Setari Cookie-uri

Cum sa uit de EA ?

Am vazut atatea intrebari despre cum sa uitati de "EL" ....sunteti femei...vreau parerea unei femei...cum poti uita de "EA" cand acea persoana inseamna totul pt tine ...in vise..in realitate..zilnic desi departe..mii de km..gandul meu a fost pt ea...cand si cea mai mica bucurie sau realizare i-o dedicam ei...
cand s-au schimbat toate ??
Am vazut de multe ori femei ramase singure, cu un copil sau doi, parasite de soti...trista imagine...Situatia mea e aceeasi..;sotia e singura, cu fata mea...eu am fost nevoit sa plec...sa-mi parasesc fata...
Spuneti-mi voi, care sunteti mame...ati stiut vreodata ce e in sufletul unui tata atunci cand e nevoit sa-si paraseasca copilul ???
Stiti ce a insemnat o ultima imbratisare ??? Desi dormea...nu stia...stiti voi..mamelor..ce a insemnat pt un tata privirea unui copil ? O privire intrebatoate..un strigat mut...
Iar daca acest topic are un titlu oarecum nepotrivit pt ceea ce am scris..e pt ca EA ..e fetita mea de 2 ani care in curand va uita poate ca tatal ei desi departe, o iubeste...va uita poate ca are un tata...
Mamelor..nu uitati ca si tatii au suflet...Femeilor..nu uitati ca si barbatii au suflet...desi pt noi uneori e mai greu sa ne exteriorizam...

Postat pe 3 Ianuarie 2008 22:34
Imi cer scuze..a fost un enter dat gresit..rog a fi sters acest topic..

Postat pe 3 Ianuarie 2008 22:37
Cum poti sa zici asa ceva?! 'Cum sa uit de ea' De un copil u uiti niciodata, pt ca asta inseamna 'inima de tata' cu ai pus titlul altui topic. N-ai decat sa iei familia cu tine, si daca mergi sa muncesti in alta tara, bineinteles ca o s-o vizitezi macar 1 data pe an. E copilul tau, Dumnezeule!
emyia
Postat pe 16 Ianuarie 2008 10:43
Undeva ai gresit,Daca erai asa pur, cum vrei sa pari, nu ajungeai aici sa te victimizezi de parca totul ar fi sfarsit.
Ai gresit si atunci ...REPARA.Tu esti singurul care stie ce si cum.Daca am asculta-o pe mama probabil ca ne-am putea da cu parerea, dar asa, doar dupa subiectivitatea ta....
Solutii se gasesc in viata, atunci cand se doreste si cand ambii parteneri au fost corecti.
Daca doreai sa stai cu fiica ta sigur nu se ajungea aici.Gandeste-te unde ai gresit!Nici o mama nu vrea sa-si creasca copilul singura, sa se chinuie de amorul artei, dar, din pacate gandindu-se la binele si la viitorul copilului alege aceasta varianta.DAR I SE RUPE SUFLETUL.Orice femeie vrea o familie si-nca una fericita.Spune-ne adevarul impartial, nu te mai ascunde dupa smiorcaieli, ce naiba!
maryanasandu
Postat pe 16 Ianuarie 2008 12:18
O mama n-ar fi intitulat niciodata topicul asa...Si indiferent cat de departe ai fi daca pastrezi asa cum poti legatura cu ea nu are cum sa uite ca are un tata.Totul depinde de tine...

Postat pe 16 Ianuarie 2008 19:57
cred k era o intrebare retorica...mai mult exclamativa..."cum sa uit de ea?!"
eLigia
Postat pe 28 Iunie 2008 08:16
eu una cred ca de multe ori un tata isi poate iubi copilul mai mult decat o mama mai ales daca ,copilul este fetita asa ca incearca cu orice ocazie sa faci cat mai mult parte din viata ei si cand va creste va realiza si va veni ea la tn .Tine minte o fata are mare nevoie de tatal ei si de protectia pe care i-o poate oferi acesta
matahary_11
Postat pe 3 Iulie 2008 00:32
Cum sa uiti de ea ??? pai de ce sa uiti ?? de ce vrei sa uiti de ea ??Nimeni nu o sa-ti spuna cum sa uiti de Ea decat cum sa te intorci la Ea . Un tata ramane tata orice s-ar intampla nimeni nu poate skimba asta . Tu ai grije de Ea vb cu ea viziteaz-o si fa-o sa inteleaga ca oamenii mari mai fac greseli dar Ea va ramane marea ta iubire pe tot intinsul vietii .Nu trebuie sa uiti niciodata de ramurica ta !

Postat pe 3 Iulie 2008 17:16
de curand mi-a zis cineva ca "tatal tau te iubeste mai mult decat crezi"si am incercat sa il inteleg mai bine, sa nu-l mai judec pt ca are pe altcineva, desi vine des sa ma vada pe mine si pe mama si doarme ...ACASA.si faptul ca eu mi-am schimbat atitudinea, l-a facut si pe el sa-mi arate ca ma iubeste.
asa ca ofera-i atentie copilului tau, zambeste-i, tine-o in brate, joaca-te cu ea, arata-i afectiune si candva, peste ani, probabil o sa te inteleaga.
andreiutza301090
Postat pe 12 Iulie 2008 14:16
De la: maryanasandu, la data 2008-01-16 12:18:03Undeva ai gresit,Daca erai asa pur, cum vrei sa pari, nu ajungeai aici sa te victimizezi de parca totul ar fi sfarsit.
Ai gresit si atunci ...REPARA.Tu esti singurul care stie ce si cum.Daca am asculta-o pe mama probabil ca ne-am putea da cu parerea, dar asa, doar dupa subiectivitatea ta....
Solutii se gasesc in viata, atunci cand se doreste si cand ambii parteneri au fost corecti.
Daca doreai sa stai cu fiica ta sigur nu se ajungea aici.Gandeste-te unde ai gresit!Nici o mama nu vrea sa-si creasca copilul singura, sa se chinuie de amorul artei, dar, din pacate gandindu-se la binele si la viitorul copilului alege aceasta varianta.DAR I SE RUPE SUFLETUL.Orice femeie vrea o familie si-nca una fericita.Spune-ne adevarul impartial, nu te mai ascunde dupa smiorcaieli, ce naiba!


zic si eu... dar daca a gresit ea?

Postat pe 1 August 2008 11:25
Ai fost cam certat aici, pe buna dreptate.
In primul rand cel mai departe de un copil, de fetiza ta, pentru ca la ea cred ca te-ai referit , poti fi doar daca mori.
Probabil ca ai telefon, probabil ca ai net, si nu costa mult sa iti iei si o camera WEB, auzi tu, sa uiti de ea, ce tampenie.
Nu ai cum sa uiti de ea, ii cunosti adresa, ii trimiti tot ce are nevoie sa creasca frumos , te porti frumos cu mama ei si pastrati legatura civilizat. Nu stiu ce s-a intamplat intre voi ca soti insa pana la urma ati ramas parinti.
Mult succes !
rimina
Postat pe 16 August 2008 13:39
atat
Rosen
Postat pe 3 Martie 2009 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum il fac sa aiba incredere in mine? 14 De la: clau_clody 22 Iulie 2009 23:04
Il iubesc dar nu mai pot sa sufar 63 De la: kudika360145 30 Ianuarie 2011 00:19
Care este expert in gelozie ? Ajutor ! 30 De la: Sarikiz 10 Aprilie 2013 08:23
Pentru barbatii care vor sa stie mai multe 13 De la: adina_black 1 Noiembrie 2009 19:25
Cum sa uit de EA ? 12 De la: dorais 3 Martie 2009 15:12