Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

De la: ella_688_2008, la data 2008-12-10 15:31:34Nu tu iti vei insela sotul , ci el pe tine!Mai devreme sau mai tirziu o va face , daca nu a facut-o pina acum!
Dupa cum postezi tu, eu cred ca da!Citez : "draga mea ela....daca e asa cum spui tu...de ce barbatii in cauza nu isi lasa sotiile pentru a incepe o viata minunata cu preaiubitele amante?se-ntorc precum catelusii plangand la nevasta implorand iertare...so... "
Eu doar ti-am raspuns , nu te-am intrebat care este definitia dregostei pt tine sau a casatoriei.... ce reprezinta pentru tine casatoria si cit tine!
Vad ca ne intelegem...

..si ca sa completez : ...tu de ce il primesti inapoi cu bratele deschise.??...pentru ca esti..... spune-o tu!SORRY!


daca as fi plecat de la premiza ca intr-o zi sotul ma va insela n-as fi ajuns la altar.

lasa-ma pe mine in dulcea mea inocenta.sotul meu nu mi-a dat motive sa ma indoiesc de el...iar daca intr-o zi ma va insela, pentru mine va fi mort.
intre timp nu-mi traiesc viata in asteptarea momentului fatidic,ar fi o pierdere inutila a energiei.
tea_rose
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:58
si apropo,nu arunca cu noroi in lume doar pentru ca tu te simti murdara
tea_rose
Postat pe 10 Decembrie 2008 16:04
....eu nu arunc cu nimic in nimeni, cred ca tu ai inceput!
Inca nu m-a lasat memoria!
Dar in fine...incerc sa nu-ti intorc raul pe care-l emani tu!
Succes in continuare in casatoria ta fericita!
Si asta ti-o spun sincer...!
Sa lasam rautatile deoparte...si sa ne uitam in gradina noastra si sa ne intrebam : suntem oare noi fericite pe deplin ....ca sa judecam pe alcineva?!!
Va urez numai bine!
ella_688_2008
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:23
exista o mare diferenta in a-ti expune parerea si a incerca sa insulti pe cineva.
cred ca ai pierdut cumva esenta si te agati de fum.
nu incerca sa-ti ascunzi frustrarile si nervii in spatele urarilor de bine ca iesi prost!
tea_rose
Postat pe 10 Decembrie 2008 21:03
ella sa stii ca tu ai inceput sa ne jignesti pe noi.nu noi pe tine.daca te uiti putin mai in spate vei vedea ca am dreptate.la inceput ai spus ca noi suntem sotii disperate,apoi ca suntem frustrate,apoi ca tu crezi in fidelitate si ca ai o relatie de foarte mult timp.pana la urma eu nu inteleg tu de ce le tii partea amantelor?tie ti s ar parea normal ca iubitul tau sa te insele cu altcineva?din cate am inteles eu din mesajele tale pe tine nu te ar deranja prea tare lucrul asta.nu inteleg d c tu nu reusesti sa accepti si parerile altcuiva chiar daca nu coincid cu ale tale.
elisa_me
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:57
Eu accept parerea oricui! iar te inseli in privinta mea!Eu chiar nu condamn pe nimeni pt ce face cu viata lui - fie casatorit, despartit, intr-o relatie, fara relatie, etc......
Tu nu accepti parerea "unor amante", tu accepti doar parerile femeilor maritate ,,,ex: tea rose- ....intodeauna va completati...daca nu este una este cealalta....sa completeze ceva in spatele meu, contra mea, mai bine spus a amantelor.
....si ca sa-ti raspund si la intrebarea ta: ..da nimanui, nici unei femei nu-i place sa fie inselata! oricine ar fi ea!...si chiar niciunui barbat!

Stii ,.... hai ca vb vorbe! Credeam ca, "conflictul s-a incheiat " dar cred ca va place mult sa contraziceti!
Va las ca mor de somn!
Noapte buna!Somn usor!
ella_688_2008
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:26
De la: ella_688_2008, la data 2008-12-10 23:26:27Eu accept parerea oricui! iar te inseli in privinta mea!Eu chiar nu condamn pe nimeni pt ce face cu viata lui - fie casatorit, despartit, intr-o relatie, fara relatie, etc......
Tu nu accepti parerea "unor amante", tu accepti doar parerile femeilor maritate ,,,ex: tea rose- ....intodeauna va completati...daca nu este una este cealalta....sa completeze ceva in spatele meu, contra mea, mai bine spus a amantelor.
....si ca sa-ti raspund si la intrebarea ta: ..da nimanui, nici unei femei nu-i place sa fie inselata! oricine ar fi ea!...si chiar niciunui barbat!

