Setari Cookie-uri

Petele maronii de pe fata!!

Imi trimiti si mie pe mail, te rog, numele cremelor pe care le folosesti ...Angy
Angeline_Angy
Postat pe 15 Iunie 2011 14:00
Buna ziua! Va rog mult sa-mi spuneti si mie ce fel de tratament naturist functioneaza contra petelor maronii de pe fatza! Va multumesc!
kudika409684
Postat pe 23 Iunie 2011 16:22
Este foarte importanta cauza aparitiei petelor,daca sunt de sarcina se curata relativ usor,daca sunt cauzate de ficat sau de glandele suprarenale curatirea este mai indelungata si mai anevoioasa
carmen_natural
Postat pe 25 Iunie 2011 18:40
buna
de 2 ani m-a lupt si eu cu niste pete aparute pe pometi , cred ca sunt de la soare , si nu stiu ce produse sa folosesc ca sa scap de ele.am folosit creme pentru depigmentare a pielii, dar fara nici un efect.am citit de uleiul de cocos ca ar fi bun pentru ten,stie cineva daca este bun si pt.pete?v-as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta si pe mine cu un sfat din experianta voastra .multumesc anticipat
kudika410247
Postat pe 27 Iunie 2011 12:24
Exista paleative din plante,infuzii,decocturi care decoloreaza usor petele dar exista si creme cosmetice preparate in farmacie care curata foarte bine petele.Pentru detalii suplimentare scrie-mi pe carmennanu84@gmail.com si-ti pot oferi citeva retete medicale.
carmen_natural
Postat pe 27 Iunie 2011 20:49
te rog din suflet spune-mi si mie despre ce e vorba. multumesc mult
dya_dya
Postat pe 12 Iulie 2011 18:17
De la: carmen_natural, la data 2011-05-01 20:57:51Cine vrea ii pot oferi mai multe retete care curata foarte bine fata cu singurul amendament ca nu trebuie sa faci exces de ele .Femeile vad ca se curata foarte frumos pielea si se albeste fata si atunci nu mai tin cont de indicatii.Cremele de acest gen se folosesc doar pina la curatarea completa a fetei -cam o saptamina dupa care se folosesc altfel de preparate pentru intretinerea a ceea ce ati obtinut.


buna! ma intereseaza aceste retete sau tratamente pt pete. va roggggg mult
adresa de e-mail dina.cosma@yahoo.com
multumesc mult
dya_dya
Postat pe 13 Iulie 2011 10:34
vreau si eu reteta daca se poate
kudika414246
Postat pe 22 Iulie 2011 08:58
De la: , la data 2007-12-06 12:25:59Cum scapam de acestea pe cale naturista? Mie un medic mi-a spus ca au aparut de la ficat desi analizele mi-au iesit bune iar alt medic mi-a spus ca apar de la anticonceptionale, ceea ce inclin sa cred si eu ca am observat accentuarea acestora in urma folosirii contraceptivelor. Am renuntat la anticonceptionale si intradevar s-a oprit marirea acestora dar in schimb nu reusesc sa scap de ele...ba mai rau...desi ma feresc cat pot de soare, se accentueaza foarte tare...


Buna dimineata,exista medicina alternativa care merge foarte bine in tratament insotita de medicina clasica.
Un dermatolog bun ,care are cunostinte si in fitoterapie,ti-ar putea rezolva problema.Nu urma un tratament luat aiurea,din cultura populara,pentru ca s-ar putea accentua problemele.Cred ca si alimentatia urmata are un cuvant de spus si evita expunerea prelungita la soare.Excesul de raze ultraviolete,pooate dauna.O zi buna si sanatate!
kudika414141
Postat pe 22 Iulie 2011 09:16
De la: dana_6825, la data 2008-07-03 09:30:25referitor la petele maronii......... sunt de acord ca au cauze multiple si diferite.Totusi cunosc o persoana care a scapat de ele cu un tratament naturist. Ieftin si bun. Mentionez ca persoana ramasese cu pete in urma sarcinii. Acum arata mai bune ca innainte. Am ramas surprinsa cind am vazut-o, dupa o luna de tratament. Toata familia mea foloseste produsele din aceasta gama si suntem foarte multumiti de ele.Este o gama foarte variata de produse si se pot folosi de toti membrii familiei, de la bebelusi si pina la bunici, Pe cine intereseaza, pot ajuta si informa cu placere.
kudika414327
Postat pe 22 Iulie 2011 16:09
elena 22/07/2011

