Setari Cookie-uri

Bãnuiesc ca prietena ma inseala...dar nu știu cum sa reactionez

Buna...Sunt Paul si am 25 de ani...de aproape un an am cunoscut o fata...ea este mare mare ca mine si are 35 de ani si este poloneza...am cunoscut-o la o firma apropiatã unde merg destul de des...tin sa precizez ca dintr-o gluma am reușit sa ii ofer numãrul meu intrun plic...eu eram impreuna cu fosta mea prietena cu care aveam o relatie de 5 ani si urma sa facem cel mare....dar totul s-a nãruit..voi reveni mai târziu la subiect de ce m-am despãrțit de fosta...actuala este o femeie frumoasa si mi se pare ca ii cam perversa si ma mine...sa o iau cu începutul...dupã faza cu plicul...toate au fost super...ne-am întâlnit prima data...ne-am sãrutat...a fost Okay...dar peste câteva luni apare o persoana in viata ei...ea sa mutat in același oraș unde stau eu de la prietenul ei cu tot cu fetița...avea nevoie de ajutor...asa ca și-a gãsit o persoana care a ajutat-o sa se mute...sa își facã casa cu tot ce avea nevoie...noi nu eram oficial impreuna pentru ca eu locuiam cu prietena mea...ea era amanta...in câteva seri am vãzut masina respectivului la ea...sun la sonerie si ma minteste ca era cu tatãl fetiței si se uitau la un film...am știut ca ma minteste...am închis gura si am plecat...era aproape 11 seara...eu cu prietena mea Mary eram mai mereu in certuri din cauza ei...bãnuia ceva si chiar aflase...dar ea ma iubea si vroia sa ma ținã lângã ea...dar eu orbit de cealaltã nu ii mai dãdeam atenția....in cele din urma m-am despãrțit de prietena mea si am continuat cu cealaltã ( UN EȘEC TOTAL )....cea cu care sunt acuma ii poloneza...ea a renunțat o perioada la acel om...totul si frumos...din August pana de sãrbãtori când am placat in concediu la Poiana Brașov....cand înainte cu o seara de revelion primește urãri de Crãciun de la acea persoana...era trecutã altcumva in telefon...ma minteste din nou si imi spune ca ii vorba de o prietena...cand iau telefonul...in acel moment ii scrie si ii apare numele defapt cine era...mii sa pus in genunchi si a zis ca nu are nimic cu el ca nu ii tipul ei...si multe baliverne...am zis Okay si sa i-l blocheze...cand am venit inapoi am început din nou sa ne certam...si și-a schimbat codul la telefon...sub pretextul ca ii lucru privat...ca pe ea nu o intereseaza ce am eu in telefon si asa mai departe...pe Facebook am observat din nou ca persoana nu ii mai blocatã si ii da Like la toate pozele si asa mai departe...precizez ca am lãsat totul sa fiu cu aceasta fata care imi face viata un chin...si imi pare enorm ca mi-am distrus o relatie de 5 ani cu fosta...la ea inapoi nu ma mai pot întoarce pentru ca are pe altcineva...nu știu ce se va întâmpla...dar vreau sa va zic la toți cei care aveți prietene de lunga durata....nu va lãsați iubitele sau nevestele ca nu merita...asta ii o lecție de viata..la momentul respectiv stau cu poloneza in aceeași casa dar dupã cum simt...ma inseala...si minteste una într-una......își ascunde telefonul...se ascunde de mine si multe alte lucruri care nu mai sunt normale intr-o relatie...va rog sa imitați niște sfaturi ce pot sa fac...nu știu ce sa ii zic...cum sa o iau ca imediat începe cearta si ea ar fii buricul pamântului...aștept sfaturi 😔😔😔
Stroia_Paul_1
Postat pe 22 Februarie 2016 21:33
pe bune...?
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Februarie 2016 21:48
Da...din pãcate da...aștept un sfat ce sa fac pe mai departe 😔
Stroia_Paul_1
Postat pe 22 Februarie 2016 21:58
Asculta-ti inima...si mergi mai departe...
eu incerc sa sa invat afurisitul asta de tango...
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Februarie 2016 22:07
Am sa încerc si sper sa iau decizia cea mai buna...mulțumesc...o seara frumoasa
Stroia_Paul_1
Postat pe 22 Februarie 2016 22:43
De la: Stroia_Paul_1, la data 2016-02-22 22:43:35Am sa încerc si sper sa iau decizia cea mai buna...mulțumesc...o seara frumoasa

Priveste partea frumoasa a lucrurilor si asculta-ti ....glasul inimii de dincolo de...cioburi....si cu siguranta cei avea puterea sa mergi..pe drumul vietii ..pe care nici muntii nu il muta din locul care e dat sa-l poarte fiecare...
...multumesc, seara frumoasa sa ai si tu!
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Februarie 2016 22:53
Las-o .Exista atatea fete tinere si frumoase , nu se merita sa-ti pierzi anii tineretii , alaturi de o femeie care nu este pt tine , si nici tu pt ea.
kudika_988778
Postat pe 22 Februarie 2016 22:54
Asa este...pe cine iubesc nu am lângã mine...dar ne stie niciodatã ce se întâmpla...mulțumesc de încurajãri
Stroia_Paul_1
Postat pe 22 Februarie 2016 23:13
As fi tare curios daca fosta-ta te-ar mai primi inapoi precum poloneza il primeste pe fostul-ei ....

Asta asha , sa vezi cat de barbat esti ...





editore
Postat pe 23 Februarie 2016 12:45
De la: Stroia_Paul_1, la data 2016-02-22 21:33:15Buna...Sunt Paul si am 25 de ani...de aproape un an am cunoscut o fata...ea este mare mare ca mine si are 35 de ani si este poloneza................................................................................................

Ce sa faci??????Tinere, incearca sa cunosti o tanara apropiata varstei tale, doamna respectiva este versata, este experimentata, in raport cu tine!!!

Daca ti se pare ca este perversa, ce cauta in viata ta?????

Stii ceva, de regula, barbatii gasesc ce cauta, chiar cu riscul distrugerii relatiei in care se afla!!!

Iti vei gasi perechea, ai rabdare!!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Februarie 2016 14:40
Ai dreptate....ce este al meu ii pus deoparte...mersi de sfaturi 😊
Stroia_Paul_1
Postat pe 23 Februarie 2016 19:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aveti ideie cum merge relatia intre o geamana si un scorpion? 10 De la: MarseVintila 19 Iulie 2009 14:52
as vrea sa-l uit ori sa-l recastig! 20 De la: inamina 8 Iunie 2009 10:11
AVEAM O VIATA LINISTITA, PANA CAND.......!!!! 7 De la: scorpio67 3 Mai 2010 10:31
Aniversam 7 ani impreuna.Ce cadou sa ii iau? 6 De la: kudika105433 13 Iulie 2014 15:17
mama lui e...nebuna 98 De la: kudika137271 8 Martie 2010 12:36