Setari Cookie-uri

extensii de gene...sau gene false!

salut!vreau si eu sa-mi pun gene false sau ma rog extensii de gene dar nu stiu nici un salon din CONSTANTA care sa faca acesta procedura...!daca aveti informatii despre asta va rog sa ma ajutati!
s_cristina86
Postat pe 18 Noiembrie 2007 01:36
nu am informatii foarte folositoare
dar singurul sfat ar fi sa ai grija unde te duci pentru ca nu toate saloanele o fac cum trebuie
drinni
Postat pe 19 Noiembrie 2007 10:34
nu face prostia asta...crede ma ...am avut eu si e super aiurea dupa ce le dai jos..ataca genele tale naturale si ai marea sansa sa ramai fara ele...asa k nu face asta...
anna_wilmet
Postat pe 27 Noiembrie 2007 13:36
Si eu mi-am pus gene false pentru o nunta. A fost super. Am fost invidiata, mi-au conferit un look de vedeta. E adevarat ca trebuie sa ai grija la ce salon le pui, pentru ca nu toate saloanele cosmetice folosesc adezivul potrivit. Din fericire, eu am fost la un salon profesionist, unde s-a folosit un adeziv special, care nu mi-a atacat genele. Nu e dracul chiar asa de negru.
Din pacate, eu sunt din Timisoara si nu stiu sa iti recomand salon din Constanta...
sealove
Postat pe 29 Noiembrie 2007 01:05
eu mi le am pus in germania si tot adezivul lor special si toata profesionalitatea tot nu sunt bune...mai bine iti aplici gene falsede unica folosinta decat sa risti...parerea mea...sincer...tot ce e fals ataca naturalul,eu am si extensii de unghii si extensii de par
knd imi dau gelul jos dupa unghii nu arata rau unghiile sunt ok dar nu vreau sa va povestesc prin ce trec cu extensiile de par...si continuí sa mi pun ptr k parul meu este f rar fara ele...pot spune k sunt putin cam dependenta de ele:D:D:D
oricum cu genele...nu iti recomand,dar fiecare face ce vrea si corpul fiecaruia reactioneaza in alt fel...al meu nu a reactionat bine la ele:D
anna_wilmet
Postat pe 29 Noiembrie 2007 16:12
Eu nu stiu unde va puneti voi genele de vi le distrugeti. Mai fetelor, daca vi le puneti la saloane de cosmetica ok si aveti grija de ele in prealabil, adica sa nu va frecati la ochi sau sa nu va puneti rimel pe ele, totul va fi ok. Oricum extensiile de par nu se pun la fel ca si cele de gene. Cele de par il cam ard, pentru a se prinde suvita falsa de parul adevarat. Dar cele de gene se lipesc doar cu un adeziv destul de usor de indepartat si care nu dauneaza nici genelor, nici pielii(v-as recomanda sa faceti acest lucru tot la salonul unde vi le-ati pus). Si astfel se evita orice problema, iar voi veti arata super!
sealove
Postat pe 2 Decembrie 2007 17:48
Daca va uitati la pozele din profulul meu (in descrierea pozelor), o sa vedeti preturi foarte bune - la toate serviciile.
Va pup si va astept cat mai curand pe la noi!
IN TOATA PERIOADA DE CRACIUN OFERIM TUTUROR CLIENTELOR CATE UN CADOU - PRODUS COSMETIC.
ANGELIC_STUDIO
Postat pe 6 Decembrie 2007 15:10
Eu am gasit aici un articole destul de informativ despre extensiile de gene: http://www.flu.ro/articles/40/1272/Extensiidegenespecialpentrutine.html . Eu una nu mi-as face. Imi ajunge "stuful" pe care-l am. :)

Postat pe 12 Decembrie 2007 13:53
sealove....eu mi le am pus in germania...am dat 50 e euro ptr ele ceea,erau alte saloane in care se puneau cu 15...trage tu singura concluzia...si extensiile le am puse cu cheratina,sunt puse cu inel de fier...deci nu situ...spune mi tu in ce fel de saloane ne punem noi toate astea...si vad k nu sunt singura care e de parere cu mine....EXTENSIILE DE GENE NU SUNT BUNE
anna_wilmet
Postat pe 14 Decembrie 2007 23:45
si extensiile NU le am puse cu cheratina,sunt puse cu inel de fier...scuze gresisem
anna_wilmet
Postat pe 14 Decembrie 2007 23:48
Sincera sa fiu, chestia asta cu gene false si extensii de par mi se pare o prostie!
Ce aveti mai fetelor? Va place sa va chinuiti?
Cu un rimel bun rezolvi problema.
E mult mai natural.
De fapt nu asta cauta o femeie?
Sa fie cat mai naturala?