Stii ,.... hai ca vb vorbe! Credeam ca, "conflictul s-a incheiat " dar cred ca va place mult sa contraziceti!
Va las ca mor de somn!
Noapte buna!Somn usor!


din punctul meu de vedere conflictul s a incheiat.daca observi nu te am mai atacat in nici un fel.doar ti am pus o intrebare.sa stii ca nu o pun eu pe tea_rose sa scrie dupa mine.pur si simplu asa se intampla.sa nu crezi ca am facut noi doua o coalitie sa te combatem pe tine.mie nu mi plac amantele si nici afemeiatii.pentru ca mint si provoaca suferinta.stiu ca suferinta se provoaca oricum dar daca vrei se poate face in asa fel incat sa nu provoci si tu mai multa cu buna stiinta.si da...condam amantele...pentru ca daca tot stii ca faci rau si minti si esti josnica macar nu mai intra sa postezi si sa ceri sfaturi de cum sa faci si mai mult rau.cred ca tine de decenta sa taci din gura si sa faci ce te duce capul.(ella sa stii ca nu ma refeream la tine aici.)
elisa_me
Postat pe 10 Decembrie 2008 23:36
Sunt si eu intr-o situatie asemanatoare.
Am cunoscut de curand pe cineva(la noul loc de munk), dar suntem amandoi casatoriti.
Cand sunt in preajma lui ma face sa ma simt minunat. Ma face sa rad tot timpul si parca am fluturi in stomac....
Imi iubesc foarte mult sotul si ma simt f vinovata pt ca imi zboara gandul la celalalt...trebuie sa revin cu picioarele pe pamant
romanticbabe
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:27
Sparge o ceapa si mananca fasole, si o sa realizezi in ce situatie sunt eu.

Postat pe 11 Decembrie 2008 17:50
De la: romanticbabe, la data 2008-12-11 10:27:12Sunt si eu intr-o situatie asemanatoare.
Am cunoscut de curand pe cineva(la noul loc de munk), dar suntem amandoi casatoriti.
Cand sunt in preajma lui ma face sa ma simt minunat. Ma face sa rad tot timpul si parca am fluturi in stomac....
Imi iubesc foarte mult sotul si ma simt f vinovata pt ca imi zboara gandul la celalalt...trebuie sa revin cu picioarele pe pamant



Este foarte important sa revii cu picioarele pe pamant si sa te gandesti la ce vrei sa faci in viitor. Daca nu faci ceva sa opresti aceasta amagire este posibil ca mai tarziu sa nu te mai poti opri. Si dupa ce o sa faci niste pasi gresiti probabil o sa te trezesti dar s-ar putea sa fie mult prea tarziu.
Daca tu crezi ca acel coleg te poate face mai fericita in viitor, pune capat actualei relatii. Dar gandestete bine ca in orice relatie poate interveni cateodata o anume monotonie in raport cu o relatie adolescentina cu un coleg. Familia mai inseamna si alte responsabilitati care fura din energia unei relatii.
Spun aceste lucruri din experienta. Credema ca de ceva timp cunosc o persoana care desi era o familista convinsa si era impotriva relatiilor extraconjugale, in urma cu ceva timp a lasat sa creasca in ea o iubire de acest gen. Stii ce s-a intamplat: dupa ce s-a culcat cu el de doua ori, si-a dat seama de imensa greseala pe care a facut-o, i-a spus sotului ce s-a intamplat cu speranta ca poate va fi iertata. Isi iubea sotul si il iubeste si acum la fel de mult ca inainte si vrea sa fie din nou ca inainte. DAR stii care este problema NU va mai putea face nimic sa dea lucrurie inapoi, sa fie din nou la fel cum a fost. Se simte “murdara”, plange si isi blastema momentele cand a lasat sa creasca in ea ceva ce credea ca este “iubire” si mai mult momentul cand a acceptat sa se culce cu el.
Parerea mea este ca daca chiar vrei sa mai poti fi in continuare cu sotul tau si daca nu vrei sa ajungi in aceaesi situatie ca fata despre care ti-am vorbit trebuie sa pui punct acestei nebunii. Si daca vrei sa reusesti red ca cea mai buna solutie este sa fii sincera cu sotul tau si sa-i spui acelasi lucru cae l-ai scris aici.
Iti doresc succes si sper sa nu ajungi sa-ti distrugi viata si nici sa desparti doua familii pentru o nebunie (in conditiile in care tu spui ca-ti iubesti sotul).
Ice1
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:35
De la: _Jolie_, la data 2008-01-22 14:35:09COREEEEECT!!! Daca toate femeile si`ar vedea de barbatul lor am scapa de multe griji!!! Nimeni nu are dreptul sa se bage intr`o casnicie , in ceva ce la urma urmei e legat de Dumnezeu. Si lasa`ma cu fericire , intensitate...k nu te`a luat iubirea asa deodata , trebuia sa iti fie clara situatia inainte sa te incurci cu acest barbat!