buna ziua
as vrea sa stiu cum se numeste acea crema pentru pete ca am incercat tot felul si nu vad nici un rezultat.
vamultumesc anticipat
kudika414327
Postat pe 22 Iulie 2011 16:12
Petele maronii de pe fata si maini sunt de de natura diversa si se trateaza in mod diferentiat de la caz la caz.nu se recomanda acelasi tratament daca petele sunt de natura hormonala cu cele aparute in timpul sarcinii sau cu cele rezultate in urma unui tratament antiacneeic .
Este necesara precizarea cauzei care a dus la aparitia petelor inainte de a folosi orice produs de curatare si mai ales este foarte important de stiut faptul ca aceste tratamente nu se recomanda in perioada calda a anului ci numai primavara si toamna.Deci atentie !
carmen_natural
Postat pe 1 August 2011 00:10
as dori si eu tratamentul naturist pentru pete eu le-am dobandit tot in urma sarcinii
kudika417042
Postat pe 5 August 2011 13:53
dupa 01.09 fa un tratament de 2 saptamini cu Ser Regenerant,ti se vor curata 2-3 straturi de celule de pe fata si vor disparea si petele,apoi folosete o crema de fata adecvata tipului tau de ten dar care sa contina factor de protectie.
Pentru modul de folosie a serului trimite-mi un mesaj si iti explic detailat.
carmen_natural
Postat pe 6 August 2011 11:59
st disperata nu mai scap de ele deloc,vreau si eu reteta te rog mult
kudika419013
Postat pe 16 August 2011 02:14
va rog daca ma puteti ajuta cu un tratament pt ten deoarece in urma sarcinii am ramas cu niste pete maronii ,care la soare se accentueaza foarte tare am incercat unele tratamente dar nu au dat rezultate.VA ROG daca stiti un tratament ieftin si bun ajutatima!!!
kudika420905
Postat pe 19 August 2011 20:39
Buna fetelor
am o veste buna in legatura cu acest subiect. de un an de zile m-am luptat cu disparitia petelor maronii de pa fatza dar nu am avut nici un rezultat. conform medicululi au aparut datorita expunerii indelungate la soare si si-au marit dimensiunea datorita folosirii anticonceptionalelor.Medicul dermatolog m-a sfatuit sa incercam depigmentarea cu laser (care nu era sigura) dar doar dupa trecerea verii.pt ca nu mai aveam rabdare am insistat totusi sa imi prescrie o crema asa ca am descoperit remediul: PIGMANORM de la Louis Widmer. Vestea proasta este ca nu se gaseste in Romania asa ca am cumparat-o din Germania la pretul de 20 euro. Dupa aproximativ 2 saptamani veti vedea ca incep sa dispara.Eu o folosesc deja de o luna (tratamentul este de maxim 7 saptamani parca) si nu se mai vad deloc. Tin sa precizez ca petele erau foarte mari, pe ambii obraji si erau foarte inchise la culoare. Am folosit de asemenea creme pt depigmentare din farmaciile noastre apoi lamaie dar fara nici un rezultat.
Va recomand cu incredere aceasta crema si sper sa va ajute
Ciao
PS: nu o veti primi fara reteta asa ca trebuie sa mergeti la un dermatolog prima data
lavibutz
Postat pe 27 August 2011 22:48
De la: lavibutz, la data 2011-08-27 22:48:21Buna fetelor
am o veste buna in legatura cu acest subiect. de un an de zile m-am luptat cu disparitia petelor maronii de pa fatza dar nu am avut nici un rezultat. conform medicululi au aparut datorita expunerii indelungate la soare si si-au marit dimensiunea datorita folosirii anticonceptionalelor.Medicul dermatolog m-a sfatuit sa incercam depigmentarea cu laser (care nu era sigura) dar doar dupa trecerea verii.pt ca nu mai aveam rabdare am insistat totusi sa imi prescrie o crema asa ca am descoperit remediul: PIGMANORM de la Louis Widmer. Vestea proasta este ca nu se gaseste in Romania asa ca am cumparat-o din Germania la pretul de 20 euro. Dupa aproximativ 2 saptamani veti vedea ca incep sa dispara.Eu o folosesc deja de o luna (tratamentul este de maxim 7 saptamani parca) si nu se mai vad deloc. Tin sa precizez ca petele erau foarte mari, pe ambii obraji si erau foarte inchise la culoare. Am folosit de asemenea creme pt depigmentare din farmaciile noastre apoi lamaie dar fara nici un rezultat.
Va recomand cu incredere aceasta crema si sper sa va ajute
Ciao
PS: nu o veti primi fara reteta asa ca trebuie sa mergeti la un dermatolog prima data