Postat pe 7 Martie 2008 09:49
Eu sunt estetician,nu recomand extensii gene pt ca adezivul ataca pielea si va treziti cu iritatii la pleoape.Eu am patit o.Plus ca atunci cand scoti extensiile ,risti sa le scoti cu genele tale naturale.se rup.
sirena_blonda
Postat pe 4 Aprilie 2008 23:19
sealove si eu sunt tot timisoreanca si,evident,ca acum e super trendy sa ai gene lungi,dese,curbate,care sa atraga atentia ! Tu ai spus ca ti le-ai pus in Timisoara ... ma poti ajuta si pe mine cu adresa sau numele salonului unde ti le-ai pus tu ? Te rog mult ! :) Acum,nu stiu ce o sa fie mai tarziu,adica daca dupa aplicarea extensiilor de gene,voi mai avea gene sau nu,dar totul inseamna un risc si ,girls,relax,genele cresc inapoi,e un proces fiziologic si normal !
sugarfuzz
Postat pe 13 Aprilie 2008 04:02
Vreti sa fiti frumoase fetelor ? Aduc o gama foarte larga de produse profesionale (si nu numai ) ,care se gasesc doar in saloane , din Statele Unite ale Americi la preturi foarte avantajoase ! Contactati-ma la afrodita.shop@yahoo.com pentru mai multe informatii si oferte de pret! www.afrodita.shopmarking.com va sta la dispozitie cu detalii despre produse in lb. engleza fiindca este site din America !

Postat pe 21 Aprilie 2008 00:17
buna fetelor si eu mi-am pus gene false si toate fetele ma invidiaza cind se uita la ochii mei. Si sa stiti ca imi pun gene de 7 luni de zile.Este adevarat ce a spus si sirena blonda ca se stica gene bune, dar nu pot sta fara cele false arat super iti schimba total fata.Chiar daca esti urata tot te schimba cu ceva credetima.Iar gene naturale se refac in 3 saptamani, cititi din carti si o sa vedeti. Daca vreti va dau ID unei tipe care are gene naturale si le pune la un pret foarte mic.Daca imi permit eu sa stau cu gene de 7 luni."ID-carmengheraa"
carmenpisicutaa
Postat pe 8 Mai 2008 20:03
geen false mari imi pun doar cand am spectacole...imi fac niste ochi...plus ca si genele mele sunt mari...
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 13 Iulie 2008 12:01
Uleiul de ricin ajuta la cresterea in lungime si indesirea genelor .E ieftin si de lunga durata !Aplicati-l cu o pensula .

Postat pe 25 Iulie 2008 04:37
buna ! eu sunt de pe langa Timisoara , in octombrie voi fi mireasa si chiar vroiam sa ma interesez de un salon din tm care pune gene dar de calitate, daca tu ai spus ca sunt faine te cred, esti draguta sa imi spui si mie unde e salonu respectiv? multumesc anticipat
getasorina
Postat pe 1 August 2008 20:14
Eu folosesc gene false si sunt tare multumita. Le cumpar de pe net si mi le pun singura. Ies mult mai ieftin si nu pot zice ca e vreo diferenta la cum se vede fata de alea puse la salon. E adevarat a durat un pic pana m-am obisnuit sa le pun corect...dar merita..le pun si le scot cand vreau, imi pun ce tip de gene vreau.

Postat pe 7 Octombrie 2008 12:27
fetelor eu mi-am pus gene false si acu mi le-am scos si ...... intru-n cuvint am ramas si fara genele mele , imi mai cresc?sunt disperata da-ti-mi un sfat
lyu
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:13
Sunt din Constanta si aplic extensii de gene individuale la pretul de 70 ron. Arata foarte natural , sunt foarte usoare si rezistente la apa. Intretinute corect dureaza pana la 6 saptamani. Pentru detalii sunati la 0723342673.
EliszaNails
Postat pe 19 Ianuarie 2009 01:25
Sunt din Constanta si aplic extensii de gene individuale la pretul de 70 ron. Arata foarte natural , sunt foarte usoare si rezistente la apa. Intretinute corect dureaza pana la 6 saptamani. Pentru detalii sunati la 0723342673. Tin sa precizez ca nu iti vor afecta genele naturale!
EliszaNails
Postat pe 19 Ianuarie 2009 01:30
Daca vreti gene dese si lungi se poate si altfel decat cu gene false; folosesc de o luna un tratament pt gene, iar rezultatele au aparut dupa primele doua saptamani . Tratamentul este produs de firma IncaRose din Italia si costa 75,00 lei. Se aplica dimineata si seara (eu l-am folosit mai mult dimineata, ca seara nu prea am chef, dar sunt foarte multumita de rezultate )
eveline_med
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:31