Postat pe 11 Decembrie 2008 23:53
violeta0????????????o buna papusel
sarutama
Postat pe 11 Decembrie 2008 23:56
PENTRU MEDEEEEEEEE.........EA01
Draga mea esti cam bebelus netrecut prin viata ! Ai o gura cat o sura se "vede"!
Sa vedem cum o sa reziste sotul langa tine(momentan poate)Mia tarziu
vom auzi cum te plangi si tu!

Postat pe 12 Decembrie 2008 14:30
De la: nyco, la data 2008-12-12 14:30:52PENTRU MEDEEEEEEEE.........EA01
Draga mea esti cam bebelus netrecut prin viata ! Ai o gura cat o sura se "vede"!
Sa vedem cum o sa reziste sotul langa tine(momentan poate)Mia tarziu
vom auzi cum te plangi si tu!


Draga mea de ce vrei sa o sperii. Tu chiar crezi ca toti barbatii sunt la fel?!!
Si parerea mea este ca toti barbatii sunt "construiti" la fel. Toti sunt in stare sa se culce cu orice femeie le iese in cale (precum cainii care abia asteapta o catea cu coada ridicata), dar unii sunt oameni si au constiinta si respect pentru partenerele lor. Nu toti isi inseala partenerele de viata (sotiile sau iubitele). Iti spun asta pentru ca sunt barbat si imi plac femeile, dar nu mi-am inselat niciodata sotia si asta pentru ca o iubeam si o respectam.
Diferenta intre barbati si "masculi" este facuta de acea constiinta si de respectul pentru persoana iubita. Un mascul (daca nu este homo) s-ar culca cu orice femeie chiar daca nu este mai frumoasa decat partenera lui, dar acest lucru s-ar face fara sentimente, doar sa mai adauge un trofeu.
Dupa cate stiti in adolescenta baietii se lauda cu numarul de fete cu care s-a culcat. Cu cat are mai multe fete fu...te si cu cat fata cu care s-a culcat este mai frumoasa cu atat este mai shmecher. Este doar un trofeu nici gand de sentimente.
Mai tarziu cand isi gaseste o femeie pe care o iubeste, vrea sa-si faca o casa in care "femeia lui" sa-i creasca copii si el sa poata castiga bine bentru ca familia lui sa fie prospera (la fel cum se petrecea in urma cu cateva mii de ani cand maculul mergea la vanatoare si spera sa vaneze cel mai mare mistret pentru ca familia lui sa se dezvolte sanatos). Un barbat de acest gen nu o sa-si insele sotia, pentru ca are alt scop in viata, pentru ca se gandeste la copii lui. Doar cei frustrati, care in adolescenta au fost prostanaci si nu au mai avut alte femei, sunt in stare sa-si insele sotiile, precum si cei care se lasa intretinuti de femeie. Daca aveti iubiti sau soti de acest gen lasati-i si cautati-va pe cineva care sa va ofere siguranta, dragoste si prosperitate.
Va doresc numai bine!
Ice1
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:08
ce blazate pareti...
daca totul este asa cum spuneti omorati barbatii si culcati-va intre voi(vorbeam de cele blazate)
sau daca totul este atat de negru si nimic frumos nu se va mai ivi la orizont...de ce nu faceti marele pas.....sinuciderea .

glumesc....sunteti prea pesimiste ,puneti intrebari la care nu doriti raspunsuri
tea_rose
Postat pe 12 Decembrie 2008 23:54
Bai, ma omorati cu zile!
Numai vestale si calugarite pe forumul asta...
Si cu care credeam ca mai gasesc si eu una mai nebunatica cu care sa vorbesc mascari!