... credeam ca ai rezolvat-o si cu alea maronii de pe ...
marco918
Postat pe 27 August 2011 22:50
Buna .As vrea sa folosesc si eu aceasta crema PIGMANORM de la Louis Widmer.Am inteles ca te arde fata de la ea ,te cojesti,asa este?eu am pete din adolescenta urme de la cosuri,de un an in urma sarcinii s-au agravat am fata "varuita"cu pete .as vrea sa te rog sa imi spui de unde ai comandat?
sakira2108
Postat pe 12 Septembrie 2011 23:56
Te rog poti sa-mi dai detalii referitoare la gama de produse cosmetice impotriva petelor pigmentare pe care o folosesti?.
mailul meu este: carmendel2000@yahoo.com
multumesc
elvira08
Postat pe 13 Septembrie 2011 11:18
Buna.
Eu folosesc Pigmanormul in felul urmator: in fiecare seara dupa dus ma dau cu ea pe pete (in strat foarte subtire) pt ca atunci porii sunt deschisi si cred ca isi face efectul cel mai bine. Te inrosesti si intradevar ti se va duce pielea dar este inevitabil pt ca altfel nu are cum sa-ti dispara. Pe mine nu m-a deranjat deloc si credema ca merita. Eu am terminat deja tratamentul si nu mai am nici o urma :-)
kudika437116
Postat pe 15 Septembrie 2011 15:31
Petele maronii dispar imediat daca sunt tamponate cu aloe (sucul gelatinos care curge din frunzele de aloe rupte). Incercati si solutia asta. Succes.
kudika442111
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:17
am si eu o intrebare..cum te dai cu zeama de ceapa si uleiul de masline cat trebuie sa stai si de cate ori p zi?ast rasp pls
kudika446994
Postat pe 6 Octombrie 2011 11:56
Daca te dai cu zeama de ceapa pe fata o sa te iriti si apoi nici ceapa si nici uleiul de masline nu au proprietati decolorante.Din contra uleiul de masline se foloseste pe post de ulei de bronzat.
carmen_natural
Postat pe 6 Octombrie 2011 16:57
cat de naiv sa fii sa faci asa ceva? cate 6 lei + 6 lei timbrele de la fiecare-gura-casaca......ajunsi in contul cine-stie-carui-smecher/i... pt tine pare o suma insignifianta..ai pierdut 12 lei,mare baguba, dar pt cel la care ajung banii astia multiplicati de la sute/mii de cascati.....pfff...
kudika073485
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:15
petele maronii de pe fata sunt rezultatul unei expuneri la soare fara a proteja pielea cu creme cu factori de protectie.In felul acesta se secreta multa melanina si destul de haotic.Creme depigmentante ajuta destul de mult.Va recomand Depiderm SPF 50 de la Uriage.In felul acesta nu este nevoie sa mai folositi fotoprotectoare separat.Se gaseste doar in farmacii.Succes!
kudika461873
Postat pe 28 Octombrie 2011 12:05
la Gurist si Ekologist petele de pe fata sunt de la activitatea folclorica pe care o presteaza
Indiana_Jones
Postat pe 28 Octombrie 2011 12:08
16. Pete maronii

