Setari Cookie-uri

rochii de mireasa

de putin timp am inceput sa caut rochie de mireasa.... si cel mia mult imi place modelul ala gen 'cinderella' ...in noaptea baluilui, bineinteles... dar fusta aia e din tulle si mi-a spus cineva ca arata ca o perdea....chiar asa e?!?!
ionana75
Postat pe 7 Ianuarie 2008 22:38
...nu arata c ao perdea ...mie chiar imi plac acele modele de rochii de mireasa care dau impresia ca esti o printesa...shy eu visez de mica l aasa ceva ..inca mai visez
oana4ever1a
Postat pe 8 Ianuarie 2008 11:47
Eu chiar ma pregatesc de nunta....in luna august ma marit....marii enotii....fetelor va rog ..se poate un sfat...nu stiu de unde sa incep......multumesc si va astept.

Postat pe 8 Ianuarie 2008 15:48
ioana, tu veu fi mireasa, doar tie trebuie sa-ti placa rochia! si daca tie iti place tul, cumpar-o, nu mai asculta de altii/altele! daca vrei si parerea mea, rochiile de genul ala sunt foarte frumoase si elegante, si te simti chiar ca o printesa in ele, in ziua nuntii... eu am avut ceva de genul ala cand m-am maritat si mi s-a parut ca sunt cea mai frumoasa mireasa de pe pamant, in ziua nuntii...asa ca, urmeaza-ti gusturile si inima, nu pleca urechea la tot ce zie lumea, ca tu te mariti, nu alta!

Postat pe 24 Februarie 2008 16:38
eu ador genu ala de rochie...intotdeauna mia placut...si cum au zis si alte fete..tie trebuie sati placa rochia..si sa te simti bine in ea...eu prietenului meu iam zis co sa ma vada in rochia de mireasa decat in ziua nuntii..8-> imi place sa fac surprize:D deci sfatu meu e sa iti urmezi gustul si dorintele..si sa lasi alte pareri deoparte.. daca tie iti place..totu e ok.succes si casa de piatra..

Postat pe 15 Martie 2008 13:56
Si eu ma marit in august Floricica tia. Nu stiu exact ce ati inceput sa faceti voi, dar noi am inceput cu localul, verighetele, rochita (si accesoriile de rigoare), muzica, foto-video,am gasit cine sa ne faca prajiturile....deocamdata atat, dar se vor rezolva toate pe parcurs. St sigura ca si la voi sa contureaza o nunta adevarata si frumoasa de tot
elenabudeanu2007
Postat pe 25 Martie 2008 00:35
mie imi plac si rochiile simple ,gen cleopatra, sunt elegante si finute...insa cand ma voi marita voi cumpara rochia care-mi place cel mai mult indiferent daca e gen cinderella sau gen cleopatra... pupici si sa aveti o nunta frumoasa ca in povesti( elementul esential zic eu : nu va agitati,ca am vazut multe mirese care s-au agitat si si-au stricat ziua)

Postat pe 25 Martie 2008 12:16
floricica-tia, depinde in primul rand de buget ... Cauta intai pe net si abia apoi treci la probat in magazine! Iti recomand www.envy.ro; au niste rochii superbe! ROCHIA DE MIREASA E CEL MAI IMPORTANT ELEMENT! NU UITA CA TU VEI FI IN CENTRUL ATENTIEI! ASA CA DACA AI CHEF SA PORTI ROSU, ROSU SA PORTI!