Postat pe 13 Decembrie 2008 00:15
te-ai pierdut in complexitatea simplului roco
tea_rose
Postat pe 13 Decembrie 2008 00:49
Acest mesaj este valabil si pt. acel ICE si pt.TEA ROSE (deci dupa nume esti de ghiata)
Dragilor nu mai repet si am sa va citesc comentariile : MAI AVETI DE TRECUT PRIN VIATA DRAGILOR!

Postat pe 13 Decembrie 2008 08:24
De la: nyco, la data 2008-12-13 08:24:13Acest mesaj este valabil si pt. acel ICE si pt.TEA ROSE (deci dupa nume esti de ghiata)
Dragilor nu mai repet si am sa va citesc comentariile : MAI AVETI DE TRECUT PRIN VIATA DRAGILOR!



Draga mea eu chiar sunt trecut prin viata, si am experimentat tot ce se putea, credema. Dar am facut acest lucru inainte sa ma leg de cineva.
Inca ma simt liber sa fac ce vreu dar respect conditia libertatii si a democratiei: incerc sa nu fac pe altii sa sufere pentru nebuniile mele. Daca voi considera ca am nevoie de o refulare, sau daca o sa-mi placa o alta femeie atat de mult incat sa merite efortul, ii voi spune sotiei si daca ea nu accepta voi renunta a relatia actuala.
De ce trebuie sa faci ceva ce interzici partenerului. De ce sa nu fii sincer cu tine si sa alegi ce este mai bine pentru tine? Eu nu condamn pe nimeni care vrea sa traiasca "liber" (din floare-n floare), ci condamn lipsa de respect pentru omul pe care il iubeste sau pe care l-a iubit candva. Suntem oameni si putem avea fantezii sau nebunii in cap, dar asta nu inseamna ca trebuie sa calcam in picioare pe toata lumea pentru asta.

Referitor la "my nickname - ice1" ai dreptate inspira raceala si ghiata, dar in acelasi timp sinceritate. Nu stiu daca sunt de ghiata sau nu si chiar nu ma intereseaza ce gandesti tu desre mine.