http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/153769.html#comments
billy69
Postat pe 22 Ianuarie 2009 08:51
ceau intamplator am dat si eu de mesajul tau pe acest site.....si eu sunt din timisoara si as fi interesata de salonul unde ti-ai pus tu gene pt ca vreau si eu sa merg sa imi pun......imi poti lasa te rog frumos mesaj cu adresa si numele salonului respectiv?sunt interesata ms frumos

Postat pe 26 Februarie 2009 19:30
Buna..... am vazut ca vrei sa iti pui gene.... poate a mai spus cineva asta.... si imi cer scuze ca ma repet dar nu am avut timp sa citesc tot ce au scris fetele.... eu am avut gene false.... puse la Perfect Nails in bucuresti.... ele mi-au zis ca ma tin 6 luni.... ei bine nu... m-au tinut 3 saptamani.... si credeti-ma am avut mare grija de ele.... dupa astea 3 sapt de chin ca sa nu-mi cada genele.... sa stea lipite a fost cat pe ce sa raman fara genele mele....
sfatul meu: nu iti pune pt ca am inteles de la mai multe pers k nu sunt deloc bune ca iti cad si genele tale, nu in propotie de 100% dar un 40% tot e
incearca daca vrei genele de ocazie.... care le gasesti la orice coafor care are cosmetica... te tin circa 2 zile... dar nu iti ataca cu nimic genele tale

te pup si bafta
alexandra007
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:36
De la: sealove, la data 2007-11-29 01:05:50Si eu mi-am pus gene false pentru o nunta. A fost super. Am fost invidiata, mi-au conferit un look de vedeta. E adevarat ca trebuie sa ai grija la ce salon le pui, pentru ca nu toate saloanele cosmetice folosesc adezivul potrivit. Din fericire, eu am fost la un salon profesionist, unde s-a folosit un adeziv special, care nu mi-a atacat genele. Nu e dracul chiar asa de negru.
Din pacate, eu sunt din Timisoara si nu stiu sa iti recomand salon din Constanta...



Hey .. Si eu is din Timisoara.. Mi`ai putea rekomanda un salon .. Preferabil cel la care ai fost si ai vazut cum si ce se foloseste ? Si lasa`mi si un nr de telefon de acolo daca mai ai ... Mersi mult
kudika044300
Postat pe 25 Iunie 2009 22:06
De la: eveline_med, la data 2009-01-21 16:31:25Daca vreti gene dese si lungi se poate si altfel decat cu gene false; folosesc de o luna un tratament pt gene, iar rezultatele au aparut dupa primele doua saptamani . Tratamentul este produs de firma IncaRose din Italia si costa 75,00 lei. Se aplica dimineata si seara (eu l-am folosit mai mult dimineata, ca seara nu prea am chef, dar sunt foarte multumita de rezultate )


Imi dai si mie o poza cu ambalajul produsului ? :D
kudika044300
Postat pe 25 Iunie 2009 22:24
buna, imi poti spune te rog la ce salon din timisoara ti-ai pus gene false?...ms mult
yupi30
Postat pe 17 Februarie 2010 15:55
aveti aici sintetizat ce inseamna acest lucru in detaliu:
http://gene-false.blogspot.com/search/label/z.Aplicare%20gene%20false%20manunchi
makeupmirela
Postat pe 21 Februarie 2010 19:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fond de ten 2 De la: cristina_cristina 20 Aprilie 2010 15:57
genele false 5 De la: AdrianaRay 9 Aprilie 2010 12:40
Logona 2 De la: kudika226898 27 Noiembrie 2010 11:38
magazin cu preturi mici 1 De la: krystynakarina 26 August 2009 11:50
ce parere aveti despre?..... 11 De la: cristalnou 30 Ianuarie 2011 23:44