Setari Cookie-uri

Acel moment cand vrei sa o dragalesti si iti povesteste de fost.

Buna seara! Credca sunt primul barbat care apeleaza la acest site. Trec printr-un moment de criza si vreau sa stiu ce ganditi, si aici ma refer la femei, cand povestiti iubitilor vostrii despre fostul. Pe mine ma scoate din sarite, imi da direct in moalele capului. Nu suport chestia asta deloc. Vreau sa stiu ce ganditi atunci, sunteti atat de sadice sau cum?? Nu am reusit sa alfu raspunsul asta niciodata. Si mai ales cnad povestiti relatiile sexuale. Mi se taie orice stare sau cuvant drag sa spun despr ea....... Va multumesc, mi-ar prinde bine un raspuns sincer.
kudika_1015877
Postat pe 12 Iulie 2016 00:04
De la: kudika_1015877, la data 2016-07-12 00:04:55Buna seara! Credca sunt primul barbat care apeleaza la acest site. Trec printr-un moment de criza si vreau sa stiu ce ganditi, si aici ma refer la femei, cand povestiti iubitilor vostrii despre fostul. Pe mine ma scoate din sarite, imi da direct in moalele capului. Nu suport chestia asta deloc. Vreau sa stiu ce ganditi atunci, sunteti atat de sadice sau cum?? Nu am reusit sa alfu raspunsul asta niciodata. Si mai ales cnad povestiti relatiile sexuale. Mi se taie orice stare sau cuvant drag sa spun despr ea....... Va multumesc, mi-ar prinde bine un raspuns sincer.



Cand o relatie sentimentala debuteaza in acest mod, este sortita esecului, caci partenerul este inca ancorat in relatia anterioara ! Atat femeile, cat si barbatii fac aceeasi greseala !Ca raspuns la intrebarea ta, femeie fiind, iti pot da urmatorul raspuns:

Femeile, care inca isi iubesc fostul partener procedeaza in acest mod !NU SE FACE ASA CEVA ! In momentul in care nu te-ai eliberat de trecut, el iti va sufoca relatia actuala ! De ce prietena ta se comporta astfel ? DIN PROSTIE !
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2016 07:06
Buna,
Intr-adevar, nu e placut...insa ai incercat sa vorbesti cu ea ? Spune-i direct si frumos ca nu te simti ok cu genul acesta de discutii...poate nu a depasit fosta relatie..si atunci, daca vrei sa mergi mai departe cu ea, corect e sa stii cu ce te lupti..
Vrei sa stii ce gandim...hmm..eu, una nu am vorbit despre fostii cu acualii..pentru ca nici mie nu imi place sa aducem fostele in peisaj..asa in linii mari..da..a fost..s-a terminat si cam atat...
Sper sa te ajute acest raspuns.
black_cherry
Postat pe 17 Iulie 2016 07:52
Buna seara

Ai putea sa ai discutie foarte serioasa cu partenera ta in care sa abordezi subiectul despre fostul ei. Sa-i spui efectiv ca te deranjeaza cand vorbeste despre el. Pe de alta parte, daca in momentele cand sunteti impreuna ea te compara cu fostul, cel mai probabil nu primeste in relatia cu tine ce primea in relatia cu el.
N-ar trebui sa te supere lucrul acesta, ci sa fii mai deschis si sa bagi la cap. Din ce spui, tu nu accepti trecutul prietenei tale, which means ca nu prea o accepti nici pe ea.
Eventual ai putea sa o intrebi direct daca o nemultumeste ceva sau daca nu-i oferi ce primea in cealalta relatie?

BluePika
Postat pe 17 Iulie 2016 22:47
O comunicare mai buna intre voi ar putea sa putea rezolva o asemenea situatie.
LadyGalina
Postat pe 18 Iulie 2016 03:18
Nu ai de ce sa te superi. Sincer acum. Chiar ar trebui sa apreciezi ca vine in fata ta fara secrete. In plus, vorbind de el se elibereaza de amintirea lui.E un proces dureros pentru ea si ar trebui sa o asculti si sa eviti greselile celuilalt. De fapt ea isi striga durerea si neputinta de a inpune reguli in relatia voastra. Se teme de un nou esec, de o noua suferinta. Ascult-o, incurajaz-o sa mearga mai departe, fii alaturi de ea si vei castiga o partenera pe viata.
FALCON_LADY
Postat pe 18 Iulie 2016 10:48


Doar douã lucruri sunt infinite: universul ºi prostia umanã; iar de cea din urma sunt foarte sigur. Albert Einstein
kudika_988778
Postat pe 20 Iulie 2016 09:51
O situatie asemanatoare i s-a intamplat lui Nastratin Hodgea.Dupa moartea primei sale sotii, s-a insurat omul cu o vaduva frumusica. Ori femeia avea o ciudatenie. Cand stateau in pat, ( din diferite motive ) femeia se apuca sa povesteasca cu minutiozitate tot ce facea barbatul ei cand traia.Intr-o seara cand ea a inceput iarasi sa ii povesteasca, Nastratin i-a dat un vant si femeia a cazut din pat. Surprinsa, a intrebat:
-Ce faci?
-Draga mea, patul acesta este de doua persoane, nu incap trei in el.
Faptul ca o femeie iti povesteste despre propriul ei sot, este pentru ca nu are decat acest gen de amintiri cu el. Sper ca nici un barbat nu ar dori sa asculte in loc de aceste amintiri altele in care povesteste despre amantul ei actual.
kudika023770
Postat pe 24 Iulie 2016 09:29
De la: kudika023770, la data 2016-07-24 09:29:06O situatie asemanatoare i s-a intamplat lui Nastratin Hodgea.Dupa moartea primei sale sotii, s-a insurat omul cu o vaduva frumusica. Ori femeia avea o ciudatenie. Cand stateau in pat, ( din diferite motive ) femeia se apuca sa povesteasca cu minutiozitate tot ce facea barbatul ei cand traia.Intr-o seara cand ea a inceput iarasi sa ii povesteasca, Nastratin i-a dat un vant si femeia a cazut din pat. Surprinsa, a intrebat:
-Ce faci?
-Draga mea, patul acesta este de doua persoane, nu incap trei in el.
Faptul ca o femeie iti povesteste despre propriul ei sot, este pentru ca nu are decat acest gen de amintiri cu el. Sper ca nici un barbat nu ar dori sa asculte in loc de aceste amintiri altele in care povesteste despre amantul ei actual.


Foarte frumos spus tipule!
kudika_981773
Postat pe 22 August 2016 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor, viata mea sexuala este prea afectata de certurile de zi cu zi 17 De la: heaven2007 3 Decembrie 2009 07:53
Divortul 23 De la: airam82 27 Februarie 2009 18:29
despre o "relatie"trecuta 24 De la: kudika346682 12 Februarie 2015 00:00
Cine sa confruntat cu relatia dintre scorpion-el si geaman ea? 5 De la: IUBIRE4 23 Ianuarie 2009 19:40
La revedere! 25 De la: Valy90 22 Iunie 2011 12:50