Sunt un barbat viril si potent din toate punctele de vedere (cred ca pot avea orice femeie de genul celor de pe acest forum). Dar am niste principii in viata pe care nu vreu sa le incalc pentru cateva clipe de nebunie.
Amantele trebuie sa tina minte ca ele nu sunt decat niste trofee pentru acei barbati, s-au cel mult o refulare pentru niste indivizi. Eu cred ca daca o femeie vrea sa se culce cu un barbat nu trebuie sa fie zana ci trebuie doar " sa ridice coada" si din 10 barbati cred ca 7 sunt calare pe ea. Ceilalti doi sunt ori homo ori chiar isi iubesc partenerele pe care nu vor sa le supere.
Iti doresc sa ai o viata frumoasa si plina de aventuri dar sper sa te trezesti inainte sa-ti pierzi de tot demnitatea.
Ice1
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:12
n-am intalnit nici un barbat care sa nu fie convins ca nu "face el fata" oricarei femei din lume, dar teoria e teorie, practica e deseori jaaalnica, datorita femeilor prea delicate care nu le-au spus adevarul in fata.
deci laude de genul, am auzit si vom auzi mereu.
googoodoll
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:19
"Sunt un barbat viril si potent din toate punctele de vedere (cred ca pot avea orice femeie de genul celor de pe acest forum). Dar am niste principii in viata pe care nu vreu sa le incalc pentru cateva clipe de nebunie.
Amantele trebuie sa tina minte ca ele nu sunt decat niste trofee pentru acei barbati, s-au cel mult o refulare pentru niste indivizi. Eu cred ca daca o femeie vrea sa se culce cu un barbat nu trebuie sa fie zana ci trebuie doar " sa ridice coada" si din 10 barbati cred ca 7 sunt calare pe ea. Ceilalti doi sunt ori homo ori chiar isi iubesc partenerele pe care nu vor sa le supere."
Pt ICE:
Foarte interesant!zici ca esti viril si potent??!!Stii, lauda-te gura ca de aia iti dau sa maninci!
Ai impresia despre tine ca ai o mare experienta despre viata la 32 de ani??!!GRESIT!
Un barbat la 32 de ani gindeste precum o femeie la 26-27 de ani!
Mai baiatu'le , mai ai de invatat!Poti spune ca ai experienta despre viata la virsta de 47-48 de ani....si poate nici atunci!
Stii doar care sunt perioadele critice ale barbatului!?
Sper sa-ti aduci aminte vb acestea pe care le-ai postat acum, iar atunci cind se va intimpla imi vei da dreptate!...da, acuma asa gindesti...dar peste putin timp cu toata experienta ta de viata si cu toate femeile pe care le-ai avut in viata ta...va fi alta gindirea ta!
SUCCES! Iti doresc sa fii mereu ca si acum(referitor la femei)...adica sa nu-ti inseli partenera de viata!
ella_688_2008
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:33
De la: ella_688_2008, la data 2008-12-13 18:33:40"Sunt un barbat viril si potent din toate punctele de vedere (cred ca pot avea orice femeie de genul celor de pe acest forum). Dar am niste principii in viata pe care nu vreu sa le incalc pentru cateva clipe de nebunie.
Amantele trebuie sa tina minte ca ele nu sunt decat niste trofee pentru acei barbati, s-au cel mult o refulare pentru niste indivizi. Eu cred ca daca o femeie vrea sa se culce cu un barbat nu trebuie sa fie zana ci trebuie doar " sa ridice coada" si din 10 barbati cred ca 7 sunt calare pe ea. Ceilalti doi sunt ori homo ori chiar isi iubesc partenerele pe care nu vor sa le supere."
Pt ICE:
Foarte interesant!zici ca esti viril si potent??!!Stii, lauda-te gura ca de aia iti dau sa maninci!
Ai impresia despre tine ca ai o mare experienta despre viata la 32 de ani??!!GRESIT!
Un barbat la 32 de ani gindeste precum o femeie la 26-27 de ani!
Mai baiatu'le , mai ai de invatat!Poti spune ca ai experienta despre viata la virsta de 47-48 de ani....si poate nici atunci!
Stii doar care sunt perioadele critice ale barbatului!?
Sper sa-ti aduci aminte vb acestea pe care le-ai postat acum, iar atunci cind se va intimpla imi vei da dreptate!...da, acuma asa gindesti...dar peste putin timp cu toata experienta ta de viata si cu toate femeile pe care le-ai avut in viata ta...va fi alta gindirea ta!
SUCCES! Iti doresc sa fii mereu ca si acum(referitor la femei)...adica sa nu-ti inseli partenera de viata!


Cred ca m-ati inteles gresit. Nu am spus ca sunt barbatul perfect.
A spus doar faptul ca pot cuceri orice femeie daca asta doresc. Daca o sa fie multumita de mine sau nu asta este alta poveste, dar inainte sa vada daca este multumita eu trebuie sa o cuceresc si spuneam ca ma simt in stare sa fac acest lucru. La femei este mult mai simplu:"trebuie doar sa ridice coada".
In concluzie sunt un barbat normal, care nu poate obtine nimic de la voi (pentru ca suntem intro vona virtuala si anonima) deci nu am nevoie sa ma laud cu ceva.

Nu am spus ca nu o sa ma culc cu alt afemeie niciodata in viata, ci am spus ca trebuie sa existe un dram de respect pentru partener.

Eu sunt de acord ca sotia mea sa se culce cu oricine vrea ea, daca asta o face fericita si daca imi poate garanta ca nu isi schimba sentimentele fata de mine. DAR acest lucru este imposibil si voi stiti asta.

Voi ii puteti da aceasta libertate sotilor stiind ca ei nu se implica sentimental?
Ice1
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:50
cu expresia "sa ridiace coada", ne-ai cucerit pe toate !!!
nu m-as uita la unul ca tine nici daca ai fi ultimul mascul in viata, macar vibratoarele nu deschid gura sa isi afirme "superioritatea "
googoodoll
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:41
Foarte tare, vesnica lupta dintre barbati si femei.Barbatii "barbati" si doamnele feministe convinse. Oameni buni, faceti pace, iubiti-va (fiecare cu ce are acasa, nu pe forum).

