma face sa ma simt prost.. dar nu pot sa o pãrãsesc..
Am iubit-o si o iubesc enorm doar ca nu mai pot câteodatã.. este genul de persoana care ea vrea ca totul sa fie ca ea, vrea ca atunci când bate din palme sa i se rãspundã la telefon, sa se întâlneascã cu ea , pe scurt ,,a dracu,,
Doar ca eu nu sunt așa.. o iubesc dar toate crizele de isterie , toate certurile toate dramatizariile ma fac sa ma simt ultimul om de pe pãmânt...
Îmi spune ca eu sunt de vina pentru tot indiferent ca e vina ei..
O iubesc dar nu știu.. dacã mai e cazul sa continuam..
kudika_1000086
Postat pe 29 Ianuarie 2016 00:01
De la: kudika_1000086, la data 2016-01-29 00:01:58Buna seara !
Am mai scris un subiect pe problema pe care o am si as vrea sa mai revin cu câteva explicații.
Sunt implicat intr-o relație cu o persoana pe care o iubesc foarte mult. La început totul a fost bine si frumos doar ca dupã au început sa apãra problemele.
Problemele ar fii ca persoana este foarte isterica..( am avut mari probleme, ea a ținut la fostul , mai vorbea cu el etc)
Mi-a spus ca nu o sa o mai facã dar a început din nou.. pe lângã toate astea..toatã lumea îmi spune ca sunt o persoana foarte buna si ea fata de ea si ii ofer prea multe decât merita. Ea nu este capabilã sa ierte, dramatizeazã de fiecare data, avem certuri aproape zilnic.Daca greșesc si cu cel mai mic lucru tipa.. ma înjura.. Ma face sa ma simt prost.. dar nu pot sa o pãrãsesc..
Am iubit-o si o iubesc enorm doar ca nu mai pot câteodatã.. este genul de persoana care ea vrea ca totul sa fie ca ea, vrea ca atunci când bate din palme sa i se rãspundã la telefon, sa se întâlneascã cu ea , pe scurt ,,a dracu,,
Doar ca eu nu sunt așa.. o iubesc dar toate crizele de isterie , toate certurile toate dramatizariile ma fac sa ma simt ultimul om de pe pãmânt...
Îmi spune ca eu sunt de vina pentru tot indiferent ca e vina ei..
O iubesc dar nu știu.. dacã mai e cazul sa continuam..



O reluare a problemei tale nu te va scuti de nemultumirea adusa de ea, deci nu pierde timp pretios!!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Ianuarie 2016 07:23
Vina ta e ca insisti sa fii alaturi de o femeie care nu te vrea . Sustii ca o iubesti ,dar posesivitatea ta si starile ei de isterie ,arata exact contrariul .Relatiile de genul asta , nu au viitor...sau poate ca va asemanati atat de mult , incat niciunul din voi nu renunta la orgolii prostesti.
Compatibilitate incompatibila sau incompatibili compatibili
Si ti-am mai zis , decizia iti apartine ,renunti sau continui , cred ca ai capacitatea de a lua singur decizii .
kudika_988778
Postat pe 30 Ianuarie 2016 12:22
O sa treaca timpul, relatia se va adanci si tu vei fi dependent de ea. Cand ea decide sa te paraseasca , ai sa ramai pierdut. Renunta la relatia asta bolnavicioasa altfel o sa suferi mult mai mult. Nu duce nicaieri astfel de comportament..
Darius_
Postat pe 30 Ianuarie 2016 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vrea mai multa afectiune 18 De la: Tharr 14 Noiembrie 2010 19:16
Cum sa fiu indiferenta dar in acelasi timp vreau sa se indragosteasca si mai mult de mine !? 21 De la: Frumushica59 2 Aprilie 2013 12:13
Sfat relatie 39 De la: danielafina1 22 Iunie 2011 01:18
Am o problema si nu reusesc sa-o rezolv.......S.O.S.....HELP 18 De la: Ele_ely 19 Iulie 2009 11:53
prietenie..iubire... 23 De la: baiat_anonim 12 Februarie 2009 20:11