Poti inchiria o rochie de mireasa, dar poti si cumpara. Cine stie, poate o vei vinde mai tarziu ...
Daca dispui de un buget " a la Becali", atunci St Patrick e cu siguranta creatia ce ti se potriveste (au toate genurile, de la "chic" pana la "romantic").
Christian Phillippe e o alta marca demna de luat in considerare ... Cauta intai pe envy.ro si apoi mergi in magazinele Bien Savy ;) Se gasesc la Bucuresti, Timisoara, Focsani etc asa ca ... Bafta in alegerea tinutei!
cryss088
Postat pe 25 Martie 2008 22:04
pentru mai multa inspiratie:
http://www.mayra.ro/moda/trendsetter/tendinte-rochii-de-mireasa-2008.html
elena_star
Postat pe 26 Martie 2008 10:00
Eu am avut nunta in august anul trecut.Mi-am ales o rochie printesa ptr ca asa am visat-o intotdeauna, dar daca ar fi sa ma marit anul acesta cred ca mi-as alege o roghie sirena ptr ca mi se pare foarte eleganta si de bun gust.
ruxxy
Postat pe 26 Martie 2008 11:43
Eu mã gândesc la una mini ...
cryss088
Postat pe 26 Martie 2008 23:19
Eu zic sa-ti cumperi acea rochie in care tu te simti bine si frumoasa...pentru ca este nunta ta...sti bine: "Gusturile nu se discuta!". Comentari vor exista intotdeauna...dar in aceasta privinta numai tu trebuie sa decizi. Implinesteti visul! Fiecare avem unul in ceea ce priveste acea zi deosebita.Va doresc o casnucie fericita! si...nunta frumoasa.
ratoaia
Postat pe 1 Aprilie 2008 10:36
Eu am fost deja mireasa, si mi-a placut enorm de mult si m-am simtit extraordinar. Cu privire la rochia de mireasa am avut ceva batai de cap pt ca sunt inalta si slabuta si nu se asezau bine rochiile pe mine, dar atat am cautat pana am gasit o rochie care in clipa in care m-am vazut cu ea imbracata, in oglinda, am stiut ca aia e rochia mea. Nu va descurajati sa cautati cat mai mult posibil ca atunci ca veti gasi rochia care va place.Si nu apecati urechia la ce spune X si Y, nu uitati voi sunteti miresele.Si nu uitati mireasa urata nu exista!

Postat pe 1 Aprilie 2008 10:50
nu conteaza parerea celor din jur....daca tie iti plece inseamna ca e frumos...doar e nunta ta,e sarbatoarea ta,si deci tu trebuie sa te simti bine in primul rand...mie imi plac rochitele simple gen printesa...

Postat pe 1 Aprilie 2008 20:51
Ceau prietenelor si comunitate Kudika, rochia de mireasa trebuie sa fie pe gustul miresei, daca ei ii place va fi minunata , parerea mea este ca palaria este un accesoriu elegant , dar nu toata lumea agreeaza acest accesoriu deci fiecare cu gusturile ei nu ? :) oricum casa de piatra va doresc viitoarelor Doamne si sa primiti numai dragoste si respect din partea sotilor :)

Rochia mea e foarte diferita de cele care exista pt ca e numai in mintea mea deocamdata : sa se lege la gat , sa fie spatele gol, sa fie model sirena fara dantela sau asa ca perdeaua. pana acuma nu am vazut la nimeni asa ceva ( care sa imi permit sa o cumpar )
deci dupa cum am spus , fiecare cu gusturile ei.
in speranta ca v-am dat o sugestie si o idee va pup
Darkwidow
Postat pe 16 Iulie 2008 03:43
Va punem la dispozitie si site-ul nostru in lb.engleza http://afrodita.shopmarking.com unde puteti sa cautati produsele pe care le doriti si apoi sa ni le comunicati prin e-mail pentru a avea o evidenta a acestora ! Toate produsele de pe site sunt valabile doar preturile difera, nefiind actualizate , noi nu le comercializam ci avem contract cu o firma din America, respectiv ei ne furnizeaza produsele ori de cate ori este nevoie !De obicei facem comenzii o data la 3-4 ! Pachetele ramburs se trimit oriunde in tara !
Ne puteti adresa orice intrebari referitoare la produsele disponibile pe site sau in stoc si ptr. comenzi pe adresa noastra de email .Asteptam sa ne vizitati si sa va oferim solutiile noastre competitive, din punct de vedere calitativ, dar si financiar.
Punem astfel la dispozitia o gama larga de produse cosmetice profesionale menite sa ofere satisfactie deplina clientului final. Cataloage traduse in lb romana si preturile in RON :
Produsele profesionale ptr par : L`oreal Professional , Tigi BedHead , Joico , K-pak , Schwarzkopf Professional , Wella Professional , L`oreal Natures Therapy , Matrix , Bonacure , Redken Woman & Men , L`oreal Textureline , Kerastase etc.
Produse ptr machiaj : Lancome , L`oreal , MAC, Clinique , NEUTROGENA , Revlon , Estee Lauder , Elizabeth Arden etc.
Produse profesionale ptr unghii : O.P.I , Creative Nail Design , China Glaze , Orly etc.
Produse profesionale ptr acnee


