Setari Cookie-uri

Relatii

Buna.Cum ar trebui aborda un baiat(necunoscut) pe retelele de socializare? si daca ar fi un pic timid? Ce subiecte ati discuta?cum a ti incepe o relatie de prietenie ?
kudicafex81
Postat pe 18 Iunie 2016 11:27
na ca mi s-a blocat mintea si n-am raspuns la intrebarile tale :) sau poate ca as avea; dar intentia si interesul tau de a cunoaste baieti " timizi" in mediul virtual ; e cu semnul intrebarii din punctul meu de vedere.
Nu ma intelege gresit , intre virtual si real exista o mica mare diferenta .Ori atat in real cat si-n mediul virtual conversatiile pot fi simple sau ample , depinde de subiectul si numitorul comun pt a duce la o relatie de prietenie in timp.
Mai multe pareri si sfaturi cere parintilor tai !
kudika_988778
Postat pe 18 Iunie 2016 15:03
Il poti aborda direct: Buna sunt X si as vrea sa te cunosc".Timiditatea ascunde un om sensibil si in general cei timizi apreciaza o fata mai indrazneata.
kudika_17892
Postat pe 26 Iunie 2016 07:10
intreaba l mai multe lucruri despre el ..ce ii place ce nu cu ce se ocupa cum isi petrece timpul liber
poate vei gasi puncte in comun si totul va decurge mai usor

bafta
ina_irinus906
Postat pe 26 Iunie 2016 08:24
Simplu , verifici cu cine este prieten si conform zicalei ,, spunem cu cine te imprietenesti ca sa iti spun cine esti" apoi decizi daca accepti sau nu sa fie in grupul tau de prieteni , pentru ca cei din grup aveti cat de cat subiecte comune si stil de viata apr
opiat
kudika_974582
Postat pe 26 Iunie 2016 08:51
Multumesc la toti pt raspunsuri!
kudicafex81
Postat pe 26 Iunie 2016 13:28
De la: kudicafex81, la data 2016-06-18 11:27:16Buna.Cum ar trebui aborda un baiat(necunoscut) pe retelele de socializare? si daca ar fi un pic timid? Ce subiecte ati discuta?cum a ti incepe o relatie de prietenie ?



De ce trebuie sa il abordezi TU? Si pe astfel de site-uri? Stai in banca ta, tu trebuie sa fii cea cautata, nu invers!! Fii foarte atenta in activitatea ta, de pe aceste site-uri, caci, in spatele monitoarelor se pot ascunde oameni parsivi, rauvoitori!Incearca sa cunosti oameni, in viata reala, nu pe site-uri, ce se doresc de asa zis socializare!Fii circumspecta in mediul virtual, si nu numai!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Iunie 2016 07:14
Lucrul cel mai cert e sa fi atenta la conversatie, dupa aceea sa vorbesti la un telefon si in prealabil la o intalnire . Intodeauna am considerat ca fata/femeia trebuie sa fie deschisa la a intreba si a vedea reactia unui barbat, ia-o incet si vezi daca e timid in relatia proprui zisa pt ca internetu/facebook-ul sunt doar niste ferestre care deschid unele lucruri/conversatii/relatii..
Fi atenta si nu te grabi e tot ce pot sa iti spun!
learn_to_forghive
Postat pe 10 Iulie 2016 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
teama de a te casatori 17 De la: giorgi_gi 11 Mai 2011 16:11
am si eu nevoie de un sfat nu stiu ce sa fac:((:(( 56 De la: an3mary19 4 Ianuarie 2011 15:04
Astazi era ziua noastra 19 De la: fantasie 11 Iunie 2012 11:17
O provocare.... 24 De la: Dontyyy 7 Aprilie 2010 12:31
am fost mintit prea mult 5 De la: cuba_libre 1 Octombrie 2013 18:55