Postat pe 14 Decembrie 2008 09:23
De la: nyco, la data 2008-12-12 14:30:52PENTRU MEDEEEEEEEE.........EA01
Draga mea esti cam bebelus netrecut prin viata ! Ai o gura cat o sura se "vede"!
Sa vedem cum o sa reziste sotul langa tine(momentan poate)Mia tarziu
vom auzi cum te plangi si tu!



dar sweetheart...eu nu sunt maritata.plus de asta trebuie sa recunosti ca sunt un bebelush tare dragalas:)...iti dai seama ca nu te am luat in serios.nici nu ma mai obosesc sa o fac cu unele persoane.
elisa_me
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:07
De la: Ice1, la data 2008-12-12 20:08:41
De la: nyco, la data 2008-12-12 14:30:52PENTRU MEDEEEEEEEE.........EA01
Draga mea esti cam bebelus netrecut prin viata ! Ai o gura cat o sura se "vede"!
Sa vedem cum o sa reziste sotul langa tine(momentan poate)Mia tarziu
vom auzi cum te plangi si tu!


Draga mea de ce vrei sa o sperii. Tu chiar crezi ca toti barbatii sunt la fel?!!
Si parerea mea este ca toti barbatii sunt "construiti" la fel. Toti sunt in stare sa se culce cu orice femeie le iese in cale (precum cainii care abia asteapta o catea cu coada ridicata), dar unii sunt oameni si au constiinta si respect pentru partenerele lor. Nu toti isi inseala partenerele de viata (sotiile sau iubitele). Iti spun asta pentru ca sunt barbat si imi plac femeile, dar nu mi-am inselat niciodata sotia si asta pentru ca o iubeam si o respectam.
Diferenta intre barbati si "masculi" este facuta de acea constiinta si de respectul pentru persoana iubita. Un mascul (daca nu este homo) s-ar culca cu orice femeie chiar daca nu este mai frumoasa decat partenera lui, dar acest lucru s-ar face fara sentimente, doar sa mai adauge un trofeu.
Dupa cate stiti in adolescenta baietii se lauda cu numarul de fete cu care s-a culcat. Cu cat are mai multe fete fu...te si cu cat fata cu care s-a culcat este mai frumoasa cu atat este mai shmecher. Este doar un trofeu nici gand de sentimente.
Mai tarziu cand isi gaseste o femeie pe care o iubeste, vrea sa-si faca o casa in care "femeia lui" sa-i creasca copii si el sa poata castiga bine bentru ca familia lui sa fie prospera (la fel cum se petrecea in urma cu cateva mii de ani cand maculul mergea la vanatoare si spera sa vaneze cel mai mare mistret pentru ca familia lui sa se dezvolte sanatos). Un barbat de acest gen nu o sa-si insele sotia, pentru ca are alt scop in viata, pentru ca se gandeste la copii lui. Doar cei frustrati, care in adolescenta au fost prostanaci si nu au mai avut alte femei, sunt in stare sa-si insele sotiile, precum si cei care se lasa intretinuti de femeie. Daca aveti iubiti sau soti de acest gen lasati-i si cautati-va pe cineva care sa va ofere siguranta, dragoste si prosperitate.
Va doresc numai bine!


ice1...nu ma mai sperie de ceva vreme parerile de felul asta.inainte am dat numai peste barbati afemeiati care se uitau in stanga si in dreapta.am ajuns sa cred ca asa e normal si ca n o sa mi gasesc in veci pe cineva care sa se poata abtine...ca asa e natura voastra etc...intre timp desi am,precum spunea cineva mai sus o expereinta de bebelush,am apucat sa vad ca lucrurile nu stau tocmai asa.oricum eu sper sa nu se sperie altcineva care va citi aici si va crede ca nu e nici o speranta pentru ea...ca orice ar face va da sigur doar peste masculi si nu peste barbati...cat despre mine....eu sunt foarte impacata cu viata mea.
elisa_me
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:20
De la: Roco, la data 2008-12-13 00:15:40Bai, ma omorati cu zile!
Numai vestale si calugarite pe forumul asta...
Si cu care credeam ca mai gasesc si eu una mai nebunatica cu care sa vorbesc mascari!


nu ti ai ales bine topicul...uite vezi ca exista o sectiune numita"sex" unde poti vorbi mascari...dar ce ti mai spun eu tie?!oricum tu sigur stii de el...numai ca iti place sa mai dai iama si in calugarite ca noi:P you know....testing the waters
elisa_me
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:23
De la: nyco, la data 2008-12-13 08:24:13Acest mesaj este valabil si pt. acel ICE si pt.TEA ROSE (deci dupa nume esti de ghiata)
Dragilor nu mai repet si am sa va citesc comentariile : MAI AVETI DE TRECUT PRIN VIATA DRAGILOR!