Amestecaþi bine o lingurã de mãlai cu un sfert de linguriþã de pudrã din coaja de portocalã (se poate realiza din cojile uscate de la o portocalã, mãcinate fin într-o râºniþã de cafea), o lingurã de
lapte bãtut ºi o linguriþã de ulei de mãsline. Aplicaþi pasta obþinutã pe faþã ºi pe decolteu, lãsând-o sã acþioneze pânã când începe sã se usuce. Masaþi uºor pielea cu degetele, pânã când devine strãlucitoare. Clãtiþi faþa mai întâi cu apã caldã, apoi cu apã cât mai rece. Veþi îndepãrta astfel petele maronii, iar pielea va deveni netedã ºi catifelatã.

alinutzabubulinuta
Postat pe 10 Noiembrie 2011 16:22
buna..pt utilizatoare 062110...tipa din spania...nush daka o sa ti fie de folos..eu locuies in spania si folosesc o crema sooper buna dar si ieftina....se numeste tanit plus si e o crema despigmentante care vine cu o crema proteccion solar,hidratante y clarificante......crede ma la inceput nu o sa vezi nici o imbunatatire a petelor dar apoi o sa fie ok.eu am folosit o iarna trecuta timp de 2 sau 3 luni si apoi in vara nu ai voie sa ti o aplici doar crema de protectie.si akum o folosesc iar pt k inka mai am niste semnee dar imi merge fff bn.se cumpara in orice farmacie si costa in jur de 25€ ..amandoua creme pt k vin in set.fetelorrr...cele kre aveti probl cu petele varoggg utilizatii mereu in fiekre zi si iarna si vara protectie solara 50...indiferent k plua ninge bate vantull...mai intai aplikati protectia solara si apoi machiajul normal....si vara la plaja protectie solara din 2 in 2 oree..doar asa va puteti proteja sa nu va mai apara...va poop daka aveti vreo intrebare va raspunc cu cea mai mare placere.
roze
Postat pe 30 Noiembrie 2011 04:26
De la: Clau_Bogdy, la data 2011-04-29 09:19:00
De la: dana_6825, la data 2008-07-03 09:30:25referitor la petele maronii......... sunt de acord ca au cauze multiple si diferite.Totusi cunosc o persoana care a scapat de ele cu un tratament naturist. Ieftin si bun. Mentionez ca persoana ramasese cu pete in urma sarcinii. Acum arata mai bune ca innainte. Am ramas surprinsa cind am vazut-o, dupa o luna de tratament. Toata familia mea foloseste produsele din aceasta gama si suntem foarte multumiti de ele.Este o gama foarte variata de produse si se pot folosi de toti membrii familiei, de la bebelusi si pina la bunici, Pe cine intereseaza, pot ajuta si informa cu placere.
.......buna...as dori sa stiu si eu din ce gama provin produsele,eu am avut o julitura pe fata si nu s-a cicatriza bine,a ramas ca o pata maronie,as dori cu ce s-ar putea duce,va rog din suflet astept un sfat.Multumesc
kudika484807
Postat pe 12 Decembrie 2011 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa stea mai mult cu mine....egoismul asta 6 De la: erikahd2008 10 Septembrie 2009 00:46
Obraji cu probleme 5 De la: nicolagrozava 11 Iulie 2015 20:37
TRATAMENTE COSMETICE NONINVAZIVE ,INVAZIVE 2 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:45
numai suport acneea 15 De la: aleexa29_yahoo_com 11 Februarie 2016 18:11
ajutor!!! 36 De la: anca_buzea 25 Mai 2010 21:23