Postat pe 18 Iulie 2008 05:02
Mai du-te si plimbate si tu cu produsele tale cu tot.
ramo77
Postat pe 18 Iulie 2008 08:37
eu zic ca e cea mai speciala si frumoasa zi din viata ta si este alegerea ta in ce te imbraci oricum ar fi vei fi centrul atentiei si in plus gusturile nu se discuta asa ca poarta ce rochie iti doresti...si mie toti imi zic sa nu-mi iau rochie cu trena ca o sa-mi fie greu in ea ...ei si ce este ziua mea speciala pot sa fac ce vreau in plus ma voi marita in rochia viselor copilariei mele deci la dracu cu gusturile altora

Postat pe 22 August 2008 21:00
Eu am avut nunta anul acesta, in mai. M-am uitat pe toate site-urile unde am gasit rochii de mii de euro, si totusi nu era niciuna "perfecta" pentru ce visam.Am fost la un targ special de mirese si acolo mi-am gasit rochia. A fost prima si singura care am probat-o. Acum vreau sa o vand, dar mi-e greu sa ma desparte de ea si in fiecare saptamana ma uit si o admir cu zambetul pe buze. De curand am mers cu o prietena sa-si caute si ea rochie, vroia una fff.simpla, dar pana la urma a ales una care nu semana cu cea pe care si-o imagina cand am plecat de acasa. Eu isi zic sa mergi prin magazine, sa te uiti si sa probezi, si sigur vei simti care rochie de mireasa e cea potrivita. Ia cu tine si pe cineva drag sa-si dea cu parerea, ca altfel te vei intoarce acasa confuza. :P
Biancagh
Postat pe 9 Septembrie 2008 20:04
www.mirandi.ro sigurat o sa-ti gasesti rochita

Postat pe 10 Septembrie 2008 23:19
Vai...momentul ala cu rochia de mireasa ...cand va fi sa fie in cazul meu...va fi teroare...mi se pare o alegere extrem de greaaa , mai ales la cat sunt eu de nehotarata si 'sucita' Oricum , stiu ca vreau sa fie ceva absolut deosebit si cred ca mi`o voi face pe comanda daca nu gasesc ceva ce 'sa`mi citeasca dorintele' la vreo casa de moda.Nu prea le inteleg pe cele care isi vand rochiile de mireasa , mi se pare o amintire atat de importanta , n`as putea sa renunt la acea rochie niciodata , cred ca as simti ca dau o parte din mine Ma rog fiecare face cum considera si cum simte...
Kittynelle
Postat pe 15 Septembrie 2008 22:44
VAND SANDALUTE DE MIREASA PRET 100 RON,CORONITA SI 4 AGRAFE TRANDAFIRASI 50 RON,PAHARE MIRI SI CUTITE TAIAT TORT CU ACELEASI MODELE 100 RON LANTISOR DE ARGINT 50 RON SI CEAS UNIVERSAL 50 RON CONTACTATIMA LA ADRESA DE MAIL georgina_emma@yahoo.com
kudika109536
Postat pe 22 Ianuarie 2010 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bratari snur rosu 2 De la: geo_revitalizat 25 Martie 2012 16:11
Noutati cosmetice 1 De la: cosmeticbox 19 Aprilie 2011 16:05
de unde si cum pot cumpara Victoria's Secret?? 54 De la: kudika_976905 25 Noiembrie 2014 06:47
Mycloset.ro primul outlet on-line 3 De la: UNTATAFERICIT 11 Octombrie 2008 10:17
www.boutiquebella.blogspot.com 1 De la: kudika164614 9 Aprilie 2010 21:08