mai nyco...imi pare rau ca n am apucat sa vad mai devreme ce scrii tu pe aici.dar oricum iti multumesc ca mi ai facut ziua mai buna...asta avand in vedere ca sunt racita moarta.
in primul rand "ghiata" se scrie "gheata" in al doilea rand nu cred ca esti in masura sa spui cate relatii am avut noi.cat despre mine poti sa fii sigura ca nu am avut 2.
elisa_me
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:26
De la: Ice1, la data 2008-12-13 18:12:59
De la: nyco, la data 2008-12-13 08:24:13Acest mesaj este valabil si pt. acel ICE si pt.TEA ROSE (deci dupa nume esti de ghiata)
Dragilor nu mai repet si am sa va citesc comentariile : MAI AVETI DE TRECUT PRIN VIATA DRAGILOR!



Draga mea eu chiar sunt trecut prin viata, si am experimentat tot ce se putea, credema. Dar am facut acest lucru inainte sa ma leg de cineva.
Inca ma simt liber sa fac ce vreu dar respect conditia libertatii si a democratiei: incerc sa nu fac pe altii sa sufere pentru nebuniile mele. Daca voi considera ca am nevoie de o refulare, sau daca o sa-mi placa o alta femeie atat de mult incat sa merite efortul, ii voi spune sotiei si daca ea nu accepta voi renunta a relatia actuala.
De ce trebuie sa faci ceva ce interzici partenerului. De ce sa nu fii sincer cu tine si sa alegi ce este mai bine pentru tine? Eu nu condamn pe nimeni care vrea sa traiasca "liber" (din floare-n floare), ci condamn lipsa de respect pentru omul pe care il iubeste sau pe care l-a iubit candva. Suntem oameni si putem avea fantezii sau nebunii in cap, dar asta nu inseamna ca trebuie sa calcam in picioare pe toata lumea pentru asta.

Referitor la "my nickname - ice1" ai dreptate inspira raceala si ghiata, dar in acelasi timp sinceritate. Nu stiu daca sunt de ghiata sau nu si chiar nu ma intereseaza ce gandesti tu desre mine.

Sunt un barbat viril si potent din toate punctele de vedere (cred ca pot avea orice femeie de genul celor de pe acest forum). Dar am niste principii in viata pe care nu vreu sa le incalc pentru cateva clipe de nebunie.
Amantele trebuie sa tina minte ca ele nu sunt decat niste trofee pentru acei barbati, s-au cel mult o refulare pentru niste indivizi. Eu cred ca daca o femeie vrea sa se culce cu un barbat nu trebuie sa fie zana ci trebuie doar " sa ridice coada" si din 10 barbati cred ca 7 sunt calare pe ea. Ceilalti doi sunt ori homo ori chiar isi iubesc partenerele pe care nu vor sa le supere.
Iti doresc sa ai o viata frumoasa si plina de aventuri dar sper sa te trezesti inainte sa-ti pierzi de tot demnitatea.



ice1...subscriu la ce ai spus tu.ce pacat ca nu te va intelege oricum individa.oricum mi a placut mesajul tau.
elisa_me
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:30
De la: googoodoll, la data 2008-12-13 21:41:30cu expresia "sa ridiace coada", ne-ai cucerit pe toate !!!
nu m-as uita la unul ca tine nici daca ai fi ultimul mascul in viata, macar vibratoarele nu deschid gura sa isi afirme "superioritatea "


Este atat de greu sa intelegeti ca nu am venit aici sa va cuceresc? Daca as vrea o femeie ca voi as putea mai usor sa merg pe centura.
Ice1
Postat pe 15 Decembrie 2008 08:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ai baga mana in foc pentru el? 93 De la: banalulanonim 26 Iulie 2010 16:46
nush ce sa fac....un sfat sau macar o parere 25 De la: kudika067383 10 Septembrie 2009 01:04
mai exista dragoste? 154 De la: Flowers 1 Mai 2011 20:17
am fost inselata de sotul meu, cine ma poate sfatui ce sa faca? 25 De la: _oktober_ 18 Februarie 2011 08:11
O intrebare inteligenta si un raspuns gresit sau o intrebare gresita si un raspuns inteligent ? 11 De la: i_andra 5 Martie 2010 16:43